Skocz do zawartości

Zdjęcie

Siedzienie ciągnika roolniczego

37 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Adex

Adex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 10:22

Siedzienie ciągnika roolniczego Kolega wyżej ma racje. Teraz na złomie można dostać wszystko :P .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Siedzienie ciągnika roolniczego Dzisiaj, 14:34
  •  

#22 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 10:35

Siedzienie ciągnika roolniczego tylko trzeba pamiętać że owo uzywane zapewne będzie trzeba wymieniać ze 3 razy w ciągu najblizszego czasu i wyjdzie na to samo albo i drożej niz dobre i nowe ...

a poza tym, nie lubie mieć czegoś "zużytego" przez kogoś
W rolnictwie siła!!! :)

#23 Share Adex

Adex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 10:45

Siedzienie ciągnika roolniczego Czasami dobre, firmowe, używane siedzenie może wytrzymać dłużej niż chińska nówka.

#24 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 10:58

Siedzienie ciągnika roolniczego niby tak, ale na taką nówkę zawsze masz przynajmniej rok gwarancji ...

a to siedzenie które zakupiłem wydaje się byc naprawdę dobre i solidne

jeżeli ktoś by sie decydował zainwestować 196 zł w siedzenie do swojego ciągnika - to ja śmiało mogę je polecić, testujemy je juz jakiś czas i nasze "dolne plecy" są zadowolone :P

#25 Share Adex

Adex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 11:28

Siedzienie ciągnika roolniczego Co do tej gwarancji to zgadzam się z przedmówcą, ale jak po gwarancji się zepsuje to trzeba będzie co 1,5 roku wymieniać :P

#26 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 11:35

Siedzienie ciągnika roolniczego no dobrze - niechaj i po 1,5 roku wymienisz, ale przy uzywce gwarancji nie masz żadnej , a poza tym wypocone siedzenie przez jakiegoś poprzednika nie daje zbytniego luksusu pracy ...

jasne mozna sobie poprac i powymieniac poduszki, ale jednak ja jestem zdania, że uzywka zawsze bedzie uzywka

zdecydowanie jestem zwolennikiem nowych cześci :P

#27 Share Adex

Adex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 11:37

Siedzienie ciągnika roolniczego Gdy ktoś nie chce przeznaczyć dużo kasy kupuje używane, ale jak komuś zależy na komforcie i ma na to kasę to kupuje nowe. :P

#28 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 11 kwiecień 2010 - 13:06

Siedzienie ciągnika roolniczego Ojciec mi chciał już nowe kupić, ale jak zobaczyłem je na żywo to ja dziękuje. Płacisz prawie 300zł, za siedzenie wykonane z cieniutkiej blachy, które rozpadnie się po roku. Teraz mam robotę w polu, później dorobię siedzisko i wstawię foty.
Wieczny kawaler ;)

#29 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 13:19

Siedzienie ciągnika roolniczego A niby skąd kolego @samczyk wiesz że rozpadnie się za pół roku, sam w mf 255 przerabiałem wszystko ( nie znaczy to że stare siedzenie rozwaliłem, bo oryginalne jest bardzo dobre, a w c 330 nie miałem siedzenia i pierwotnie siedzenie z autosanu miało być do c 330 ale pompa podnośnika wysoko jest więc z mf siedzenie poszło do c 330 a z autosanu do mf, muszę przyznać że tłumiło fajnie i porządne siedzenie, ale co z tego wyprofilowanie dolnej części to tragedia, trzeba by mieć ponad 2 m wzrostu żeby wygodnie siedzieć, bo dolna część jest za bardzo opuszczona z tyłu, a w ciągniku siedzi się w rozkroku (wiadomo wersja mostowa) i nie nadaje się zupełnie dopasowanie tego siedzenia, inna kwestia to mocowanie, zamocowałem na 3 nóżkach i co pół roku któraś się odłamywała aż nie było do czego uczepić, wkurzyłem się wywaliłem to zespawałem ceowniczek w V które to z tyłu było umocowane do kabiny, na to czubku tego V deska z gąbką niskie oparcie a to stało na sprężynie od teleskopu od wski, to rozwiązanie było przez kilka lat nawet fajne do czasu gdy ta sprężyna potrafiła wyskoczyć na nierównościach i się londowało na 4 litery na skrzyni biegów :P, wkurzyłem się i kupiłem takie badziewne za 230zł sam plastik i o dziwo to siedzenie trzyma się doskonale już 4 lata nic się nie dzieje nie kałacze i jestem zadowolony,
ps. żeby nie było że tak cudowałem z tym wszystkim to kiedyś kiedyś w każdym sklepie z częściami za siedzenie do ursusa cenili 600-1100zł

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 11 kwiecień 2010 - 14:11

Siedzienie ciągnika roolniczego Widziałem te siedzenie, metal cienki. Moje stare masywniej wygląda, co ja gadam jest masywniejsze :P
Wieczny kawaler ;)

#31 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 18:31

Siedzienie ciągnika roolniczego ktore siedzenie widziales na żywo i jest cienkie ?

napewno nie te które pokazywalem

ja je uzytkuje i jest naprawdę solidne
do 120 kg daje radę i bez zadnego oszustwa jest wygodne

chyba że ze zdjecia oceniasz i wyciągasz wnioski ? jak tak to gratuluję profesjonalnego podejscia do sprawy :P

i nadal się upieram, że nowe znaczy lepsze i pewniejsze niż uzywki ze zlomow...

to samo sie tyczy zakupów powypadkowych aut czy sprzętów (to tak na marginesie) robi się złomownie z kraju

#32 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 18:33

Siedzienie ciągnika roolniczego a ja mam w 330 siedzenie z granitu 2 rok i dobrze się trzyma było coś koło 260 przecena bo w maju kupione bo wcześniej 2 m-ce w czasie dopłat kosztowało 320 :P :)
a stare pękła dolna blacha

#33 Share Adex

Adex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 17 kwiecień 2010 - 07:06

Siedzienie ciągnika roolniczego Wszystko zależy jak ktoś trafi :) . Można kupić siedzenie nowe i będzie ono służyć 10 lat, a można też kupić takie same siedzenie i ci się po miesiącu rozsypie :) .

#34 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 17 kwiecień 2010 - 07:09

Siedzienie ciągnika roolniczego

a ja mam w 330 siedzenie z granitu 2 rok i dobrze się trzyma było coś koło 260 przecena bo w maju kupione bo wcześniej 2 m-ce w czasie dopłat kosztowało 320 Dodany obrazek Dodany obrazek
a stare pękła dolna blacha

Wow-z granitu ?-to twarde musisz mieć te cztery litery Dodany obrazek

#35 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 17 kwiecień 2010 - 07:41

Siedzienie ciągnika roolniczego He he, u mnie na miedzy leży może nie granit ale ładny kamień dość wyprofilowany, jak ktoś chce to za symboliczną sumę oddam na siedzenie do ciągnika :), ale i tak uważam że najlepszy patent to ma mój sąsiad w c 360, po prostu paczka słomy :)

#36 Share Adex

Adex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 19 kwiecień 2010 - 14:40

Siedzienie ciągnika roolniczego He he kamień zamiast siedzenia ;) . A ta paczka słomy to jest jakoś przymocowana bo to nawet z traktora można wypaść przy takich prędkościach jakie rozwija c 360 :) .

#37 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 02 maj 2010 - 21:53

Siedzienie ciągnika roolniczego ja mam z renault 19 siedzenie i powiem że bajeczka full regulacji. Amortyzacja nie potrzebna :rolleyes: Jest miękkie, wygodne nie ma spadu do przodu tylko do tyłu ( bo w C-360 w fabrycznym to można zjechać przy hamowaniu) A w tym z reni nie ma mowy i da się jeździć. Napewno lepsze niz te standardowe do małych ciągników(No chyba że grammer) Naprawdę polecam. Nie ma wiele roboty. Tylko 4 dziurki na szyny i wsuwach. Ja mam z wersji 3 drzwiowej także mogę jeszcze je złożyć :)
Mój Wladimirec podbija świat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#38 Share ZETORRRRRR

ZETORRRRRR

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 03 maj 2010 - 11:42

Siedzienie ciągnika roolniczego JA mam z sieczkarni Fortshritt orginalne Ifa z regulacją wysokości oparcia, amortyzowane żadne wysokie z osobówkę nigdy 0 komfortu, a zagłówek w takim to porażka ;p;p