Skocz do zawartości

Zdjęcie

zaczęliście już sezon ziemniaczany ??

1454 odpowiedzi na ten temat

#241 Share hubert1984

hubert1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 08 lipiec 2011 - 10:53

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Błaszki to moje okolice. Worki tutaj po 17zł

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Dzisiaj, 07:42
  •  

#242 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 08 lipiec 2011 - 12:35

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Ja kupuje to max 4 paczki a to dlatego że z tymi workami to jest tak że nigdy nie wiadomo na jakie dziadostwo się trafi albo żeby zmieścić 15 kg to trzeba ubijać na maxa albo są takie że i 18 się zmieści, ostatnio kupiemłem w "promocji" takie dziadostwo że myślałem że mnie szlag trafi przy tej workownicy na 100 chyba z 15 się rozpruło i jeszcze kolor miały paskudny.

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#243 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 08 lipiec 2011 - 16:32

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? wiec musze sie przejechac do Blaszek i kupic tys na probe
lukasx21 mierzysz worki przed zakupem?
najlepsza jest raszla 45 i wiecej x 60cm
czasami 40x60 sa dobre po warunkiam ze zgrzew jest bardzo waski
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#244 Share hubert1984

hubert1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 08 lipiec 2011 - 16:38

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? ostatnio kupiłem 40x60cm to musiałem ubijać.
Ale to tak jak mówisz, jak się trafi.

#245 Share grala13

grala13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Mechanika,Rolnictwo

Napisany 08 lipiec 2011 - 18:53

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Odpowiedź do kissmy...
Tak zaraza łodygowa zaatakowała mi najbardziej lorda,po za tym mam tajfuna i bryze,ale tych na razie nie bierze.

#246 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 08 lipiec 2011 - 20:09

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Ja mam Denara i Tajfuna i jutro jade 3 raz oprysk Infinito + Kristalon czerwony :rolleyes: Jak narazie zielone i zarazy ani "widu" ani "słychu" :rolleyes:

#247 Share grala13

grala13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Mechanika,Rolnictwo

Napisany 08 lipiec 2011 - 20:34

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? ja tylko raz pryskałem,ale chyba musze jeszcze raz.

#248 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 08 lipiec 2011 - 20:53

wiec musze sie przejechac do Blaszek i kupic tys na probe
lukasx21 mierzysz worki przed zakupem?
najlepsza jest raszla 45 i wiecej x 60cm
czasami 40x60 sa dobre po warunkiam ze zgrzew jest bardzo waski

Kupuje na "oko" chociaż powiem ci że często zdarzają się takie sytuacje że niby te same worki a jedne są szersze inne węższe , taki urok chińszczyzny.

A jeszcze mam przy okazji do ciebie takie pytanko. Zamontowałeś u siebie w ciężarówce viatolla?

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#249 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 08 lipiec 2011 - 21:07

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? kolega dzwonil do krokodyli i powiedzieli ze nie,pod warunkiem ze nie bede jezdzil po platnych drogach a jesli mnie zatrzymaja do kontroli na platnej drodze i nie bede mial viatola to 3 tys na dzien dobry mandatu.po niedzieli zaczynam jezdzic z gruntowym wiec sam zadzwonie do krokodyli i sie upewnie..infolinia viatola jest caly czas niepostepna dla centralnej polski
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#250 Share zeberka363

zeberka363

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 08 lipiec 2011 - 23:00

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? pryskaliśmy już 3 raz i ziele się kładzie!!! a bulwy ładne-vineta-z domu po 1zł/kg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 09 lipiec 2011 - 11:44

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? No my też od 1.0-1.30 za kg zależy gdzie.Sąsiadka kupiła ziemniaki na jarmaku to po trzech dniach w worku czarne :rolleyes: ciekawe czemu :rolleyes:

#252 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 09 lipiec 2011 - 13:35

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? czemu? pewnie jakis handlarz kupil w Łodzi lub Kaliszu,pozniej sprzedal na Rybitwach drugiemu cwaniakowi ktory sprzedal twojej sasiadce...i w rezultacie ziemniak kopany byl tyg. temu

saszeta jak u ciebie satina
u mnie sredniej wielkosci ale na bulwach pojawiaja sie skazy,cos w stylu brazowych preg
a znajomy ma duzo spekanych i nieksztaltnych bulw

Edytowany przez przemol87, 09 lipiec 2011 - 13:38.

#253 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 09 lipiec 2011 - 13:48

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? dlatego satiny nie sadzimy, czesto pojawialy sie niekształtne, spękane bulwy, za często. mielismy ją 3 lata (1rok w kwalifikacie) i w zasadzie od poczatku cos bylo nie tak, plon tez taki sobie.

wczoraj zrobilem kontrole, zaskoczylem sie pozytywnie. We wszystkich odmianach sadzonych z przeznaczeniem na późny zbiór, bulwy są większe niż te które obecnie kopiemy (ruta, lord). Mam na mysli vinete owację i bellarosę. Co prawda pod krzakiem jest nie więcej jak 6-8 bulw, ale wszystkie handlowe.
Dziś moze uda mi sie dokończyć fungicydem, a jak nie zdąże, to jutro - Stwórca musi mi wybaczyć ;)
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#254 Share marekpieg1234

marekpieg1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 09 lipiec 2011 - 14:38

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? W mojej Vinecie, gdzie dzisiaj wyrwałem krzak było 7 bulw. W sumie może tyle być, aby tylko były równej wielkości.

#255 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 09 lipiec 2011 - 14:40

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? ja mam satinę pierwszy raz. Sadzeniak przyjechał z niemiec. Na ten moment około 36 ton powinno być. Musiałem przekopać 300 metrów w poprzek redlin więc obraz jakiś jest. Ogólnie bulwy ładne, okrągłe. Średnio 4-5 cm 10-12 pod krzakiem. Ja nie jestem zwolennikiem dużego ziemniaka. Ona jest na kopanie jesienne więc jeszcze podrośnie
@pawelec handlowy jeszcze jest od 28 mm :lol:. U mnie jeżeli satina się sprawdzi to vineta się skończy albo będzie w mniejszych ilościach sadzona

#256 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 09 lipiec 2011 - 15:04

kolega dzwonil do krokodyli i powiedzieli ze nie,pod warunkiem ze nie bede jezdzil po platnych drogach a jesli mnie zatrzymaja do kontroli na platnej drodze i nie bede mial viatola to 3 tys na dzien dobry mandatu.po niedzieli zaczynam jezdzic z gruntowym wiec sam zadzwonie do krokodyli i sie upewnie..infolinia viatola jest caly czas niepostepna dla centralnej polski

No ja wczoraj poszperałem po necie i też z tego co wyczytałem to nie musze (narazie)mieć bo jak narazie po żadnej płatnej nie jeżdżę. A już kilku nadgorliwych widziałem że kupiło to ustrojstwo a po płatnych nie jeżdżą napewno.

Jak dowiesz się czegoś jeszcze na ten temat to daj znać.

#257 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 09 lipiec 2011 - 15:30

@pawelec handlowy jeszcze jest od 28 mm :lol:.

wiem ocb.
nie mierzylem, ale w zasadzie są takie że niewiele im trzeba do pożądanej przeze mnie wielkości.

#258 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 10 lipiec 2011 - 12:41

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Panowie jak u was z Bellarosa? u sąsiada bardzo popękała , opowiadał mi dziś po kościele że spękane i pod krzakiem 4-6 ziemniaków w sumie mówił że duże i równe?Jak w innych rejonach Polski?Ja osobiście tego nie sadzę bo moi odbiorcy sa nauczeni na żółtym ziemniaku a jak bym przywiózł czerwonego to nie wiadomo co by było , a i w smaku żadna rewelacja bo jadłem.

#259 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 10 lipiec 2011 - 13:00

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? bellarosa ma żółty miąższ, jest bdb w smaku. Zawsze w poprzednich latach było mało bulw (6-8) pod krzakiem ale wszystkie bardzo duze, najwieksze ze wszystkich odmian jakie mamy. W tym roku jest podobnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 10 lipiec 2011 - 13:42

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Jest duża to fakt ale czemu pęka .Miąższ ma jasno żółty , kremowy bo jadłem i nie raz obierałem , dla mnie nie za smaczna.No ale każdy ma inny gust.Plenna to ona raczej nie jest.