Skocz do zawartości

Zdjęcie

Coś niedrogiego zamiast C-330

61 odpowiedzi na ten temat

#21 Share 360P

360P

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 19 maj 2009 - 09:43

Coś niedrogiego zamiast C-330 http://www.konedata..../renault551.htm, http://www.konedata..../renault301.htm Obydwie Renie mają silnik MWM. Konedata prawde Ci powie ;)
"(...) Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach, wśród odwróconych plecami i obalonych w proch.(...) Bądź wierny. Idź" Z.Herbert

Rolnictwo - w służbie ludzkości.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Coś niedrogiego zamiast C-330 Dzisiaj, 16:15
  •  

#22 Share kkk2006

kkk2006

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 19 maj 2009 - 13:12

Coś niedrogiego zamiast C-330 a nie myslales nad 3p komfortu nie bedziesz mial jak w renault ale to sa dobre i oszczedne ciagniki.zrobi wiecej od c330 a spali troche wiecej.

#23 Share krzsiek1312

krzsiek1312

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 19 maj 2009 - 13:32

Coś niedrogiego zamiast C-330 Hej tak się zastanawiam po co ci C-362 jak masz zetora? nie lepiej go zostawić ?zetor jest o wiele lepszy od 362 więcej wytrzymje - wiesz co masz i ile zetor jest dobry i nie musisz z nim uciekać . a na 330 od razu kupić jakiś większy jak chcesz 1014 ale to już prawie 40tyś jak ma być dobry ale taka renault to też bobra propozycja - za małe pieniądze a kolega ma i sobie bardzo chwali ale taką co ma ok100 km ale na twoje 15 ha to taka 80km starczy - lepiej jak by była z napędem na 4 koła

Hej tak się zastanawiam po co ci C-362 jak masz zetora? nie lepiej go zostawić ?zetor jest o wiele lepszy od 362 więcej wytrzymje - wiesz co masz i ile zetor jest dobry i nie musisz z nim uciekać . a na 330 od razu kupić jakiś większy jak chcesz 1014 ale to już prawie 40tyś jak ma być dobry ale taka renault to też bobra propozycja - za małe pieniądze a kolega ma i sobie bardzo chwali ale taką co ma ok100 km ale na twoje 15 ha to taka 80km starczy - lepiej jak by była z napędem na 4 koła

#24 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 19 maj 2009 - 14:20

Coś niedrogiego zamiast C-330 tylko że żadnej sensownej renault 80/90KM nie znajdę za 17tyś zł... dlatego wole sprzedać c-330 kupić c-362 a później sprzedać zetora z turem za którego myśle że dostane z 35tyś zł... czyli jakiegoś coś 80/90KM spokojnie znajdę... co do 3p.... zastanawiałem się ale brak wspomagania no i.... zero komfortu gdzie własnych myśli nawet nie słychać a odtwarzacz mp3 na nic się zdaje... ;)

#25 Share CaptOOrniC

CaptOOrniC

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:Nowinki techniczne :)

Napisany 19 maj 2009 - 19:02

Coś niedrogiego zamiast C-330 A nie zastanawiałeś się nad Zetorem 5011 ??? Moc jak c360. Można trafić egzemplarz z kabiną komfortową wspomaganiem. Moim skromnym zdaniem był by lepszy ,a jak byś się postarał to byś coś znalazł za mniej niż 20 kola .
Sprzedam Ursusa 912

#26 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 19 maj 2009 - 22:22

Coś niedrogiego zamiast C-330 Nigdy nie mów nigdy, luke, ja za swoją renie dałem 14 tyś zł :) ;) Poszukaj dobrze, z sprzedażą C-330 ci się nie pali, bo mi w komfortowej kabinie naglaka i takie tam szmery bajery dali 10200 zł, więc czy ci dadzą 12 tyś, to mógłbym polemizować, najpierw ją gdzieś w ogłoszenia wsadź, później można myśleć :) Ale nie twierdze, że rozglądać się po woli nie możesz, ja bym czekał na jakąś okazję, taką jak np. moja :)

#27 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 19 maj 2009 - 22:28

Coś niedrogiego zamiast C-330 w tym rzecz że już mam kupca na moją c330 ... za taką kasę to bym brał i nie patrzył... Skąd endrju ją tak tanio wyrwałeś przecież to grosze za taki ciągnik.... zależy jeszcze w jakim jest stanie który rok itp.... Co do 5011 też myślałem ale nic szczególnego na allegro nie ma... 360P dzięki za linki myślałem że są one z perkinsem a w szczególności ta mniejsza.... takto z silnikiem mwm odpadają... bo gdzie ja części w razie czego dostanę?? ;)

#28 Share amorki

amorki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 21 maj 2009 - 21:01

Coś niedrogiego zamiast C-330 A może coś wschodniego np ltz który już ma coś do zaoferowania http://www.allegro.p...rsus_zetor.html http://www.allegro.p..._prod_1998.html

#29 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 21 maj 2009 - 21:05

Coś niedrogiego zamiast C-330 proste pytanie : ;) Co to?? Bo pierwszy raz to na oczy widzę :) I jak z częściami do tego??

#30 Share amorki

amorki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 21 maj 2009 - 21:08

Coś niedrogiego zamiast C-330 Problemu z częściami niema zerknij chodżby tu http://www.allegro.p...t...4&country=1Poczytaj na forum tematy o ltz jedyny mankament to to to że przedni napęd włacza się sam przy poślizgu tylnich kół ale może to tylko kwestia przyzwyczajenia,a no i jest chłodzony powietrzem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 21 maj 2009 - 21:17

Coś niedrogiego zamiast C-330 Albo jest jeszcze inna możliwość mianowicie mogę sprzedać c-330 i kupić coś większego od zetora mianowicie np. Ursusa C-385 bądź 902 ;) ... do prasy chyba by był dobry :) a LTZ hym też ciekawe taki MTZ pod inną nazwą :)

#32 Share endrju00711

endrju00711

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 21 maj 2009 - 23:31

Coś niedrogiego zamiast C-330 Ale więcej hajsu byś musiał mieć jak na 912, ja wyrwałem swoją renie z ogłoszeń w nietypowym miejscu ;) Fakt faktem opony do wymiany, akurat mi nie potrzebne na gwałt, bo do prasy mi nie potrzebny dobry bierznik, gorzej do jakiejś cięższej roboty, ale to kwestja 3 tyś, i tylnie wymienione, z tyś na przednie, i po kłopocie. W mojej durzo nie trzeba było robić, jedyne co mi tylko zostało, to do końca odpowietrzyć hamulce, bo troche szwankują jeszcze, tak to jedynie radyjko wsadzić i w pole :) Foty wstawie jutro, będe po lekcjach bo od tygodnia to mam równy zap.......dol w szkole, więc troche marnie z fotami, właśnie skończyłem robić prezentacje na technike, dopiero co weszłem na AF, a jutro znów do budy ;/ Jak co to foty wstawie :) Heh w zasadzie to jeszcze dziś :) :)

#33 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 22 maj 2009 - 21:29

Coś niedrogiego zamiast C-330 Taki zetor 8011 albo ursus 385 nie jest głupim rozwiązaniem :)
Ja kupiłem , co prawda za 20 tys ale w stanie idealnym ;) za 15-17 tys możesz miec calkiem calkiem ciagnik z najwyżej blacharką do rematu ale silnikiem mocnym i wcale nie takim złym. Tylko musisz się dobrze rozejżec , popatrzeć porownać - napewno coś sensownego znajdziesz .A warunki pracy w porównaniu do 360 3p niebo a ziemia -cicho i wspomaganie , na głowe nie pada ...
do kosiarki też dobry bo ma wom na 1000obr/min , wcale tak wiele nie pali :)
polecam puki co :)

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#34 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 22 maj 2009 - 22:41

Coś niedrogiego zamiast C-330 Ludzie, czemu wy się boicie kupować zachodni sprzęt ze względu na brak części? Części jest jak na lekarstwo, trzeba tylko dobre poszukać. Są drogie, owszem, ale powtórzę się z tym po raz kolejny na tym, forum, za jakość się płaci. Przecież lepiej jest kupić raz coś drogiego niż kilka razy coś tańszego i gorszego. Ja bym koledze właśnie polecał tą małą renie, te renault są w miarę tanie a jakie dobre ;) a ten silnik MWM po prostu marzenie :)
Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

#35 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 23 maj 2009 - 07:09

Coś niedrogiego zamiast C-330 kamil i gdzie ja na szybko w swojej okolicy części do tego znajdę??? Bo u mnie królują tylko Ursusy i zetory i gdzie niegdzie jakiś MF się trafi... Akurat w moich okolicach nie ma do zachodniaków części... Zresztą cena tych części jest sporawa i wolę się tłuc starym ursusem gdzie w razie czego remont sam zrobię za grosze niż w takiej renault gdzie remont przewyższy wartość ciągnika....

#36 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 23 maj 2009 - 07:30

Coś niedrogiego zamiast C-330 Ja mam fendta 306 i nie mam sklepów z częściami w okolicy a najbliższy sklep z częściami do nich są w odległości 170 km. Ale jak kupię porządną część do niego to wiem chociaż że za kawałek nie będę jej wymieniał.
Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

#37 Share endrju00711

endrju00711

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 23 maj 2009 - 08:44

Coś niedrogiego zamiast C-330 Luke16 @ jak to u nas mówią ,, pierdz....... jak niezdrowa d... " :) Po pierwsze częsci do renault dostaniesz w każdym punkcie sprzedaży grene, ja mam do takiego punktu 5 km, jade, zamawiam, na drugi dzień rano przyjeżdżam, składam i znow w pole. A na ceny nie nażekam, jakośc idzie w parze z ceną, i to jest podobnie jak kupowałem dorabiane zęby do przetrząsacza karuzelowego, pojechałem na hektar ciężkiej łąki pod względem zbioru zielonek. To widziałem jak wszystkie strzelały. Kupiłem dwa razy droższe orginały, i drugi sezon śmigam na nich przy wymianie dopiero dwóch, a wspomne że rocznie to ona ,, troche " przetrząsa. Nie ma co ukrywać, zachodnie części są o niebo lepsze, polak na wszystkim oszczędza, a szczególnie na stali, itp. Znajomy robił w renault 95.14 uszczelke pod głowicą jak już prędzej wspominałem, w pierwszy dzień wzięli go rozkręcili ( znajomy mechanik, który pierwszy raz renie na oczy widział dał rade ) zobaczyli co do wymiany, pojechał, zamówił, na drugi dzień do odbioru, poskładali, i reperowali go raptem dwa dni, ale to nie jest tak jak ja mam w moim MF 255 co miesiąc ciężkich prac, i kierowca sadysta, jak to mnie we wsi określają, i uszczelka do wymiany . Takie są realia, w ciągu jednego roku potrafiłem trzy razy uszczelke wymieniać. Ale lekko nie miał w orce, we wszystkim dostawał sztyche, pedał w podłoge i cały czas do przodu :) Ostatnio woziłem obornik renault 75.12 i wszystko pod kuku na dwa ha, powiem jedno z moimi możliwościami to sam się dziwie, że ten ciągnik to przeżył, prosty przykaład, wałłek w rozrzutniku na 1000 najwyższy bieg, i wio, przypomne że ładowałem go tak, że z góry przez adapter przelatywało ;) Z opon niskoprofilówki się zrobiły, jako że nowe to dały rade :) Orka trzyskibowym pługiem UG po rame renault 75.12 , fakt, kiedyś chodził z C-360 ale jeszcze nie zdążyłem kupić większego. Choć raz ojciec renie zagotował, ciągnikowi nic, szedł dalej. Po drastycznych testach z cała pewnością moge powiedzieć, że ciągnik nie do zajechania :) Silnik mi się bardzo podoba, sam w sobie jest cichy, co mnie dziwi zegar w ciągniku ma 3 tyś obrotów na minute max, widać mój jest chyba troche podkręcony, bo licznik zamyka :) Albo coś mi zły pomiar podaje, choć w to wątpie, bo na wysokich obrotach renia idzie jak odrzutowiec :) Szczerze to nie kupił bym innego jak bym kupował drugi raz, jestem z niego zadowolony, zobaczymy jak pujdzie z prasą, ale myśle że o niebo lepiej jak C-360 :)

#38 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 23 maj 2009 - 09:15

Coś niedrogiego zamiast C-330 wiesz jak piszesz że dałeś za nią 14tyś zł to też bym się nie oglądał tylko brał... przeglądałem właśnie cene np. rozruszników do zetora i jd jakieś 200zł różnicy jest.... a za 200zł to ja mam komplet naprawczy do zetora... Endrju wiem jak chodzą renówki bo kolega ode mnie z klasy ma 155.54 i naprawdę wygoda i konfort jest i nawet nich się zetor schowa z tym komfortem który oferuje... no ale padło mu jakieś łożysko to zapłacił za 1 sztukę 400zł .... Z resztą nie mam dużo ha... i po co miałbym inwestować w "wysłużony" zachód jak mogę kupić ursusa czy zetora do remontu i sam go bez problemu zrobić jadąc po części nie 150km tylko 10km ;) Chociaż z drugiej strony jak by nie patrzeć zrobiłem z ojcem w tamtym roku remont generalny kosiarki rotacyjnej polskiej meduzie i po przekoszeniu ok. 30ha kosiarka nadaje się na szrot.... takie są teraz polskie części... Zastanawiałem się nad zachodnią używką dyskową ale kolega Ferdek mi odradził... i kupię chyba polską nową za 3 tyś zł...

#39 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 26 maj 2009 - 16:35

Coś niedrogiego zamiast C-330

... ale to nie jest tak jak ja mam w moim MF 255 co miesiąć ciężkich prac, i kierowca sadysta, jak to mnie we wsi określają, i uszczelka do wymiany . Takie są realia, w ciągu jednego roku potrafiłem trzy razy uszczelke wymieniać. Ale lekko nie miał w orce, we wszystkim dostawał sztyche, pedał w podłoge i cały czas do przodu :) Ostatnio woziłem obornik i wszystko pod kuku na dwa ha, powiem jedno z moimi możliwościami to sam się dziwie, że ten ciągnik to przeżył, prosty przykaład, wałłek w rozrzutniku na 1000 najwyższy bieg, i wio, przypomne że ładowałem go tak, że z góry przez adapter przelatywało :) Z opon niskoprofilówki się zrobiły, jako że nowe to dały rade :P Orka trzyskibowym pługiem UG po rame, fakt, kiedyśchodził z C-360 ale jeszcze nie zdążyłem kupić większego. Choć raz ojciec go zagotował, ciągnikowi nic, szedł dalej. Po drastycznych testach z cała pewnością moge powiedzieć, że ciągnik nie do zajechania :) Silnik mi się bardzo podoba, sam w sobie jest cichy, co mnie dziwi zegar w ciągniku ma 3 tyś obrotów na minute max, widać mój jest chyba troche podkręcony, bo licznik zamyka :) Albo coś mi zły pomiar podaje, choć w to wątpie, bo na wysokich obrotach idzie jak odrzutowiec :) Szczerze to nie kupił bym innego jak bym kupował drugi raz, jestem z niego zadowolony, zobaczymy jak pujdzie z prasą, ale myśle że o niebo lepiej jak C-360 :)

patrze i nie dowierzam :)
czy ty mówisz napewno o mf255?
3 pługi po rame ?
wałek na 1000 , najwyzszy bieg?? chyba po autostradzie i z górki ....
nie no jak nie mówisz o 255 to przepraszam serdecznie :) ale jak masz na mysli go rzeczywiscie to wybacz ale padam ze smiechu :)

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów

Napisany 29 maj 2009 - 22:05

Coś niedrogiego zamiast C-330 To mf 255 ma wałek 1000obr/min??? Mam taki ciągnik i nie mam takiego wypasu :P Może to jakaś limitowany egzemplarz? :) Nawet jak się dba to silnik w tym ciągniku nie odwdzięczy się żywotnością. A u mnie pracuje tylko w lekkich pracach typu opryskiwacz, rozsiewacz i już 2 razy był silnik robiony.

Dodaj odpowiedź