Wacek21

Co to za chwast??

Polecane posty

3majciesie    0

Witam po zimie w pszenicy pojawiły się duże kępy. Co zrobić wy wszystko się wyrównało? Nie wiem co to jest i co z tym zrobić dodam że dopiero teraz mogę dać pierwsza dawkę saletry, tylko zastanawiam się jak poprawić kondycję pszenicy czym popryskać i jakie nawozy dać. Dodam że mam zakupioną odżywkę Insol J na tą pszenicę.Tych kęp jest dużo i nie wygląda to ciekawie. Foto niżej pszedstawia te większe to kępy i te mniejsze to pszenica.

 

4b2f5862b9d7c283med.jpg

Edytowano przez 3majciesie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

robi się coraz cieplej, i wszystko się wyrówna.... możesz zastosować nawozy dolistne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3majciesie    0

sprawdziłe po wyrwaniu i w pszenicy bylo nasionko a w tym czymś nie bardzo. A jak będzie optymalnba dawka saletry ? Materiał siewny raczej był czysty bo nasiona z centrali nasiennej

 

Dodam że przedplonem było żyto. A lepiej zastosować pierwsza dawkę saletry odczekać mniej więcej tydzień i dolistnie dokarmić ? Zastanawiałem się też nad antywylwgaczem może on by to wyrównał ?

Edytowano przez 3majciesie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3majciesie    0

Ale skoro oprysk od ziela to chyba górna dawka ? ale drobnego ziela nie mam bo z jesieni pryskałem Gleanem i nie wiem czy jest sens narazie poprawiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

tez mam takie cos to chyba owies gluchy albo jakies zyto , ale po oprysku attributem to to więdnie wiec u mnie chyba to owies gluchy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3majciesie    0

No może to być żyto bo właśnie to było rok temu siane. A jeśli to żyto to chyba niczego nie da się już zrobić ? Przy okazji spytam czy można już pryskać to antywylwgaczem ?

Edytowano przez 3majciesie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może być głuchy ale również jakieś samosiewy żyta. u moich okolicach głuchy dopiero wychodzi i to bardzo ładnie bo zimy nie wytrzymał i puszcza do nowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam w moich stronach nazywa się to dziki owies poprawnej nazwy nie znam i szczerze mówiąc nie zwalczamy tego ponieważ rośnie sobie tylko że ziaren nie ma jeśli powiedziałem coś źle to proszę mnie poprawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3majciesie    0

jutro postaram się fotke wrzucić, ale mało to go nie jest niestety. A jeżeli to zostawić i potem przy zbiorze zmieszać z przenżytem? było by trzeba wtedy to nawozić i pryskać jako pszenżyto ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Gdy będzie w kłosie , to zaprosisz całą rodzinę z sierpami i wyżniesz w 2 godziny. Nie trzeba się naginać, bo będzie dużo wyższe od pszenicy. Opcja, jeśli zależy na czystości odmiany i gatunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3majciesie    0

no jedynie na pasze, albo jak podrośnie to tak jak kolega radzi z sierpami wkroczyć do akcji :) ale póki co to ile dać saletry na to ? pszenica to taka też słabowata się wydaje? kiedy zastosować na to antywylegacz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3majciesie    0

od grzyba to opryskam jak najszybciej, aby pogoda sprzyjała, a azotu nie dawałem bo dopiero teraz można w to pole wjechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raptowny56
      Witam panowie  i panie chciałem zapytać czy środek Nikosar OD 60 nadaje się na chwasty w wiklinie jest on przeznaczony do zwalczania chwastów w kukurydzy pytanie czy nie spali on wikliny wiklina dopiero co zaczyna puszczać .Z góry dziękuję za pomoc ?
    • Przez Lino
      Czy mogę wymieszać środek Aspik 250 EC z Azoksar Super 250 SC?
    • Przez losktos
      Tak jak w temacie, wiosna coraz bliżej więc piszcie jakie macie strategie skracania zbóż. Prosiłbym o uwzględnienie również odmiany zboża (jak wiadomo inaczej podchodzimy do odmian krótko- a inaczej do długosłomych), fazy stosowania i mniej więcej poziomu nawożenia.
       
      Na początek moja strategia w pszenicy:
      Faza BBCH 30/31 - 1l CCC + 0,1-0,15 Moddus, odmiany Bamberka i Rywalka. Wysokość roślin wg COBORU: Bamberka 89 cm, Rywalka 103 cm tak więc odmiany dość niskie. Poziom nawożenia N ok 150-160 kg/ha
    • Przez Makis2111111
      Witam co mogę zastosować w pszenicy? z herbicydem będę pryskał mustangiem prawdopodobnie i do tego na miotle i owsik ATLANTIS 12 0D 0,5L + BIOPOWER 0,5L bo chciałbym dać jakieś aminokwasy lub mikroelementy czy jakieś siarczany magnezu np czy coś inneg co wy stosujecie np ??
       
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie jaki oprysk na łubin przedwschodowo i w jakiej dawce  ? Myślę nad Boxer lub Fantasia 800 EC . Fantasia niby tańsza . Może macie jakieś lepsze sprawdzone opryski ? Bo ja jakoś do łubinu do tej pory nie miałem szczęścia tylko same chwasty 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj