Skocz do zawartości

Zdjęcie

zetor

80 odpowiedzi na ten temat

#21 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 25 czerwiec 2007 - 08:36

zetor wiecie co jak ktoś twierdzi że 11441 z 4 obrotkiem spalił 20 litrów to ja zapłace za dojazd do niego i założe się o 50tys zł że spali dużo mniej a i może drugi zakład bym z nim zrobił że jak nie zapnie pługa o jaiś dom i nie wiem co by musiał zrobić to nie da rady przy mnie w 1 godzine zegarową na sprawnym zegarku spalić 20litrów chyba że ma jakąś dziure w baku albo lewy obieg żeby ludzi na kase naciągnąć a pompuje paliwo do zbiornika obok bo ja mam ten ciągnik i znam troche ponad 5 użytkowników w mojej okolicy i każdy te 20l by wyśmiał, ja zapraszam do siebie i możemy w pole jechać z 4x48XXL z UG jak bym wczoraj to przeczytał to bym zlitrarzował bo orałem 5ha trawy dwuletniej i na bank zmieścił się w 14l na godzine i obroty koło 1900 wogóle nie rozumiem jak ktoś może tak powiedzieć bo ja jak całe dnie orałem 12h to na CPN Orlen wchodziło 133l niekiedy 146l na zimowych orkach tylko długość pola koło 2km i bez wariowania na polu, i myśle że każdy użytkownik sprawnej 11441 się z moją opinią zgodzi i nie musi zaniżać tylko poprostu pali niedużo np 9641 pali mniej niż JD5820 to jak ktoś uznaje że Forterry palą dużo to ok. wiadome że JD jeszcze więcej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zetor Dzisiaj, 11:49
  •  

#22 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 25 czerwiec 2007 - 11:58

zetor

wiecie co jak ktoś twierdzi że 11441 z 4 obrotkiem spalił 20 litrów to ja zapłace za dojazd do niego i założe się o 50tys zł że spali dużo mniej a i może drugi zakład bym z nim zrobił że jak nie zapnie pługa o jaiś dom i nie wiem co by musiał zrobić to nie da rady przy mnie w 1 godzine zegarową na sprawnym zegarku spalić 20litrów chyba że ma jakąś dziure w baku albo lewy obieg żeby ludzi na kase naciągnąć a pompuje paliwo do zbiornika obok bo ja mam ten ciągnik i znam troche ponad 5 użytkowników w mojej okolicy i każdy te 20l by wyśmiał, ja zapraszam do siebie i możemy w pole jechać z 4x48XXL z UG jak bym wczoraj to przeczytał to bym zlitrarzował bo orałem 5ha trawy dwuletniej i na bank zmieścił się w 14l na godzine i obroty koło 1900 wogóle nie rozumiem jak ktoś może tak powiedzieć bo ja jak całe dnie orałem 12h to na CPN Orlen wchodziło 133l niekiedy 146l na zimowych orkach tylko długość pola koło 2km i bez wariowania na polu, i myśle że każdy użytkownik sprawnej 11441 się z moją opinią zgodzi i nie musi zaniżać tylko poprostu pali niedużo np 9641 pali mniej niż JD5820 to jak ktoś uznaje że Forterry palą dużo to ok. wiadome że JD jeszcze więcej.

Jak 133 litry spalił w 12 h to Ci 11 l/h spalił -a to dobre prawie na powietrze chodzi :( :)

To zależy na jaką głębokość orzesz i na jakim biegu :)
To że pali 20 litrów to nie są moje zawyżania, tylko słowa właściciela takiego Zetora. Czy ja mam w tym jakiś interes aby pisać co mi się podoba a nie to co tak na serio mówi właściciel Zetora. Na okolice chodzą 3 Forterry i jako ciekawski człowiek lubię z ludźmi pogadać na temat ciągników, maszyn, dlatego pytam się często jak spalanie itd.
Dziś gadałem z kumplem, po żniwach zrobimy test na moich 27 ha w orce moim 6320 i Forterrą 11441 z moją obrotówką, tzn. orka z jednakową prędkością po kolei np. Jelonkiem przez 5 h a potem Zetorem przez 5 h. Ja już swojego mierzyłem mniej więcej wyszedł mi 16 litrów na h, a 12,5 na hektar. Jednak to się zmienia od wilgotności gleby, głębokości.

@krzysiu a ile zaorzesz przez godz, tzn ile Ci na hektar łyknie, bo ja opisuje sprzęt który chodził przy możliwie najszybszym biegu i przy obciążeniu prawie 100% :)
Wystarczy że zwiększysz prędkość i obciążysz swojego Zetora bardziej będziesz widział efekt.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Przeczytaj test ciągników z Top Agraru z numeru 6/2007 str. 118 "Ile paliwa zużywa ciągnik podczas orki" to stwierdzisz czy JD pali tak dużo jak sądzisz -razem z New Hollandem był najlepszy. Zetora niestety nie było bo to ciągniki około 140 koni, a Zetora takiego chyba teraz nie produkują ale myślę że nie splasował by się nad tymi traktorami :)

#23 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 25 czerwiec 2007 - 15:21

zetor ale czemu w tym tescie niebylo fendta?
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#24 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 25 czerwiec 2007 - 16:32

zetor No nie wiem ale szkoda :angry: , mogliby zrobić taki test 100 konnych traktorów w orce ale tak z 10 różnych marek wtedy człowiek by wiedział który ile paliwa potrzebuje :(

#25 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 25 czerwiec 2007 - 19:17

zetor kiedys był test ciągników 90km to zetor palił najwiecej...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#26 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 25 czerwiec 2007 - 20:32

zetor o pomyliłeś się Piotr była część testu i Zetor palił najwięcej a w następnym numerze było dokończenie i JD 5820 palił jeszczcze więcej i od razu obok największego spalania pisali że jest mocniejszy ten zetor o 2KW niż średnia w gupie,

i ja nigdy o większych JD nic złego nie powiedziałem a że seria 5020 troche do JD nie pasuje to nie moja wina,

a jak są tacy co twierdzą że 11441 pali 20 litrów na godzine to ja nie powiem im że mają tak nie mówić może jestem posiadaczem dużo oszczędniejszego egzemplarza, bo nie chcę też odbijać tak piłeczki ale akurat ja mam znajomych co mają JD ok. 80KM i mówią że jak go nie mieli to nie uwierzyliby że takie ilości może spalić i zrobili w moim trenie nieźle negatywną opinię Jelonkowi może niesłuszną a może myśleli że jak JD to na powietrze będzie chodził

11441 na moich polach przy normalniej jeździe z pługiem nie spali nigdy więcej niż 13l na godzine, (chyba że - 2250obr/min dym z wydechu i głębokość orki 30-35cm) tylko że ja nie jestem takim człowiekiem

#27 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 25 czerwiec 2007 - 20:46

zetor

i ja nigdy o większych JD nic złego nie powiedziałem a że seria 5020 troche do JD nie pasuje to nie moja wina,

Tu masz trochę racji, ale i tak to fajny traktorek :(

#28 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 25 czerwiec 2007 - 21:17

zetor Wytłumaczcie mi proszę dlaczego seria 5020 nie pasuje do JD-bo już ręce opadają :(-wiadomym jest ,że nie jest to 6020 ale też jest z Mannheim, zdecydowanie jeżeli chodzi o technikę góruje nad Zetorem Forterrą-i to już w podstawowej wersji (nie wspomnę o tzw "full wypasach")-wiem ,wiem nie posiada 5850 kg udźwigu :) ale i średnicy zawracania Forterry też nie posiada :)-ale o tym już pisałem-krzysiu jeżeli nie możesz przeżyć tego spalania-bo widzę ,że nie możesz :)-to zaręczam ,że po okresie docierania spalanie jest już ok-więcej-jeżeli dalej przeżyć nie mógłbyś to istnieje np.Pan Robert Pliszka ,który to za jakieś 1500-2000 zł przerobi Tobie takiego JD na super oszczędną maszynę (poważnie).A może krzysiu mieszkasz gdzieś na terenie działania firmy Rolsad ?-bo ostatnio do nich dzwoniłem i trafiłem na fana DF-który to starał się mi wmówić,że 5020 jest włoska :)-bo ma przód Carraro,JD słabo się sprzedaje-no ale tu trafiła kosa na kamień-facet nie przypuszczał,że znam niemiecki ,wiem ile ciągników sprzedaje się na Zachodzie itd-ale fakt-sympatyczny był

#29 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 25 czerwiec 2007 - 21:20

zetor tak ja w minimum 5 postach pisałem że normalnie super traktorek i jak by nie spalanie to zamykam oczy i go kupuję zamiast tego co wybrałem Agropluika ale ja niestety potrzebuje nonstopa jeździć czymś zwinnym i oszczędnym tak ok. 1500mth rocznie zamiast MF 255 np. z zgrabarką 4,2m kosiarą dyskową czy wozem paszowym, i na wygląd to ta seria 5020 jest super w kabinie wszystko na miejscu jeszcze ostatnio pytałem o 5720 premium obniżany dach i większy ładowacz cena ok. wszystko ok. tylko niech ktoś da 100% że testy kłamią i jest to oszczędny ciągnik.

do Rolsadu mam ok. 140KM

#30 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 25 czerwiec 2007 - 21:26

zetor Jest tu nas paru użytkowników tego ciągnika na AF-zakładasz,że działamy wspólnie i w porozumieniu zaciemniając obraz rzeczywistości ?:(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share mariusz190

mariusz190

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 25 czerwiec 2007 - 21:38

zetor mam proximkę 8441 od tego roku i jestem z niej zadowolony jest fajna.... oby taka była dalej :(

#32 Share mariusz190

mariusz190

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 25 czerwiec 2007 - 21:43

zetor

mam proximkę 8441 od tego roku i jestem z niej zadowolony jest fajna.... oby taka była dalej :(

kolega w wiosce kupił forrtere i mu po 140 mtg wysprzęgikł już siadł........ i z tym mi sie już ona nie podoba

#33 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 25 czerwiec 2007 - 21:53

zetor jedne najwiekszy minus testow jest to ze te silniki sa nowe a mogliby dawac juz dotarte :( chyba ze sie myle??
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#34 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 26 czerwiec 2007 - 12:44

zetor

jedne najwiekszy minus testow jest to ze te silniki sa nowe a mogliby dawac juz dotarte :) chyba ze sie myle??

Akurat w tym teście to chyba tylko Jelonek był nie dotarty :(

Krzysiu ile za godzine zaorasz tzn. ile Ci na ha spali?

#35 Share dyczkowski123321

dyczkowski123321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 26 czerwiec 2007 - 13:10

zetor krzysiu z tymi 5020 to masz racje bo gadalem z kilkoma gosciami ktorzy taki sprzet posiadaja i narzekaja tylko na spalanie.nie oszukujmy sie...wiadomo ze w jd jest lepsze troche wyposazenie ale ze spalaniem nie stoi najlepiej.
@robert czemu sadzisz ze akurat tylko u 5820 nie byl silnik dotarty?? :( wszystkie byly fabrycznie nowe.moim zdaniem(jak i innych uzytkownikow) forterra jest jednym z oszczedniejszych ciagnikow. :)

#36 Share dyczkowski123321

dyczkowski123321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 26 czerwiec 2007 - 13:12

zetor z moich obliczen przy orce wychodzi jakies 16l/h. a zrobie nim jakies 1.4ha/h wiec chyba jest to dobry wynik?? :(

#37 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 26 czerwiec 2007 - 15:09

zetor

z moich obliczen przy orce wychodzi jakies 16l/h. a zrobie nim jakies 1.4ha/h wiec chyba jest to dobry wynik?? :(

Na jakiej glebie i na jakiej głębokości?

Chodzi mi o ostatni test, gdzie nie było Zetora :)

#38 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 26 czerwiec 2007 - 20:48

zetor ja tam teraz nie mogę powiedzieć dokładnych głębokości i gleby, ale jak kolega napisał że 16l na godzine to myśle że 1 szosowa bez żółwików i ok. 1900-2000obr/min na zimowych orkach i 1,4ha się zaorze tylko i kawałki tak jak ja to mam ponad 25ha większość

#39 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 26 czerwiec 2007 - 21:02

zetor I tak nie dojdziemy do porozumienia bo to różnie bywa, głębokość orki, rodzaj gleby, wilgotność gleby -bo wystarczy że zwiększysz głębokość o 5 cm i spalanie od razu dużo wyższe.

Zresztą ja ze znajomym sprawdzimy to niedługo :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 26 czerwiec 2007 - 21:12

zetor Akurat dzisiaj rozmawiałem z kolegą -kupił sobie Proximę 8441-ma na razie niecałe 170mth-średnie spalanie 12 l/mth (nie na zegarową !)-on zawsze zapisuje tankowania-twierdzi,że jego starsze Zetory (a ma ich jeszcze trzy) chodziły na powietrze :(-co do Forterry -jego szwagra 9641-spaliła w belarce w ciągu dnia -bagatelka pełny zbiorniczek :)-i teraz prawda to co mówił ?-a znamy się jakieś trzydzieści lat-czy mam temu koledze nie wierzyć ?:)