Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dzienniczek praktycznej nauki zawodu

32 odpowiedzi na ten temat

#1 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 21 maj 2009 - 10:47

Dzienniczek praktycznej nauki zawodu Niebawem zaczynam paktyki, jestem w 2 klasie Technikum Agrobiznesu i część praktyk bede odbywał u siebie w gosp. Przez ten czas mam pisac co robilem w poszczególnym dniu przy produkcji zwierzęcej, co tam mam notować? Rano obrządek, wieczorem tez i to wszystko? Pisac jeszcze jakimi paszami czy co? Gdyby z roślinnej bylo to spoko bo mozna pisac by jakies zbiegi Agrotechniczne, chemiczne itd. A w roślinnej napisać ze maciora sie prosila a następnego dnia pomagałem ojcu zeby obcinac? ;) Byl ktos z Was w takiej sytuacji jak ja? Prosze o pomoc :)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dzienniczek praktycznej nauki zawodu Dzisiaj, 00:14
  •  

#2 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 21 maj 2009 - 11:41

Dzienniczek praktycznej nauki zawodu Nie wiem jak to jest w twoim zawodzie. Ja miałem praktyki jako informatyk i napewno nie mogłem wpisywać rzeczy na które sa potrzebne certyfikaty szkolenia itd itp. Ja wpisywałem ze np konfiguracja serwera i do tego myslniki np wgrywanie programów, dodawanie użytkowników itd. A ty mozesz dać np obrządki i dopisać (nie wiem jakie masz gospodarstwo napisze na podstawie gospodarstwa mlecznego) podgarnianie tmr, uwiązywanie krów, dojenie, sporządzenie tmr itd jak masz prawko na T to np prace polowe, i podjeżdżanie z nawozem ładowanie itd. Ja to tak widze. Ale ogólnie to te dzienniczki sa po to by ściemniać ile wlezie:) Pozdrawiam
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

#3 Share Bamboocha

Bamboocha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 21 maj 2009 - 14:41

Dzienniczek praktycznej nauki zawodu A no ja rok temu przechodziłem to samo co Ty masz przed sobą ;) A no jest to jedyny minus praktyk że trzeba prowadzić nieszczęsny zeszyt(dzienniczek) praktyk. Co do produkcji zwierzęcej to pisuj takie rzeczy jak np co dajesz bydłu czy trzodzie(nie orientuje sie co utrzymujesz) w jakich dawkach jakie mieszanki,oczywiście obrządki uwzględniaj, że zostałeś np zapoznany z BHP i PPOŻ, zostały ci opisane zadania i funkcjonalność urządzeń potrzebnych do hodowli. Nie wiem co utrzymujesz to trudno podać konkretne przykłady o czym pisać. Ja akurat miałem rozpiskę co powinno się znaleźć w tym zeszycie i było łatwiej bo sie rozszerzało dane punkty i notatka zawsze jakaś była.
http://www.youtube.c...er/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 21 maj 2009 - 15:49

Dzienniczek praktycznej nauki zawodu Wlasnie ta notatka ma nie byc miejsza niz jedna strona w zeszycie. Masz moze gdzies jeszcze ta rozpiske? Te zeszyty to tyko pic na wodę dla szkoly...

Kontakt 661995047

#5 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 21 maj 2009 - 15:56

Dzienniczek praktycznej nauki zawodu Witam ja uczęszczam również do 2 klasy Technikum Agrobiznesu i miałem 3 tyg temu praktyki trwały one 2tyg ja akurat nie chciałem w gospodarstwie byłem w Urzędzie gminy i gmina po praktykach bądź inny organ wystawia Zaświadczenie o ocenie z praktyk i pisze że plan praktyk został spełniony w punktach bo na początku dostał każdy taki załączniki.W mojej szkole żadnego dzienniczka nie trzeba z tego co wiem to jest on potrzebny ale w przypadku odbywania praktyki np: studia.Jedynie może być kontrola gdzie sprawdza się czy początkujący "pracownik" jest na ów praktyce,mój kolega miał taką kontrole.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#6 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 21 maj 2009 - 16:40

Dzienniczek praktycznej nauki zawodu Tak się składa że ja też mam praktyki i to 4 tygodnie lecz na kierunku technik mechanizacji rolnictwa. Nam mówili żeby tylko pisać ogółem co się robiło danego dnia przez te 8 godzin. Nic szczegółowo tylko całkiem ogólnie.
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#7 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 21 maj 2009 - 16:43

Dzienniczek praktycznej nauki zawodu A ja dostałem od szkoly umowę która zawieram z ojcem (właścicielem gosp) i tata ma mnie przeszkolić w zakresie BHP, nadzorować mnie podczas pracy, potem wystawi mi ocenę... I tez jest prawdopodobieństwo ze przyjadą sprawdzić

Kontakt 661995047

#8 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów

Napisany 21 maj 2009 - 16:48

Dzienniczek praktycznej nauki zawodu U mnie jest dokładnie tak samo ;) tyle że ja dostałem dwie umowy bo mam jeszcze praktyki we wrześniu a to jest już rok szkolny 2009/2010
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#9 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 21 maj 2009 - 17:01

Dzienniczek praktycznej nauki zawodu U mnie w klasa liczy 30 osób i skontrolowano tylko jedną osobę zawsze istnieje jakieś ryzyko ;),ale co mogą ci zrobić we własnym gospodarstwie.

#10 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2205 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 21 maj 2009 - 17:05

Dzienniczek praktycznej nauki zawodu Ciekawe jaka ocene Ci Tata wystawi ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 21 maj 2009 - 17:08

Dzienniczek praktycznej nauki zawodu Wiadomo jaka będzie "6" ja akurat otrzymałem 5 i tak dobrze.W mojej klasie kilka osób odbyło praktyki w swoim gospodarstwie jednym słowem "leżeli odłogiem",i wszyscy sobie 6 wystawili.

#12 Share karol091193

karol091193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów

Napisany 21 maj 2009 - 17:09

Dzienniczek praktycznej nauki zawodu gdyby tak było u mnie, to na pewno nie lepszą jak 4!!! I to mnie też czeka ;)
Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

#13 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 21 maj 2009 - 17:41

Dzienniczek praktycznej nauki zawodu jeśli chodzi o prowadzenie dzienniczka i ma to zajmować codziennie 1 stronę no to polecam - wypunktowanie planu dnia z określeniem godzin (mało treści a zajmuje dużo miejsca) no i jest jeszcze drugi sposób - nie wiem jak w twoim przypadku ale u mnie zgodnie z regułami

"rysunek jest językiem inżyniera"

oraz

"jednen rysunek wyraża więcej niż 10 000 słów"

można było wykonywać szkice, rysunki i mozna było wklejać fotki (np maszyny którą się w danym dniu pracowało)

jest jeszcze jedna zasada - którą wyniosłem z technikum - możesz robić przez tydzień to samo (rano obrządek a pozniej w polu) to codziennie opisuj inną czynność - nawet taką którą robiłeś miesiąc wcześniej bo nawet jak będziesz miał kontrole to kto ci udowodni że poprzedniego dnia nie wysiewałeś nawozów albo nie naprawiałeś ciagnika

aha - jeszcze jedno - ja zawsze pierwszego dnia praktyk (a było tego troche) wpisywałem do dzienniczka zapoznanie z zasadami BHP i PPOŻ i masz jeden dzień z głowy
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#14 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 21 maj 2009 - 19:18

Dzienniczek praktycznej nauki zawodu Wlasnie to BHP i PPOZ to przyszło mi tez na mysl ze pierwszego dnia. W zeszłym roku jak byliśmy na praktykach to tez niby nas szkolili:) ale moze @bambocha mi podesle jakis ''szkic'';) @mechanizator
Zrobie dzien od godz 8 do 18 zaczynał i konczyl bedzie sie obrzadkiem a w południe
Bedzie przerwa obiadowa 2godz na obiad i Agrobiznes -takze wyjdzie mi 10godz dnia a reszta to niech ich nie obchodzi :)

Kontakt 661995047

#15 Share Dawid727

Dawid727

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 21 maj 2009 - 19:31

Dzienniczek praktycznej nauki zawodu ja takze mam praktyki w domu, 3 tygodnie oraz tydzień poza gospodarstwem, jestem w trzeciej klasie technikum rolniczego, a raczej byłem bo zdałem do 4 klasy ;) w zeszłym roku też sie bałem o dzienniczek praktyk, zeby go dobrze wypełnić itp. ale moje obawy były nie uzasadnione ;] piszesz co robiłeś danego dnia, np rano obrządek południe wywalanie obornika itp ;] szef praktyk lub ojciec podpisuje Ci to a na koniec wali pięczątke i wystawia ocenę ;] i to wszystko ;] to jest jedna wielka ściema, bynajmniej tak jest w mojej szkole ;]

#16 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 21 maj 2009 - 19:42

Dzienniczek praktycznej nauki zawodu ralfMTX140 tak się składa że ja też mam praktyki i to 4 tygodnie lecz na kierunku technik mechanizacji rolnictwa. Nam mówili żeby tylko pisać ogółem co się robiło danego dnia przez te 8 godzin. Nic szczegółowo tylko całkiem ogólnie.

Widzę że kolega też jest na tym samym kierunku co ja ;) też mam praktyki teraz, cały maj. Te całe praktyki to tylko pic na wodę. Wszystko co do tej pory napisałem to spisałem z neta. Codziennie muszę opisać tak około na stronę co w danym dniu robiłem. Np w pierwszych dwóch dniach mam program pt obsługa i regulacja siewników do nasion więc opisałem w pierwszym dniu obsługę czyli np że nasmarowałem łańcuchy, kalamitki, że naciągłem łańcuchy, jakimi kluczami to robiłem, jakie śruby odkręcałem, przykręcałem.W drugim dniu opisałem oczywiście wszelkie regulacje. Jednym słowem muszę opisywać bardzo bardzo szczegółowo. Masakra! Ale mi się nie chce pisać tego :)
Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

#17 Share Bamboocha

Bamboocha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 21 maj 2009 - 20:30

Dzienniczek praktycznej nauki zawodu Ja dostałem coś takiego ;) myślę, że sie przyda do wpisów w dzienniczku ale aż tak mocno sie tym nie przejmuj, u mnie też tam straszyli że mają być kontrole ale nie było :) ale to od szkoły zależy.

pozdr

Załączone pliki

http://www.youtube.c...er/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

#18 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów

Napisany 22 maj 2009 - 11:36

Dzienniczek praktycznej nauki zawodu

ralfMTX140 tak się składa że ja też mam praktyki i to 4 tygodnie lecz na kierunku technik mechanizacji rolnictwa. Nam mówili żeby tylko pisać ogółem co się robiło danego dnia przez te 8 godzin. Nic szczegółowo tylko całkiem ogólnie

No ja też właśnie na tym kierunku ;)

#19 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 22 maj 2009 - 13:21

Dzienniczek praktycznej nauki zawodu Nie wiem czy mój post powinien się tu znaleźć ale potrzebuje pomocy. Mam temat w moich praktykach pt obsługa i regulacja narzędzi do uprawy międzyrzędowej i nie mam pojęcia co się ma w tym temacie napisać. Muszę napisać go na 3 dni aż. Oczywiście wiem że muszę napisać obsługę i regulacje ale czy znacie może jakieś ciekawe strony w necie mogące mi pomóc? Jak wy impretowalibyście ten temat i co wy byście w nim tak to napisali. Odpowiedzi kierujcie albo na PW, gg lub na e-mail kamil251290@gmail.com. Z góry dziękuje za udzielone informacje ;)
Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów

Napisany 22 maj 2009 - 20:29

Dzienniczek praktycznej nauki zawodu A to wy macie rozłożony plan na ilośc dni i z każdego tematu musicie przepracować określony czas??