Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak zdobyć pozwolenie na ścięcie drzewa?

52 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wlascicielziemski1

wlascicielziemski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 25 maj 2009 - 19:37

Jak zdobyć pozwolenie na ścięcie drzewa? Mam problem z dużą lipą, jest dość gruba chcę sie jej pozbyć a niechce łamać prama i niewiem do kąd mam sie udać w by uzyskać zdode na wyrąb nadleśnictwo czy coć. Poradzcie. :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak zdobyć pozwolenie na ścięcie drzewa? Dzisiaj, 08:20
  •  

#2 Share Tyger

Tyger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 25 maj 2009 - 19:40

Jak zdobyć pozwolenie na ścięcie drzewa? gdzie ta lipa? jeśli nie jest w lesie to do gminy, zanim sięudasz do gminy zmierz jej obwód na wysokości 130cm, ale przygotuj sobie dobre uzasadnienie dlaczego chcesz sciąć bo możesz nie dostać tego pozwolenia, na ogół wydają za darmo i zalezy od gminy albo dostaniesz za kilka tyg bez zadngo ale albo ktoś przyjedzie zobaczyć tą lipe

#3 Share wlascicielziemski1

wlascicielziemski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 25 maj 2009 - 19:50

Jak zdobyć pozwolenie na ścięcie drzewa? A jakie powody musi mieć drzewo by zakwalifikowano go do ścięcia. (sorry za literówkę w temacie)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Tyger

Tyger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 25 maj 2009 - 19:56

Jak zdobyć pozwolenie na ścięcie drzewa? No to chyba masz jakiś powód? Najlepsze to "stwarza zagrożenie dla konstrukcji sąsiadującyh budynków", lub że jest stara podeschnięta spadają z niej suche konary i stwarza zagrożenie dla osób przewybających w jej pobliżu, lub inne powody, nie pisz tylko ze w miejscu lipy chcesz postawić garaż czy coś podobnego bo wtedy się płaci za pozowolenie, do wydziału środowiska w gminie i tam ci chyba doradzą najlepiej :P

#5 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 25 maj 2009 - 20:38

Jak zdobyć pozwolenie na ścięcie drzewa? Ja mam podobny problem. 2 topole stoją przy mojej łące. Dokładnie to w rowie miedzy łąka a szosą. No i tydzień temu złożyłem w gminie wniosek o usunięcie tych drzew bo przy większym wietrze gałęzie lecą na łąkę i szosę. Po prostu stwarzają zagrożenie. No i teraz czekam na odpowiedź drogówki czy mam sam je usunąć czy oni je usuną, bo formalnie te drzewo to własność gminy.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#6 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 25 maj 2009 - 20:42

Jak zdobyć pozwolenie na ścięcie drzewa? jak przy drodze to są duże problemy przynajmniej u mnie. u mnie droga powiatowa, a drzewo przeszkadzało do wybudowania wjazdu do firmy ale udało się ściąć

#7 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów

Napisany 25 maj 2009 - 20:54

Jak zdobyć pozwolenie na ścięcie drzewa? U mnie z wycięciem drzewa nigdy większego problemu nie było. U mnie problem jest większy bo te topole były ostrzeliwane przez pioruny i częściowo uschły i gałęzie lubią spadać. A mogą przecież spaść na przejeżdżający samochód czy moja krowę...
Zapraszam na swój profil

#8 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 25 maj 2009 - 20:57

Jak zdobyć pozwolenie na ścięcie drzewa? jak masz suchą trochę to nie ma problemu tylko trzeba odpowiedni wniosek napisać i czekać

#9 Share zdruj77

zdruj77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 25 maj 2009 - 21:01

Jak zdobyć pozwolenie na ścięcie drzewa? u nas trzeba złożyć wniosek w urzędzie gminy oni przysyłają komisję ona stwierdza czy można i dostaje lub nie dostaje zezwolenie które jest ważne określony czas

#10 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 25 maj 2009 - 21:06

Jak zdobyć pozwolenie na ścięcie drzewa? u mnie tak samo jak u @zdruj77 zresztą z tego samego województwa jesteśmy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share wlascicielziemski1

wlascicielziemski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 26 maj 2009 - 13:30

Jak zdobyć pozwolenie na ścięcie drzewa? A jak długo czasu minie od złożenia podania do jego rozpatszenia? :P

#12 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 26 maj 2009 - 14:10

Jak zdobyć pozwolenie na ścięcie drzewa? Na decyzję czekałem miesiąc ,aż w końcu sam się pofatygowałem do gminy i okazało się że leży na biurku od 3 tygodni więc jak złożysz wniosek to zapytaj się kiedy będzie decyzja i że sam ją odbierzesz (mi mieli przysłać i to był mój błąd) Ja wycinałem topole tylko że ona rosła między moimi dwoma działkami i żadnych problemów nie stwarzano a w uzasadnieniu napisałem że zawadza przy uprawie łąki (topola jest traktowana jako "chwast") W zamian mam posadzić drzewo innego gatunku i zgłosić to na piśmie wójtowi(może to być np.brzoza wykopana z nieużytku w ilości odpowiadającej ilości usuniętych drzew lub większej)
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#13 Share wlascicielziemski1

wlascicielziemski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 26 maj 2009 - 19:42

Jak zdobyć pozwolenie na ścięcie drzewa? Tylko że moja działka jest na terenach miejskich i u nas kogoś takiego jak wójt niema. :P

#14 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 26 maj 2009 - 21:15

Jak zdobyć pozwolenie na ścięcie drzewa? ja za to moje jedno drzewo musiałem 5 posadzić i dbać o nie na dodatek jeszcze. a sadziłem ten sam gatunek jesion wyniosły czy coś takiego

#15 Share es8

es8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 26 maj 2009 - 21:40

Jak zdobyć pozwolenie na ścięcie drzewa? u mnie w 15-letnim lesie iglastym, który sami sadziliśmy było do wycięcia około 30 drzew, wszystkie znajdowały się na brzegu mojej działki i powodem było robienie bocznej bramy wjazdowej,

decyzja była po tygodniu, a żadnej komisji nie widziałem. :P

#16 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 26 maj 2009 - 21:48

Jak zdobyć pozwolenie na ścięcie drzewa? na plantacje drzew nie trzeba mieć zezwolenia, ale lepiej mieć jakiś podkład

#17 Share es8

es8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 26 maj 2009 - 21:53

Jak zdobyć pozwolenie na ścięcie drzewa? wiadomo, zawsze lepiej zgłosić i zrobić to legalnie, niż dać szanse milszemu sąsiadowi na donos :P

#18 Share wlascicielziemski1

wlascicielziemski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 28 maj 2009 - 19:30

Jak zdobyć pozwolenie na ścięcie drzewa? Właśnie tylko gdzie się udać na terenie miejskim?

#19 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 28 maj 2009 - 19:47

Jak zdobyć pozwolenie na ścięcie drzewa? ja mam przy drodze powiatowej to do rejonu dróg zgłaszałem oni do gminy i to tak poszło. a w mieście to pewnie gdzieś w starostwie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów

Napisany 28 maj 2009 - 21:10

Jak zdobyć pozwolenie na ścięcie drzewa? Dziś u mnie była komisja ws wycinki topól. Facet zaproponował żebym wyciął wszystkie topole na moim polu (jest 5 ja chciałem wyciąć 2) Powiedział że te topole mają po 40 lat i same w sobie zawierają zagrożenie dla ruchu. Decyzja o wycince będzie za miesiąc i do końca roku będę musieć wyciąć te drzewa. Tylko przestrzegł mnie żebym prędzej tego nie robił bo u mnie w okolicy kapusiów nie brakuje a policja za wytropienie takiej sprawy płaci donosicielowi 200zł.
Zapraszam na swój profil