yacenty

[Ursus C-360/3p] Ładowacz czołowy.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Chota    12

a oplaca sie do c-360 dac tura 3


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tadeusz1212    2

Mojim zdaniem nie, lepiej takiego tura to do wiekszego ciągnika zalożyć który ma przede wszystkim wspomaganie i jest cięższy np. U - 902 lub 7211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Muj wujek ma tur w c-360 i codziennie ładuje nim węgiel do pieca a ostatniu torf nim ładował tur sprawuje sie swietnie z c-360 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

ja własnie kupiłem tura okazyjnie rocznego za 1/3 ceny nowego załozyłem do 360 jedno mnie wkur to ze rama tak nisko 23 cm przeswitu dragedia przerobiliśmy ile sie dało w góre teraz podnosi równo 3 metry w góre musze pompe wymienic i bedzie super a i jeszce zamątowac rozdzielacz i siłownik do łyzki jak zakładałem to od razu zrobiłem kapitalke przodu i nie jest tak cięzko krecic trzeba pilnowac smarowanie i bedzie git

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max2505    1

@jawa350rs - jakie masz koła 18'' czy 16'' że Ci się często łożyska sypią?? ja miałem ten problem nawet bez tura jak przód był złożony na 18''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122

jeśli mogę dodać to mam tura przy c-330. podnosiłem nim 1 tonowego big baga z pszenica. podniósł na 1200 obr. tylko tył za trochę za lekki wiec sobie na składanie założyłem 3 metrowy agregat i było git pompę ma wzmacniana


Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosc1    2

a ile kosztuje ta nowa pompa ? i czy za TUR'a z rozdzielaczem 3-sekcyjnym łyżką do materiałów sypkich oraz krokodylem wyrobię się w 10 000 zł ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosc1    2
Do C-360 TUR 2A z krokodylem kosztuje 10 500- 11 500zł brutto.

 

z jakiej firmy ?. z POL-MOTU Biedaszki ? i ile ta pompa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nitram92    1

Ja na wiosne kupilem tura do c360 i nie narzekam. przewiozl jakies 3000 bel i przewalil paredziesiat ton sypkich i spoko nie widze roznicy w udzwigu czy odkształcen od pierwotnych. Pompę wymieniałem rok temu. z przedłuzka [bez za nisko podnosil mi do rozsiewacza typu lej] 500 kg big baga podnosil na 1000obr/min. jest to tur 2 z pomarolu. na sankach sie jeszcze nigdy nie powiesilem chociaz po oraniu zeszła farba z kantow sani. codziennie ładuje nim kiszonke z kuku łyzką. Nawet z przedluzka i bigbagem nie podniosło tyłu. Polecam jednak prace z obciaznikem z tyłu O niebo lepsza trakcja i najlepiej jak sie ma sprawna blokade mech. roznicowego. Ogumienie przednie to standardowe felgi [nie pekły] i opony od jakiejś małej ciezarowki [o wiele szersze od zwykłych 16] wspomaganie wskazane choc jak sie pilnuje kalimatek tez da sie kręcic. Wstawilem jedynie zawor dławiacy powrot bo przy duzych ciezarach jadąc trudno wyczuc galke. Narazie planuje zrobienie 2 sekcji ewentualnie pozniej 3 [mały tloczek i krokodylek wykonany we wlasnym zakresie] . Mam rozdzielacz 3 i 2 sekcyjny[cyklopowskie] Jak to zrobic? podłaczam rozdzielacz [gałka od wywrotu cały czas w pozycji pracuje] a gdzie powrot z rozdzielacza sie podlacza?. I o ile z 2 stronnymi tłokami wiem jak załaczc, jak do tego rozdzielacza podlaczyc te od podnoszenia wysiegnika jednostrone? [chodzi mi o to gdzie podlaczyc Tłok by po przestawianiu wajchy w przeciwny kier. do podnoszenia tur opadal?]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267
z jakiej firmy ?. z POL-MOTU Biedaszki ? i ile ta pompa ?

Tak, z Biedaszek (z nową, krótką ramą), chociaż z Hydrametu cena jest niewiele mniejsza (a rama jest starej kostrukcji, czyli ta długa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122

pompa wzmacniana do c-330 kosztowla mnie 2 lata temu 300zł al;e było warto bo przy starej wyskakiwaly oringi i na pamiec znalem co robic z ojcem przy odkrecaniu ostatni raz przelozenie pompy zajelo 30 minut


Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nitram92    1

Tur nie jest wskazany do 355 [miekki przodek] Ale jesli ktoś chce, spoko pasuje na 100% mam obydwa ciągniki. tylko spręzyny pójdą sie ***** Masz w planach montaz tur-a?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Tak. Mam w planach założenie TURa.

 

Jaki miękki przodek?

Nie mam żadnych sprężyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nitram92    1

Jakie masz koła z przodu 16 czy 18? chodzi mi amortyzatory ktore ma ''miękki przodek'' albo zapytam tak jak masz tę rame od przredniego mostu to w przekroju ma kształt rury czy figury o płaskiej podstawie poziomej ,a jedyne zaokraglenie jest u gory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5
Tur nie jest wskazany do 355 [miekki przodek] Ale jesli ktoś chce, spoko pasuje na 100% mam obydwa ciągniki. tylko spręzyny pójdą sie ***** Masz w planach montaz tur-a?

bzdura.mam okrągłą oś i napewno nie amortyzowaną,koła 18!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nitram92    1
bzdura.mam okrągłą oś i napewno nie amortyzowaną,koła 18!

Ehh Karol nie ogarniasz mojej myśli

 

To jest sztywny przodek http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=21208

 

To jest miekki http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=30164

 

A to c355 z prodkiem sztywnym http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=10335

 

Koła mogą być rozne wedle piasty jaką masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Dzisiaj ogłądałem TUR'a 2A u drugiego kupla (jeszcze nie zamontowany).

Więc tak w zestawie:

Nowa krótka rama,

Nowej konstrukcji Krododyl,

Nowa łyżka do piachu (o szer. 1,5m)- zupełnie inna konstrukcja niż przy tych starych co jest stosowana przy zwykłych TUR'ach,

Przeciwwaga,

Rozdzielacz 3-sekcyjny,

I dużo węży :P,

Wszytkie przyłącza z szybkozłączkami.

 

PS: Jak zamontujemy to postaram się zrobić foty :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61
Ehh Karol nie ogarniasz mojej myśli

 

To jest sztywny przodek http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=21208

 

To jest miekki http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=30164

 

A to c355 z prodkiem sztywnym http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=10335

 

Koła mogą być rozne wedle piasty jaką masz

tylko że przód w mojej 55 jest od c385 a w oryginale był okrągły sztywny rocznik ciągnika 72 może starsze 55miały resorowany ale tego nie jestem pewien na pewno resorowany przód miał c 4011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nitram92    1

most o profilu ''z rury'' i sztywny w orginale? Pierwsze slysze, c4011 ma taki sam przodek jak moj c355 rocznik 82. jedyne co moj ojciec wspomina to ze jakies bardzo stare 355 miały sztywny mozliwe ze o to nam chodzi

 

kris czekamy na fotki! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

nie to stare przejściówki między 4011 a 355 miały miękkie osie a 55 przestały być produkowane w 76 roku a potem były 60 więc masz chyba jakiś kombinowany ciągnik jakis składak

Edytowano przez Matey
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Koła mam 16. Kiedyś były 18. Most z "rury" :P . A rocznik 73. Mi też się wydaje że 355 produkowano do 76r.

 

 

To mocowanie tura do 355 i 360 nie różni się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

55 i 60 prawie się nie różnią od siebie skrzynia i blok silnika są takie same więc nie ma problemu bo mocowania tura są takie same

Edytowano przez Matey
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nitram92    1
nie to stare przejściówki między 4011 a 355 miały miękkie osie a 55 przestały być produkowane w 76 roku a potem były 60 więc masz chyba jakiś kombinowany ciągnik jakis składak

 

Teraz to juz glowy nie daje :P Ten ciagnik nie byl od nowości u mnie. Sprawdze jeszcze raz dowod. w sumie to tylko kwestia sztywnej badż miekkiej przedniej osi całkiem mozliwe ze ktos przelozyl bo uzytkując sam wole jezdzic z miekkim niz ze sztywnym. Były jeszcze jakieś roznice miedzy c360 a c355?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcin70707
      Witam. Chcę od restaurowac mojego Perkinsa w takim stanie jak wyszedł z fabryki w 1988😊. Dlatego potrzebuje kodów lakieru bloku i blach. Gdyby ktoś mógł mi je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny😊. Szukam również szablonu to namalowania napisów na masce. Bardzo proszę o kontakt jeśliby ktoś miał bądź też proszę aby ktoś mi podał wymiary napisów i jak byłoby najlepiej je wykonać żeby wyglądało to estetycznie a nie "w miarę". Serdecznie pozdrawiam 😊😊😊

    • Przez Mario8610
      Witam, muszę wymienić dźwignie opcji siłowek i pozycyjnej, jak ją zdemontować i czy muszę rozbierać dzwiginki mechanizmy przy rozdzielaczu
    • Przez panczo1922
      Pacjent nieśmiertelna siuntka!
      Przed zimą zalalem ciągnik płynem/koncentratem do chłodnicy.
      Teraz na wiosnę czas oprysków a płyn poszedł do oleju i zrobiło się mleko.
      Myślałem że rozpuściło uszczelkę jak cały czas na wodzie jeździł ale niestety problem jest poważniejszy.
      Wżery na tulei i w bloku tam od dołu przy uszczelnieniu tulei.
      Tuleje wiadomo będą nowe ale co zrobić z tym blokiem? Czym to najlepiej skleić? Praktykował ktoś z was takie naprawy?
      Ciągnik pracuje tylko w opryakiwaczu więc nie będzie przegrzewany.
      Co radzicie z tym zrobić?
       
    • Przez MafiaPstrągowa
      witam, wie ktoś może gdzie online sprawdzę historie c360 po samym numerze vin? maszyna została wyrejestrowana dawno temu, nie posiadam żadnych dokumentów, chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy, ale na każdej stronie typu carvertical, itp wymagany jest 17-cyfrowy vin, a c360 ma 6-cyfrowy
    • Przez Grzesiu360
      Cena 18000 zł do negocjacji zarejestrowany i ubezpieczony. Gostyń wielkopolska.



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj