Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak zdobyć pozwolenie na ścięcie drzewa?

52 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 29 maj 2009 - 07:33

Jak zdobyć pozwolenie na ścięcie drzewa? U nas kiedys byla akacja i ojciec poszedl do urzedu zeby wydali pozwolenie. oczywiscie przyjechala "komisja" skladajaca sie ze starszej pani :P postawila auto centralnie przed tym drzewem wial silny wiatr no i ojciec cos z nia gada a tam taki konar jej spadl na maske :) Zaraz wydala pozwolenie zwinela manele i pojechala :)
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak zdobyć pozwolenie na ścięcie drzewa? Dzisiaj, 03:51
  •  

#22 Share wlascicielziemski1

wlascicielziemski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 29 maj 2009 - 16:11

Jak zdobyć pozwolenie na ścięcie drzewa? Żartujesz? :P :) :) A te drzewa pszy ulicy to sam sciołeś i drewno bylo dla ciebie czy odwrotnie milanreal1?

#23 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 29 maj 2009 - 18:24

Jak zdobyć pozwolenie na ścięcie drzewa? Wszystkie 5 topól które zetnę mogę wsiąść. Za suche 2 topole nie będę płacił a za dobre będę płacić 80zł za m3. Facet z komisji gadał że nikt na tym nie stracił wiec biorę wszystkie. Aha no i przy wycince muszę ich powiadomić to oni zmierzą ile tych m3 jest. U mnie w okolicy jest masę takich starych topól. Najlepsze jest to że starosta czy wojewoda wydał rozporządzenie żeby te topole powycinać. Ja się dopiero teraz o tym dowiedziałem a rozporządzenie z marca 2008 roku. Nie ma co ale mam sołtysa zorientowanego...
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#24 Share wlascicielziemski1

wlascicielziemski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 30 maj 2009 - 13:30

Jak zdobyć pozwolenie na ścięcie drzewa? A ta komisja to tak odrazu się fatyguje?

#25 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 30 maj 2009 - 20:44

Jak zdobyć pozwolenie na ścięcie drzewa? Nie do końca rozumiem pytanie. Ale kit z tym. Podanie o wycinkę napisałem tydzień temu i tego dnia co mieli przyjechać zadzwonili że przyjadą i żeby podać gdzie mieszkam dokładnie itp. A jeżeli chodzi ci o ich przyjazd przy wycince to polega na tym że żebym ich powiadomił kiedy dokładnie będę obalać te drzewa. Oni przyjadą i będą mierzyć te drzewa obalone.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#26 Share wlascicielziemski1

wlascicielziemski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 01 czerwiec 2009 - 20:23

Jak zdobyć pozwolenie na ścięcie drzewa? No tak ale u mie chyba nie będzie tak kolorowo.......

#27 Share pawel74

pawel74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 02 czerwiec 2009 - 20:47

Jak zdobyć pozwolenie na ścięcie drzewa? U mnie w wielkopolsce zgłasza sie tylko do urzedu i po 3 tygodniach leśniczy wpada ze spreyem znaczy jak wytniesz to przyjeżdża , przybija pieczatke i jak to mówią młodzi i ELO :P

PS. i drobna opłata przy przecince jak jest las zbyt gesty to sa groszowe sprawy.Gorzej jak chce sie wyciać wtedy to kilka tysięcy i moze braknąc.

#28 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Zainteresowania:Bydło mleczne -wszystko co związane jest z tą dziedziną.<br />Maszyny i sprzęt rolniczy -nowinki techniczne, stare polskie Ursusy, Zetory.<br />BMW serii 3:)))

Napisany 02 czerwiec 2009 - 21:26

Jak zdobyć pozwolenie na ścięcie drzewa? My jak mieliśmy ścinać dęba na podwórku, to ojciec poszedł do gminy jakiś tam wniosek wypełnił i na drugi dzień pozwolenie było :P Wpisał że zagraża budynkom czy coś w tym stylu :P
Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

#29 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 17 czerwiec 2009 - 07:00

Jak zdobyć pozwolenie na ścięcie drzewa? Ja mam do usunięcia drzewo w pasie drogowym (w teorii bo w praktyce to mam je w polu :mellow:) Jest uschnięte. Około żniw wybieram się do gminy po papierek. Drzewo jest przy drodze asfaltowej a z drugiej strony jest linia elektryczna więc z uzasadnieniem nie będzie problemu :lol:

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#30 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 17 czerwiec 2009 - 07:24

Jak zdobyć pozwolenie na ścięcie drzewa? spoko dadzą pozwolenie tylko jak to potem pościnać jak dzewa nachylone są na linię wysokiego napięcia? samemu można legalnie spróbować czy trzeba koniecznie wzywać energetyków?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share pit17

pit17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 28 kwiecień 2013 - 10:48

Jak zdobyć pozwolenie na ścięcie drzewa? A czy można ściąć koronę drzewa bez pozwolenia czy trzeba to zgłaszać ?

#32 Share Edin

Edin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 29 kwiecień 2013 - 23:30

Jak zdobyć pozwolenie na ścięcie drzewa? Ścięcie korony jest równoznaczne ze ścięciem drzewa. Drzewo można tylko podciąć.

HerbFarm.pl - Surowce Zielarskie - tel. 791 955 494 w sprzedaży nasiona i sadzonki: kozłek, lubczyk, arcydzięgiel, mniszek, nasiona i owoc dyni

#33 Share Me97

Me97

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 14:58

Jak zdobyć pozwolenie na ścięcie drzewa? Jeśli ma sie pozwolenie to drzewa trzeba scinać o określonej porze roku czy kiedy się chce? I jeszcze czy gmina będzie sprawdzać czy osoba ścinająca drzew ma uprawnienia na piłe?

#34 Share Voo

Voo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 22:16

Jak zdobyć pozwolenie na ścięcie drzewa? Kilka lat temu zmieniły się przepisy i drzewa można wycinać przez cały rok, pod warunkiem, że nie znajdują się na nich gniazda ptaków , dziuple, domki lęgowe itd.Jeśli są to można wycinać tylko od października do marca.Więc jak masz tam gniazda to lepiej żeby znikneły przed wizytą urzędników :ph34r:
Nigdy nie słyszałem żeby gmina sprawdzała uprawnienia :blink:

#35 Share sebarr

sebarr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 13 listopad 2013 - 22:21

Jak zdobyć pozwolenie na ścięcie drzewa? Dostałem własnie pozwolenie na wycinkę ponad 400 drzew rosnących większości w rowach. Same osiki, olchy, brzozy i dęby o średnicy od 20 do 80cm. Koszt uzyskania pozwolenia -0zł. Termin wycięcia do 31 marca 2014r bo to obszar Natura 2000. Myślałem że będzie problem z uzyskaniem pozwolenia na dęby ale uzasadnienie że chcę usprawnić meliorację pola przez udrożnienie rowu wystarczyło.

#36 Share bartosz231082

bartosz231082

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 16 listopad 2013 - 10:37

Jak zdobyć pozwolenie na ścięcie drzewa? Czy będąc dzierżawcą ziemi można sie starać opozwolenie na wycinke drzew? Czy tylko właściciel może się o takie pozwolenie ubiegać.

#37 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1344 postów

Napisany 16 listopad 2013 - 10:59

Jak zdobyć pozwolenie na ścięcie drzewa? Najpierw uderzasz do właściciela i z jego pisemną zgodą dalej latasz po urzędach, chyba, że w gminie zażyczą sobie wizyty właściciela.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#38 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 23:17

Jak zdobyć pozwolenie na ścięcie drzewa? witam kupilem dzialke rolna 3,38 ha wzdloz ktorej jest row i rosna drzewa przy brzegu drzewa zajmuja 40 arow pola zlowzylem wniosek na wycinke czesci drzew gdzie rosna one pomiedzy ta dzilka a sasiadujaca z nia druga ktora dzierzawie i chcialem polaczyc pola przyjechal koles i powiedzial ze pozwolenia mi nie da bo drzewa sa za grube i za duze i jak do tej pory poprzedni wlasciciel nie uzytkowal tego rolniczo to ja tez nie musze doprowadzac tej dzialki do uzytku a jak mi sie nie podoba moge sobie przekwalifikowac czesc dzialki jako nieuzytki , gdzie mozna sie odwolac od takiej decyzji bo to jest chore ze ja jako wlasciciel nie moge doprowadzic dzialki rolnej w klasie 3A do uzytku poniewaz drzewa sa za grube

#39 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 08:50

Jak zdobyć pozwolenie na ścięcie drzewa? http://www.infor.pl/...-odwolanie.html

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 17 grudzień 2013 - 10:38

Jak zdobyć pozwolenie na ścięcie drzewa? u nas sasiąd też nie dostał bo zdrowe,grube drzewa itp. .. na drugi rok wszystko dziwnym trafem uschło i bez problemu pozwolenie jest -przywrócił działkę do porządku ;)