yacenty

[Ursus C-360/3p] Ładowacz czołowy.

Polecane posty

marcin2783    0

Witam. Chciał bym się dowiedzieć na temat dopasowania ładowacza czołowego tur od ciągnika c330 do c360. Czy jest taka opcja i jakie przeróbki należy wykonać podczas montażu? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
le3o    0

Jaka jest różnica w turzez z c-330 do c-360 ? Wymiacry w ramie mocującej ?

 

Oceńcie czy ten tur pasował by do c-360 bo koleś twierdzi ze pasuje do tego i do tego modelu ciągnika. Zbytnio nie znam się na tym bo nie miełem z tym do czynienia

 

2fe51232cf9fc8dd7b4756cbe34f3be9cc.png

115741517_1_1000x700_ladowacz-tur-brodnica.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamc330    142

Wszystko pasuje oprócz mocowania na ciągnik. Słupki i wysięgnik będzie taki sam. Jedynie jest inny element który mocuje się na ciągnik w przypadku c360 tak zwane sanki:)


Massey Ferguson 255
Ursus C-330 + Tur1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pletwa    0

witam .Mam pytanie do użytkowników c c360 i z turem .z euroramką najlepiej z firmy wolmet choc może być też inna

Zaczynam robić tura, materiału troszkę mam tak więc .potrzebuję wymiary ramy tura i jaki kąt załamania

a więc tak dl.ramienia od sworznia do załamania mierzona od góry

dł.od załamania do sworznia mocowania euroramki

i przekątną dla sprawdzenia kąta .

inne wymiary również mile widziane ....

przejrzałem to forum ale nic o wymiarach ni było a w okolicy nikt takiego niema

Pozdrawiam,,

ps. Na ramę profil 120x60 x6 powinno wystarczyć czy za malo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pletwa    0

witam. ponawiam prośbę o wymiary orginalnego tura z euroramką lub jeśli to możliwe móglbym podjechać sam obejżeć. Mieszkąm okolice Lubin ,Chojnów Chocianów woj .dolnośląskie .

z góry dziękuję Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

a mam takie pytanie mam c330 tzn skladak z c328 ale to nei ma znaczenia i mamy tura i tur solidny jest niby udzwig 950 bo to taki tur ze do 7211 moglby byc i przy c330 nie podnosi bigbagow c otrzeba zrobic by podnosił pompe wzmocnioną założyć czy co ? albo silowniki grubsze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

C330 ma za delikatną przednią oś na takie ciężary , żeby nawet podniósł, to i tak nie ma czym jechać .

Można podnieść nieco ciśnienie na zaworze przelewowym , no i jak pompa kiepska to wymienić


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grala13    7

mam zamiar kupić tura do c 360,potrzebuje tylko łyżki,mam 2 na oku lecz niewiem który wybrać,pomóżcie

1.to używany tur na linke firmy POMAROL z 2004 stan db w komplecie łyżka,widły,obciaznik-dolne mocowanie http://tablica.pl/oferta/tur-c-360-c-330-CID757-ID4L0tw.html#3e813a8a47

2.nowy tur na linke,firmy nieznam w komplecie tylko łyżka-nowe mocowanie,przez skrzynie http://tablica.pl/oferta/ladowacz-czolowy-tur-t25-330-360-5211-6011-2812-mf-7011-3b-mtz-CID757-IDYz0N.html#6be43eed7b

Niewiem które mocowanie lespsze,chyba to nowe??

czy lepsza firma pomarol,czy ten drugi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wiem że gdzieś jest podobny temat, ale nie dowiedziałem się zbytnio jaką długość musi mieć siłownik to przechyłu szypy. I jeśli ktoś mógł mi doradzić jaki wybrać siłownik i rozdzielacz. I czy jest możliwość zrobienia samozpoziomowania. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Musisz popatrzeć a co do siłownika to mały skok też może być bo wtedy idzie przez dzwignię najlepiej popatrz jak to jest zrobione a samopoziomowanie idzie zrobić


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrzej    9

Witam

Mam dylemat,a nie opłaca sie chyba zakładać nowego tematu ;)

Którego tura wybrać nowego 2 sekcyjnego na ramie nowego typu,czy może 3 sekcyjnego na ramie starego typu idącej pod całym ciągnikiem i trochę obniżającj prześwit?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wasill20    1

Witam,

Poszukuję informacji na temat tura do C360.

Z tego co już się naczytałem to są przynajmniej dwa rodzaje:1 na tzw. sankach - czyli mocowany do tylnego mostu i 2 mocowany przez skrzynię biegów.

W sprzedaży nowych turów nie ma już tych na sankach. Już ich nie produkują?

Czy warto jest kupować ten mocowany przez skrzynię biegów? Czy nie będzie łamał on ciągnika? Czy lepiej poszukać używanego na sankach? Czy prawdą jest, że przy tym mocowanym do skrzyni łatwiej jest przełamać ciągnik?

Jakie jest wasze zdanie? Proszę o opinie użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal1989    813

ciągnik ma pracowac tylko w turze czy też i w orce


<p>Ciągnik bogiem, orka nałogiem, paliwo podstawą!</p>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr1216    1217

Urzytkuję tego z sankami ale i miałem tego na skrzyni. Ròżnica była tylko ta że był wyżej umocowany i ciężej było założyć wysięgnik, z ramą czasami potrafi się zawiesić ale rzadko się zdarza, jak nie będziesz pszesadzał z ciężarem to na skrzyni powinien wytrzymać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wasill20    1

z tym ciężarem to różnie może być, planuję zamontować krokodyla do obornika.

czyli z rama jest bardziej wytrzymały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal1989    813

to ja wrócę do tego co wcześniej napisałem, jeżeli ciągnik nie będzie ci potrzeby do orki itp. to bież na sankach, sanki zawsze wzmacniają troche, ale jak masz zamiar orac nim jeszcze orac to bież na mocowaniu przez skrzynię 

Edytowano przez rafal1989

<p>Ciągnik bogiem, orka nałogiem, paliwo podstawą!</p>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Ja mam na sankach i w oraniu mi to nie przeszkadza a zawsze coś ciezszego sie dzwgnie. Np sianokiszonkę jak nie raz zrobię z trawy to taka bela waży około 600-700 kg, czasem pompa nie może podnieść ale o ciągnik się nie boje, ja jak kupowałem to facet który mi go zamawiał mówił że jemu bez różnicy czy na sankach czy na skszynie. Dodał tylko że lepiej mu się sprzedają  te mocowane do mostu, więc kupiłem taki, cena ta sama. Przywoził mi z fabryki pod Łodzią 2 lata temu więc myślę że tur na sankach nie jest problemem.

Edytowano przez Piotrek1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr820    43

Ja mam tura na sankach jakieś 30 lat... Według mnie to jest dużo lepszy, ponieważ nie raz przód ciągnika idzie w górę itp. i sanki wtedy trzymają, albo jak wożę bele to czasami tył w górze lata i nie boje się że coś pęknie... Był u mnie gość co ma tura tego do skrzyni to mówi że wszystko się buja i wygina, mówił że jak podniesie wysoko ładowacz z belą to tak się buja na wszystkie strony, i przez to ciągnik jest mnie stabilny, to też warto wziąć pod uwagę, ponieważ środek ciężkości się przenosi wyżej...  A i jak będziesz kupował to tylko z "krokodylem" bo sam po swoim widzę że widły to szmelc...


KPK Kumurun Team


Zanim komuś pomożesz, zastanów się czy on by ci pomógł!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

kolego ale ten siłownik z linku się nie nadaje do poruszania łyżką lub widłami, potrzebny jest dwustronnego działania,   chyba że chodzi ci o coś innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mario8610
      Witam, muszę wymienić dźwignie opcji siłowek i pozycyjnej, jak ją zdemontować i czy muszę rozbierać dzwiginki mechanizmy przy rozdzielaczu
    • Przez panczo1922
      Pacjent nieśmiertelna siuntka!
      Przed zimą zalalem ciągnik płynem/koncentratem do chłodnicy.
      Teraz na wiosnę czas oprysków a płyn poszedł do oleju i zrobiło się mleko.
      Myślałem że rozpuściło uszczelkę jak cały czas na wodzie jeździł ale niestety problem jest poważniejszy.
      Wżery na tulei i w bloku tam od dołu przy uszczelnieniu tulei.
      Tuleje wiadomo będą nowe ale co zrobić z tym blokiem? Czym to najlepiej skleić? Praktykował ktoś z was takie naprawy?
      Ciągnik pracuje tylko w opryakiwaczu więc nie będzie przegrzewany.
      Co radzicie z tym zrobić?
       
    • Przez MafiaPstrągowa
      witam, wie ktoś może gdzie online sprawdzę historie c360 po samym numerze vin? maszyna została wyrejestrowana dawno temu, nie posiadam żadnych dokumentów, chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy, ale na każdej stronie typu carvertical, itp wymagany jest 17-cyfrowy vin, a c360 ma 6-cyfrowy
    • Przez Grzesiu360
      Cena 18000 zł do negocjacji zarejestrowany i ubezpieczony. Gostyń wielkopolska.



    • Przez arek116
      co możecie powiedzieć na temat opon chińskich i indyjskich???? oczywiście wolał bym stomila albo baruma ale fundusze na taki wypas nie pozwalają.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj