samczyk1991

Siedzienie ciągnika roolniczego

Polecane posty

pooch    61

no dobrze - niechaj i po 1,5 roku wymienisz, ale przy uzywce gwarancji nie masz żadnej , a poza tym wypocone siedzenie przez jakiegoś poprzednika nie daje zbytniego luksusu pracy ...

 

jasne mozna sobie poprac i powymieniac poduszki, ale jednak ja jestem zdania, że uzywka zawsze bedzie uzywka

 

zdecydowanie jestem zwolennikiem nowych cześci :P


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adex    0

Gdy ktoś nie chce przeznaczyć dużo kasy kupuje używane, ale jak komuś zależy na komforcie i ma na to kasę to kupuje nowe. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Ojciec mi chciał już nowe kupić, ale jak zobaczyłem je na żywo to ja dziękuje. Płacisz prawie 300zł, za siedzenie wykonane z cieniutkiej blachy, które rozpadnie się po roku. Teraz mam robotę w polu, później dorobię siedzisko i wstawię foty.


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

A niby skąd kolego @samczyk wiesz że rozpadnie się za pół roku, sam w mf 255 przerabiałem wszystko ( nie znaczy to że stare siedzenie rozwaliłem, bo oryginalne jest bardzo dobre, a w c 330 nie miałem siedzenia i pierwotnie siedzenie z autosanu miało być do c 330 ale pompa podnośnika wysoko jest więc z mf siedzenie poszło do c 330 a z autosanu do mf, muszę przyznać że tłumiło fajnie i porządne siedzenie, ale co z tego wyprofilowanie dolnej części to tragedia, trzeba by mieć ponad 2 m wzrostu żeby wygodnie siedzieć, bo dolna część jest za bardzo opuszczona z tyłu, a w ciągniku siedzi się w rozkroku (wiadomo wersja mostowa) i nie nadaje się zupełnie dopasowanie tego siedzenia, inna kwestia to mocowanie, zamocowałem na 3 nóżkach i co pół roku któraś się odłamywała aż nie było do czego uczepić, wkurzyłem się wywaliłem to zespawałem ceowniczek w V które to z tyłu było umocowane do kabiny, na to czubku tego V deska z gąbką niskie oparcie a to stało na sprężynie od teleskopu od wski, to rozwiązanie było przez kilka lat nawet fajne do czasu gdy ta sprężyna potrafiła wyskoczyć na nierównościach i się londowało na 4 litery na skrzyni biegów :P, wkurzyłem się i kupiłem takie badziewne za 230zł sam plastik i o dziwo to siedzenie trzyma się doskonale już 4 lata nic się nie dzieje nie kałacze i jestem zadowolony,

ps. żeby nie było że tak cudowałem z tym wszystkim to kiedyś kiedyś w każdym sklepie z częściami za siedzenie do ursusa cenili 600-1100zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Widziałem te siedzenie, metal cienki. Moje stare masywniej wygląda, co ja gadam jest masywniejsze :P


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

ktore siedzenie widziales na żywo i jest cienkie ?

 

napewno nie te które pokazywalem

 

ja je uzytkuje i jest naprawdę solidne

do 120 kg daje radę i bez zadnego oszustwa jest wygodne

 

chyba że ze zdjecia oceniasz i wyciągasz wnioski ? jak tak to gratuluję profesjonalnego podejscia do sprawy :P

 

i nadal się upieram, że nowe znaczy lepsze i pewniejsze niż uzywki ze zlomow...

 

to samo sie tyczy zakupów powypadkowych aut czy sprzętów (to tak na marginesie) robi się złomownie z kraju


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

a ja mam w 330 siedzenie z granitu 2 rok i dobrze się trzyma było coś koło 260 przecena bo w maju kupione bo wcześniej 2 m-ce w czasie dopłat kosztowało 320 :P:)

a stare pękła dolna blacha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adex    0

Wszystko zależy jak ktoś trafi :) . Można kupić siedzenie nowe i będzie ono służyć 10 lat, a można też kupić takie same siedzenie i ci się po miesiącu rozsypie :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

a ja mam w 330 siedzenie z granitu 2 rok i dobrze się trzyma było coś koło 260 przecena bo w maju kupione bo wcześniej 2 m-ce w czasie dopłat kosztowało 320 angry.gifohmy.gif

a stare pękła dolna blacha

Wow-z granitu ?-to twarde musisz mieć te cztery litery biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

He he, u mnie na miedzy leży może nie granit ale ładny kamień dość wyprofilowany, jak ktoś chce to za symboliczną sumę oddam na siedzenie do ciągnika :), ale i tak uważam że najlepszy patent to ma mój sąsiad w c 360, po prostu paczka słomy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adex    0

He he kamień zamiast siedzenia ;) . A ta paczka słomy to jest jakoś przymocowana bo to nawet z traktora można wypaść przy takich prędkościach jakie rozwija c 360 :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

ja mam z renault 19 siedzenie i powiem że bajeczka full regulacji. Amortyzacja nie potrzebna :rolleyes: Jest miękkie, wygodne nie ma spadu do przodu tylko do tyłu ( bo w C-360 w fabrycznym to można zjechać przy hamowaniu) A w tym z reni nie ma mowy i da się jeździć. Napewno lepsze niz te standardowe do małych ciągników(No chyba że grammer) Naprawdę polecam. Nie ma wiele roboty. Tylko 4 dziurki na szyny i wsuwach. Ja mam z wersji 3 drzwiowej także mogę jeszcze je złożyć :)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETORRRRRR    3

JA mam z sieczkarni Fortshritt orginalne Ifa z regulacją wysokości oparcia, amortyzowane żadne wysokie z osobówkę nigdy 0 komfortu, a zagłówek w takim to porażka ;p;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











    • Przez wojciechowski89
      Cześć Panowie potrzebuje dojarkę pod traktor i znalazłem taką pompę u siebie. Ktoś może kojarzy bo ja nie mogę znaleźć nic na jej temat po wpisaniu nazwy wyskakuje land niemiecki. Z tego co się orientuje brakuje tutaj zbiornika od oleju który smaruje łopatki które są metalowe nie z tworzywa. I tutaj też mam pytanie ten czarny wężyk po zamontowaniu w zbiorniku z olejem nie będzie podawal oleju na łopatki tylko wylot powietrza ta jakby ,,satelita" a powinien być jak się nie mylę obieg powietrza, że powietrze jest wpychane do zbiornika z olejem i przy wyjściu z niego zabiera olej na łopatki i tak w kółko. A przy tej rurce którą jest wypychane zassne powietrze jest korek jakby do dolewania oleju z tyłu pompy jest rurka wychodząca i wziernik jak w kompresorze żeby widzieć poziom oleju. Dodam że sam ją postawilem na podstawkę wom więc proszę się nią nie sugerować.




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj