Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kontraktacja rzepaku

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share farmer07

farmer07

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 28 maj 2009 - 19:29

Kontraktacja rzepaku W tym roku zasiałem rzepak bez żadnej umowy. Dziś tak z ciekawości dzwoniłem w dwa miejsca i pytałem się czy można zawrzeć umowę kontraktacyjna z gwarantowaną ceną. Owszem umowę można popisać tylko że o cenie to nic tam nie jest napisane tylko ustnie wspominają że niby tak jak na giełdzie MATIF (znając życie to u nas ta cena zawsze jest zaniżona-jakiś dziwny przelicznik kursu euro stosują) lub średnia z czterech największych zakładów tłuszczowych w kraju. Ta umowa to jest tylko do tego żeby być skazanym na danego odbiorce po cenach które później podyktuje. Gdyby nie zawierać z nimi tych wspaniałych kontraktacji to nie wiedzieliby ile rzepaku jest na rynku i ile mogą kupić, może wtedy cena byłaby trochę inna a tak to co im zależy jak wiedzą że zakupią wystarczającą ilość rzepaku. Ja sprzedam tam, gdzie będą płacić najwięcej a te umowy to niech sobie w kiblu powieszą-może wtedy ktoś z nich skorzysta :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kontraktacja rzepaku Dzisiaj, 13:31
  •  

#2 Share bimladentoja bimladentoja

bimladentoja
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 maj 2009 - 22:33

Kontraktacja rzepaku No więc kontraktacja jest po to żeby zakupić drogie nasiona obowiązkowo przed podpisaniem umowy i dostać 20 zł więcej na tonie niż niekontraktowany,no i choćbyś nie chciał musisz się wywiązać z umowy ,i sprawdzają jakim jesteś jasnowidzem a więc ile i na jakim areale uzyskasz nasion rok do przodu jak ci się uda graj w totka lub załóż jakiś salon np,wróż tadeusz:)

#3 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 31 maj 2009 - 10:17

Kontraktacja rzepaku kontraktacja służy ograniczeniu ryzyka każdej ze stron, jeszcze nie tak dawno przy dużej podaży bez umowy kontraktacyjnej rzepaku się nie sprzedało, a co najłatwiej zauważyć to duża zmienność cenowa, najczęściej ceny są najniższe w okresie zbiorów (ze względu na trudności z magazynowaniem rzepaku), stąd warto zabezpieczyć cenę wcześniej, umowę z gwarantowaną ceną możemy zawrzeć z każdym większym pośrednikiem, bądź z zakładem tłuszczowym (w pierwszym wypadku to kupujący zapewnia transport), należy jednak pamiętać, że ceny zmieniają się w dwie strony i nie wywiązanie się z umowy wiąże się z karą najczęściej 10% wartości kontraktu

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 31 maj 2009 - 15:12

Kontraktacja rzepaku ja kilka lat miałem kontraktacje z zakładami tłuszczowymi w warszawie ale mnie zaczeli denerwować i wubiegłym roku nie zrobiłem znikim umowy i żeby było śmieszniej sprzedałem 100t do tego samego pónktu skupu i dostałem 10zł na tonie wiencej niż ci co mieli kontraktacje.Wtym roku podpisałemumowe na połowe ton z Elewarem żeby mieć pewnego odbiorce jak by co

#5 Share Stasiek84

Stasiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 31 maj 2009 - 20:42

Kontraktacja rzepaku podpisanie kontraktu lub nie to zawsze ryzyko, od paru lat nie podpisujemy żadnych umów wcześniej rzepak schodzi zaraz po wysuszeniu i wyczyszczeniu jako technologiczny, często to sami odbiorcy dzwonią czy już mogą podesłać samochody po odbiór towaru. max tydzień po żniwach rzepakowych i magazyny gotowe na przyjęcie zbóż

100 postów w pół roku tempo powalające :P

#6 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 31 maj 2009 - 20:44

Kontraktacja rzepaku @Stasiek84 to chyba duzo tego rzepaku siejesz :P Skoro sie bija o towar :P

#7 Share Stasiek84

Stasiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 31 maj 2009 - 21:00

Kontraktacja rzepaku nie aż tak dużo, co roku kilka samochodów jest, ale zawsze wysuszony i wyczyszczony a odbiorcy są dość stali, nowym trochę strach sprzedawać bo bywa problem z gotówką, już parę razy bywały problemy z wypłacalnością odbiorców

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 02 czerwiec 2009 - 20:14

Kontraktacja rzepaku kontraktacja - jak brakuje rzepaku to straszą karami i każą je płacić, jak jest urodzaj to cena 10, ba max 20 PLN większa niż niekontraktowanego.
W tym roku olaliśmy zabawę bo mało obsiane ale na przyszły rok się zastanawiam nad tym.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#9 Share farmer07

farmer07

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 16 lipiec 2009 - 11:16

Kontraktacja rzepaku Dziś dzwoniłem do ZT w Bodaczowie to cena jest jedna (1120 zł/t + VAT) obojętnie czy to kontraktowany czy nie. Inna firma płaci 1160 zł/t + VAT i odbierają z podwórka i po co związywać się umową???

#10 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 16 lipiec 2009 - 19:16

Kontraktacja rzepaku Tylko że w połowie czerwca można było w niektórych firmach zakontraktować rzepak po 1380zł/T więc warto czasami podpisać kontrakt.

#11 Share pelikan

pelikan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 16 lipiec 2009 - 22:02

Kontraktacja rzepaku Ja już odwiozłem 15 ton kontraktowanego rzepaku i od przedwczoraj podmiot skupujący nie potrafi określić ceny.(czyżby po raz kolejny zmowa cenowa?)

#12 Share szpeniek26

szpeniek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 578 postów

Napisany 17 lipiec 2009 - 07:35

Kontraktacja rzepaku U mnie tak samo, zakłady nie znają dokładnej ceny, sprzedasz rzepak ale nie masz pojęcia ile za niego dostaniesz <_<

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 08 luty 2010 - 19:46

Kontraktacja rzepaku ja w tym roku zkontraktowalem rzepak po 1300 za tone ale tylko polowe bo reszta poszla po 1100 wiec w tym roku kontraktuje wszystko i tak jest najlepiej masz cene i spisz sobie spokojnie