Skocz do zawartości

Zdjęcie

snopowiazałka

42 odpowiedzi na ten temat

#21 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 02 listopad 2009 - 23:13

snopowiazałka Skasowałem swoją wiązałkę i nie wiem czy dobrze zrobiłem. Co prawda stała co najmniej dekadę lecz zakonserwowana. Teraz jest zapotrzebowanie na prosta słomę (ekologiczne strzechy, wyroby ze słomy)i mogłaby się przydać. Mi dziadkowie nie muszą opowiadać, sam przez wiele lat ja obsługiwałem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
snopowiazałka Dzisiaj, 09:58
  •  

#22 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 844 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 02 listopad 2009 - 23:26

snopowiazałka ostry, jeśli to koszenie snopowiązałką nie jest podpuchą, bo jakoś nie chce mi się wierzyć, zwłaszcza przy 12 ha to znaczy po prostu, że Twój tata ma za dużo niespożytej energii:)

A na serio to jeszcze 6-7 lat temu tata całe pole nawoził "z ręki" 3 tony nawozu a rozsiewacz stał nówka pod daszkiem, teraz bije się po głowie bo zdrowie nie to i nawet do 1 worka zapina rozsiewacz no ale są tacy ludzie, co jak się nie urobią to czegoś im brakuje

Po prostu jedna rada - ultimatum, my powiedzieliśmy, żeby jak chce siać co najwyżej rozsiewaczem, bo inaczej się w polu nie pokazujemy i.... była ciężka atmosfera w domu a potem okazało się nagle, że rozsiewaczem to i nawet się lepiej, równiej wysieje itd i nawet 330 się nie rozpadło od nawozu, i po co to było? Rozsiewacz pewnie 10 lat przestał i mało co zrobił

A koszenie i młócenie to jeszcze pamiętam w 80 latach u mnie, jak coś to mogę sprzedać mzc i prase;)

#23 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 03 listopad 2009 - 08:12

snopowiazałka My też w okolicy mamy jednego miłośnika snopowiązałki ma on z 5ha i też nie da sobie uparcie przetłumaczyć że najwyższa pora na najęcie kombajnu... my snopowiązałkę sprzedaliśmy daaaawno temu jeszcze za dobre pieniądze... ostatnia chwila na to była... u sąsiada stoi w krzakach, drugi pociął i wywiózł na złom... właśnie rafff24 mój dziadek taki jest on by wszystko najlepiej to ręcznie zrobił... i żeby nic nie sprzedawać teraz jest na nas oburzony że sprzedajemy prasę kostkę... Tylko że ona stoi cały rok i robi może z 2ha siana... no niestety taka prawda... przez dwa tygodnie nie odzywał się po tym jak sprzedaliśmy orkana (od 3 lat stał nieużytkowany) i przyczepę T-072 ( ta to od 5 lat była nieużytkowana... Tylko nie zauważył że miejsce tych maszyn zajęła owijarka, tur, prasa rolka... No niestety ciężko przetłumaczyć coś starym ludziom... Ale na miejscu autora tego tematu najął bym kombajn nie słuchając ojca i po kłopocie przekonałby się co to żniwa, bo po to ludzie go wymyślili by umilić i przyśpieszyć sobie pracę a nie utrudniać... Ja nie wiem jak wogóle można 12ha kosić snopowiązałką :D ja mam z 11ha a może i nie i bez kombajnu to ja bym padł w żniwa i tak mi się to wszystko dłuży zawsze :) :)

#24 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 03 listopad 2009 - 20:31

snopowiazałka Ci starzy to są nieźli bo kiedyś to oni dawali popalić dla swoich dziadków, babek i to może jeszcze lepiej jak my teraz;p , a teraz nie dają dla młodych się rozwijać sprzedawać itp. chcą widocznie spokojnie przeżyć swoje życie
@Luke16 tylko ze snopowiązałka zaczyna się kosić z 2-3tyg wcześniej, to już nie będzie miał do czego kombajnu brać;p
AF - to Jest To:)

#25 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 03 listopad 2009 - 21:19

snopowiazałka darek to nie wiedziałem :) że wcześniej się kosi :D Ja bym szczerze to coś uszkodził tak żeby unieruchomić snopowiązałkę na amen :)

Z tym się zgodzę jak zapakowałem dzisiaj prasę na lawetę to dziadek później zrobił taki mi i ojcu wykład że mało co aby doszło do rękoczynów :)

#26 Share piotrek10

piotrek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:sport, rolnictwo, nauki humanistyczne

Napisany 04 listopad 2009 - 00:08

snopowiazałka To są niestety uroki mieszkania razem, taki dziadek, czy babcia pełnią rolę szeryfa, który na wszystko ma oko, nawet jeśli nam wydaje się inaczej :P

#27 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 04 listopad 2009 - 06:34

snopowiazałka My jako dziadkowie będziemy pewnie jeszcze gorsi :P.

W sąsiedniej wiosce w tamtym roku jeden kolo jeszcze kosił snopowiązałką. Żona narobiła zdjęć mendli żeby dzieciom pokazywać :P.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#28 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 04 listopad 2009 - 15:50

snopowiazałka W sumie to dobrze narobiła bo jak by nie patrzeć snopowiązałka to przeżytek i raczej powinna zająć miejsce w muzeum a nie na polu.
U was jakoś inaczej jest. U mnie to dziadek jest za dzisiejszym sprzętem, a dla ojca C-360 są nowoczesnymi traktorami :P
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#29 Share kasek

kasek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i świrowanie na crossie i czym sie da w terenie

Napisany 22 listopad 2009 - 18:12

snopowiazałka Mój dziadek z babcią by kupowali teraz nowe maszyny i tylko co roku po żniwach myślimy razem co by tu kupić, tera mamy zamiar kupić kombajn. A co do tematu to wytłumacz opieprzy ojca że tak to się kosiło kiedyś a jak on jest taki mądry to niech przyjeżdża do mnie w góry dam mu kose i niech kosi mi trawę bo mam takie miejsca gdzie chodzi by chciał nie wjedziesz kosiarką i na to już mój dziadek wiecznie narzeka po co to kosze i się z tą kosą morduje a mi po prostu szkoda tej trawy. Niech twój ojciec wreście zrozumie że teraz jest ina technologia i czasy, teraz dla niektórych to bizony to już jest przeżytek a co dopiero taka snopowiązałka np: taka warmianka albo warta, z takim czymś to tylko do muzeum rolnictwa.

#30 Share miecho123

miecho123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 22 listopad 2009 - 19:18

snopowiazałka Odmawianie pracy w żniwa czy celowe uszkadzanie maszyny jest mocną nie na miejscu. Weź kalkulator i przelicz realnie jakie są koszty koszenia snopowiązałką a jakie kombajnem. Jestem pewien że wygra kombajn. Reszta to systematyczne urabianie Ojca. Ja kiedyś w ten sposób przerabiałem Dziadka przez tydzień wymyślałem różne argumenty i kontrargumenty jak zaczęliśmy dyskusją to cała rodzina przez Wielkanoc miała ubaw po pachy ale Dziadka przegadałem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
snopowiazałka Dzisiaj, 09:58
  •  

#31 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 04 luty 2012 - 15:59

snopowiazałka Ja bym chętnie swoją snopowiązałkę sprzedał, w razie pytań proszę pisać na PW.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#32 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 04 luty 2012 - 16:26

snopowiazałka tylko jak ci uda się przerobić ojca-to pilnuj wilgotności zboża,zauważ że musisz mieć miejsce na zboże-bo jak to ci zapleśnieje to ojciec cię pobłogosławi.

to była jedyna zaleta snopowiązałki,że wilgotność ziarna nie musiała być idealna.

większość gospodarzy popełniało błąd przestawiając się na kombajn-że mianowicie nie mieli gdzie zboża sypać,już nie mówiąc o suszeniu-o tym trzeba pomyśleć na długo przed żniwami.

#33 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 04 luty 2012 - 20:12

snopowiazałka To były piękne czasy -ustrojostwo było u mnie od nowego a ciągle się psuło , fachowców też kilku to naprawiało w końcu doczytałem mądrą książkę i sam wszystko ustawiłem , chodziła jak zegarek kosiłem nawet łubin na zielono w snopki , po czasie kupiłem kombajn ,nawet nikogo ze starszych się nie pytałem - postawiłem przed domem i znowu ustawiałem , teraz też chodzi jak zegarek a snopowiązałkę sprzedałem i kupiłem za nią pas jezdny do kombajnu który urwał się po 10 godzinach pracy , następny trzyma już kilka lat - ot cała historia snopowiązałki . A tak poważnie to była ciężka robota - koszenie , ustawianie , zwożenie - w stóg lub do stodoły , omłoty itd. - jak dzisiaj pomyślę to żołądek mi się podnosi .....

Edytowany przez andrzej612b, 04 luty 2012 - 20:28.

#34 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 04 luty 2012 - 21:33

snopowiazałka Jakby kogoś snopowiązałka interesowała to mogę sprzedać. Mam całe muzeum starych maszyn. Młocarnia, prasa do niej, kosiarka konna, zgrabiarka konna, przetrząsacz widłowy konny, dmuchawa pionowa do siana, pługi 3-skibowe (2000r.), oraz sieczkarnia (taka do robienia sieczki dla koni). Wiosną dojdą jeszcze 3-4 maszyny ;)

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#35 Share robert983

robert983

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów

Napisany 04 luty 2012 - 23:25

snopowiazałka a u mnie snopowiązałka stała pod dachem z 10 lat od kiedy zacząłem najmować kombajn w tym roku jak kupiłem swój to poszła na żyletki razem z kuną ale co do sprzętów do konia to wszystko stoi pod dachem. ale to nie do handlu zachowam dla potomnych. a praca wiązałką to nie zapomniana męczarnia była i młocka w stodole ten kurz itd.

Edytowany przez robert983, 04 luty 2012 - 23:30.

#36 Share bardzomalorolny

bardzomalorolny

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów
  • Zainteresowania:interesuje się rolnictwem

Napisany 12 marzec 2012 - 16:26

snopowiazałka Wujek jeszcze kosi snopowiązałką. I to nie przez to, że kombajnu w okolicy nie ma, ale ma pole takie, że nawet ciągnikiem nie wjedzie, więc zostaje konik.

#37 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • Zainteresowania:Hodowla królików, handel, remontowanie i budowa maszyn rolniczych, historia

Napisany 21 czerwiec 2015 - 13:35

snopowiazałka

Mam pytanie jakie snopowiązałka ma opony?

#38 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 21 czerwiec 2015 - 16:58

snopowiazałka

Rozmiaru nie pamiętam ale duża jest taka jak przy ciągniku T-25 albo C-330 z przodu a mała chyba jak przy kopaczce.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#39 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2727 postów

Napisany 21 czerwiec 2015 - 17:33

snopowiazałka

Ja miałem 7.5x13 duże i 3.25x14 małe ale to chyba ktoś od skutera osa założył

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama