Skocz do zawartości

Zdjęcie

FARMET KOMPAKTOMAT

24 odpowiedzi na ten temat

#1 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 27 maj 2009 - 19:17

FARMET KOMPAKTOMAT Kto w Polsce jest przedstwicielem producent agregatu kompaktomat http://www.farmet.cz...rzedsiewne.html ?

Poszukuje namiarów :P.

Będę wdzięczny za opinie o tym sprzęcie.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
FARMET KOMPAKTOMAT Dzisiaj, 13:39
  •  

#2 Share lamboR6

lamboR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 27 maj 2009 - 19:54

FARMET KOMPAKTOMAT Osadkowski i Agro Sp zoo w Ujściu były Agrotech z Bydgoszczy tel 052 343 92 23
Dzwoniłem niedawno po kompaktor 5m ok 72 tysie , a 4,5 m ok 55tysi

#3 Share pati

pati

Farmer modelarz

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, modelarstwo rolnicze, muzyka, straż pożarna, prawo jazdy i szkolenie kierowców.

Napisany 27 maj 2009 - 20:09

FARMET KOMPAKTOMAT Ostatnio w RPT opisywali pracę agregatem TURBULENT 4,5 z wykorzystaniem GPSa. Test był wykonywany w firmie Romex Jaworowo k/Witkowa. Przy GPSie szerokość agregatu z Farmetu zwiększyła się o 40cm.
Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

#4 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 27 maj 2009 - 20:35

FARMET KOMPAKTOMAT Również czytałem RPT i artykół z tym związany... Tylko że pomiar był robiony chyba przy zbyt dużym ciągniku, bo dość duży jelonek z nim latał :P
deer@ a jeżeli wolno zapytać, to myślisz nad kupnem tego agregatu i jaka szerokość by Cię interesowała 4m czy 4,5m ???

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 maj 2009 - 20:43

FARMET KOMPAKTOMAT Ta firma z Bydgoszczy jest dealerem tych maszyn od samego początku, także z serwisem nie powinno być problemu. Widziałem ich stoisko na AS w zeszłym roku.

Moje 5 groszy raczej raczej 5,4 albo 6.

#6 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 28 maj 2009 - 20:55

FARMET KOMPAKTOMAT 6 m

Wybieram pomiędzy:
Farmet KOMPAKTOMAT
Strom SWIFTER
Opall-agri SATURN

A w RPT był opisywany TURBULENT i wierz mi @Daniel215 ten jelonek miał z nim co robic :P.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 maj 2009 - 21:05

FARMET KOMPAKTOMAT Widzę, że jakoś zainteresował Cię sprzęt naszych południowych sąsiadów. Metraż już przyszłościowo pomyślany. ;D

Patrzyłem na te maszyny co napisałeś i na pierwszy rzut oka wydają się bardzo zbliżone konstrukcyjnie. :P

Jak z jakością wykonania?

#8 Share lamboR6

lamboR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 29 maj 2009 - 07:34

FARMET KOMPAKTOMAT U nas gospodarstwo 1400ha mają 6m FARMETA od 99roku. Uwierzcie to naprawde porządna maszyna, mają wyrwany przód ponieważ JD 8310 przeszedł między słupem i drzewem a agregat nie, ale poza tym żadnych uszkodzeń ramy. Mnie przeraża różnica w cenie między 4,5m a 5m bo akurat jest przeskok z cieńszej ramy na grubszą. Między 5m a 6m już takiej różnicy nie ma.

#9 Share Kejsi

Kejsi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i nie tylko...:)

Napisany 29 maj 2009 - 07:40

FARMET KOMPAKTOMAT U mnie na wiosce koleś ma takiego Farmeta już w sumie od dobrych kilku lat a nawet i kilkunastu ale od jakiegoś czasu go nie używa.Miał 3m chyba o ile dobrze pamietam.Raczej mu sie to dobrze sprawowało.Dowiem się wiecej to sie wypowiem co i jak.Ogólnie pomyślał bym też nad Strom'em podobno warte uwagi :P
A może chodźmy na piwo? :D

#10 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 29 maj 2009 - 07:54

FARMET KOMPAKTOMAT Na obecna chwilę to na prowadzenie wysuwa się SATURN, choć najdroższy z tej trójcy. Rozwiązanie kopiowania terenu bije konkurencje na głowę. Zalezy mi na tym, gdyż obecny agregat właśnie niepodoba mi się w uprawie pod buraki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Kejsi

Kejsi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 29 maj 2009 - 13:25

FARMET KOMPAKTOMAT No to jak ma to co nie ma konkurencja a jest Ci w sumie potrzebne to sam wiesz,czy warto wyłożyć kasę na dany sprzęt

#12 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 maj 2009 - 13:31

FARMET KOMPAKTOMAT Zglebiłem tematach tych agregatów i SATURN jest najbliższy pierwowzorowi. Oferuje najlepsze rozwiązania konstrukcyjne. :P

Mój znajomy ma firmę, która handluje z Czechami i mówił, że tam jest sporo firm, które wzorują się na Lemkenie. :)

Jak kształtuje się cena tychże maszyn?

#13 Share Kejsi

Kejsi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 29 maj 2009 - 14:17

FARMET KOMPAKTOMAT Ten Opal to by się składał z wału strunowego,pozniej 2-3 rzedy łapek z gęsiostopką,wał strunowy i wał croskill?

#14 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 29 maj 2009 - 15:41

FARMET KOMPAKTOMAT Jeżeli chodzi o Farmet'a to kolega ma takiego co pracuje w sumie na ok. 1000ha to bardzo chwali pracę tego agregatu. I z wytrzymałością nie ma problemu :P

#15 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 maj 2009 - 16:28

FARMET KOMPAKTOMAT Saturn ma bardzo bogatą konfigurację elementów roboczych:
wały: strunowy 265, strunowy 330, rurowy 330;
włóka
środek: gęsiostópki 2 rzędy, zęby S 3 rzędy;
wał strunowy
włóka
wały: rurowy 400, strunowy 400;
oraz dwa rodzaje grzebieni.

To jest to co mi się udało ustalić :P
Oczywiście @deer będzie miał najwięcej do powiedzenia w tej kwestii. :)

#16 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 21 czerwiec 2009 - 09:26

FARMET KOMPAKTOMAT Interesuje mnie 3 metrowy kompaktomat zawieszany z farmeta co o nim sadzicie chodzilby z lamborghini grand prix 95 km zna ktos cene 20 tysi starczy? Jakies opinie na jego temat mile widziane, saturn tez by sie nadal ale podejrzewam ze bedzie drozszy

#17 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 21 czerwiec 2009 - 10:56

FARMET KOMPAKTOMAT Jak nowy to 20 tys bedzie malo.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#18 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 21 czerwiec 2009 - 11:21

FARMET KOMPAKTOMAT polski wicher 3m zawieszany kosztuje brutto 16 tysi farmet bedzie drozszy ale konstrukcja farmeta mnie bardziej odpowiada mieszkam 10 km od granicy czech wiec skocze w wolnym czasie tam sie popytac o ceny i porownac farmeta i saturna z opal agri czechy nie maja euro wiec moze bedzie ciekawa cena

#19 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 31 sierpień 2010 - 08:58

FARMET KOMPAKTOMAT odświeżę trochę temat ..... jak rozpatrujecie się na kwestie zakupu 3 metrowego agregatu pół zawieszanego wyżej wymienionych firm do ciągnika 80 km wchodzą w grę 2 marki class axos 320 cx i JD 5080 R ....... B) na ziemie 2-3a średnio ciężkie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 sierpień 2010 - 10:49

FARMET KOMPAKTOMAT Nam zdarza się JD pracować z 4 metrowym Aresem o wadze 880kg, ciągnik ma z nim stosunkowo ciężko. Jednego roku Ojczulek siał rzepak poprzednim trzymetrowym zestawem. Był to odpowiednik obecnego Aresa sprzęgnięty z siewnikiem Poznaniak z dużą skrzynia. Pomijając stabilność zestawu Janek, miał co robić ciągnąc maszynę o masie około 1200 kg, utrzymywał prędkość do 8km/h. Kompaktomat waży około 1300kg i pomimo, że jest półzawieszany ciągnik 80KM będzie miał z nim ciężko.