Skocz do zawartości

Zdjęcie

problem z zimniakami po oprysku

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share artur5544

artur5544

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 22 maj 2009 - 18:15

problem z zimniakami po oprysku Witam. We wtorek (19 maja) ziemniaki które zeszły(dopiero skiełkowały) zostały spryskane płynem od ziela AFALON DYSPERSYJNY 450C +COMMAND 480EC płyn był lany na wilgotna glebę .Ziemniaki niestety zrobiły się żółte (liście).Ten płyn działa na liście. Mam takie pytanie czy bulwa ziemniaka puści jeszcze raz pędy listne ? Czy kiełkującym dopiero ziemniakom tez cos grozi? Można cos z tym jeszcze zrobić ?Proszę o szybka odpowiedz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
problem z zimniakami po oprysku Dzisiaj, 12:12
  •  

#2 Share Wielkopolanin

Wielkopolanin

Zaawansowany

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 401 postów
  • Zainteresowania:Szerokie

Napisany 22 maj 2009 - 18:36

problem z zimniakami po oprysku W instrukcji pisze jak byk, żeby stosować najpóźniej 10 dni po sadzeniu. Pewnie było sucho i musiałeś czekać za deszczem. Teraz zagrożeniem może być, to, że nowe pędy, które puści ziemniak mogą być potraktowane zalegającym w glebie środkiem. Możesz mieć opóźnione wschody, ewentualnie przerzedzone rządki.

#3 Share artur5544

artur5544

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 22 maj 2009 - 18:43

problem z zimniakami po oprysku A czy rozwleczenie ich coś pomoże ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Vitasem

Vitasem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:sport,muzyka<br />

Napisany 23 maj 2009 - 06:11

problem z zimniakami po oprysku A kto pryska preparatami doglebowymi na wschodzące ziemniaki?Teraz trzeba czekać rozbronowanie ziemniaków jeszcze bardziej je osłabi.Z drugiej strony daj znać za jakiś czas ,czy się zregenerowały.

#5 Share artur5544

artur5544

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 23 maj 2009 - 13:52

problem z zimniakami po oprysku Witam. byłem przed chwila na polu te ziemniaki które płyn wziął puszczają nowe pędy. Dobra wiadomość ale czy teraz cos robić? Czy płyn im jeszcze zagraża? Jak długo będzie on aktywny ?

#6 Share Vitasem

Vitasem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 23 maj 2009 - 16:22

problem z zimniakami po oprysku Środki doglebowe mają długi okres działania,dlatego likwidują problem zachwaszczenia wtórnego w ziemniakach.W tej sytuacji trzeba czekać ziemniaki mają duze zdolności regeneracyjne,za około 7 dni sytuacja powinna się wyjaśnić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share rotor69

rotor69

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 24 maj 2009 - 21:22

problem z zimniakami po oprysku nie chcę Cię straszyć ale mój sąsiad w ubieglym roku zastosował afalon w dobrej dawce tylko na redliny 10 dni po sadzeniu .Było dość sucho i ziemię miał zbryloną. Przy wykopkach ziemniaków nie było pomimo, że badyle odrosły. Oby w Twoim przypadku było inaczej może dałeś niższą dawkę z commandem i to tak bardzo nie zaszkodzi.
P.S. nie kierujcie się tylko ceną przy wyborze śor ale i mozliwością uszkodzenia roślin. Przecież jest tyle inny środków.

#8 Share artur5544

artur5544

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 25 maj 2009 - 21:15

problem z zimniakami po oprysku Witam. Dziś sprawdzałem sytuacje, widziałem ze coraz to mniej jest koloru żółtego a więcej zielonego, wydaje mi się ze ziemniaki sobie poradziły i będzie dobrze, Rosną dalej a te liście które miały kontakt z płynem zwiędły a reszta rośnie dalej .Wyciągnąłem kilka zaatakowanych krzaków i były widoczne nowe pędy. W rządkach jest dużo wilgoci……

#9 Share Vitasem

Vitasem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 26 maj 2009 - 12:53

problem z zimniakami po oprysku @rotor69 nie ma co się bać Afalonu stary dobry sprawdzony preparat tylko jak ze wszystkim trzeba go odpowiednio zastosować.Sam go stosuje na dużych powierzchniach efekt znakomity a moje plony ziemniakow skrobiowych wahają się w granicach 35-40ton.

#10 Share rotor69

rotor69

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 26 maj 2009 - 21:31

problem z zimniakami po oprysku każdy śor ma jakieś "ale". wystarczy niewłaściwa dawka, termin lub warunki stosowania i po zawodach.
kiedyś opryskałem pszenice ( zimnotrwałość 3-4) po siewie chlorotoluronem (etykieta: może powodować obniżenie zimnotrwałości niektórych odmian pszenicy). a na wiosnę klapa nic nie było. innej odmianie o podobnych cechach wogóle nie zaszkodził :P
U mnie afalon nigdy dobrze nie zatrzymał chwastów, nawet w mieszaninie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share artur5544

artur5544

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 11 czerwiec 2009 - 08:19

problem z zimniakami po oprysku witam.KArtofelki odrzyly maja duzo wilgoci.Zaczynaja kwitnac i sie zawiazywac mysle ze bedzie co zbierac:D Bo w tym roku zakupilem anne jednorzedowa:) w tym roku mam okolo 3ha nie wiele ale jest co zbierac:)