Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co to za chwast??

218 odpowiedzi na ten temat

#121 Share norek28

norek28

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 07 maj 2012 - 11:50

Co to za chwast?? Proszę o radę czym pozbyć się chwastu z załącznika. Mam go w jęczmieniu jarym i pszenicy jarej. Nie bardzo wiem co zastosować na te dwie uprawy. Znajomy proponował Pumę. A może koledzy mają lepsze propozycje.

Załączone miniaturki

• chwasty.JPG

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co to za chwast?? Dzisiaj, 06:08
  •  

#122 Share Maciejo

Maciejo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 07 maj 2012 - 12:19

Co to za chwast?? to jest jak się nie mylę wyka. czasem chwastox tego nie bierze. Mam ulotkę Galaper Strong i niby ten środek zwalczy ten chwast ale w praktyce go nie stosowałem

#123 Share PK007

PK007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 07 maj 2012 - 13:16

Co to za chwast?? Trochę zdjęcie nie wyraźne ale to raczej wyka to najlepiej czymś na dwuliścienne puma tego nie zwalczy.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 07 maj 2012 - 13:44

Co to za chwast?? Chwastoxy z tego co pamiętam nie zwalczają wszystkich wyk, a jest ich kilka gatunków. Na pewno zwalcza je starane. I ma rejestracje w zbożach jarych.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#125 Share kamil07147

kamil07147

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika rolnicza, produkcja roślinna i zwierzęca

Napisany 07 maj 2012 - 15:15

Co to za chwast?? do pumy dodaj granstar i będzie oki
Właściciele Massey Ferguson wpisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50935-klub-wlascicieli-massey-ferguson

#126 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 07 maj 2012 - 18:33

Co to za chwast?? To jest wyka, chyba że w centrali sprzedali mi coś innego B)

#127 Share norek28

norek28

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 08 maj 2012 - 06:24

Co to za chwast??

do pumy dodaj granstar i będzie oki

A czy puma i granstar zlikwidują mi jednoliścienne (np. perz) i dwuliścienne (np. przytulia) no i oczywiście jak z miotłą??

#128 Share kamil07147

kamil07147

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika rolnicza, produkcja roślinna i zwierzęca

Napisany 08 maj 2012 - 08:35

Co to za chwast??

A czy puma i granstar zlikwidują mi jednoliścienne (np. perz) i dwuliścienne (np. przytulia) no i oczywiście jak z miotłą??

co do perzu nie jestem w stanie Ci teraz odpowiedzieć bo u mnie nigdy go nie miałem w zbożach zawsze był zwalczany wcześniej,ale ten zestaw dwuliścienne bierze i miotłę też, zapytaj w sklepie ze środkami ochrony roślin ja mam swój sprawdzony punkt gdzie zawsze mam fachową poradę...myślę, że to co wiedziałem na ten temat trochę Ci pomoże... Pozdrawiam.
Właściciele Massey Ferguson wpisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50935-klub-wlascicieli-massey-ferguson

#129 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3463 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 08 maj 2012 - 08:50

Co to za chwast?? granstar przytulni nie bierze mustang lub aminopielik weż a puma miotłe tak a perz to nie raczej

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#130 Share ursus55

ursus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 11 maj 2012 - 11:08

Co to za chwast?? Witam mam posianą pszenicę Zyte i na jesień pryskałem MacDiflenicanem 500SC i Agrosulfuronem 750WG w połączeniu dawek nie pamiętam ale wg. zalecanych chwasty niby wyczyściło. Na wiosnę pryskałem Stabilanem w dawce 2l/ha i tydzień temu pryskałem Lintur 70WG, ale w pszenicy i pszenżycie pojawiły się kępy tak jakby trawy łąkowej i na sąsiednim polu też to widnieje. Co to możę być?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share dodziak

dodziak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 16 maj 2012 - 17:29

Co to za chwast?? witam!
może wiecie jak nazywa się ten chwast? pojawił się u mnie jakiś czas temu i jest tego sporo, chciałabym jakoś to zwalczyć oprócz RuondUpu a wyrywać to jest dość ciężka sprawa :) ma długie korzenie i kwitnie żółtymi kwiatkami.
Zdjęcia w linkach.

http://www.fotosik.p...498ddb5ec8.html

http://www.fotosik.p...caf33d7bde.html

http://www.fotosik.p...f19c08af43.html

#132 Share EdwardC360

EdwardC360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, historia XX wieku...

Napisany 19 maj 2012 - 18:01

Co to za chwast?? Ja siałem pszenice jarą po wymarzniętym jeczmieniu ozimym i teraz widze że na tym polu rosnie bardzo dużo samosiewów żyta. Może mi ktoś wyjaśnić skąd mogło sie wziąść żyto, w zbożu jarym tym bardziej jeśli bylo przesiewane?

#133 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 19 maj 2012 - 22:25

Co to za chwast?? Jest wiele rzeczy na swiecie o których nie śniło się nawet fizjologom...
skąd w mojej bogatce pszenżyto skora ani ja ani moi sąsziedzi nie sieją tegi zboża. Teraz w tonacji pojawił się ...jęczmień ozimy...no ręce opadają czym zanieczyszczone są zboża z central nasiennych. W mojej okolicy nikt nie uprawia jęczmienia ozimego ze względu na jedo słabą zimotrwałość. Kombajn mam swój. To skąd ten jęczmień??? To niech podadzą jakiej odmiany jest ten jęczmień co przetrwał taką zime gdzie wiele pszenic wypadło . zacznę siać. W łubinie z centrali coraz więcej grochu...

#134 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 21 czerwiec 2012 - 04:49

Co to za chwast?? hm nie był to wczesny siew tej pszenicy ? Jak ona wygląda teraz ? i czy nie jest to czasem wirusowa karłowatość jęczmienia ?

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#135 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 21 czerwiec 2012 - 21:25

Co to za chwast?? Jeżeli do mnie pytanie to siew był dosyć wczesny, chyba 27 wrzesień jeżeli dobrze pamiętam.Co ma do tego wirusowa karłowatość jęczmienia?

#136 Share ene

ene

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 09 lipiec 2012 - 08:02

Co to za chwast?? Witajcie
Co to za chwast - czym go zwalczać bądź może czegoś brakuje w ph gleby ze to rośnie?

Załączone miniaturki

• 20120709490.jpg

#137 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 lipiec 2012 - 08:21

Co to za chwast?? Jest to kobylak ( szczaw koński ). Zwalczałem to glifosatem, punktowo przy użyciu opryskiwacza plecakowego.Ten środek tępi wszystko a w wysokim stężeniu także rośliny wieloletnie i głęboko korzeniące się.

#138 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 09 lipiec 2012 - 08:30

Co to za chwast?? http://www.google.pl...Q9QEwAQ&dur=616 http://www.google.pl...6Sw-DAg&cad=rja

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#139 Share PK007

PK007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 09 lipiec 2012 - 10:31

Co to za chwast?? Jeżeli to jest łąka i jest go dużo to można opryskać środkiem Fernando

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share Gospodarz12

Gospodarz12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 09 lipiec 2012 - 10:32

Co to za chwast?? Też mam z tym chwastem problemy, 2 lata temu spryskałem łąkę glifosatem i zaorałem na zimę, na wiosnę zasiałem na nowo trawę z jęczmieniem.
Na tym polu na razie mniema tego dziadostwa, ale zdążyło się przenieść na granice, skarpy i inne pola. W moim przypadku to jest walka z wiatrakami ;/