Zaloguj się, aby obserwować  
look2390

Ładowacz trzy sekcyjny

Polecane posty

look2390    0

Mam pytanie:czy do 3 sekcyjnego ładowacza 3 sekcja jest sterowana poprzez elektrozawory, czy inaczej można to rozwiązać(chodzi mi o ładowacz Veto 1000 z 1986 roku)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasio1    3

A czemu chcesz to rozwiązać w inny sposób?? Czy zawór elektrohydrauliczny nie działa prawidłowo? Można to rozwiązać w taki sposób że do rozdzielacza dokupić jedną sekcje hydrauliczną i zrobić na dźwignie. A jeśli nie da się dokupić pojedynczej sekcji to trzeba by po prostu wstawić drugi rozdzielacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look2390    0
Napisano (edytowany)

Dzięki za odp. Jestem kompletnie zielony w tym temacie, bo to mój pierwszy ładowacz w życiu i nie znam się na tym.

Edytowano przez andrzej2110
cytowanie posta wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a czy jeżeli mam rozdzielacz i chcem wstawić drugi 3 sekcyjny do tura to jak mam go podłączyć czy wystarczy wstawić trójnik przed starym rozdzielaczem i puściś od trójnika do drugiego rozdzielacza przewód i do nigo podczepić tura?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

W sumie wystarczy.

Do tego musisz dorobić powrót z dodatkowego rozdzielacza.

Jak masz możliwość to zobacz jak jest to zrobione w Cyklopie bo tam są 2 rozdzielacze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasio1    3

Na jakiej podstawie stwierdzasz że można tak podłącz drugi rozdzielacz?? W cyklopie jest jeszcze dzielnik strumieniowy który rozdziela olej na dwa rozdzielacze, inaczej układ nie będzie działał bo olej popłynie tam gdzie będzie miał "lżej". W sumie nie opłaca się zakładać dzielnika strumieniowego bo tur nie będzie pracował efektywnie (chyba że pompa jest naprawde o dużym wydatku). Ja mam zrobione tak że pod jedną sekcje głównego rozdzielacza podłączyłem ten rozdzielacz od tura (rozdzielacz za rozdzielaczem, dużo ciągników w ten sposób ma zrobione)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

No to teraz sprostowałeś ;)

A mam takie pytanko jak jest mowa o 2 rozdzielaczach.

Jeżeli w ciągniku mam już rozdzielacz 1 sekcyjny [MF 255] to czy zakładając TUR'a mogę podłączyć rozdzielacz od TUR'a poprzez zastosowanie trójników [tzn równolegle]?

Bo piszesz że przy takim podłączeniu olej idzie tam gdzie ma 'lżej' ale czy jak będę używał w danym momęcie tylko rozdzielacza od TUR'a a tego od ciągnika nie będe ruszał to będzie tak samo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Nie można stosować żadnych trójników!!! To napewno nie będzie działać. Są trzy sposoby żeby to zrobić:

1. kupić nowy rozdzielacz (zależy ile sekcji ma mieć tur) i podłączyć go w miejsce starego

2.kupić rozdzielacz (zależy ile ma mieć sekcji tur) i podłączyć go do gniaz (szybkozłączy)- bez demontażu starego rozdzielacza. Tylko jedna wada dzwignia starego rozdzielacza cały czas musi być w pozycji działania inaczej nie będzie przepływu oleju do nowego rozdzielacza

3. jeżeli chcemy zrobić jak najtaniej wystarczy dokupić jednosekcyjny rozdzielacz (w przypadku tura dwusekcyjnego) lub dwusekcyjny (w przypadku tura 3-sekcyjnego) i podłączyć je na zasadzie połączenia "szeregowego" (czyli jeden przewód idzie z pompy do starego rozdzielacza, drugi przewód (powrotny z starego rozdzielacza) podłanczamy do doprowadzenia nowego rozdzielacza, a trzeci z nowego rozdzielacza (powrót) do skrzyni lub zbiornika

 

Kolego @kris14 jeżeli chcesz podłączyć nowy rozdzielacz do mf to uwzględnij to że tam są gwinty calowe a nowe rozdzielacze są na metrycznych (ja swojego przerobiłem na 2 sekcje ale bez tokarza ani rusz- trzeba dwa gwinty dotoczyć). Najprostrzym sposobem jest sposób "2" gdyż nie będzie trzeba nic dorabiać ale rozdzielacz będzie tylko służył do tura, a sposób "1" i "3" możesz mieć jeżeli potrzeba więcej sekcji użytkowych (np. prasa z hydraulicznym podbierakiem, itd.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasio1    3

Zgadzam się z moim przedmówcą, tylko chcę dodać że jest jeszcze "4" sposób przez zastosowanie dzielnika strumieniowego zaraz za pompą który rozdzieli olej na rozdzielacze. Można zastosować taki jak ja mam w farmerze (dodatkowo zastosowałem w nim elektryczne sterowanie) zdjęcie- http://www.agrofoto.pl/forum/Elektryczny-d...image47391.html

Pisząc że olej popłynie tam gdzie będzie miał lżej przy zastosowaniu trójnika mam namyśli to że gdy użyjemy jednego rozdzielacza to olej popłynie do drugiego i tam przelewem do zbiornika czyli nic nie będzie działać.

Mam uwagę co do podłączenia szeregowego rozdzielaczy-nie wszystkie rozdzielacze mogą być w ten sposób połączone a to zależy od ich specyfiki budowy w które nie będę się zagłębiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Dzięki panowie za pomoc w tym temacie :P

Teraz wiem co i jak i przy ewentualnym podłączaniu nie będzie draki że nie działa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

nie wiedziałem gdzie napisać a nie chciałem również zakładać nowego tematu więc zapytam się tu

czy ktoś może się orjętuje jaki jest najmniejszy dzielnik elektrohydrauliczny do oleju,i gdzie można go dostać, potrzebny mi jest do tura do sterowania zapinaniem narzędzi roboczych, siłowniczek jest tam mały więc dzielnik też może być mały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
    • Przez Pajej
      Rozglądałem się za ładowaczem do ciągnika nh TM, ale ceny kosmos. Za te same pieniądze można kupić Ostrówek. Teraz pytanie czy warto?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj