Wacek21

Co to za chwast??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Wacek21    35

W zeszłym roku wynajelismy pole od znajomego byl to jednak nieuzytek ale udalu nam sie to pole doprowadzic do ładu ale... od pewnego czasu zaczyna rosnac to http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/007a30d8f3e24e3b.html nie mam pojecia co to jest zrobilem zdjecie korzenia malej rosliny i wiekszej. rosnie to bardzo gesto i wydusza nam owies który tam rosnie. Powiedzcie jak to zwalczyc albo przynajmniej napiszcie co to jest bo u nas nikt nie wie.


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6011    1

jak się nie mylę to jest kolego trzcina u mnie też to rośnie na polu ja to potraktowałem randapem troche tego znikło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

No tak ale ile tego masz?? bo u nas jest tego prawie pół pola ;) jak randapem to owies tez pojdzie :)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    704

Spróbuj na jesieni opryskać mieszanką roundup+chwastox w proporcji 5:1 poczekasz 3 tygodnie i wejdziesz z uprawą powinno pomóc ;)


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

A jakbym to teraz skosil to napewno by pomoglo ale i tak tam gdzie rosnie ta trzcina juz w tym roku nic nie urosnie ;) spróbujemy jeszcze w poniedzialek to potraktowac chwastoxem turbo moze to cos da :)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

3 tygodnie przed koszeniem przeleć roundapem i można kosić. A swoją droga to tez mam tego troszkę na jednym z pól.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6011    1

ja tego mam mało w szerz pola ale narazie się nic nie pokazuje w tym zbożu ale zobaczymy za 1 miesiąc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

Chwastox Turbo tutaj nie pomoże bo to jest chwast jednoliścienny,tylko środek totalny typu Randaup przed żniwami ,ziarno owsa po takim zabiegu nie nadaje się do siewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

To chyba musiałes miec gdzies blisko tego pola jakiies bagienko czy cos takiego i to rozwlekło sie przy uprawie po całym polu. U mnie tez mialem takie cos na polu ale w malym nasileniu i tylko w okolicy bagna. I terza jest tam zasiana kuku i oprysk na kuku ja spalił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Niedaleko tego pola kiedys byly stawy i to moze stad. JAk w zeszlym roku robilem tam podorywke to powyorywalem te korzenie i podpalilem i od tego czasu troszke tego ubylo no az do teraz ;) Musimy po zniwach to potraktowac randapem a teraz to ojciec skosi rotacyjna bo potem moze byc problem sie tego pozbyc nawet randapem :)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Ja bym tej trzcinie zaaplikował na dwa tygodnie przed żniwami łRouduop Energy 5litrów plus siarcan amonu 5kg do zbiornika i szlak ją trafi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

5 litrów to minimum zeby trzcine walnąć ,jerzy do energy nie powinno się nic dodawać bo on już ma w sobie rózne wspomagacze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Jakos ten energy przy dawce 4 litry na hektar nie dal rady bez siarczanu spalic sporadycznych kup perzu.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

czyli 5 litrów na ha?? spróbujemy tak zrobic ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

do kobra89 widocznie zle go zastosowałeś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31
Jakos ten energy przy dawce 4 litry na hektar nie dal rady bez siarczanu spalic sporadycznych kup perzu.

 

siarczan powoduje szybkie poparzenia co przekłada się na pobranie gliosatu,roślina pobiera go przez zielone liście jeżeli spalimy szybko liść to zbyt małą dawkę wchłonie i przemieści do korzeni im wolniej tym lepiej,dlatego też jest napisane że stosować na intesywnie rosnące rośliny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

Mam problem.

Od paru lat w pszenżycie mam dziwną taką trawe, która tak dziwnie pachnie. Zadne srodki tego nie biorą juz wszystko próbowałem, a jakbym po żniwach chciał opryskac raundupem to niewiem czy wezme bo teraz to juz ta trawa jest sucha. Najgorsze jest to ze ta trawa wydusza zboze, tam gdzie jest ta trawa tam niema zboza.

Tu jest zdjęcie tej trawy: http://img267.imageshack.us/i/zdjcie0080.jpg/

Co mam zrobic z tą trawą? Prosze doradzcie. Z góry dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszbor    0

Moim zdaniem to stalerzuj to pole po żniwach poczekaj aż wzejdzie i spryskaj porządną dawką randapu i odczekaj 3 tygodnie zaoraj trochę głębiej i powinno pomóc

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

z tą kostrzewą poradzisz sobie normalnie, tak jak z innymi trawami, czyli jesli będziesz coś dwuliściennego to typowe środki na jednoliścienne, w przypadku zasiewu zboża może być troszkę gorzej, bo szybko się to wysypuje i najlepszym wyjściem jest to co napisał kolega wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

Po talerzowaniu to nie wzejdzie tak szybko bo to sie pojawia zawsze tak w maju a do tej pory na polu tego niema...a co wapno by miało pomóc na takie zielsko??????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

z tym wynalazkiem jakim jest stokłosa, bo tak to się nazywa radzi sobie atlantis w wyższej dawce,axsial,atribut, randap ją załatwi pod warunkiem że powschodzi 100%,zawsze zostanie coś na polu i wyrośnie na wiosne, dobrym srodkiem był treflan zaraz po siewie,ja też mam kilka okazów w pszenicy, nawiozłem sobie kombajnem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raptowny56
      Witam panowie  i panie chciałem zapytać czy środek Nikosar OD 60 nadaje się na chwasty w wiklinie jest on przeznaczony do zwalczania chwastów w kukurydzy pytanie czy nie spali on wikliny wiklina dopiero co zaczyna puszczać .Z góry dziękuję za pomoc ?
    • Przez Lino
      Czy mogę wymieszać środek Aspik 250 EC z Azoksar Super 250 SC?
    • Przez losktos
      Tak jak w temacie, wiosna coraz bliżej więc piszcie jakie macie strategie skracania zbóż. Prosiłbym o uwzględnienie również odmiany zboża (jak wiadomo inaczej podchodzimy do odmian krótko- a inaczej do długosłomych), fazy stosowania i mniej więcej poziomu nawożenia.
       
      Na początek moja strategia w pszenicy:
      Faza BBCH 30/31 - 1l CCC + 0,1-0,15 Moddus, odmiany Bamberka i Rywalka. Wysokość roślin wg COBORU: Bamberka 89 cm, Rywalka 103 cm tak więc odmiany dość niskie. Poziom nawożenia N ok 150-160 kg/ha
    • Przez Makis2111111
      Witam co mogę zastosować w pszenicy? z herbicydem będę pryskał mustangiem prawdopodobnie i do tego na miotle i owsik ATLANTIS 12 0D 0,5L + BIOPOWER 0,5L bo chciałbym dać jakieś aminokwasy lub mikroelementy czy jakieś siarczany magnezu np czy coś inneg co wy stosujecie np ??
       
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie jaki oprysk na łubin przedwschodowo i w jakiej dawce  ? Myślę nad Boxer lub Fantasia 800 EC . Fantasia niby tańsza . Może macie jakieś lepsze sprawdzone opryski ? Bo ja jakoś do łubinu do tej pory nie miałem szczęścia tylko same chwasty 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj