sidkoz

Przedni napęd do C-360 [połączone]

Polecane posty

wsbil    29

Przystawkę nie opłaca się robić. Jak masz zlec tokarz, spawacz, frezarka, plus nowe koło zębate, łożyska to będziesz z 200zl do przodu.... A zachodu, ganiania, błędy jakie można popełnić... Ja zamawiałem 3 akurat bo tyle napędów zrobiliśmy, chyba po 1000zl płaciłem. Chłopak z olx Piotr bodajże z południa Polski.  Zanim będziesz do niego dzwonił, policz ile zębów ma dużo koło u Ciebie w zwolnicy. C355 miały chyba 51 a c360 bodajże 49. Ale nie pamiętam dokładnie.... Aby policzyć zęby spusc olej, i można policzyć przez otwór spustowy.

Edytowano przez wsbil

Ursus C360
Ursus C330
Sprzęty stare ale jadą, po swojemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przeras    0

dzięki tak zrobię zostawiłem stary typ polosie ciekawe czy dadzą radę policzyłem zęby to c 355 zadz do gościa z suchej beskidzkiej ma dobrom opinie u mnie jest 6 c 360 4x4 tylko zadna na ulaz same mosty stara 660 pancerne ale wygląd masakra jakby grucha po ziemi szla oglądałem u faceta na moście reng rover miał tura podobno dawał radę 500 kg i nic mu niebyło chcę sprzedać za 29000 zl . No jak poskladam to może choc raz na wiosnę się niezakopie w 3 skibach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agropiter    0

Witam . Jestem nowy ,Panowie mam pytanko duzo jest zachodu ze skroceniem przedniego mostu pod rozstaw osi c360? 

Po pierwsze ile g trzeba skrócic i chyba tylko tę dłuższą czesc , krótsza zostawic w spokoju? jestem w posiadaniu roburka 4x4 i zamierzam zaadpotowac do c360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1986    1

witam kolegów.mam pytanie ,czy jest ktoś z pomorskiego kto posiada przedni  napęd w c 360?mam w płanie założyć,ale wolałbym go zobaczyć w realu,oczywiście jak ktoś by się zgodził 😉

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody1988    2

Witam ja jestem z pomorskiego mam napęd w c 360 mieszkam koło Słupska napisz na seba880708@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bmw11e46    0

Witam, Jestem tutaj nowy 

W tym momencie jestem w trakcie zakładania przedniego napędu do c-360 a właściwie c-355 z silnikiem 60-tki. Wykonałem swoje obliczenia w Excelu oraz przejrzałem wzory na forum. Mój zestaw obejmuje most UAZA, opony 8,25/16 średnica 80cm oraz przystawka: kupiona na części w miejscowym sklepie od zetora 5245-7745 wszystkie są identyczne, wystarczy tylko katalog części od zetorów. Części są polskiego producenta firmy Korurs z Warszawy. Koszt przystawki ok 1400 zł na części kupowane w sklepie. Kto mieszka blisko Warszawy może kupić części bezpośrednio u producenta w Warszawie jeszcze taniej, ja niestety mieszkam w okolicy Krakowa więc kupowałem w sklepie. Mam możliwości, umiejętności i sprzęt jednak postanowiłem wykorzystać oryginalne części, które wyrazie "w" są dostępne w sklepie. Jedyna modyfikacja to przerobienie połowy tzw. krzyrzaka z przystawki na flanszę pasująca do wału napędowego.

Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek154a    3

 

Dnia 9.04.2007 o 13:12, Tadeusz1212 napisał:

No to jesteście mało zorientowani bo niektóre wersje ( ale to 1 % Ursusów C-360 ) miały wejścia pod przystawke do przedniego napędu. A kiedyś ale to dawno był 360 z napędem na przód na allegro.

Były, bo były produkowane na export. Zwroty znalazły się na Polskim rynku i było tego kilkanaście sztuk. Gdzieś czytałem o tym w prasie. A wejścia do napędu posiada każda skrzynia od c 4011 po c 360.

Dnia 29.03.2018 o 17:11, grala13 napisał:

dzięki za odpowiedż,czy to jest koło obrotów niezależnych  czy jak sie nazywa prawidłowo?

 

W przystawce jest koło z zwolnicy od c 355, na 55 zębów. Most uaza do szybszych ciągników to z przełożeniem 8/37, a do wolniejszych 8/41. Koła 750x16  lub 11,3x15

P_20181206_072653.jpg Edytowano przez Janek154a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1272

Janek a  to nie jest most z Gaza 69 przypadkiem? czy one są podobne albo identyczne ?? 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

Witam, czy może się ktoś wypowiedzieć z doświadczenia jak wygląda praca C 360 z napedem i czy mieliście już jakieś problemy że skrzynia? W necie można kupić za ok 5tys komplet, warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

daj linka bo za 5 tyś to nie widziałem, co do samego napędu awaryjność awaryjnością, ale po założeniu napędu do takiego ciągnika jak c360 nie licz na to że ten ciągnik odmieni się nie do poznania i jakiś super uciąg osiągniesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henryk2010    0

Poszukuję koła zębatego tarczowego( m4, z=58 lub z=59) do przystawki przedniego napędu. Proszę o informację - gdzie go mogę znaleźć, gdzie mógł być zainstalowany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian1014    45

Ja mam u siebie już ponad cztery lata i narazie bez problemu, u mnie cel został osiągnięty bo ciągnik stał się mobilniejszy przy pracach turem, z opryskiwaczem czy na wiosnę z siewką. Tylko że u mnie po dwóch latach rozleciała się przystawka kupiona z nternetu, tryb to chyba mieszanka marchwi i plasteliny była, założyłem potem od zetora po przerobkach i lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsbil    29

Tylko to jest blokada samoczynna. Więc pytanie na jakich podzespołach działa tzn. Czy układ tarczek i sprężyn.

 

Jeśli jest to blokada samoczynna zapomnij o jeździe po asfalcie z włączonym przodem.


Ursus C360
Ursus C330
Sprzęty stare ale jadą, po swojemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamos012    16
Witam koledzy . Rozważam założenie przedniego napędu do C 360 . Moje pytanie jest do osób które takie udogodnienie posiadają. Czy jest jakieś ryzyko założenia , czym się kierować przy zakupie. Ile muszę zainwestować pieniedzy łącznie z montażem , i ogólne plusy i minusy jeśli można. Dzięki z góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kup sobie jakieś lepsze wino, goździki zrób grzańca, siądź  i pomyśl czy napęd który działa tylko na jednym zakresie w przestarzałym ciągniku to jakiekolwiek udogodnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
20 minut temu, adamos012 napisał:

Witam koledzy . Rozważam założenie przedniego napędu do C 360 . Moje pytanie jest do osób które takie udogodnienie posiadają. Czy jest jakieś ryzyko założenia , czym się kierować przy zakupie. Ile muszę zainwestować pieniedzy łącznie z montażem , i ogólne plusy i minusy jeśli można. Dzięki z góry.

Już jedni zakładali na You Tube, wyjechali na łąkę i napęd się rozkraczył, a za zepsucie bubla dostali jeszcze zjebki od producenta.    xD

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomiorliko
      Dostałem od znajomego nagrzewnicę wodną taką jak na zdjęciu (model Tenere II).
      Wiecie może w jaki sposób podłączyć to do C360?? Przyznam szczerze, że nie znam się na tym kompletnie. 

    • Przez karolas123
      co sadzice o zało0żeniu turbosprężarki do 3p podobno to daje około 10 koni mocy wiecej jak sadzicie czy taka modyfikacja jest opłacalna???
      c60 3p

      :wacko:
    • Przez URSUS52
      Na samym wstępie chciałbym uprzedzić komentarze typu "kup zetora bądź inny zachodni ciągnik" darujcie sobie... 
      Mianowicie szykuje mi się grubszy remont c360 3p i przy okazji remontu zamierzam poprawić to i owo a z racji tego, że ciągnik będzie pracował z turem przydałby się szybszy wsteczny jak np w Zetorze 7211. Przerabiał już ktoś ten temat w c360? 
    • Przez jedrus2020
      Witam słyszałem kiedyś o przeróbce załączania wałka i pompy hydrauliki polegającej na tym, że na pierwszej pozycji chodziła pompa wraz z wałkiem a na 3 sama pompa. Było to zrobione kosztem obrotów zależnych (przez skrzynie). Jak to zrobić?
    • Przez Detrio
      Witam!
      Jestem zainteresowany kupnem napędu przedniego oraz turbo do mojej c360 ,ale czy to wg opłacalne ?
      Ile ma mocy po takiej modernizacji ?  Ile da rade pociągnąć ?
      Znajomi mi mówią ,że daje to niezłego kopa ,ale chce wiedzieć dokładnie i konkretnie na ten temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj