pitermtk

zaczęliście już sezon ziemniaczany ??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mikad    1125

nie rozumiem , ogólnie ziemniak ładny.Jak grubszy to 4/5 zł za 15 kg, większe ilości po 3.50zł za 15kg ,90% to Lord , reszta Denar i inne.

No właśnie ogólnie ziemniak ładny a w worku ziemia, kamienie, łęty, drobne ziemniaki, bulwy mateczne i wszystko czego nie zdążyło się złapać na kombajnie. Do tego bulwy obite i popękane bo jakoś na przyczepę z Anny muszą spaść. Jak myślisz dlaczego do tej pory na pakownie idzie stary ziemniak z Francji albo Niemiec po 60 gr za luz jak u nas było tyle za 10 gr.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

mikad gdzie ty kupujesz takie ziemniaki bo nie w centrum kraju?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1125

Nie kupuje ziemniaka wcale. Mam taki zwyczaj jak jestem gdzieś na wyjeździe czy w kraju czy za granicą to idę zobaczyć co sprzedaje się lokalnie. Odwiedzam giełdę, targowisko oraz markety bo pakowany ziemniak interesuje mnie najbardziej gdyż sam pakuję. Tak więc wiem co piszę. Nasze pojęcia jakości są delikatnie mówiąc rozbieżne czego dobrym przykładem jest import ziemniaka.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

wiem ze nasza jakosc ma sie kiepsko z porownaniem JAKOSCI na zachodzie ale u mnie w okolicy nie ma mowy zeby w worku byla jakis bulwa mateczna czy inne cuda wianki,szykowanie slabego towary jest na krotka mete bo zaraz tracisz klienta...znam takich co w worki 30kgsypali rurą(pewnie wiesz co mam na mysli) ale po jednym sezonie nikt od nich nie chcial kupic ziemniaka


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1125

Nie widziałem twojej produkcji więc nie mówię że masz badziewie. Mówię co widzę na giełdach gdzie większość przyzwyczaiła się do takiego stanu i uważają to za normę. Niestety świadomość jakości naszych rolników jest na bardzo niskim poziomie. Co do sypania przez rurę to już nie wiem jakim trzeba być kretynem żeby robić takie rzeczy.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

ja nie mam probemu z jakościa tylko z ceną teraz ale odbije to jesienia i zimą, teraz odbiorcy myslą ze moga wszystko ale pyrki zaczynaja gnic co do tego tez pomoze poniedziałkowy deszcz, ja z dołków juz nic nie zbiore zgnije wszystko kombajn przez dołki ciagam na 2 ciagniki 360- i 914 , błoto , błoto , błoto, suma opaów od końca suszy tj czerwiec 7-8 do 23.6 to około 120- 130 l/ m2, jest dużo wody.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

a u mnie sucho.... 10 dni bez deszczu


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Wiem widziałem.Tragedia Narodowa.Ale tak chcę tak mają.Jakby cenę trzymali to czy za 3 zł czy za 20 zł za 15kg by się sprzedało.Sami ustalamy cene a potem płacz. :huh: A na jesień ziemniaki będą za darmo tak jak ostatnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

dokładnie kupią po 2 zł a sprzedaja po 10., albo i drożej.Ja jak bym miał kopać za 2-3 zł to nawet bym traktora nie palił by kopać , gdzie kalkulacja? koszty robocizny, paliwa, oprysków itd?

Pomyślicie o tym?

Ludzie zastanówcie się za co wy sprzedajecie :unsure:

Edytowano przez POL1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Dziś na rynku w Siedlcach Irga po 1,2-1,5 zł. Za dużo towaru na giełdzie i stąd niska cena. A co do ziemniaka późnego... cena zależy od eksportu. Będą ruscy chcieli, będzie cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Nie tylko od eksportu wystarczy że pogoda sie popsuje i bedzie mokra jesień 2 lata temu na górce miałem ziemniaki przyszła spora ulewa i nie było co kopać. Nie martwie się na zapas 80% zakontraktowane na krochmal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

@wlkpmder masz zapewnioną jakąś godziwą cenę? http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/okopowe/wzrosly-koszty-zakupu-ziemniakow-skrobiowych,37169.html koszty wzrosły, bo mieli kontrakty z 2010 roku jak mniemam, ale dlaczego nie przewidują w takim razie spadku cen w przyszłości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

bo od 2013 wchodzi historyczna a tym sposobem nikt nowy skrobiowego robił nie będzie. A starych będzie ubywało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

no tak, ale dopiero w tym sezonie na kontraktach będzie widoczna różnica cen między sezonem 2010/2011 a 2011/2012, czyli koszty zakupu ziemniaków skrobiowych powinny znacząco spaść, ponadto jeśli kolejny sezon utrzyma się wyższa cena ziemniaków przemysłowych niż jadalnych to producenci skrobi zyskają nowych żywicieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Nie tylko od eksportu wystarczy że pogoda sie popsuje i bedzie mokra jesień 2 lata temu na górce miałem ziemniaki przyszła spora ulewa i nie było co kopać. Nie martwie się na zapas 80% zakontraktowane na krochmal

 

Kolego... żeby nie eksport to mimo marnych ziemniaków w poszczególnych miejscach nie byłoby co z towarem zrobić. Był moment że po 400zł za tonę oddawali jesienią 2010 i to białe - Irga. Potem eksport ruszył i w styczniu poszły żółte po 1 zł za kg. Wbrew pozorom było wtedy mnóstwo ziemniaka - u mnie rekordowe plony. Pogadaj z saszetą i pawelcem. Susza w Rosji uratowała nam tyłki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

jesień 2010 (gdzie każdy miał go niby mało) mialem podobne plony z ha co jesień 2011 (gdzie niby wszyscy mieli rekordy plonu). Ale jednak ogólnie mniej powierzchniowo i w przechowalni. Aż dziw że wtedy cena podchodziła do 1,50zł/kg!


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

bo była propaganda. To nie rynek ustala ceny tylko rolnicy. Jeżeli chcą taniej oddawać to ceny nigdy nie będzie. Plon ogólny podobny z 2011 a może nawet ciut większy. Chociaż wszystkiego nie wykopałem wtedy :( .

Wczoraj miałem kontrol z piorin-u. Areał ziemniaka podobny do zeszłorocznego. Więksi zwiększyli a mniejsi zrezygnowali w tym sezonie. Ale sporo nasadzone na wczesnego. Plon na ten moment dużo, dużo mniejszy niż w zeszłym roku

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

plon może i mniejszy ale.... przykładowo w mojej okolicy są całe wioski co tylko ziemniak nie którzy mają już po 50 ha ...... i w tym roku zwiększyli skoro 90% zbóż ozimych i rzepaków wymarzło ... ..

 

a spożycie ciągle spada....... kto ma czas obierać ziemniaki nie licząc niedzieli na w "macu" gotowe frytki 5 zł ale do mc cain tez ktoć je musi produkować .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Panowie na skrobie cena nie jest porażająca ale kopie tak jak leci przy obecnych cenach ziemniaka na giełdzie mniej roboty za podobne pieniądze.Wiem na jesień cena jadalnych "porażka" a co do białych w moim rejonie białe idą na skrobię jeśli ją mają u mnie tylko żółty ziemniak jako jadalny schodzi na białe nikt nie patrzy. Zycze wszystkim lepszego sezonu niż poprzedni tak by nam coś z tej "roboty" zostało a nie tylko satyswakcja z dużego plonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj