Mariusz15

co sądzicie o prasach z 230 i z 263

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
nimar1999    0

z263 jest troche lepsza, ale moim zdaniem szkoda pieniędzy i nerwów na te wynalazki, ogólnie to nie polecam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

ba pewnie że lepiej JD tylko jest jeden problem trzeba mieć duuużo na dokładkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz15    1
ba pewnie że lepiej JD tylko jest jeden problem trzeba mieć duuużo na dokładkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zajac1    52

Hmm Sipma Z-263,kiedys pamietam ze tymi prasami pracowala cala okolica.Dzis prasy te zostaly sprzedane i zastapione nowszymi...

 

Druga sprawa: Czy masz duzo do prasowania? I czy planujesz nia zarobkowac?

 

Powiem Ci szczerze ze baloty z tej prasy(pasowej) zachowywaly sie lepiej na dworze niz te z nowej Sipmy(lancuchowej-przemakanie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz15    1

ja mam około 30h ale na okolice jest tylko jedna prasa zwijająca więc pewnie i zarobkowo też by pracowała tym bardziej że u nas kupują słome na pelet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesaw    3

A może używaną włoską, pasową - stałokomorową? Małe zapotrzebowanie mocy i niska cena ok. 9 tys. ?

:P


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z 263 polecam bo Z 230 koślawe baloty robi, a pozatym podobno Z 230 lubiały się palić


Ursus 912 "duży"
Ursus C 355 "mały"
Ursus C 355 "wujowy"
Razem na 21 hektarach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz15    1

mam c360 i zetora 8145 jak nie jeden to napewno drugi sobie poradzi ja potrzebuje prase tylko do słomy i najlepiej do 10000zł i żeby można do niej jakieś części kupić w z230 nie podoba mi się to ręczne nawijanie sznurka nie wiem jak jest w z263 kiedyś za granicą pracowałem JD 550 i KRONEM wario pakiem to była łańcuchoaw prasa obydwie były spoko tylko nie na moją kieszń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz15    1

oglądałem już dwie z230 i jak mi goście tłumaczyli to żeby nawinąć sznurek na balota trzeba wysiąść z traktora i rurką rencznie go sterować a jedną znalazłem co można było linką sterować z traktora sam nie wiem czy nie wstrzymam się jeszcze rok z tym kupnem dozbierać troche kasy i kupić coś na miare dzisiejszych czasów a nie jakiegoś przestarzałego wynalazka choć ta z263 mi się podoba!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zajac1    52

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nimar1999    0

to jesli sie nie myle włoska prasa łańcuchowa stałokomorowa, części do tej prasy raczej nie spotykalne chyba, że pasują od jakiejś innej prasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mechaniki    5

Ta Morra jest bardzo podobna do Sipmy, sporo części pasuje od Sipmy, tylko że w niektórych nowszych modelach owijanie sznurkiem załączane jest hydraulicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

oglądałem już dwie z230 i jak mi goście tłumaczyli to żeby nawinąć sznurek na balota trzeba wysiąść z traktora i rurką rencznie go sterować a jedną znalazłem co można było linką sterować z traktora sam nie wiem czy nie wstrzymam się jeszcze rok z tym kupnem dozbierać troche kasy i kupić coś na miare dzisiejszych czasów a nie jakiegoś przestarzałego wynalazka choć ta z263 mi się podoba!

Oglądałem z 230 i też w niej trzeba było wysiadać i ręcznie sznurek podawać, ale prasa prawie wogóle nie zużyta, własciel twierdził że siana lepiej nie próbować tym robić bo od razu nawija na wałki z boku i się zapalić może, a to prawda że balot z z 230 ma 1,5m szerokości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wertus    0

Nie polecam tych pras. Sąsiad kupił z-263 i zrobił może z 10 balotów, psuła się jak diabli, do tej pory żałuje zakupu. Jak wziął mechanika to powiedział mu, że naprawa przekroczy cenę tej prasy, więc czy warto kupować taki sprzęt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba5997    11

Z pewnością nie kupuj sipmy z 230 bo one się często palą a sipmy z 263 są nowsze i bardziej przemyślane sam ją mam i jest bardzo dobrą prasą prasuje siano i słomę podłuzaliśmy pasy że bele robi na 170 cm wysokości i te prasy mają bardzo male zaotrzebowanie mocy u mnie lata z c 330 i z c360 3p ale i 330 daje sobie z nią radę.sam chciałbym zmienići kupić inną prasę która będzie nadawała się do sianokiszonki. nasza praso jest trochę unowocześniona więcej świateł i prasa robi co roku około 1000 bel i jeździmy ją po zarobkach.Naprawdę polecam Ci sipmę z 263.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba5997    11

powiedzcie mi panowie czy prasę z 230 da się przerobić na owijanie siatką????????????

Oj raczej nie bo to są strasznie stare wynalazki ale nie wiem może jakimś cudem ale wątpie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Gdzie mogę kupić tarcze sprzegła podbieracza albo od jakich innych modeli może pasować nie mogę wziąść starego na miarę bo ktoś zrobił to z tarczy do cięcia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamilo2277
      Cześć, czy ktoś remontował Podbieracz w prasie rolującej  carraro record 1200 ( podobna do sipma z279) chodzi o podbieracz 1.2m. Czy między belkami a tulejkami ma być luz i jak duży? Czy części ze sipmy pasują do carraro?
    • Przez UrsusPoland
      Jak w temacie, sznurek jubilat 500. Jak ruszy owijanie to po chwili zrywa. Kombinowałem z napięciem sznurka i luzowałem, bez rezultatu. Prowadnica sznurka te taki zabierak z oczkiem nie ma bruzd.
    • Przez Koxunio
      Witam mam w swojej prasie taka końcówkę jak na zdjęciu do czego to służy to tylko przedłużenie jak to się fachowonazywa? czy jak dam sam wtyk to będzie działać? Pytam bo zaczęło przeciekać i nie wiem jak to rozwiązać i ewentualnie to znaleźć 

    • Przez Dawid1100
      Witam jaka może być przyczyna nie kręcącego się balota sipma z263 pasowa
    • Przez Dawid1100
      Witam ma ktoś może prasę sipme z263?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj