look2390

Jak zrobić agregat uprawowo-siewny?

Polecane posty

look2390    0

Witam! Chciałbym skonstruować agregat uprawowo-siewny. Nie wiem, czy do zetora 10245 lepszy byłby z hydro pakiem, bez, czy z nabudowanym siewnikiem(chodzi o dł. traktora, czyli o to, czy na wzniesieniach i uwrociach nie będzie odrywał kół od ziemi).

Szczególnie interesowałby mnie nabudowany, tylko jak rozwiązać nabudowanie siewnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdruj77    3

hydro pak to podstawa a najlepiej mieć podstawiony na wzór lub schemat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atlonik    0

Njlepiej gdybyś jechał do jakiegoś dilera i poprostu wymierzył sobie i zbudował na wzór ...


New Holland TD95D_______________________URSUS 360_______________________URSUS 330M_______________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look2390    0

To już wolę obejrzeć jakiś zachodni, bo krajowych producentów są tak zrobione, że bez problemy z nimi idzie w każdych warunkach tylko zetor/ursus szóstka, a inny odrywa koła od ziemi. To stanowi dla mnie jedyny problem. Reszta to pikuś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

@look2390 właśnie przerabiam swojego kombi 4,2 i wywaliłem orginalne wałki zastępując je jednym wałem croskiila a od jutra będe zastanawiał się jak rozwiązać hydropak i tu mam też pytanie do tych co pracują takimi agregatami czy na każdym nawrocie unosicie siewnik osobno czy razem z agregatem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Raczej osobno,bo jak wciągam siewnik na agregat to w tym samym czasie przestawiam znaczniki. Niekiedy jak jest mniej nasion w skrzyni to siewnik unoszę tylko trochę ale wtedy bardzo go "buja" na boki


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Jak myślicie, czy byłby zbyt na agregaty uprawowo-siewne "rzemieślniczej" produkcji?


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek232    0

Wszystko zależało by przede wszystkim od ceny!!! Nie wiem czy przy dzisiejszych cenach materiałów był byś w stanie konkurować z naszymi producentami i używkami z zachodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
armi95    0

z tym hydropakiem to fajny pomysł


<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

no wg. mnie to hydropak elegancka sprawa... ale nie dźwigam siewnika na każdym uwrociu nad agregat... razem to podnoszę tylko tuz-em a w czasie transportu podnoszę hydropakiem, chyba że trzeba jakieś bruzdy pozagarniać :P


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fza    3

Zamierzam zrobić kultywator do agregatu uprawowego z zastosowaniem haków (sprężyn) S. Których producentów omijać wielkim łukiem ze względu na jakość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dinek94    13

Witam szukałem na agrofoto wymiarów agregatu uprawowo siewnego i nie znalazłem ma może ktoś.

Z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dinek94    13

O chociaż jeden tu zajrzał siewnik to poznaniak 2,7

Masz moze bym bym ci bardzo wdzięczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Na początek obejrzyj mój w mojej galerji,do wykonania potrzebujesz profili ze ścianka 4mm i tak na rame nośną 80/80 2x280cm pomiędzy nie 60/80 4x51cm,wieżyczka 60/80 2x80cm +zastrzal40/40 chyba po metrze ramka do haczek 50/50 2x280cm+2x35 i3x25cm mocowanie ramki 70/70 2x25 a w środek 60/60 2x40 hydropak 60/60 wymiarów nie pamiętam ale napisze Ci póżniej wałki przód płaskownik 10/30mm 8szt x2 w środrk rura precyzyjna fi35 scianka5mm na końcach wspawany pręt 18G2 pasuje na łożyska UCF205 ,wałki połączone z ramą płaslownikiem 10/100 przedni ok50cm dlugości tylny 60,wałek z tyłu to środel taki sam tylko na wierzch dalem rure 3/4cala blacha na kółka do walka 6mm cięta plazmą ,a na wieżyczce 200/200/15 mm siłownik tur a haczki bagra . Jak by co to pytaj pomogę :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dinek94    13

Polowi to kumam i widzę wizie mozna tak to powiedzieć. ale nie zdawałem sobie sprawy ile to jest roboty i nie wiem czy sie wyrobie do wiosny i w dodatku nie mam pomieszczenia żeby to robić do wiatę będziemy stawiać po żniwach. No ale już powoli myślę nad tym. Aha i jeszcze jedno wszystkie profile masz ze scianką 4mm. I najważniejsze jaki koszt?. Wałki kupię bo nie mam plazmy żeby wycinać i za dużo kombinowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Koszt materialu (wszystko nowe) ok.4tyś ,jak byś chcial to mój po zasiewach bedzie na sprzedaż za 6tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Kółka do wałków mogę ci sprzedać po 25 zł. Pełne i z otworami.Średnica koło 35cm. Są to kółka na 12 płaskowników, blacha 8 mm, takie jak przychodzą w agregatach Farmet kompaktor z przodu, bo miałem takiego robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzymek98    6

tomek73 podasz jakies swoje dane konaktowe, poniewaz jestem zainteresowany kupnem kólek do wałków. Proszę o szybki kontakt. :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31

Mój agregat - kultywator dwurzedowy plus Poznaniak i na konciec wał strunowy - ok. 800kg cały zestaw. Czy jest aż taka duża potrzeba budowania walkow z przodu i z tylu między zębami kultywatora? I jeszcze dodatkowy ciężar i instalacja na hydropak? Za pierwszym razem nie wyjdzie jak z fabryki, a waga bądzie mocno zbliżona do oryginału.. A jeśli trafi pole z twardym podłożem? I walki z kultywatorem przejadą po wierzchu i tam zostaną nasiona, które mają nikłe szansę na kiełkowanie.. :(


Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











    • Przez wojciechowski89
      Cześć Panowie potrzebuje dojarkę pod traktor i znalazłem taką pompę u siebie. Ktoś może kojarzy bo ja nie mogę znaleźć nic na jej temat po wpisaniu nazwy wyskakuje land niemiecki. Z tego co się orientuje brakuje tutaj zbiornika od oleju który smaruje łopatki które są metalowe nie z tworzywa. I tutaj też mam pytanie ten czarny wężyk po zamontowaniu w zbiorniku z olejem nie będzie podawal oleju na łopatki tylko wylot powietrza ta jakby ,,satelita" a powinien być jak się nie mylę obieg powietrza, że powietrze jest wpychane do zbiornika z olejem i przy wyjściu z niego zabiera olej na łopatki i tak w kółko. A przy tej rurce którą jest wypychane zassne powietrze jest korek jakby do dolewania oleju z tyłu pompy jest rurka wychodząca i wziernik jak w kompresorze żeby widzieć poziom oleju. Dodam że sam ją postawilem na podstawkę wom więc proszę się nią nie sugerować.




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj