Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak zrobić agregat uprawowo-siewny?

21 odpowiedzi na ten temat

#1 Share look2390

look2390

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 27 maj 2009 - 21:11

Jak zrobić agregat uprawowo-siewny? Witam! Chciałbym skonstruować agregat uprawowo-siewny. Nie wiem, czy do zetora 10245 lepszy byłby z hydro pakiem, bez, czy z nabudowanym siewnikiem(chodzi o dł. traktora, czyli o to, czy na wzniesieniach i uwrociach nie będzie odrywał kół od ziemi).
Szczególnie interesowałby mnie nabudowany, tylko jak rozwiązać nabudowanie siewnika

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak zrobić agregat uprawowo-siewny? Dzisiaj, 12:08
  •  

#2 Share zdruj77

zdruj77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 27 maj 2009 - 21:14

Jak zrobić agregat uprawowo-siewny? hydro pak to podstawa a najlepiej mieć podstawiony na wzór lub schemat

#3 Share Atlonik

Atlonik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 27 maj 2009 - 23:12

Jak zrobić agregat uprawowo-siewny? Njlepiej gdybyś jechał do jakiegoś dilera i poprostu wymierzył sobie i zbudował na wzór ...
New Holland TD95D_______________________URSUS 360_______________________URSUS 330M_______________________

#4 Share look2390

look2390

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 28 maj 2009 - 06:49

Jak zrobić agregat uprawowo-siewny? To już wolę obejrzeć jakiś zachodni, bo krajowych producentów są tak zrobione, że bez problemy z nimi idzie w każdych warunkach tylko zetor/ursus szóstka, a inny odrywa koła od ziemi. To stanowi dla mnie jedyny problem. Reszta to pikuś.

#5 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 28 maj 2009 - 06:51

Jak zrobić agregat uprawowo-siewny? @look2390 właśnie przerabiam swojego kombi 4,2 i wywaliłem orginalne wałki zastępując je jednym wałem croskiila a od jutra będe zastanawiał się jak rozwiązać hydropak i tu mam też pytanie do tych co pracują takimi agregatami czy na każdym nawrocie unosicie siewnik osobno czy razem z agregatem?

#6 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 28 maj 2009 - 13:03

Jak zrobić agregat uprawowo-siewny? Raczej osobno,bo jak wciągam siewnik na agregat to w tym samym czasie przestawiam znaczniki. Niekiedy jak jest mniej nasion w skrzyni to siewnik unoszę tylko trochę ale wtedy bardzo go "buja" na boki
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#7 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 22 luty 2010 - 18:17

Jak zrobić agregat uprawowo-siewny? Jak myślicie, czy byłby zbyt na agregaty uprawowo-siewne "rzemieślniczej" produkcji?

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#8 Share piotrek232

piotrek232

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 22 luty 2010 - 23:21

Jak zrobić agregat uprawowo-siewny? Wszystko zależało by przede wszystkim od ceny!!! Nie wiem czy przy dzisiejszych cenach materiałów był byś w stanie konkurować z naszymi producentami i używkami z zachodu.

#9 Share armi95

armi95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:Zetory, Ursusy, Bizony i inne maszyny, produkcja zwierzęca i roślinna, samochody, dobra nuta i ...

Napisany 21 marzec 2010 - 07:35

Jak zrobić agregat uprawowo-siewny? z tym hydropakiem to fajny pomysł
<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

#10 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 17:25

Jak zrobić agregat uprawowo-siewny? no wg. mnie to hydropak elegancka sprawa... ale nie dźwigam siewnika na każdym uwrociu nad agregat... razem to podnoszę tylko tuz-em a w czasie transportu podnoszę hydropakiem, chyba że trzeba jakieś bruzdy pozagarniać :P
Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share fza

fza

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 27 maj 2012 - 12:46

Jak zrobić agregat uprawowo-siewny? Zamierzam zrobić kultywator do agregatu uprawowego z zastosowaniem haków (sprężyn) S. Których producentów omijać wielkim łukiem ze względu na jakość.

#12 Share Dinek94

Dinek94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 21:53

Jak zrobić agregat uprawowo-siewny? Witam szukałem na agrofoto wymiarów agregatu uprawowo siewnego i nie znalazłem ma może ktoś.
Z góry dziękuje.

#13 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2187 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 17:27

Jak zrobić agregat uprawowo-siewny? A jakie wymiary potrzebujesz pod jaki siewnik?

#14 Share Dinek94

Dinek94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 20:15

Jak zrobić agregat uprawowo-siewny? O chociaż jeden tu zajrzał siewnik to poznaniak 2,7
Masz moze bym bym ci bardzo wdzięczny

#15 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2187 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 21:03

Jak zrobić agregat uprawowo-siewny? Na początek obejrzyj mój w mojej galerji,do wykonania potrzebujesz profili ze ścianka 4mm i tak na rame nośną 80/80 2x280cm pomiędzy nie 60/80 4x51cm,wieżyczka 60/80 2x80cm +zastrzal40/40 chyba po metrze ramka do haczek 50/50 2x280cm+2x35 i3x25cm mocowanie ramki 70/70 2x25 a w środek 60/60 2x40 hydropak 60/60 wymiarów nie pamiętam ale napisze Ci póżniej wałki przód płaskownik 10/30mm 8szt x2 w środrk rura precyzyjna fi35 scianka5mm na końcach wspawany pręt 18G2 pasuje na łożyska UCF205 ,wałki połączone z ramą płaslownikiem 10/100 przedni ok50cm dlugości tylny 60,wałek z tyłu to środel taki sam tylko na wierzch dalem rure 3/4cala blacha na kółka do walka 6mm cięta plazmą ,a na wieżyczce 200/200/15 mm siłownik tur a haczki bagra . Jak by co to pytaj pomogę :) .

#16 Share Dinek94

Dinek94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 22:12

Jak zrobić agregat uprawowo-siewny? Polowi to kumam i widzę wizie mozna tak to powiedzieć. ale nie zdawałem sobie sprawy ile to jest roboty i nie wiem czy sie wyrobie do wiosny i w dodatku nie mam pomieszczenia żeby to robić do wiatę będziemy stawiać po żniwach. No ale już powoli myślę nad tym. Aha i jeszcze jedno wszystkie profile masz ze scianką 4mm. I najważniejsze jaki koszt?. Wałki kupię bo nie mam plazmy żeby wycinać i za dużo kombinowania.

#17 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2187 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 09:37

Jak zrobić agregat uprawowo-siewny? Koszt materialu (wszystko nowe) ok.4tyś ,jak byś chcial to mój po zasiewach bedzie na sprzedaż za 6tys.

#18 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 10:03

Jak zrobić agregat uprawowo-siewny? Kółka do wałków mogę ci sprzedać po 25 zł. Pełne i z otworami.Średnica koło 35cm. Są to kółka na 12 płaskowników, blacha 8 mm, takie jak przychodzą w agregatach Farmet kompaktor z przodu, bo miałem takiego robić.

#19 Share Dinek94

Dinek94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 16:45

Jak zrobić agregat uprawowo-siewny? Aha. ale ja z tyłu chce walem parkera

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2187 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 17:19

Jak zrobić agregat uprawowo-siewny? O to koszt trochę większy.