Skocz do zawartości

Zdjęcie

JD6630 a jakaś valtra

84 odpowiedzi na ten temat

#21 Share zdruj77

zdruj77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 27 maj 2009 - 20:56

JD6630 a jakaś valtra o przesiadce myślę tak jakby zęby (Janek) zamienić na sztuczną szczen kę (valtra) oczywiście valtry to znane maszyny ale Janków jest o wiele więcej i myślę że są bardziej trwałe oraz proste w obsłudze i przede wszystkim wiele ładniej wyglądają

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
JD6630 a jakaś valtra Dzisiaj, 17:43
  •  

#22 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 27 maj 2009 - 21:01

JD6630 a jakaś valtra Właśnie najdziwniejszy jest fakt że skrzyni nie można naprawić, jak to? Czyżby tam wszystko się wydarło po tak małym przebiegu? :P Wiadomo mamy takie serwisy w naszym pięknym kraju. Wymienić na nową jest najłatwiej, zresztą to najczęstsza opinia "serwisów"
Do 7030 i 8030 zakładają inny AP, który spisuje się rewelacyjnie a do mniejszej serii "wynalazek" ZF-a który psuje tylko opinie marce. Pewnie jest dużo tańszy i księgowi tak zadecydowali :)

#23 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 27 maj 2009 - 21:10

JD6630 a jakaś valtra robertbara- zgadzam sie z Tobą ja w JD 7920 mam AP i spisuje się rewelacyjnie, choc dopiero ma 1500 godzin zobaczymy pózniej.Co do tematu jak by się dało sprzedac go za dobre pieniądze bez remontu to bym tak zrobił i kupił inny
Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

#24 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 27 maj 2009 - 21:27

JD6630 a jakaś valtra Nie wiem dlaczego, ale za valtrą nie przepadam kumpel ma serie A i mówi że jest tak sobie :P :) Ja bym postawił na SDF u mnie mają i bardzo chwalą zwłaszcza oszczędnośc, a z silnków deutza korzysta nawet fendt :)
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#25 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 27 maj 2009 - 21:44

JD6630 a jakaś valtra tak jesli chodzi o dobry sprzet to koncern SDF ma do zaoferowania konkretne maszyny tez nie ma co marudzic sa to dobre ciagniki majace opinie trwalych i oszczednych a co do silnika to ze Fendt stosuje silniki Deutza mowi samo za siebie
co do Valtry to jezeli chdzi o ta marke to polecam serie T z silnikami eco power mozna byc zaskoczonym moca od najnizszych obrotow i niskim zuzyciem paliwka

#26 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 27 maj 2009 - 22:33

JD6630 a jakaś valtra

O porównaniu komfortu JD do wersii advence można zapomnieć, ponieważ Valtra jest o wiele lepsza... :P

siedzialem w valtrze advanced i wcale nie zrobila na mnie dobrego wrazenia, plastiki to totalna tandeta, obsluga tez bez rewelacji, takze w kwestii komfortu dla mnie to wlasnie valtra nie ma czego szukac w porownaniu z jd premium (wyposazonym w command arm) :)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#27 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 27 maj 2009 - 22:48

JD6630 a jakaś valtra Brzozak co ty kurna wiesz o zabijaniu :P-Daniel napisał że JD nie ma polotu do Valtry i to aksjomat jest :).Parę razy pisałem na forum o tym właśnie fenomenie Valtry-marki która tak właściwie marginalną można by rzec jest-a w Polsce ktoś robi taki PR tej marce że uchodzi za cud,miód i orzeszki kokosowe :) zarazem .

#28 Share blu

blu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 27 maj 2009 - 23:01

JD6630 a jakaś valtra Każdy dobiera sprzęt do swoich potrzeb: valtra chwali się tym że mozna w niej nawet kolor samodzielnie wybierać, jelenie trwałością a fendt że niby się z mercedesem na rozumy pozamieniał. Samego john deere też nie ma co tak gloryfikowac bo za każdy dodatek trzeba gruba kasę bulić a i sam traktor do tanich nie należy. Ale mając dobrze wyposażonego jelenia nie widze sensu przesiadania się na valtrę... Dla mnie to wszystko to jakieś podśmiechujki są...

#29 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 27 maj 2009 - 23:06

JD6630 a jakaś valtra Sęk w tym (a było to już opisywane) że Valtra za większe pieniądze niż w JD potrafi zaoferować mniej-no ale ten kolor :P

#30 Share sydney

sydney

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 28 maj 2009 - 07:02

JD6630 a jakaś valtra Co wy chcecie od valtry, kuzyn był w norwegii i finlandii na robocie i mówił, że tam każdy gospodarz ma właśnie valtrę, a to, że jest to marka mało znana u nas nie może świadczyć o tym, że jest zła . Kiedyś mieliśmy same fiaty 126p i chyba nie były to super fury :P
A co do ceny to na 100% jest ona tańsza od JD.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share sinek

sinek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 28 maj 2009 - 07:26

JD6630 a jakaś valtra Wczoraj byłem u dilera valtry na jeździe testowej i powiem szczerze że traktor zrobił na mnie spore wrażenie jest to zupełnie co innego niż to do czego przyzwyczaił mnie jd a cena jest wcale niewygórowana za model N 141 advance z praktycznie max wyposażeniem dostałem cene 66 tys euro +vat
takim wyposażeniu w JD za tą kase nawet nie ma co marzyć

#32 Share tomu

tomu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 28 maj 2009 - 07:31

JD6630 a jakaś valtra

... fenomenie Valtry-marki która tak właściwie marginalną można by rzec jest-a w Polsce ktoś robi taki PR tej marce że uchodzi za cud,miód i orzeszki kokosowe :P zarazem .

Skoro Valtrę można zaliczyć jako marginalną to powiedz mi gdzie zaliczyć Belarusa, Fotona, Farmera, Farmtrac'a czy inne tego typu marki, a nawet Ursusa. Wydaje mi się, że daleko tym ciągnikom do Valtry.
Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

#33 Share sinek

sinek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 28 maj 2009 - 10:45

JD6630 a jakaś valtra Wydaje mnie się że jaka valtra by niebyła to nazwanie jej "marginalną" to leka przesada chyba że na myśli ma się liczbę dilerów i serwisów

#34 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 28 maj 2009 - 11:24

JD6630 a jakaś valtra Dokładnie to miałem na myśli-a jeszcze dokładniej liczbę sprzedanych sztuk (i nie lokalnie tylko globalnie)-nie chodziło mi o rozwiązania techniczne -chociaż i tu uważam że jednak JD jest firmą która w tym "wyścigu zbrojeń" prowadzi(vide-rolnictwo precyzyjne-i implementacja tych rozwiązań w maszynach tej marki).Co do faktu że w krajach skandynawskich jest mnóstwo Valtr-świadczy to dobrze o lokalnym patriotyzmie no ale Skandynawia to niestety jeżeli chodzi o ilość użytków rolnych chyba jakąś potęgą nie jest ?Co do ceny-nie wiem jak teraz ale chyba pamiętacie że parę miesięcy temu Valtra była chyba najdroższa (zawirowania z Euro).

#35 Share sydney

sydney

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 28 maj 2009 - 13:07

JD6630 a jakaś valtra Jaro, ale popatrz w jakich warunkach w skandynawii te ciągniki pracują, a co do patriotyzmu to chyba nie jest tak bo myślę, że gdyby valtra ustępowała JD to tamtejsi rolnicy nie mieliby sentymentów, tak jak my nie mamy do ursusa. Gdyby nasze ursusy dorównywały technicznie do JD, SDF.czy Valtry też nie szukalibyśmy ciągników na zachodzie.Prawda.

#36 Share timasz

timasz

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 28 maj 2009 - 13:55

JD6630 a jakaś valtra zgadzam sie z @sydneyem co to za gadka o patriotyzmie co ma do rzeczy patriotyzm przy wyborze ciagnika ??widze ze ten argument zostal tu tylko przytoczony po to by ukazac jacy to skandynawowie sa glupi i jaka to Valtra jest zacofana a JD jest oczywiscie najwspanialszy na swiecie??

kolega chce Valtre bo spazyl sie na JD wiec niech ja kupuje jak mu sie podoba ja nie widze problemu

a jakos nie sadze zeby na np 100 ha musial kupowac JD ze wszystkimi nowinkami technicznymi i ciekawi mnie jedna sprawa jaki odsetek tych jd z tymi super nowoczesnymi gadzetami wyjezdza na pole bo zdaje mi sie ze dosyc malo (nie zebym byl przeciwniekiem nowoczesnych rozwiazan)

a co do marketingu to doniedawna wlasnie tak tu rozslawiony JD mial najwieksze reklamy w kazdej gazecie i na kazdych targach wiec o co chodzi??

#37 Share thefarmer

thefarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 28 maj 2009 - 14:07

JD6630 a jakaś valtra ''Wydaje mnie się że jaka valtra by niebyła to nazwanie jej "marginalną" to leka przesada chyba że na myśli ma się liczbę dilerów i serwisów''
@ sinek. Otóż o ile sie niemyle valtra weszla na nasz rynek jakies 7,8 lat temu.A JD na naszym rynku goscił o wiele wczesniej..... stąd tez mniejsza liczba serwisów i dilerów

#38 Share lamboR6

lamboR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 28 maj 2009 - 14:21

JD6630 a jakaś valtra jaro ma po części racje z lokalnym patryiotyzmem. Polacy są tacy że wszystko co zachodnie to dobre a krajowe bee. Jak byśmy byli patryiotami i kupowali ursusy to fabryka też by miała sie za co rozwijać. Zobaczcie ile w skandynawii jeździ aut Volwo i Saab, to dlaczego nie Valtry. W niemczech jest Audi Mercedes BMW Class JD DF jakoś oni też popierają swoje marki, tylko my sie tu przekrzykujemy która z obcych firm jest lepsza. A tak naprawde to każdemu ma prawo podobać sie co innego, bo jakość uważam że jest podobna.

#39 Share tomu

tomu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 28 maj 2009 - 14:27

JD6630 a jakaś valtra Chyba trochę z tematu zeszliśmy :P
Czyli @sinek, teraz planujesz Valtrę 4+turbo? Nie lepiej coś z seri T?
Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share timasz

timasz

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów

Napisany 28 maj 2009 - 14:32

JD6630 a jakaś valtra ''Wydaje mnie się że jaka valtra by niebyła to nazwanie jej "marginalną" to leka przesada chyba że na myśli ma się liczbę dilerów i serwisów''
@ sinek. Otóż o ile sie niemyle valtra weszla na nasz rynek jakies 7,8 lat temu.A JD na naszym rynku goscił o wiele wczesniej..... stąd tez mniejsza liczba serwisów i dilerów

co do wejscia na rynwk marki JD to oficjalnie weszla ona do naszego kraju chyba w 1996 roku tak mui sie wydaje moze troszke wczesniej

Dodaj odpowiedź