Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co to za chwast??

218 odpowiedzi na ten temat

#21 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 09 lipiec 2010 - 10:33

Co to za chwast?? z tą kostrzewą poradzisz sobie normalnie, tak jak z innymi trawami, czyli jesli będziesz coś dwuliściennego to typowe środki na jednoliścienne, w przypadku zasiewu zboża może być troszkę gorzej, bo szybko się to wysypuje i najlepszym wyjściem jest to co napisał kolega wyżej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co to za chwast?? Dzisiaj, 14:34
  •  

#22 Share rafalpronar82a

rafalpronar82a

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 09 lipiec 2010 - 12:33

Co to za chwast?? a czy to czasem nie jest miotła po żniwach raundupem a jak to nie poradzi krymer wdużke poprzek ze dwa razy i po kłopocie

#23 Share tomcio87

tomcio87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, hodowla

Napisany 09 lipiec 2010 - 12:41

Co to za chwast?? kolego ja tez to mialem ale w zeszlym roku powapnowalem pole i juz nie ma

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Filipo

Filipo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 09 lipiec 2010 - 19:43

Co to za chwast?? Po talerzowaniu to nie wzejdzie tak szybko bo to sie pojawia zawsze tak w maju a do tej pory na polu tego niema...a co wapno by miało pomóc na takie zielsko??????????

#25 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 09 lipiec 2010 - 20:12

Co to za chwast?? z tym wynalazkiem jakim jest stokłosa, bo tak to się nazywa radzi sobie atlantis w wyższej dawce,axsial,atribut, randap ją załatwi pod warunkiem że powschodzi 100%,zawsze zostanie coś na polu i wyrośnie na wiosne, dobrym srodkiem był treflan zaraz po siewie,ja też mam kilka okazów w pszenicy, nawiozłem sobie kombajnem :)

#26 Share Filipo

Filipo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 09 lipiec 2010 - 20:26

Co to za chwast?? ale to chyba stokłosa niejest ani kostrzewa, wpiszcie w googlach te nazwy i porównajcie zdjecia...POMOCY!!!!!!!!

#27 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 11 lipiec 2010 - 06:06

Co to za chwast?? miszka 31 ma całkowitą rację. To jest stokłosa żytnia (bromus secalinus) która w ostatnich latach jest bardzo ekspansywna szczególnie na zakwaszonych polach i w oziminach (żyto, pszenżyto gdyż na takich słabszych i zakwaszonych ziemiach się je sieje). Ja u siebie stosowałem Atlantis is kutek jest bardzo dobry niestety dawka też musi być odpowiednia i wiosną po wzejściu już wszystkich chwastów (ja dodaję jeszcze ne dwuliścienne Grodyl i ma przy okazji załatwioną przytulię ale taki mix nie wychodzi tanio w szczególności do ceny żyta :) ) Wina jest także trochę cięcia słomy bo jak się ją zbiera to mniej nasion chwastów zostaje na polu a tak kombajn co wymłóci to wszystko wygoni (no bo kto chce mieć ziarno z chwastami :) )

#28 Share Filipo

Filipo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 11 lipiec 2010 - 06:37

Co to za chwast?? Czyli na jesien jakbym siał zimowe to atlantisem tak?????a jaka dawka?????????

#29 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 11 lipiec 2010 - 07:02

Co to za chwast?? Przeczytaj dokładnie i sam wywnioskuj bo co dobre dla jednego nie musi byc dobre dla drugiego :)
link do etykiety

#30 Share Filipo

Filipo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 11 lipiec 2010 - 07:49

Co to za chwast?? a powiedzcie ta stokłosa żytnia jaką osiąga wysokość???????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 11 lipiec 2010 - 15:46

Co to za chwast?? Najpierw kolego bym Ci radził nawapnowac pole a później pryskać. Jak jak poprzednicy pisali stokłosa dobrze sobie radzie na niskim ph. Radze dać wapno bo nawet jak zniszczysz stokłosę opryskiem to przecież nie wyeliminujesz niskiego ph w glebie.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#32 Share Filipo

Filipo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 11 lipiec 2010 - 15:57

Co to za chwast?? i co? Wapno rozwiąze cały problem tak????? bardzo w to wątpie. Własciwie to zastanawiałem sie nad wapnem ale wiecie ojciec, człowiek starej daty nie za bardzo jest za tym. A powiedzcie Wy jestescie bardziej doswiadczeni. Jakie są efekty wapnowania. I jakie wapno by dac, wiem ze jak dzwoniłem do handlowców od wapna to radzili weglanowe bo dolomit niby nie działa w bardzo zakwaszonej ziemi.

#33 Share Filipo

Filipo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 12 lipiec 2010 - 16:40

Co to za chwast?? A z tego co wyczytałem to chyba ATRIBUT zwalcza stokłosy ???????????????

#34 Share bizonbs

bizonbs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 18 lipiec 2010 - 07:38

Co to za chwast?? randap i głęboka orka, tak jak to było wyżej napisane i dasz radę :D

SIECI, SERWERY, MONITORING, SPRZĘT IT I AUTOMATYKA :)

#35 Share drViohman

drViohman

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 07 sierpień 2010 - 20:06

Co to za chwast?? Późno przeczytałem ten temat, ale muszę coś sprostować: ta trawa to nie stokłosa, zwłaszcza żytnia. Stokłosa żytnia jest na zdjęciu w tym temacie: http://www.agrofoto....stoklosa-polna/
Trawa na zdjęciu Filipo to tomka oścista - bardzo inwazyjna trawa obcego pochodzenia. Zdjęcie możesz zobaczyć tutaj: http://rips-uis.lubw...&oac=168&ffc=10
Jeśli trawa dziwnie pachnie to może też być tomka wonna, ale ta woli łąki i pastwiska, natomiast tomka oścista zachwaszcza pola uprawne. Nie rośnie wysoka, ale bywa dość gęsta i wtedy może stanowić problem. Przeważnie rośnie na kwaśnych glebach piaszczystych, dlatego wapnowanie wydaje się dobrym pomysłem. Polecam też płodozmian. Natomiast rondupowanie nie na wiele się zda gdyż tomka rozsiewa się z nasion a nie rozłogami jak perz.
Mogę rozpoznać każdą trawę lub dziką roślinę, jeśli będzie dobre zdjęcie. Polecam też skanowanie trawy wraz z powiększeniem wykadrowanego, istotnego fragmentu zdjęcia.
Pzdr.

#36 Share Filipo

Filipo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 08 sierpień 2010 - 06:09

Co to za chwast?? no więc co ja mam robić z tą ziemią teraz. Akktualnie na sciernisko wysiałem wapno węglanowe w dosc duzej dawce i wszystko podorałem.....

#37 Share drViohman

drViohman

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 08 sierpień 2010 - 10:07

Co to za chwast?? Skoro śledzisz temat to napisz, czy dobrze rozpoznałem trawę? Masz już skoszone zboże? Napisz jak wyglądała trawa w czasie żniw, czy kosiłeś poniżej, czy powyżej trawy - to trawa dość niska. Wapnowanie tylko może pomóc, podorywka też. Teraz należy tą podorywkę bronować by niszczyć wschody chwastów. A potem płodozmian: Jeśli poprzednio była roślina jara to teraz ozima i odwrotnie. Jeśli niska to teraz wysoka, zacieniająca. Jeśli ten chwast to tak duży problem może zasiej roślinę dwuliścienną, którą można opryskać preparatem fusilade. Ten działa na jednoliścienne (czyli wszelkie trawy), a oszczędza dwuliścienne (czyli ziemniaki, buraki, brukiew itp). Sam bym tego nie robił bo nie opłaca się skórka za wyprawkę, a tomka nie jest aż taka groźna i ustąpi zagłuszana przez zboża, gdy te będą miały lepsze warunki wilgotnościowe i nawozowe.

#38 Share Filipo

Filipo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 08 sierpień 2010 - 11:48

Co to za chwast?? wydaje mi sie ze dobrze rozpoznałes tą trawe. Poprzednio gdy koledzy podpowiedzieli ze jest to stokłosa miałem plan aby opryskac zboze atlantisem i wszystko. a w takiej sytuacji niewiem co zrobic...

#39 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 08 sierpień 2010 - 12:39

Co to za chwast?? myślę ze moge tutaj spytac ile kosztuje wapno?? bo jakoś nie moge znalezc pisza ceny np 25zł ale za ile?? 100kg?? 10kg?? podajcie tak +/- z góry dzieki:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Filipo

Filipo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 08 sierpień 2010 - 12:54

Co to za chwast?? wszystko zalezy od rodzaju wapna i miejsca dostawy. Ale to niejest temat o wapnie. Poszukaj!!!!!!