Skocz do zawartości

Zdjęcie

co lepsze nh tc5050 czy claas dominator 150

35 odpowiedzi na ten temat

#21 Share NHTC56

NHTC56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Zainteresowania:przedewszystkim rolnictwo

Napisany 24 maj 2009 - 21:09

co lepsze nh tc5050 czy claas dominator 150 Jako jeden ze wspomianych przez @Brzozak'a uzytkowników TC56, szczeze polecam zdecyduj sie na TC5060. Kiedy kupowalismy swoj kombajn w czerwcu 2007 mielismy dylemat pomiędzy TC54 hydro, a TC56 mechanik i z tego co rozmawialismy z uzytkownikami takich kombajnow i z rozmow z serwisantami i dilerem to TC54 jest w stanie na spkojnie obrobic 60-70ha serwisanci mowili nam ze nie jest on w stanie przeskoczyc wydajnosci rekorda bo faktycznie ma mocniejszy silnik ale powierzchnie sit i wytrzasaczy ma mniejsza o 20% wiec moca sie tego nie nadgoni (gadalismy z jednym gosciem ktory obrabiał 140ha takim kombajnem ale potem znajomy z firmy Perkoz w Brodnicy ktora jest dilerem NH od ktorego kupowalismy kombajn mowił nam ze ten gosc zawsze konczy znowa pod koniec sierpnia, wiec troche lipa :/ ) My sami wprawdzie mamy 60ha pod kose co roku no i usług tak około 40-50ha i jestesmy zadowoleni ze dokonalismy takiego wyboru gdyz mniejszym kombajnem zniwa nie przebiegały by tak spkojnie i szybko jak teraz. A jezeli chodzi o ceny w tamtym czasie to TC54 hydro kosztował 260 tys zł netto, a TC56 mech kosztował 275tys zł netto do tego 5 tys zł wozek i 15tys zł stół do rzepaku. Różnica w cenie nie wielka, ale biorac pod uwage wydajnosc to roznica jest duza, a kombajn to zakup na lata wiec lepiej trochę dołozyc niz pozniej pluc sowbie w brode ze taki mały kombajn sie kupiło. Aha i moc ktorą dysponuje ten kombajn moim zdaniem w pełni mu wystarcza do pracy, bez problemu podczas młocenia rzapku czy zbóż z sieczkarnią wysypujemy zbiornik w trakcie pracy i zadnego spadku wydajnosci, ani mocy nie zaowazamy. W razie jakis pytan słuze pomocą ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co lepsze nh tc5050 czy claas dominator 150 Dzisiaj, 01:19
  •  

#22 Share sebek1233

sebek1233

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 24 maj 2009 - 22:36

co lepsze nh tc5050 czy claas dominator 150 dziekuje wam za pomoc juz wiem co kupic wezme dominatora co o tym myślicie

#23 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 24 maj 2009 - 23:14

co lepsze nh tc5050 czy claas dominator 150 szczerze??
mysle, ze to twoj tata wezmie, a nie ty, no chyba ze 1:32. najprowdopodobniej nie miales wiekszego wplywu na wybor, wiec w gruncie rzeczy nie potrzebnie tu zdzieralismy klawiature.
skoro temat juz powstal to z łaski swojej pokaz go swojemu tacie, byc moze zrobi jakis uzytek z tego.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#24 Share sebek1233

sebek1233

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 24 maj 2009 - 23:22

co lepsze nh tc5050 czy claas dominator 150 moj tata to wszystko wie, bo on mi kazał załozyc i miał na poczatku wziac nh, ale dzieki wam chce wziąć claasa dominatora i on o tym wszystkim wie.

a i jeszcze cos moj tata bierze moje słowa pod uwage, wiec na próżno tego nie pisaliscie

#25 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 25 maj 2009 - 10:48

ale dzieki wam chce wziąć claasa dominatora

hmmm nie widzialem, zeby ktos tutaj proponowal claasa, ale to decyzja twojego taty :P byle byla sluszna
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#26 Share sebek1233

sebek1233

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 25 maj 2009 - 12:49

co lepsze nh tc5050 czy claas dominator 150 mówili ze claasa stawiajo na pierwszym miejscu

#27 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 maj 2009 - 16:31

Bobek_Farmer@ użytkuje bizona Supra i nie zauważyłem żeby był jakiś brak mocy... Dodam że kombajn pracuje z sieczkarnią...

Trochę mnie ten post zaskoczył, bo kreujesz tezę, ale nie miałeś porównania. Jest ogromna różnica w płynności pracy kombajnu, gdy jego moc jest odpowiednio dobrana do powierzchni.

Dominator 150 ma spory silnik, ale 4 klawisze. Mimo, iż Rekord ma mniej koni, ale fizycznie większą powierzchnie, to jednak kombajny te osiągają bardzo zbliżone wydajności. :P

#28 Share pronarr1025

pronarr1025

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 14 czerwiec 2009 - 09:15

co lepsze nh tc5050 czy claas dominator 150 to sie zgadza ze rekord a dominator150 maja jednakowa wydajnosc.
a twój tato i ty podjełeś bardzo dobra decyzje gratóluje co niemieckie to niemieckie blacha mozniejsza nie bedzie tak szybko sie łamac
a silnik catepillara tier3 ??? a jakie wyposarzenie??? jak moznaq wiedziec
pozdro

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share sebek1233

sebek1233

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 30 październik 2009 - 20:29

co lepsze nh tc5050 czy claas dominator 150 Dzikuje wam za pomoc wybrałiśmy Claasa bardzo fajna maszynka chodz aby jezdziłem nim po podwórku bo mój 13 letni brat cały czas jezdził nim na zmianę z tato było tam troche problemów bo klima była popsuta ale na gwarancji zrobili i jeszcze ząb sie urwał który słome wyrzuca bylo 5 czy 4 a ale mają to zrobic a ten ząb sie urwał przez to ze mokra słoma była i sie kombajn zapchał:D:)

#30 Share walkol

walkol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa, dobra muzyka,internet 24h

Napisany 31 grudzień 2009 - 17:33

co lepsze nh tc5050 czy claas dominator 150 ile kosztował ten class i jaki ma silnik ? :lol:
Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

#31 Share karol19

karol19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 09 grudzień 2010 - 08:53

co lepsze nh tc5050 czy claas dominator 150 zastanawiam sie nad dominatorem 150 albo new hollandem TC 5050, który z nich bedzie miał większą wydajnośc, osobiscie wydaje mi sie ze new holland bo ma wiekszą srednicę bębna i powinien równiej iśc, i pewnie komfort w kabinie w nim jest wiekszy niz w claasie, prosze o opinie

#32 Share ROLNIKCLAAS

ROLNIKCLAAS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 09 grudzień 2010 - 10:14

co lepsze nh tc5050 czy claas dominator 150 ja od zawsze wole claas
po pierwsze nie psuja się a jak juz nawet to latwo dostac czesci

#33 Share karol19

karol19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 13:04

co lepsze nh tc5050 czy claas dominator 150 po pierwsze kazda maszyna moze się popsuc, po drugie seria TC jest produkowana w Płocku wiec z cześciami nie ma problemu, po trzecie ten dominator 150 to podobno szału nie robi i nie jest wcale taki wspaniały, po czwarte pytałem o wydajnosc, który ma większą z nich

#34 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1655 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 20:14

co lepsze nh tc5050 czy claas dominator 150 jeśli cena jest podobna to zdecydowanie wybrałbym Claasa, jakość na innym poziomie a wydajność bedzie podobna

#35 Share karol19

karol19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 11:48

co lepsze nh tc5050 czy claas dominator 150 na jakiej podstawie twierdzisz ze jakosc claasa lepsze, bo co, bo new holland robiony w Polsce? wieksze claasy są dobre ale ten dominator to przestarzała konstrukcja, w kabinie nic ciekawego, wygląd tez nie specjalny nie mowie ze bedzie sie ciagle psuł ale bez przesady z tą lepsza jakości, a poza tym ma troche mniejsza wydajnosc od TC 5050

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#36 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1655 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 20:20

co lepsze nh tc5050 czy claas dominator 150 po obejrzeniu tak stwierdzam-że claas jest lepiej wykonany pomimo że stara konstrukcja, mi osobiście NH sie nie podoba a ze jest konkurencyjny ceną a szczególnie finansowaniem to ma za to dodatkowych nabywców