Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Ursus C-360/3p] Ładowacz czołowy.

415 odpowiedzi na ten temat

#161 Share Tadeusz1212

Tadeusz1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 11:29

[Ursus C-360/3p] Ładowacz czołowy. Ja osobiście bym ci polecał orginalnego a nie od jakiś prywaciarzy, i oczywiście z łyżka na siłowniku, bardzo przydatna rzecz. O i jeszcze jedno jak chcesz do C-360 to kupuj z tymi szynami, bo słyszałem ze te mocowane tak jak tutaj
http://www.allegro.p...4011_c_360.html to pod dużym cieżarem może dojsc do "złamania" ciągnika.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[Ursus C-360/3p] Ładowacz czołowy. Dzisiaj, 00:03
  •  

#162 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 11:35

[Ursus C-360/3p] Ładowacz czołowy. Ja bym nie polecal z szynami,bo one przeszkadzaja przy pracach.

#163 Share rafffffff

rafffffff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 11:38

[Ursus C-360/3p] Ładowacz czołowy. Wlasnie te mocowanie tez mnie nurtuje .Z jednej strony wiekszy przeswit i sie ciagnik nie zawiesi tak szybko a z drugiej strony mowisz mi o zlamaniu .hmmm w sumie te nowe mocwanie fajna sprawa ale bardzo mozliwe ze szybciej moze dojsc do przelamania.Napewno bedzie to 2 sekcyjny bo tez wydaje mi sie ze przydatna ta regulacja jest:)

#164 Share Tadeusz1212

Tadeusz1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 11:42

[Ursus C-360/3p] Ładowacz czołowy. Zalezy czy C-360 to masz ciągnik główny ?... Ja też myslałem ze te szyny bedą tak bardzo przeszkadzać a nie jest tak źle. Najgorzej jest w sianie i przy prasowaniu zwijką. W orce czy w inncyh pracach nie przeszkadza.

#165 Share rafffffff

rafffffff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 11:48

[Ursus C-360/3p] Ładowacz czołowy. Tak jest jako glowny.ale skoro te mocowania nowe wprowadzili to mysle sobie ze chyba nie musza byc tak tragiczne.Najwiekszy ciezar przewiduje ze bedzie to podnoszenie bel sianokiszonki.

#166 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 12:10

[Ursus C-360/3p] Ładowacz czołowy. Ja mam z szyną i jestem zadowolony. Rocznego maprozeta kupiłem za niecałe 3 tyś z łyżką i widłami plus drągi do sianokiszonki. Trafiłem bardzo dobrze miałem kupować nowego trafił się nowiutki siedział na ciągniku z pół roku tylko bez zastanawiania się kupiłem. A problem z szyną fakt orginalnie za nisko osadzona szyna. Ja od razu przerobiłem i podniosłem szynę 1 cm pod akumulatorami. Znajomy ma orginalnie założone i wiesza się na bruzdach ja nigdy jeszcze za sprawą ramy nie usiadłem

#167 Share Tadeusz1212

Tadeusz1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 12:22

[Ursus C-360/3p] Ładowacz czołowy. @rafffffff my też mieliśmy problem z kupnem tur-a. Nie wiedzieliśmy czy z szynami czy bez, czy mechaniczny czy hudrauliczny a trafił sie C-360 z tur-em i to w miare w cenie to go wzielismy i problem rozwiązany. Teraz sa dwa wiec nawet jak sie "zawiesi" czy cos to jedzie sie drugim i wyciąga.

#168 Share marian3p

marian3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 14:06

[Ursus C-360/3p] Ładowacz czołowy. Ja mam na szynach i wcale nie przeskadzaja tak w pracy, jedynie przy pracy w lesie czasem sie zawiesi na pienku. Ale jest pewnosc ze ciagnik jest sztywny i mozna spokojnie brac wieksze ciezary. Slyszalem kilka przypadkow z peknietym ciagniku na krotkiej ramie. Jak mialem na 3p tura to sruby mocujace zolnice sie poscinaly, bo nie mialem przeciwwagi a jakby na krotkiej ramie byl to ciagnik by pewnie przelamalo.

Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

#169 Share Dadam

Dadam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 06 luty 2009 - 21:39

[Ursus C-360/3p] Ładowacz czołowy. ma dwie szezdziesiątki z turami zwykłymi jedna jet użytkowana codziennie do ładownie paszowozu, wywóz obornika, słoma. Pompy szybko sie kończą rok do 1.5 ale ostatnio kupiłem orginalna zetorowską 520zł 7xxx i jest juz ponad rok spokój, rozdzielacz tez już był regenerowany kupilismy nowy ponad 900 zł i wytrzymał 2 lata, przód jak sie smaruje to wytrzymuje, opony na przodzie 750/16 (8-9 płucienne) już 9 rok

#170 Share piciaj

piciaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów
  • Zainteresowania:mechanika zootechnika treningi krav maga

Napisany 08 luty 2009 - 15:12

[Ursus C-360/3p] Ładowacz czołowy. witam , a mam pytanie, zna ktoś dopuszczalny udzwig dla tego TUR-a , mocowanego własnie w te otwory w korpusie skrzyni????bo u mnie maksymalny ciężar to byłby zwożenie sianokiszonki jakies 80 balotow na rok :lol: pompe i tak mam wzmacniana wiec da rade spokojnie
znalazłem to czego szukałem ..:)))

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 08 luty 2009 - 16:01

[Ursus C-360/3p] Ładowacz czołowy. ja tam mam wzmacniana i rewelecji nie wiedze odrazu jak zakłąda się wzmacnianą pompe to i zawór trzeba podkręcić

#172 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 07 czerwiec 2009 - 14:26

[Ursus C-360/3p] Ładowacz czołowy. może trochę wyskakuję z tematu ale chce sie podzielić opinią o samej funkcjonalności tura na c360 w ogóle i ergonomią pracy.
Stwierdzam z całym przekonaniem że obsługa tura na 60' nalezy do jedznych z najgorszych:
*rozdzielacz hydr zewnętrznej-praktycznie nie daje sie płynnie opuszczać-gdy szofer podskoczy z fotelem na dołku automatycznie szarpie za dxwignie wtedy ładowacz opada i niszczy sie bardzo szybko,(-jeśli mowimy o jednosekcyjnym)
* wszystkie dźwignie obsługi skupione są w prawym ręku-zarówno biegi jak i rozdzielacz-nie daj Boze gdy trzeba nogę położyć na hemulec a gazu dodawać ręcznie- najgorzej jest przy zaladunku obornika gdzie ciągle zmienia sie kierunek i traci sie mocno na czasie
*układ kierowania-niedośc zę kręci sie strasznie cięzko-zwłaszcza gdy chwyci sie jakąs belkę siana to od lewej do prawej trzeba zrobić 4 obroty-w 30'- 1,5

dlatego jeśli mam wybierać to wolę pracować na 30' z turem- przynajmniej przy załadunku obornika;)
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#173 Share mateusz07120

mateusz07120

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze samochody motory

Napisany 16 czerwiec 2009 - 20:01

[Ursus C-360/3p] Ładowacz czołowy. ahme999 ma racje co do kierowania tak z dzień pojeździć przy oborniku to ręce bolą i dokuczające jest że nie ma 4x4 bo przy nabieraniu piachu czy obornika w oborze to się ślizga

#174 Share jakob

jakob

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 15:37

[Ursus C-360/3p] Ładowacz czołowy. nie jest wcale tak żle z tym turem chocią do orki czy podorywki to zdejmuje tura

#175 Share damian2609

damian2609

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 24 październik 2009 - 22:03

[Ursus C-360/3p] Ładowacz czołowy. witam. posiadam tura na 3p. Tez się martwiłem jak kolega z tym wszystkim ja to bedzie, czy dam sobie rade itd. a to jest bardzo dobra sprawa, porostu obniżasz trochę widły, odejmujesz co 2 ząb i w polskie;) osobiście przerabiamy teraz na 2 sekcje ale z 1 sekcyjnym tez nie było problemu ;) a co do big-baków to spokojnie sobie radzi rurek w tym, nic nie buja poprostu ja to pomiedzy widły kładę rurkę i podnoszę i elegancko podnoszę. pozdro

#176 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2637 postów

Napisany 26 październik 2009 - 17:22

[Ursus C-360/3p] Ładowacz czołowy. Ja mam tura 3b i narazie tylko musze kupić lepszą pompe, bo orginalna jest za słaba ;)
I narazie z przednią osią nie mam problemów, a woziłem różne żeczy

#177 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 26 październik 2009 - 17:26

[Ursus C-360/3p] Ładowacz czołowy. no nie powiedziałbym że nie ma żadnych problemów z przednią osią, u nas na oryginalnej osi wyginały się osie zwrotnic, nawet po 1 dniu pracy trzeba było wymieniać, problem ten jednak ustąpił po wymianie oryginalnej na oś od c-385

Edit:

@Ursusc385 edytowałeś swojego posta??

#178 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2637 postów

Napisany 26 październik 2009 - 17:39

[Ursus C-360/3p] Ładowacz czołowy. Mi narazie wytrzymuje, a z tą osią to całą zakładaliście czy tylko te półoski co się w belke wsówa ?

-Tak jakoś zauważyłem że ktoś napisał czy tura do t-25 czy c-360 i na to odpisałem, a później się okazało że to stary post

#179 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 26 październik 2009 - 17:43

[Ursus C-360/3p] Ładowacz czołowy. a oś była cała bo mieliśmy jeszcze ta okrągłą, więc cała była do wymiany ale za to jest środkowy sworzeń jak w 55 czyli sporo grubszy jak w 60

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 27 październik 2009 - 22:11

[Ursus C-360/3p] Ładowacz czołowy. ja tura mam już 2 lata i narazie przód się trzyma jeszcze.