Skocz do zawartości

Zdjęcie

JD6630 a jakaś valtra

84 odpowiedzi na ten temat

#41 Share blu

blu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 28 maj 2009 - 15:23

JD6630 a jakaś valtra Hehe - może i w Finlandii jest sporo valtr ale to nie jest cała skandynawia. W Norwegii więcej jest jelonków. Sporo jest też NH, Case i starszych fendtów. Ale na pewno valtra ma tam większą popularność niż u nas.
Co do ursusa - popatrzcie sobie na galerię co się dzieje pod zdjęciami nowych ursusów, więc nie mówcie że u nas nie ma patriotyzmu, ale to już zahacza o maniakalizm. U nas większością koncernów sterowała mafia albo rząd więc nie dziwmy się że jest tak jak jest i nie produkuje sie u nas rodzimych samochodów a gdyby nie pronar i ewentualnie polmot to wstyd też by było mówić o traktorach.
A w rankingach aut w Niemczech niemieckie auta wypadają bardzo słabo :P I taką opinie wystawiają im sami niemcy :) Zresztą japońce zabierają coraz większą część tamtejszego rynku.
Ja cały czas nie widzę sensu zamieniać dobrze doposazonego jelenia na valtrę. Gdzie tu logika?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
JD6630 a jakaś valtra Dzisiaj, 02:41
  •  

#42 Share sinek

sinek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 28 maj 2009 - 15:39

JD6630 a jakaś valtra No sęk w tym że nie chodzi tu o logikę tylko o kasę załurzmy że kupie nową skrzynie dam 70 tys porobię jakiś czas i stanie się to samo znowu i co wtedy ?? drugi raz 70 tyś dawać
mam teraz wniosek do realizacji z prow i poważnie zaczynam myśleć nad zakupem tej valtry pytanie tylko czy seria N 141 jest wstanie zastąpić 6630
o serii t nie myślę bo w tej specyfikacji była by o 11tys euro droższa

#43 Share sydney

sydney

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 28 maj 2009 - 15:44

JD6630 a jakaś valtra Ale ja nikomu nie każę zamieniać JD na Valtrę, jak dla mnie oba ciągniki są świetne, należą do światowej czołówki jak jeszcze kilka innych marek, a wybór zależy od indywidualnych gustów każdego rolnika, to tak jak z samochodami jedni kupią mercedesa inni volvo a jeszcze inni bmw. ale jak widać każdy ma prawo się zepsuć i nie ma w tym nic dziwnego, to tylko maszyna A co do tego, że Polacy kupują zachodnie ciągniki czy samochody to nie ma co się dziwić porównajcie rozwiązania techniczne stosoqwane w polskich maszynach a te stosowane w zachodnich, niebo i ziemia

#44 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 28 maj 2009 - 15:46

JD6630 a jakaś valtra a moze nasz kolega sadzi iz nawet ze jesli naprawi swojego jelenia za kosmiczna kase to juz nigdy nie bedzie to dla niego pewna maszyna pozatym pchanie kasy w jak to okresliles dobrze doposazonego jelenia o ktorym wiadomo ze skrzynia jest juz w tej wersji dosc awaryjna traci jakikolwiek sens

a jak wiadomo jeszcze trzeba wziazc pod uwage ze naprawa moze nie zostac wykonana z nalezyta starannoscia i powiedzmy ze skrzynia tym razem sypnie sie po 3 latach i juz masz swoja odpowiedz

poprostu utrata zaufania do marki

ps. gdy pisalem tego posta nie bylo posta autora tematu @sinek

#45 Share blu

blu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 28 maj 2009 - 16:06

JD6630 a jakaś valtra No ok - ale zamiast różnicy którą stracisz na sprzedaży klilkuletniego traktora i kupnie nowego (o klasę niższego) pieniądze mógłbyś wydać na bardziej pożyteczne rzeczy - ot choćby odłożyc na cięższe czasy. Na nową skrzynię masz gwarancję. Poza tym powinieneś się zainteresowac alternatywnymi mozliwościami naprawy. Ja tylko wpisałem w google kilka haseł i odrazu wyskoczyło mi kilka kont z podobnym problemem. Telefon też chyba będzie taniej kosztował. Nie można się opierać tylko na serwisie. Szkoda że mav`a nie ma bo on by pewnie coś dodał do tematu.

#46 Share ursus914

ursus914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Zainteresowania:Muzyka Rockowa, klasyczne samochody :)

Napisany 28 maj 2009 - 16:24

JD6630 a jakaś valtra Ja bym sprzedał na twoim miejscu jelenia , ale to tylko dlatego że masz wniosek na PROW , bo kupujesz wtedy nowa świetną solidną Valtrę ( której jestem ogromnym zwolennikiem , sam złożyłem wniosek na N 101 ) za pół ceny . Tylko żeby valtra na 4 cyl mogła zastąpić 6 garowego jasia to musisz koniecznie wziąć przedni tuz i obciążnik betonowy 650 kg , wtedy spokojnie i stabilnie będzisz pracował z maszynami zarezerwowanymi dla 6 - cylindrowych sprzętów, komplet tylnych obciążników , no i duże kapcie. Taki ciągnik bez niczego zastąpi John deera . Sądze że to najlepsze wyjście w tej sytuacji .
Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

#47 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 28 maj 2009 - 16:28

JD6630 a jakaś valtra ze strony technicznej nic by nie dodal, bo autor nie okreslil co sie sypnelo. a ludzi ktorzy zajmuja sie naprawami mozna w internecie poszukac :P choc nie mowie ze jest latwym znalezienie odpowiedniego fachowca
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#48 Share timasz

timasz

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 28 maj 2009 - 16:34

JD6630 a jakaś valtra @ blu
No ok - ale zamiast różnicy którą stracisz na sprzedaży klilkuletniego traktora i kupnie nowego (o klasę niższego) pieniądze mógłbyś wydać na bardziej pożyteczne rzeczy - ot choćby odłożyc na cięższe czasy. Na nową skrzynię masz gwarancję. Poza tym powinieneś się zainteresowac alternatywnymi mozliwościami naprawy. Ja tylko wpisałem w google kilka haseł i odrazu wyskoczyło mi kilka kont z podobnym problemem. Telefon też chyba będzie taniej kosztował. Nie można się opierać tylko na serwisie. Szkoda że mav`a nie ma bo on by pewnie coś dodał do tematu.

@timasz
dobra piszesz tu o alternatywnych mozliwosciach naprawy ja juz o tym mowilem tylko ze taka naprawa to jest dobra jak sie chce opchna ciagnik i miec go z glowy(niech ktos inny sie martwi a pozatym takie naprawy nie sa zwykle zbyt trwale a tu jest dosyc skomplikowana spraw co nie ulatwia naprawy)
pozatym jesli dostaniesz gwarancje na naow skrzynie to powiedzmy ze wytrzyma ona nawet juzi o polowe dluzej od pierwszej czyli 3 lata i co mi z gawarancji jak juz ona nie obowiazuje

pozatym ta roznice ktora bedzi po sprzedazy powiedzmy uszkodzonego jd zamiast naprawy skrzyni wolalbym przeznaczyc na nowy ciagnik na ktory tez bede mial gwarancje a moze dalo by sie wynegocjowac dluzsza gwarancje na nowy ciagnik kto wie sprobowac mozna

#49 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 28 maj 2009 - 18:18

JD6630 a jakaś valtra

zgadzam sie z @sydneyem co to za gadka o patriotyzmie co ma do rzeczy patriotyzm przy wyborze ciagnika ??widze ze ten argument zostal tu tylko przytoczony po to by ukazac jacy to skandynawowie sa glupi i jaka to Valtra jest zacofana a JD jest oczywiscie najwspanialszy na swiecie??

kolega chce Valtre bo spazyl sie na JD wiec niech ja kupuje jak mu sie podoba ja nie widze problemu

a jakos nie sadze zeby na np 100 ha musial kupowac JD ze wszystkimi nowinkami technicznymi i ciekawi mnie jedna sprawa jaki odsetek tych jd z tymi super nowoczesnymi gadzetami wyjezdza na pole bo zdaje mi sie ze dosyc malo (nie zebym byl przeciwniekiem nowoczesnych rozwiazan)

a co do marketingu to doniedawna wlasnie tak tu rozslawiony JD mial najwieksze reklamy w kazdej gazecie i na kazdych targach wiec o co chodzi??

Na podstawie niewystarczającej ilości informacji wyciągasz zbyt daleko idące wnioski to po pierwsze.Po drugie nie napisałem że Valtra jest zacofana a JD jak to piszesz najwspanialszy na świecie zaś Skandynawowie umysłem nie grzeszą.
Po trzecie-właściwie po co pisać po trzecie jeżeli reagujesz tak emocjonalnie ?-rozumiem że jako użytkownik ciągnika spod znaku SDF postrzegasz JD jako coś gorszego-Twoja sprawa,indywidualny wybór-ale pozwól innym trwać w tym błędzie że kupując JD mniemają iż kupują kawał solidnej techniki-ich wybór .
Masz rację-wszystko to reklama i każdy rolnik kupujący JD kierował się jedynie reklamą i fajnym folderem :P.
Co do skrzyń bezstopniowych-niestety przeglądając zachodnie fora zauważyłem że jednak są te skrzynie ch.yba dosyć awaryjne-ale pocieszę użytkowników innych marek-w Fendtcie też :)

#50 Share timasz

timasz

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów

Napisany 28 maj 2009 - 18:35

JD6630 a jakaś valtra widzisz Jaro ja w przeciwienstwie do Ciebie widze tez inne marki niz te ktore osobiscie uzytkuje a ty stale prawisz o tym ze najlepiej zawsze wybierac JD

a oto prubka twojej wypowiedzi
@jaro
Brzozak co ty kurna wiesz o zabijaniu -Daniel napisał że JD nie ma polotu do Valtry i to aksjomat jest .Parę razy pisałem na forum o tym właśnie fenomenie Valtry-marki która tak właściwie marginalną można by rzec jest-a w Polsce ktoś robi taki PR tej marce że uchodzi za cud,miód i orzeszki kokosowe zarazem .

i jak mozesz mnie oskarzac o to ze ja pisze iz kazdy nabywca JD kierowal sie folderem?? wytlumacz mi to?

widzisz co napisales pokaz mi gdzie ja napisalem ze wlasciciela jd kierowali sie tylko folderem ?ja nigdy nie napisalem ze jd jest zly zawsze pisalem ze to taka sama maszyna jak kazda inna wuiec o co biega?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 28 maj 2009 - 18:47

JD6630 a jakaś valtra "a co do marketingu to doniedawna wlasnie tak tu rozslawiony JD mial najwieksze reklamy w kazdej gazecie i na kazdych targach wiec o co chodzi??"-o tu napisałeś coś na temat reklamy,to co napisałem do Brzozaka było napisane do Brzozaka który z pewnością zinterpretował to tak jak zinterpretować to powinien tzn.z przymrużeniem oka.No i jeszcze to oskarżenie z grubej rury o tym iż stale prawię coby wybierać JD-Timasz czytanie polega nie tylko na mechanicznym łączeniu liter w słowa a słów w zdania,nie trzeba jeszcze czytać ze zrozumieniem,czasami trzeba przeczytać więcej niż jeden post danego autora aby jakieś wnioski na temat tego co pisze wyciągnąć-ja Twoje posty czytam-a Ty moje ?

#52 Share timasz

timasz

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów

Napisany 28 maj 2009 - 19:14

JD6630 a jakaś valtra widzisz sam udowodniles ze czytasz mechanicznie poniewaz nie chodzilo mi o pierwsze zdanie z Twojej wypowiedzi tylkoo dalsza czes uwierz mi mam poczucie humoru i to wielkie:)

co do oskarzenie(moim zdaniem okreslenie na wyrost) to nie reaguj tak emocjonalnie sam napisales o mnie:
-rozumiem że jako użytkownik ciągnika spod znaku SDF postrzegasz JD jako coś gorszego-Twoja sprawa,indywidualny wybór-ale pozwól innym trwać w tym błędzie że kupując JD mniemają iż kupują kawał solidnej techniki-ich wybór .

#53 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 28 maj 2009 - 19:21

JD6630 a jakaś valtra Dobra Timasz Ty masz rację ja mam spokój :P-mamy do wyboru :
-ciągnięcie tej wojenki
-albo nie -co wybierasz ?

#54 Share timasz

timasz

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów

Napisany 28 maj 2009 - 19:31

JD6630 a jakaś valtra dobra Jaro powiedzmy ze zaden z nas nie ma racjii :P moze tak byc??

#55 Share sinek

sinek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 28 maj 2009 - 19:31

JD6630 a jakaś valtra Sorki że się wcinam ale jak wasza "wojenka" ma się do zamiany JD na valtre ??

#56 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 28 maj 2009 - 19:37

JD6630 a jakaś valtra Nic nie mówię ale temat jest o czymś innym a nie o waszej kłótni chłopaki. A wracając do tematu JD to marka jak każda inna i też zdarzają sie wpadki i felerne produkty. I teraz pytanie do właściciela tego JD czy nie próbowałeś dzwonić do innego serwisu JD lub do mechaników? Wiesz może co dokładnie poszło że cala skrzynie chcą wymienić? A nie idzie też zrobic tak ze tą stara biorą w rozliczenie za nowa i tylko dokładasz trochę kasy i masz nowa? Masz tu link do dealerów JD może znajdzie się jakiś ok i Ci doradzi co i jak http://www.deere.com...er_list_ag.html A co do valtry to hmm są też inne marki takie jak NH Fendt case może coś znich tez?
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

#57 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 28 maj 2009 - 19:47

JD6630 a jakaś valtra

Sorki że się wcinam ale jak wasza "wojenka" ma się do zamiany JD na valtre ??

Kompletnie się nie ma :P-jakoś tak wyszło w praniu.A co do zamiany-co tu dużo mówić-Ty podejmiesz decyzję a nie my-i tyle-ja osobiście chyba zmieniłbym skrzynię z AP na PQ czy AQ (nie wiem co prawda ile kosztują).

#58 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 28 maj 2009 - 19:58

JD6630 a jakaś valtra

siedzialem w valtrze advanced i wcale nie zrobila na mnie dobrego wrazenia, plastiki to totalna tandeta, obsluga tez bez rewelacji, takze w kwestii komfortu dla mnie to wlasnie valtra nie ma czego szukac w porownaniu z jd premium (wyposazonym w command arm) :P

A co ty wogóle widzisz tam tandetnego... Nie wiem w jakiej Valtrze siedziałeś ( z którego rocznika) bo obecnie to wykonanie jest wg. mnie super i niczego wiecej nie można wymagać... Valtra jest napewno na poziomie Fendta, a już nie wspominam o JD (siedziałem w Valtrze i Fendzie, natomiast w JD nie, ale rozmawiałem z sąsiadem na ten temat... i mówił że te trzy ciągniki można powiedzieć mają taki sam wysoki komfort pracy) :)
Tak poza tym, to jakby ktoś nie wiedział to wszystkie funkcje są na podłokietniku ( wyjścia hydrauliczne, sterowanie tylnym tuzem, przełożeniami itd... ) i nie trzeba odrywać ręki od niego, więc w każdym jest podobnie i nie wiem na jakiej podstawie można twierdzić że jeden jest gorszy albo ma mniejszy komfort pracy lub gorszy podłokietnik... :)

#59 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 28 maj 2009 - 20:05

JD6630 a jakaś valtra

dobra Jaro powiedzmy ze zaden z nas nie ma racjii :P moze tak byc??

Być może...:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share sinek

sinek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 28 maj 2009 - 20:11

JD6630 a jakaś valtra ciągnik stoi na serwisie w jelonku zabrali go lawetą na którą został wciągnięty bo nie był wstanie sam wjechać nawet w trybie serwisowym uszkodzeniu uległy oba silniki hydrauliczne najpierw drugi zakres potem pierwszy a przyczyną były jak się okazało tarcze hamulcowe
Były już tak wyrobione że do oleju zaczeły dostawać się opiłki z tarcz filtr oleju po zatkaniu się przestał spełniać swoje zadanie bo olej zaczoł go omijać poprzez jakiś dziwny zawór przelewowy zasyfiony olej latał po całym układzie i przy okazji uszkodził zawór tls-u oraz skrzynie taką informacje dostałem dzisiaj z jelonka
Dzwoniłem do firmy Agromix Rojęczyn powiedzieli że wcale nie będą się za to brać bo niechcą narażać mnie na takie koszty sumując wszystko naprawa całkowita oparła by się o jakieś 110 tys zł :P jestem załamany

Dodaj odpowiedź