pitermtk

zaczęliście już sezon ziemniaczany ??

Polecane posty

przemol87    186

Bez @znoka28 to to forum będzie nudne

jak cena na giełdach i ile płaci u was eksport?

zjazdowa:obecnie 3zł,biały droższy


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZeWsi    0

Kiedy zaczynacie wykopki na zime ,u nas już sąsiedzi skraje kopią bo mowią że szybko zima będzie :blink: .Dużo osób ma Lordy??. W Bydgoszczy wszyscy mają Denary i po 3zł do domu :lol: ,z miejsca 4zł sprzedają a pojedyńcze po 5zł. Nie sądzicie że 3zł przy dowozie do domu (duże ilości) to się z celem mija bo jak handlarz po 3 zł to po ile sprzedaje rolnik??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Dziś rozmawiałem ze znajomym handlarzem. Mówił że handel ze wschodem zacznie się koło 15 września, teraz jest za ciepło a do tego ziemniaki gniją. Powoli ruscy zaczynają pytać o ziemniaka ale jeszcze czekają bo kiepsko się przechowuje, najlepiej jak po wykopaniu troche poleży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k61wp    0

ja nie kopię. Cena 20 gr/kg to mega nieporozumienie. Hurtownik i sklepikarz zarabiają więcej niż my a oni tylko towar przerzucają z rąk do rąk.

 

mam kolegów sklepikarzy i im może pod koniec tygodnia rozwiozę ze 2 tony po 50gr/kg

 

taniej nie mam zamiaru sprzedawać


 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

Dziś rozmawiałem ze znajomym handlarzem. Mówił że handel ze wschodem zacznie się koło 15 września, teraz jest za ciepło a do tego ziemniaki gniją. Powoli ruscy zaczynają pytać o ziemniaka ale jeszcze czekają bo kiepsko się przechowuje, najlepiej jak po wykopaniu troche poleży.

do mnie już 2 ruskich dzwoniło. Ale oni mylą lubuskie z lubelskim a to dużo większe koszty transportu.

A to że po kopaniu poleży to najbardziej handlarzowi pasuje bo co ma zgnić to u ciebie zgnije a nie u niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

napewno napewno po 10 gr :) ciekawe komu będzie chciało się workować po 10gr, mi nie .... , jedną sprawą jest kwestia ceny - a drugą kwestia jakości - ci co kopią wiedza dlaczego oddają za psi grosz - bo jakość jest tragiczna, ja po nauczce z ubiegłego roku 10 procent powierzchni w dolinkach kopać nie będę. Przebieg pogody w czasie wegetacji i stan tego co poszło jako sadzeniak spowoduje że ziemniaki do zimy ulegną biodegradacji do śmierdzącej brei. Jak ktoś nie ma idealnych warunków do przechowywania po prostu nie ma wyjścia. ale w cenę styczniową 10 gr nie wierzę. Z drugiej strony będzie to dobra nauczka dla skoczków którzy skaczą w produkcje nie mając doświadczenia i profesjonalnych warunków - chociaż w tym kraju nikt się nie uczy na błędach - już wiadomo że zasiewy rzepaku są rekordowe - więc za rok rzepak będzie po 900 zł... są gospodarstwa co sieją rzepaku 80 procent areału.

Mam nadzieje że jeszcze kilka lat i można będzie w końcu planować produkcje na podstawie kontraktów długoterminowych. A nie non stop liczyć na dołki i górki - ale do tego obie strony muszą dorosnąć - bo na razie firmy konfekcjonujące też wolą raz kupować po 80 gr a raz po 18 gr - ale niestety jedyne co mają pewne to beznadziejna jakość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

koledzy będę ziemniaki w zimie po 10groszy.

 

Nawet nie chciałbym być twoim kolegą jak piszesz takie bzdury, wolałbym wywieźć ziemniaki na pole za 10gr wiosną niż robić z siebie "dziada" i oddawać po takiej cenie a w sklepie po 50 gr by były :D pozdrawiam Cię gorąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

do mnie już 2 ruskich dzwoniło. Ale oni mylą lubuskie z lubelskim a to dużo większe koszty transportu.

A to że po kopaniu poleży to najbardziej handlarzowi pasuje bo co ma zgnić to u ciebie zgnije a nie u niego

saszeta, daj namiar na tych rusków :D:D


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

dzieki.

nie moge wyslac do Ciebie wiadomosci, pewnie skrzynka pełna.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

piszę wiadomość, uzupełniam tytuł, klikam 'wyślij' i potem pojawia się to:

'Użytkownik saszeta nie może korzystać z systemu wiadomości'


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grala13    7

kopiecie już ziemniaki??

mam pół pola zarośnięte lebiodą,po pas,anna przy tym mi się zapycha,i nie wiem czy to skosić rotacyjną,co byście zrobili??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

ja jest lebioda po pas, to troche lipa.

jak nic nie zrobisz, to wszystko bedzie stało w totolotku.

jak skosisz rotacyjną to korzenie jak rowniez cala reszta też mogą stawać.

spróbuj orkanem.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

A no powoli się kopie narazie jadalne po 50gr/kg Jak stanieja to przetrzymam i do rumunii pójdą kumpel 2 tiry rok temu sprzedał a cieszył sie jak gwizdek po meczu bo dobrze zapłacili :D mam odmiane nie wiadomo jaką od wujka wziąłem bo sadzeniaków zabrakło z odpadu wziąłem niektóre malutkie jak złotówka. Ale ładnie sypią musze policzyć ile ich mam arów tej odmiany pole krótkie ale 12 worków z przejazdu kopaczki dało. Wineta na piasku na górce od miedzy lipnie, Zobaczymy świeżego denara jeszcze jak obrodzi. Ale kopalem na frytki koszyk to 3 krzaki i 5 zgnitych <_< Najlepiej sie trzyma i sypie odmiana XXX super elita z odpadu :lol:


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

czesiu, ile ten twoj kumpel dostał wtedy za dwa tiry pyrek?? ;)


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

ja kopie juz drugi dzien na przechowalnie i w mojej okolicy juz powoli ruszaja wykopki na zime...moze dzieki temu Zjazdowa sie odblokuje

jaka ksztalkuje sie cena na gieldach?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj