pitermtk

zaczęliście już sezon ziemniaczany ??

Polecane posty

kissmy...    67

liczy się również rachunek ekonomiczny, a ja wolę stworzyć kilka miejsc pracy niż inwestować w bardziej zaawansowane technologicznie maszyny i przy mojej skali mogę sobie jeszcze na to pozwolić, nie ulega jednak wątpliwości, że doważanie spowalnia pracę i jest mało satysfakcjonujące dla pracownika 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Jedna trzecia plonu to i tak dużo jak na taką inwestycję. I tak worek trzeba zestawiać, wiązać itp. Przy ilości 100-150 ton rocznie rozłożonej na 3-4 miesiące dziennie wychodzi do przerzucenia około 1t dziennie. To nie są jakieś kosmiczne ilości na kilka osób. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

ale mimo to warto, całkiem inna robota


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

przemol, kupilbys drugi raz tę co masz ?


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

na workach 15kg ostra tendencja zwyżkowa, mój dostawca zażądał dzisiaj 24gr/szt netto (zeszły sezon 15gr/szt netto) dobry czeski worek, ale za drogi, czy teraz już worki na roli są tańsze? http://olx.pl/oferta/worek-raszlowy-na-roli-46x65-bordo-CID757-IDaDJpn.html#60485a0c35

zatem te 19gr/szt netto to bardzo dobra cena

 

znacie jakiegoś dostawcę dobrych wentylowanych big-bagów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1126

Czeskie faktycznie lepsze od chińskich ale cena. Worek na roli zawsze był droższy od zwykłego, zwróć uwagę że ta oferta z olx dotyczy tylko worka w kolorze bordo więc pewnie to jakaś jednorazowa wyprzedaż, no i tego worka na roli nie użyjez do ręcznego pakowania.

Potrzebujesz nowe czy używane bb? Info na pm.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

mikad, jaką masz teraz temp i wilgotność w przechowalni luzem i w pryzmie, przy panujących temperaturach zewnętrznych ?


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

bb raczej używane, złapałem jeszcze 1000 zielonych worków po 20gr/szt brutto; moje zdziwienie budzi nie tylko cena (chociaż zmiana jest więcej niż proporcjonalna do deprecjacji złotego wobec dolara), ale znaczne ograniczenie podaży jest już absolutnym szokiem, może w tym Chińskim pożarze spłonęły wszystkie worki i ich fabryki?

 

a jak ma się sprawa z rękawem? teoretycznie 40x60 z rękawa wychodzi za 10gr/szt brutto oczywiście dochodzą klipsy i jakiś zakład, ale odpada wiązanie, co pozwoli zaoszczędzić czas;

 

i jeszcze jeden temat - utylizacja zużytych worków, mam tego kilka m3 na sezon i wszystko jedzie na wysypisko, gdyż nie chce tego żaden okoliczny skup surowców (nawet za darmo), z jakiego tworzywa są wykonane worki raszlowe i dlaczego nikt tego nie recyklinguje? też boją się cms?

 

temat ostatni -widły/gafle do ziemniaków fiskarsy z grene wytrzymują max 100t znacie coś lepszego? oczywiście idzie o stosunek ceny do jakości, uprzedzając kwestie dotyczące mechanizacji, kreta używam wyłącznie przy przepustowości linii przekraczającej 5t/h, co jest w tym sezonie nierealne 

Edytowano przez kissmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1126

@pawelec 8 stopni w przechowalni teraz może uda się obniżyć jak noce będą chłodniejsze, niestety nie znam dokładnej wilgotności bo któryś z pracowników niedawno przypadkiem posłał higrometr do krainy wiecznej szczęśliwości.

@kissmy Nic nie spłonęło, Agrojumal przestał sprowadzać pojedyncze worki a oni byli największym importerem tego towaru i praktycznie od nich brali wszyscy detaliści. Reszta importerów z tego co się orientuję ma worek cały czas, nie wiem w jakiej cenie bo nie używam pojedynczych. Rękaw nie nadaje się do pakowania dużych porcji, max co można w niego wsadzić to 5kg choć przy tej objętości już wygląda tragicznie, taki stolec. Z tą utylizacją worków jest różnie, u Ciebie nie biorą wcale, u mnie biorą za darmo a kolega w opolskim sprzedaje po 20 gr za kilogram.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

z tymi workami raszlowymi to dziwna sprawa, bo rozrzut cenowy jest przez to niewiadomo czym spowodowane zamieszanie ogromny, ja na razie zaopatruję się w kolorowe 40 x 62 po 20gr/szt brutto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

 

kissmy brałes juz kiedyś u nich te chińskie worki? Ja własnie kończe próbną paczkę 1000szt i przy każdym worku ich przeklinam taki szajs. Nie wiem czy trafiły mi się jakieś zwietrzałe leżaki ale jak tylko żle sie złapie cały sie rwie. Z powrotem najtańsze to 25gr/szt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

od nich nie brałem, kupuje teraz kolorowe 40x62 po 20gr/szt brutto i ku mojemu zaskoczeniu są dosyć mocne, kupiłem też 1600 czerwonych z allegro po 22gr/szt brutto 40x60, również nie wyglądają źle, ale jeszcze ich nie testowałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

17 netto


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek25    3

koledzy mam pytanko czy któryś z was miał do czynienia z odmainą osira , w tym roku dostałem takiego sadzeniaka z peepes i bardzo szybko padły myślałem że to może wcześniejsza odmiana pozatym nigdzie nie można było znaleść jakichkolwiek informacji na temat tej odmiany wykopaliśmy je pojechały na zakład i złapały tylko 14 proc skrobi plon 30 t nie wiem jak teraz tą sytuację rozwiązać skoro oni dali mi tą odmianę miał ktoś możę podobną sytuację ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Panowie zdarzają się wam zgnite ziemniaki na polu? we wszystkich moich odmianach trafiaja się czasem zgnite ziemniaki , nawozenie takie samo jak od lat i stanowiska podobne.Odmiany Lilly i Michalina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

za mało pryskałes od zarazy


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam roku, w którym było aż tak dużo zgnitych... Podejrzewam, że to wina rozkładu opadów. Do połowy czerwca wielka susza, a następnie zbyt wiele deszczu. 2x zdażył się opad bliski 100l w przeciągu doby, już nie wspomnę, że cały sierpień padało. Ja pryskam od zarazy 4 zawsze 4 razy i jest to wystarczająca ilośc zabiegów. Do momentu desykacji na roślinach nie było widać objawów zarazy. No i zgnite zdażają się zarówno w kwalifikacie z europlantu, jak i z moich sadzeniaków w CB. Nie wiem jaki rozkład opadów był w innych czesciach Polski, ale jestem przekonany, ze u mnie przyczynila sie do tego pogoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

za mało pryskałes od zarazy

 

a co ma pryskanie do gnicia? wujek nie pryskał ani razu i ziemniaki ma zdrowe........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek25    3

^^^ waldek25 Osira to odmiana z Europlantu. Raczej jadalna i czipsowa pewnie Ci wcisnęli z braku laku. Tu masz linka z informacjami o odmianie tylko że po niemiecku.

 

http://www.europlant.biz/typo3conf/ext/susc_ep_suche_fe_result/pi1/pdf.php?path=Osira_2011_11.pdf

 

Tak nawiązałęm kontakt z panem z europlantu i napisał że ta odmiana jest bardzo wczesna i jej skrobia wynosi ok 17 % a żę kopane było po deszczach to skrobia uciekłą...przedstawiciel z łomży się nie odzywa . mam wybrane ok 3 t sadzeniaka i w przyszłym roku zmieszam tą odmianę z inną wczesną tylko zwrócę uwagę na to aby ta druga odmiana miała dobrą skrobie he teraz zostały mi do kopania eurograndy ale one to pewnie za miesiąc bo jeszcze się trzymają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj