Polecane posty

davinci    0

Szanowni rolnicy co sądzicie o zetorach Forterra i Proxima

-----

przepraszam jeśli kogoś uraziłem tym "rolnicy"

 

połączone posty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

davinci możesz edytować swoje wypowiedzi a nie wstawiać jednej po drugiej ( chyba że chcesz sobie nabić licznik)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

W mojej okolicy z Zetorami jest różnie. Forterra ma dobrą opinię. Jeśli chodzi o Proxime, to ogólnie ludzie są zadowoleni. Złą opinią cieszą się modele, które kiedyś były brane na sapard- był wtedy na nie duży popyt i jak to mówią ich właściciele- są troche niedorobione :rolleyes: (w niktórych hydraulika cieknie, czasami są jakieś problemy z inst. elektryczną, itp.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Proxima 2WD jak i 4WD jest zalekka do prac uprawowych, lepiej sprawdzi się w transporcie (2WD) lub z TUR'em (4WD). A co do Forterry to żeby za 700kg stali płacić 4 tys. zł to złodziejstwo (obciązniki z przodu 700kg- opcja), chodzą pogłoski, że dużo pali, pokazują to też testy w czasopismach rolniczych. Pozatym reszta jest OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

z tego co wiem to forterry tak dużo nie palą z wyjątkiem 11741 a proximy owszem sporo biorą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie forterra jest dobrym ciagnikiem bo cena nie wugórowana i jakos tez nie najgorsza . Jak bym miał wybieracx miedzy proxima a forterra to wybrałbym forterre bo wiedomo ,wieksza moc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

jak mają ten sam silnik imoc to niesadze że inaczej wyregulowane i napewno nie palą więcej!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

ja niemam zetora ale zastanawiam się nad kupnem

niekturzy mowią ,że to zły traktor ale nie potrafią tego udowodnić więc moim zdaniem to jeden z najlepszych i nikt nie robi takich traktorów jak ZETOR tani, bardzo dobry i nezawodny ciągnik


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

Forterra ma taką samą pojemność silnika jak Proxima ale jest mocniejszy generalnie i to co mnie dziwi to Forterra nie pali dużo a Proximy nie mam więc trudno powiedzieć ale mniejsza moc a pali podobno tyle samo co większy brat, mam 11441 i 9641, jestem zadowolony stosunek cena/jakość jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Znajomy ma 110 konna Forterre i przy orce 4 obrotówką Uni Grudziądz pali mu 20 litrów :( Czy to jest dużo czy mało sami odpowiedzcie, według mnie to bardzo dużo. Ogólnie to jego 2 Zetor, ma jeszcze 7340 i np. jeśli założy go do prasy i ma ciężko to spali więcej jak 110 konna Forterra, która nic sobie z Sipmy :) nie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Jest starszy od Ciebie i na pewno wie jak jeździć ciągnikiem, daje około 1800 obr. bo sobie radzi. Wcześniej zapinał NH TL 100 z Turem i spalanie miał niższe.

 

Zresztą próbował przy różnych obraotach i przy 1800 mu najmniej pali, bo jakby dał 2000 albo 2100 to nie wiem co by się działo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

a to różnie bywa różne ziemi ukształtowanie terenu kolega koledze mógł powiedzieć jak jest naprawdę a anonimowo to ktoś może się chwalić na zasadzie jak jemu bieże 15 to napiszę ze mój 12 aniech się wkurza a kto zna prawdę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

wiecie co jak ktoś twierdzi że 11441 z 4 obrotkiem spalił 20 litrów to ja zapłace za dojazd do niego i założe się o 50tys zł że spali dużo mniej a i może drugi zakład bym z nim zrobił że jak nie zapnie pługa o jaiś dom i nie wiem co by musiał zrobić to nie da rady przy mnie w 1 godzine zegarową na sprawnym zegarku spalić 20litrów chyba że ma jakąś dziure w baku albo lewy obieg żeby ludzi na kase naciągnąć a pompuje paliwo do zbiornika obok bo ja mam ten ciągnik i znam troche ponad 5 użytkowników w mojej okolicy i każdy te 20l by wyśmiał, ja zapraszam do siebie i możemy w pole jechać z 4x48XXL z UG jak bym wczoraj to przeczytał to bym zlitrarzował bo orałem 5ha trawy dwuletniej i na bank zmieścił się w 14l na godzine i obroty koło 1900 wogóle nie rozumiem jak ktoś może tak powiedzieć bo ja jak całe dnie orałem 12h to na CPN Orlen wchodziło 133l niekiedy 146l na zimowych orkach tylko długość pola koło 2km i bez wariowania na polu, i myśle że każdy użytkownik sprawnej 11441 się z moją opinią zgodzi i nie musi zaniżać tylko poprostu pali niedużo np 9641 pali mniej niż JD5820 to jak ktoś uznaje że Forterry palą dużo to ok. wiadome że JD jeszcze więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
wiecie co jak ktoś twierdzi że 11441 z 4 obrotkiem spalił 20 litrów to ja zapłace za dojazd do niego i założe się o 50tys zł że spali dużo mniej a i może drugi zakład bym z nim zrobił że jak nie zapnie pługa o jaiś dom i nie wiem co by musiał zrobić to nie da rady przy mnie w 1 godzine zegarową na sprawnym zegarku spalić 20litrów chyba że ma jakąś dziure w baku albo lewy obieg żeby ludzi na kase naciągnąć a pompuje paliwo do zbiornika obok bo ja mam ten ciągnik i znam troche ponad 5 użytkowników w mojej okolicy i każdy te 20l by wyśmiał, ja zapraszam do siebie i możemy w pole jechać z 4x48XXL z UG jak bym wczoraj to przeczytał to bym zlitrarzował bo orałem 5ha trawy dwuletniej i na bank zmieścił się w 14l na godzine i obroty koło 1900 wogóle nie rozumiem jak ktoś może tak powiedzieć bo ja jak całe dnie orałem 12h to na CPN Orlen wchodziło 133l niekiedy 146l na zimowych orkach tylko długość pola koło 2km i bez wariowania na polu, i myśle że każdy użytkownik sprawnej 11441 się z moją opinią zgodzi i nie musi zaniżać tylko poprostu pali niedużo np 9641 pali mniej niż JD5820 to jak ktoś uznaje że Forterry palą dużo to ok. wiadome że JD jeszcze więcej.

 

Jak 133 litry spalił w 12 h to Ci 11 l/h spalił -a to dobre prawie na powietrze chodzi :(:)

 

To zależy na jaką głębokość orzesz i na jakim biegu :)

To że pali 20 litrów to nie są moje zawyżania, tylko słowa właściciela takiego Zetora. Czy ja mam w tym jakiś interes aby pisać co mi się podoba a nie to co tak na serio mówi właściciel Zetora. Na okolice chodzą 3 Forterry i jako ciekawski człowiek lubię z ludźmi pogadać na temat ciągników, maszyn, dlatego pytam się często jak spalanie itd.

Dziś gadałem z kumplem, po żniwach zrobimy test na moich 27 ha w orce moim 6320 i Forterrą 11441 z moją obrotówką, tzn. orka z jednakową prędkością po kolei np. Jelonkiem przez 5 h a potem Zetorem przez 5 h. Ja już swojego mierzyłem mniej więcej wyszedł mi 16 litrów na h, a 12,5 na hektar. Jednak to się zmienia od wilgotności gleby, głębokości.

 

@krzysiu a ile zaorzesz przez godz, tzn ile Ci na hektar łyknie, bo ja opisuje sprzęt który chodził przy możliwie najszybszym biegu i przy obciążeniu prawie 100% :)

Wystarczy że zwiększysz prędkość i obciążysz swojego Zetora bardziej będziesz widział efekt.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Przeczytaj test ciągników z Top Agraru z numeru 6/2007 str. 118 "Ile paliwa zużywa ciągnik podczas orki" to stwierdzisz czy JD pali tak dużo jak sądzisz -razem z New Hollandem był najlepszy. Zetora niestety nie było bo to ciągniki około 140 koni, a Zetora takiego chyba teraz nie produkują ale myślę że nie splasował by się nad tymi traktorami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

ale czemu w tym tescie niebylo fendta?


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

No nie wiem ale szkoda :angry: , mogliby zrobić taki test 100 konnych traktorów w orce ale tak z 10 różnych marek wtedy człowiek by wiedział który ile paliwa potrzebuje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

kiedys był test ciągników 90km to zetor palił najwiecej...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj