pitermtk

zaczęliście już sezon ziemniaczany ??

Polecane posty

Vitasem    155

wykopki ziemniakow przemysłowych zaczęte, na początek odmiana Kuba plon ok 30 ton z ha ,czyli jest dobrze ,nie wiem jaka skrobia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Słuchajcie a jak u was z jakością ziemniaków? Sadze mało ziemniaków bo tyle żeby było co zjeść ale w tym roku to tak strasznie się psuja ze masakra...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Prawda, gniją na potęgę - plon handlowy 25 t/ha, ale całkowity około 35 t/ha. Mnóstwo popękanych bulw. Odmiana Satina. Zero nawadniania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

Ja nie mam co narzekać, ziemniaki nie gniją, plon bardzo ładny oby cena poszła do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin320    0

No właśnie to tak jak u mnie duży plon, a i tak wszystko za grosze sprzedaje :)


................................................................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Prawda, gniją na potęgę - plon handlowy 25 t/ha, ale całkowity około 35 t/ha. Mnóstwo popękanych bulw. Odmiana Satina. Zero nawadniania.

Kiedyś miałem satinę bez przesadyzmu połowa zgniła na polu, teraz mam vinetę z całego pola może byłby koszyk nadgnitych. A jakie stosowałeś nawożenie? U mnie plon podobny.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukash0    2

a u nas plony strasznie słabe ale my tylko sadzimy do siebie wiec starczy do następnego roku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

takich ziemniaków jak teraz to nigdy nie miałem , taka drobnica ze szok.


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian15    0

Plon ziemniaka w miarę udany w tym roku ale cena 3 zł za piętnastkę na giełdzie to śmieszne pieniądze. co sądzicie o odmianie Tajfun...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak tam u Was ze skrobią? U mnie zaskoczenie, bo myślałem, że będzie gorzej.

I - 19,3%

II - 18,7%

III - 18,8%

Plony wcale nie za wysokie, podobne do zeszłorocznych. Ale wolę się nie na przerzucać w tą i z powrotem, a sprzedać i tak tyle samo skrobi. A ile u Was płacą za przemysłowe? Mi przy tej skrobi wychodzi ok. 160 zł/t plus doplata z ARR. Ale cena to chyba jest dla wszystkich w kraju taka sama?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Kiedyś miałem satinę bez przesadyzmu połowa zgniła na polu, teraz mam vinetę z całego pola może byłby koszyk nadgnitych. A jakie stosowałeś nawożenie? U mnie plon podobny.

 

polifoska 4 w dawce 500 kg/ha (na tym polu PK nie było sypane przez kilka sezonów) + 200 t/ha obornika pieczarkowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin320    0

Plon ziemniaka w miarę udany w tym roku ale cena 3 zł za piętnastkę na giełdzie to śmieszne pieniądze. co sądzicie o odmianie Tajfun...

Ta odmiana w tym roku u mnie miała największy plon, nawet duże zainteresowanie jest tą odmianą


................................................................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

My juz po sezonie ziemniaczanym i smiało moge powiedziec ze był super udany. Plon poteżny ale ile dokladnie to nie powiem bo nie wazyłem zadnej przyczepy. Ziemniaki zdrowe, twarda skórka,nie poobijane po wyjsciu z kombajnu wiec mam nadzieje ze dobrze przezimują.Tylko cena jak na wszystko w tym roku moze zniechecac do dalszej produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel101210    5

U was te ziemniaki to sama chemia.jak to można w maju kopać ja to na stonkę pod koniec Czerwca pryskam a ziemniaki w tym roku to 12 Września wykopałem. wujo mi mówił że niektórzy to sypią 3 razy Nawóz na te Ziemniaki i w maju kopią i to waży parę kg


pawel101210 na YouTube zapraszam na filmiki do obejrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Pytanie zawarte w temacie jest chyba nieaktualne dzisiaj, zadam więc pytanie ilu z was zakończyło już sezon?

Nam zostało jakies 70 ha jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

juz dawno po wykopkach, ale mialem tylko 5ha na zime. Najlepiej dala Jelly i Owacja, ale tez Vineta niezle jak na ten rok. Nie gniją, dobrze sie przechowuja


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ukasz52    17

Ja jestem już po wykopkach i współczuje tym co jeszcze mają kopać... chociaż mi też innego dobra sporo w polu jeszxcze zostało.. 3 lata temu gościu wykopał 20 ha na wiosne i były ok ale cena wtedy była po 1,2 w hurcie heh...gdzie te czasy.. u mnie bałwana mozna ulepić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

wlasnie a propos tematu, ktoś z forumowiczów juz zaczął w tym roku?? :D


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

W moich stronach nie słyszałem by ktoś już kopał ziemniaki. U nas jest inny klimat......bardziej okolice Kalisza....tam może prędzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

ja planuje po 5 czerwca bo teraz ladnie kwitna,we wtorek wiedzialem 2 rolnikow ktorzy kapali w okolicach warty

 

limusine pisal juz jakis czas temu ze u niego w okolicy podobno kopia


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

W tamtym roku pod koniec maja byłem po ciągnik w okolicach Kalisza i Sieradza to widziałem że koło trasy stali i sprzedawali nowe ziemniaki , a u nas wtedy nawet jeszcze nie były :( a wiec wszystko zależy od regionu Polski.Ale myśle że w czerwcu już na giełdach i targach powinny się pokazać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Myśle że taka cena jak w tamtym roku na pewno nie będzie :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj