Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Ursus C-360/3p] Ładowacz czołowy.

415 odpowiedzi na ten temat

#301 Share bzykuu

bzykuu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 22 luty 2013 - 21:19

[Ursus C-360/3p] Ładowacz czołowy. No ja jeszcze myślę nad tymi siłownikami z cyklopa. Asasinator666 pisał że ma takie u siebie i podniósł około 950kg, ciekawy jestem ile by podniósł jakbym dołożył dwa siłowniki oryginalne (które rozwiązanie by było lepsze).

Edytowany przez bzykuu, 22 luty 2013 - 21:20.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[Ursus C-360/3p] Ładowacz czołowy. Dzisiaj, 11:26
  •  

#302 Share zbyszkoWlkp

zbyszkoWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 22 luty 2013 - 21:30

[Ursus C-360/3p] Ładowacz czołowy. http://www.farmexper...rodukt4366.aspx
to jest silownik od polskiego cyklopa...srednica wewnetrzna wynosi 80 milimetrow...czyli wychodzi na to samo co dwa te normalne od tura,jesli sie myle to niech mnie kto poprawi...

http://www.agrofoto....cy/page__st__20
znalazlem taki temat,zagadaj do kogokolwiek to moze Ci pomoze rozwiklac problem z cena takiego silownika od Nujn-a i poda Ci srednice wewnetrzna silownika,wtedy porownasz ktore lepsze od Nujn-a czy takie same jak posiadasz.Pozdrawiam

Edytowany przez zbyszkoWlkp, 23 luty 2013 - 17:34.

#303 Share stachu0007

stachu0007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 10:28

[Ursus C-360/3p] Ładowacz czołowy.

Witam,pewnie masz normalne,czyli ta czesc niklowana ma 40milimetrow?ja tez mysle nad kupnem dwoch takich samych silownikow i o zamontowaniu ich przy tych orginalnych.tylko niechce ich obok montowac tylko tak jak tutaj

http://www.agro-eko.com.pl/mx.php
Teraz pytanie do Kolegow z Forum:Co o tym sadzicie?Pozdrawiam.

Tamte siłowniki tylko wyglądają na podwójne w rzeczywistości one odpowiadają za samopoziomowanie hydrauliczne i czytając folder ładowaczy MX-a to naprawdę niezły patent. Przez odpowiednie sprzężenie siłowników pochyłu łyżki oraz tych dodatkowych przy pierwszej sekcji uzyskuje się jednocześnie samopoziomowanie i wspomaganie udźwigu do 30%. Ciężkie to raczej do otworzenia w warunkach garażowych - muszą się zgrywać pojemności siłowników.

#304 Share bzykuu

bzykuu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 10:07

[Ursus C-360/3p] Ładowacz czołowy. Odnowie trochę temat
Czy waszym zdaniem jak mam teraz założone przy turze takie siłowniki: http://rol-mar.com/Z...?ProductID=1054 a założył bym dodatkowo takie: http://rol-mar.com/Z...?ProductID=8461 tak żeby był jeden taki i jeden taki po każdej stronie(czyli po dwa z obu stron) to by to dobrze działało nic by się nie robiło przez to że mają inne średnice tłoczyska?
Pozdrawiam.

Edytowany przez bzykuu, 12 lipiec 2013 - 18:21.

#305 Share michal135791

michal135791

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 29 lipiec 2013 - 14:11

[Ursus C-360/3p] Ładowacz czołowy. Ma ktoś c330 lub c360 turem ? Jeśli tak to co może robić turem w traktorze a czego nie . Np że moze ładować baloty na pryczepe ale nie może wywalać nim gnoju czy coś takiego :)

#306 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 29 lipiec 2013 - 15:01

[Ursus C-360/3p] Ładowacz czołowy. jak dla mnie głupi temat, ale jeśli chcesz wiedzieć:
c-360+tur, u brata tylko do ładowania balotów, resztę tematów (ziemia, makaron) ogarnia Troll
c-355+tur u szwagra ogarnia wszystko-baloty, makaron, ziemia

#307 Share damianbudzyn

damianbudzyn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko z nim związane :)

Napisany 29 lipiec 2013 - 15:05

[Ursus C-360/3p] Ładowacz czołowy. U nas jak był tur do c360 to wszystko robił baloty,załadunek paszy , siew nawozu . Co się dało to robiła.

#308 Share marcine

marcine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 29 lipiec 2013 - 16:41

[Ursus C-360/3p] Ładowacz czołowy. pooglądaj galerię to to zobaczysz, do czego można używać tura z c360/ 330
norweskie-lesne.pl

#309 Share kiuba_k

kiuba_k

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 03 sierpień 2013 - 20:44

[Ursus C-360/3p] Ładowacz czołowy. Zakupiłem ładowacz czołowy TUR-3; sekcje trzy ale używam dwóch narazie, czyli ramię do góry na dwóch siłownikach i łyżka na jednym siłowniku. Zakupiłem towar w Grodzisku Wlk. w firmie Silver Arts. Firma ta podobno ma swojego producenta, oni tylko sprzedają (podobno).
Mam dużo zdjęć ładowacza swojego, mogę przesłać. Tur przepracował raptem 3 miesiące na składzie węglowym, skłąd mały o małym przebiegu i tonażu. Przeżuciłem w tym czasie może ok. 100ton. Z turem zaczęły się dziać wielkie rzeczy, ramię jedno i drugie na wysokości gdzie kończą się siłowniku w miejscu mocowań siłownika następuję zginanie profilu, ramię się faluje, łamię, gnie i wygina. Tam właśnie występuje największa siła i napreżęnia ale tak nie powinno być. Producent jest zdziwiony. Można oczywiście wyciąć płaskowniki grubości 9mm i wspawać w miejsca gdzie się gną i już. Tak nawet producent mi teraz zalecał. On by mi to samo zrobił gdybym jechał z turem na gwarancję. Ale dzieje się więcej, poprzeczki boczne co idą tak po przekątnej od słupka tura w kierunku przodu traktora gną się, gwint gdzie poprzeczka skręcona jest nakrętka na gwincie wygina się i dzieje się coś złego. Na zdjęciach wszystko widać. Bardzo proszę o pomoc. Co robić? Jak rozmawiać z producentem? Czy wzmacniać to teraz po swojemu wg Waszej pomocy i porad czy zarządać nowu tur i na nowym zrobić małe zmiany aby się tak nie działo.

Niedługo dam linka z fotkami.
Dziękuje za pomoc.

#310 Share kamilc360

kamilc360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 03 sierpień 2013 - 20:55

[Ursus C-360/3p] Ładowacz czołowy. ja by była taka możliwość to ja na Twoim miejscu wolałbym nowy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#311 Share Alchemik

Alchemik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 03 sierpień 2013 - 22:08

[Ursus C-360/3p] Ładowacz czołowy. Jeśli sprzęt ma gwarancję to nie grzebać samemu, bo ją utracimy,ale reklamować sprzęt u sprzedawcy.

#312 Share kiuba_k

kiuba_k

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 04 sierpień 2013 - 10:15

[Ursus C-360/3p] Ładowacz czołowy. machomen_b@poczta.onet.pl
hasło: 123456jan

tam są foty.

#313 Share kiuba_k

kiuba_k

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 05 sierpień 2013 - 19:01

[Ursus C-360/3p] Ładowacz czołowy. Bardzo proszę o obejrzenie fotek i doradzenie mi w tym temacie. Co z tym fantem? Jak gadać teraz z producentem?

#314 Share Alchemik

Alchemik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 06 sierpień 2013 - 14:53

[Ursus C-360/3p] Ładowacz czołowy. Ja w kwestii rozmów z producentem nie pomogę, bo nie mam doświadczenia w takich sytuacjach. Ale oglądając zdjęcia wygląda, że tur jest chyba wykonany z zbyt słabych profili. Przez producenta ramie powinno być raczej wymienione na nowe bo nie widzę możliwości, aby estetycznie było to naprawione, a samo prostowanie nic nie da, bo materiał odkształcony utracił swoje właściwości. Wygląda jakby tur był przeciążony, ale nie powinno się to stać bo powinien zabezpieczyć go zawór bezpieczeństwa ( na 90% w rozdzielaczu - chyba że producent wstawił tańszy bez), lub zrobiony z za słabych materiałów.
Tur był montowany samodzielnie czy przez sprzedawcę?
Samodzielne wykonanie wzmocnień, można zrobić różne. Wszystko zależy do jakich narzędzi mamy dostęp i czy zależy nam na wyglądzie maszyny. Najlepiej dać obejrzeć jakiemuś mechanikowi obeznanym z konstrukcjami stalowymi i wybrać najlepsze rozwiązanie.
Sam uchwyt sworznia mógł się zgiąć, bo zabrakło smaru na sworzniu. Do górnego ramienia po wyprostowaniu można przyspawać dalej sięgającą do przodu blachę do której mocuje się siłownik (ta z naklejką tur 3 ) i delikatne wzmocnienie od boku profilu ramienia.( ewentualnie można zrobić nowe ramię czy rozciąć to i schować wzmocnienia w środku - sposobów jest wiele, tylko co się opłaca?)
Na temat ramy pod ciągnikiem nie pomogę, bo nie widzę dokładnie jak jest zbudowana i jakie trzeba dać wzmocnienia aby nie przeszkadzało

#315 Share kiuba_k

kiuba_k

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 06 sierpień 2013 - 17:10

[Ursus C-360/3p] Ładowacz czołowy. To jest profil zamknięty grubość 3,5mm ścianka. Poprzeczki te po przekątnej co idą od słupa do takiego płaskownika co lezi przy silniku traktora były za słabo przykręcone, bo nakrętki były bardzo poluzowane, ruszały się poprzeczki, więc nie było usztywnienia dla słupka. Tur skręcany przez kogoś innego, znawce od ciągników i turów.
Więc te luźne poprzeczki mogły spowodować, że słupki pochyliły się w przód, bo przykręcony dół słupka jedną śrubką wyłódkowała się blacha. Śruba trzyma, ale
blacha wygięła się w łódkę co widać na fotkach. Można rozciąć tą blachę u dołu słupka i wspawać teraz grubszą blachę i zakręcić jeszcze raz śrubą.
Co do ramion, wyciąć miejsce pogiętę, wyklepać na ile się da, potem wspawać ze wzmocnieniem już z dołożonym grubym płaskownikiem
od miejsca zgięcia zaczynając od napisu TUR-3 do łyżki samej, może nie tak daleko, ale napewno po ramieniu dłuższy ten płaskownik.
Te poprzeczki nie wiem jak zrobić. One się już wygięłu trochę, Rurę zostawić poprzeczki a wspawać nowe płaskowniki do poprzeczki, te same zakończenia
i dokręcić na gwint wystający nakrętką do oporu. Taki jest pomysł.

Producent stwierdził, że poluzowane poprzeczki dały problem ze słupkami, a ramię zostało wygięte po zostało przeciążone czyli traktor jechał i łyżka która była na dole uderzyła w wystającą płytę betonową na podłożu i aż traktor podniosło z tyłu do góry i ramiona puściły.

#316 Share Alchemik

Alchemik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 06 sierpień 2013 - 19:55

[Ursus C-360/3p] Ładowacz czołowy. Myślałem, że łódka powstała, bo poprzeczki się uginają, czy sprężynują, a nie myślałem, że się rozkręciły. Samą łódką osobiście bym się mocno nie przejmował, bo cała robotę robią poprzeczki, ale jak już się grzebie dla spokoju można to zrobić. Nie wiem jak przy poprzeczkach,ale przy słupku z łódką nie widać zabezpieczenia przed odkręcaniem. Przy poprzeczkach też pewnie nie było. Dla spokoju na przyszłość chyba warto dać śruby z nakrętkami samokontrującymi, albo dać podkładki sprężynujące zabezpieczające przed odkręceniem, czy założyć drugą nakrętkę i za kontrować.

#317 Share Roomster720

Roomster720

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 08 sierpień 2013 - 10:20

[Ursus C-360/3p] Ładowacz czołowy. Witajcie.
Otóż natrafiła się "okazja" kupić tura 3 sekcyjnego, prawie nowego. Pochodzi on z Zetora 7211, nie C-360, dlatego interesuje mnie montaż tego urządzenia. Czy ta "rama" która była przy tym Zetorze nada się do C-360?

#318 Share 4porucznik01

4porucznik01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 08 sierpień 2013 - 12:28

[Ursus C-360/3p] Ładowacz czołowy. zależy jaki to tur ?? ostatnio przerabiałem ale odwrotną sytuację . jeśli jest na sankach to nie ma problemu bo sanki można kupić lub kupić mocowanie do skrzyni jeśli jest mocowanie od razu do skrzyni to idzie przerobić w własnym zakresie o ile masz trochę do tego głowy :)

#319 Share Roomster720

Roomster720

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 08 sierpień 2013 - 17:01

[Ursus C-360/3p] Ładowacz czołowy. No właśnie tam były dwie takie sanki, mocowane z przodu do ramy obciążników, a z tyłu do skrzyni, pod kabiną. Była to prosta "belka" jakieś 15cm wysokości, 1cm albo 0,8 grubości i długość jak mówie, od skrzyni do obciążników ;) w pewnym momencie było mocowanie samego już tura, albo siłownika, nie wiem :P

Patrzyłem w swojej 60'tce, z przodu są te groty za drążkiem, a z tyłu nie mam pojęcia jak to umocować...

Więc tą rame da sie zaczepić albo przerobić, czy musze nową kupować?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#320 Share grala13

grala13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Mechanika,Rolnictwo

Napisany 01 wrzesień 2013 - 15:54

[Ursus C-360/3p] Ładowacz czołowy. witam,czy ładowacz od c 330 pasuje do c 360?