Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rosnąca temperatura silnika

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share maniekzetor

maniekzetor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 25 maj 2009 - 09:49

Rosnąca temperatura silnika skoki temperatury do 100 stopni przed remontem po kapitalce bez zmian... jeden dzien pracy silnika temp. 70 stopni... na drugi 90-100 stopni...

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Zetor 16145

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Zetor/ ZTS
  • 39000.00 PLN
  • 19 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rosnąca temperatura silnika Dzisiaj, 07:44
  •  

#2 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 25 maj 2009 - 11:51

Rosnąca temperatura silnika termostat masz oczywiście sprawny ! bo umnie wirnik na pompie się ukręcił i raz działała a innym nie

#3 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1463 postów

Napisany 25 maj 2009 - 12:41

Rosnąca temperatura silnika Najpierw wyczyść chłodnicę (przepłucz ją) a póżniej martw się o kolejne podzespoły. pozdr :P

#4 Share Tyger

Tyger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 25 maj 2009 - 13:10

Rosnąca temperatura silnika ha ha ha sąsiad miał to samo w takim samym zetorku jak przepłukał chłdonicę jak ręką odjoł :P

#5 Share lukasz12145

lukasz12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 25 maj 2009 - 20:07

Rosnąca temperatura silnika no dobrze tu koledzy pisza chłodnice wyczysc i ja bym wywalił termostat lepszy obieg wody jest ja w 2 zetorach wywaliłem i grzeja sie wolniej :P

#6 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 25 maj 2009 - 20:39

Rosnąca temperatura silnika @lukasz12145 zimą go nie zagrzejesz a i silnik bardziej się zuzywa jak nie ma swojej temperatury. najpierw chłodnice wyczyść w zetorach lubieją się zapychać mojemu wujowi też się zapchała w środku i trzeba było wymienić

#7 Share maniekzetor

maniekzetor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 28 maj 2009 - 16:45

Rosnąca temperatura silnika juz trzy termostaty zmienilem ale bez zmian zamierzam spuscic plyn z chlodnicy zalac woda i dolac srodek przeczyszczajacy. plyn czysciutki rzadnych osadow przebarwien.

chlodnica o jednakowej temp. zauwazylem ze powietrze z chlodnicy czasami jest w miare gorace

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1984 postów

Napisany 28 maj 2009 - 17:13

Rosnąca temperatura silnika maniek ale czyściłeś ją??? Karcherem najlepiej pod ciśnieniem maksymalnym wyczyścić... miałem podobny problem w 7211 grzał się w pługu do 130 stopni myśleliśmy że się popsuł licznika ale termometrem specjalnym zmieniliśmy i róźniły się wskazania o 3 stopnie... dopiero mój wujek który na zetorach zęby już zjadł powiedział żebyśmy wykręcili i przeczyścili dokładnie chłodnice teraz jak by ręką odjął trzyma 70/80 stopni :P lukasz ja w c-330 termostatu nie mam z 10 lat i wszystko jest dobrze odpowiednio się grzeje i nawet w miarę szybko :) maniek jeszcze jedno... ja w skodzie favorit termostat wymieniałem z 7 razy żeby trafić dobry dopiero w ASO Skody kupiłem za 100zł i problem od razu znikł...

#9 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 28 maj 2009 - 17:26

Rosnąca temperatura silnika panowie ale mańek ma skoki temeratury a nie grzeje non stop więc umyć chłodnicę nie zaszkodzi jednak przy zabitej chłodnicy grzał by się cały czas ,skoro to nie termostat to musi być coś z pompą albo słabo naprężone paski w co wątpię @luke widzę że wyznajesz zasadę mojego kolegi który w młodości remontował maluchy a mianowicie podczas montażu jak mu zostawała jakaś część to mówił "umnie tego niema to i uciebie nie musi" :P

#10 Share lukasz12145

lukasz12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 28 maj 2009 - 20:20

Rosnąca temperatura silnika nie naisałem ze u mnie nie ma i u ciebie nie potszeba tylko mu doradziłem ze ja nie mam i nic sie nie dzieje
a z ta zima to ja duzo w zimie nie jezdze wiec po co mi on a z zywotnoscia to bym sie wstszymał :P

#11 Share maniekzetor

maniekzetor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 28 maj 2009 - 21:42

Rosnąca temperatura silnika w tym problem ze jednego dnia woze pszenice przy 70 stopniach silnika a nastepnego nie wiadomo dlaczego przy 95-100 stopniach i znowu tydzien jest dobrze. ostatnio zauwazylem ze w orce temperatura byla stabilna przy zjezdzie do domu na wolnych obrotach wzrosla do 100 stopni.

#12 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 29 maj 2009 - 11:09

Rosnąca temperatura silnika Na myśl przyszła mi jedna rzecz a mianowicie kolega miał tak, że jak jechał po nierównościach, lub agregatem po zaoranym, to wskazówka zaczęła sama iść do góry, też z tego powodu miał niezły dylemat i też szukał przyczyn rośnięcia temp. aż wpadł na to przypadkiem, że to jest pod wpływem drgań i się po prostu zawieszsza i wystarczyło puknąć palcem we wskaźnik i wskazówka sama opadała do odpowiedniej temperatury. Może to odosobniony przypadek ale nie zaszkodzi spróbować tym bardziej piszesz że raz jest ok. raz nie.....

#13 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 25 sierpień 2009 - 22:50

Rosnąca temperatura silnika A może coś "pływa" w ukł chłodzenia?

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6376 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 27 wrzesień 2009 - 16:58

Rosnąca temperatura silnika Rozumiem że zostały wykluczone błędy instalacji elektrycznej?
Brak zwarć, przetartych kabelków. Oryginalny czujnik i sprawny zegar?
Ostatnio wstawiłem u siebie czujnik do czwrórki turbo (kobicie w Agromie tłumaczyłem że czujnik do zetora 4 garowego turbo). W efekcie takie jazdy były na zegarze, że wstawiłem stary i jest OK a ten jej odwiozę na dniach.
Jeśli nie jesteś pewny zegara to podjedź do zaprzyjaznionej składnicy i niech Ci wypożyczą na dzień czy dwa nowy oryginalny zegar i sprawdzisz czy może to nie jest jego wina.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke