Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przedni napęd do C-360 [połączone]

1693 odpowiedzi na ten temat

#1441 Share uglibugli

uglibugli

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 10 styczeń 2014 - 23:24

Przedni napęd do C-360 [połączone] Kolega z tego co pamiętam obrócił most do góry nogami ;) ogólnie trochę mi szkoda ze kolega się zachowuję trochę nie fair bo sam szukał informacji na temat napędu na tym forum wkurzał się ze nie ma tu konkretnych informacji a teraz gdy już sam doszedł do tego jak wszystko powinno być to zachowuję się tak jak osoby na które wcześniej nie mógł patrzeć :( a miałem nadzieje ze wszystko rzeczowo opisze i dorzuci jakieś zdjęcia ;(

Edytowany przez uglibugli, 10 styczeń 2014 - 23:39.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przedni napęd do C-360 [połączone] Dzisiaj, 02:58
  •  

#1442 Share mrokuuu

mrokuuu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 10 styczeń 2014 - 23:28

Przedni napęd do C-360 [połączone] Ja bym wolał uniknąć obracania mostu bo nie wiem jak to wpłynie na trwałość przekładni zębatej. Nie jest jej wszystko jedno w którą stronę się kręci;) Także chyba bez przystawki na 3 wałki się nie obejdzie.

Edytowany przez mrokuuu, 10 styczeń 2014 - 23:29.

#1443 Share mechanik79

mechanik79

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 11 styczeń 2014 - 06:57

Przedni napęd do C-360 [połączone] panowie nie gniewac sie na mnie nie jestem z tych prubowalem wstawic zdjecia ale mi nie wychodzi chyba niewiem jak to zrobic tak obrocilem most bo jesli bym tegon nie zrobil to by bylo tak jakby chodzil caly czas na wstecznym

#1444 Share mechanik79

mechanik79

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 11 styczeń 2014 - 16:33

Przedni napęd do C-360 [połączone] most skracalem bo moim zdaniem za szeroki byl w orginale,w tym moscie jest jedna dluda polos a druga krutka ja zamienilem ta dluga na krutka plusy z takiego rozwiazania sa takie ze nie trzeba spawac polosi po jej skruceniu bo nowego frezu nieda sie zrobic bo za orginalnym frezem polos jest nieco ciensza a napawac i nowy frez robic to tez niezbyt dobre rozwiazanie , obudowe da sie skrucic w ten sposob ze jest jak z fabryki ze tak powiem ten kolniez co jest na koncu co przkreca sie cala zwrotnice ma taki kolniez od srodka jak sie to kawalek dalej obetnie puzniej na tokarni trzeba ta obudowe ,rure, zebrac zeby zostal wewnetrzny kolniez reszte obudowy obciac na odpowiednia dlugosc ten kolniez wsunac w obudowe i obspawac , tylko teraz trzeba jeszcze tak ustawic ten kolniez ze jak bedzie most zamontowany zeby pasowalo wyprzedzenie zwrotnicy jak i polozenie tego grzybka co sie przykreca wal kardana bo w tarpanoe jest tak ze jak most jest zamontowany to ten grzybek patrzy sie bardziej do gory a w traktorze bedzie wtedu wadzic o mise olejowa , a druga steone to trzeba nowe otwory powiercic w tym kolniezu, aby zamocowac most kupilem belke od plaskiej osi od 60tki i troche ja trzeba przerobic zeby pasowalo mam nadzieje ze moja druga polowa dzis zdjecia wstawi to zobaczysz ja nie potrafie niestety tego zrobic nieznam sie na tym za bardzo,co do przystawki troche 12mm blachy ze zlomu i taka jak majmniejsza skrzyneczke ubudowalem zeby mi sie te tryby zmiescily potem po spawaniu gurna plaszczyzna przystawki zostala zfrezowana aby uzyskac idealna plaszczyzne ,tryby jakich uzylem to wszystkie od 60tki latwy dostep i cena ok na gurnym walku jest 31 i 19 z sa zesoba polaczone razem na stale za pomoca tulei z dobrej stali i wcisnieta na prasie i do tego obspawane tryb co ma 31z zazebia sie z trybem w skrzyni a 19 z trybem na dolnim walku co ma 36z w ten tryb 36z jest wstawione w srodek kolo klowe od ciapka i w ten sposob przesuwa sie ma osce ktora tez jest od ciapka zbudowalem widelki i dzwignie ktore przesuwaja ten tryb aby zalaczyc naped kolo sie przesuwa i zazebia a odwrotnie aby wylaczyc napend ogulnie traktor jeszcze nie dokonca zrobiony kabina jest tez wtrakcie przerubki sorry ze nie mialem czasu zeby podzielic sie postepami pracy postaram sie aby zdjecia byly dolaczone pozdrawiam wszystkich

#1445 Share mrokuuu

mrokuuu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 11 styczeń 2014 - 22:57

Przedni napęd do C-360 [połączone] Jednak sporo pracy taka przeróbka. A most jak odwróciłeś to obraca się cały czas w przeciwnym kierunku, nie boisz się o trwałość przekładni w moście?

#1446 Share mechanik79

mechanik79

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 11 styczeń 2014 - 23:38

Przedni napęd do C-360 [połączone] ze tak powiem obrucilem o 180 stopni bo jak bym tego nie zrobil to by chodzil w taki sposob ze jak traktor jechal by do przodu to by ten most odwrotnie sie krecil jak by mial jechac do tylu a po odwruceniu jest wlasnie poprawnie

#1447 Share mechanik79

mechanik79

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 12:51

Przedni napęd do C-360 [połączone] http://www.agrofoto....24-ursus-c-360/

kilka moich fotek
http://www.agrofoto..../?lightbox=true

#1448 Share uglibugli

uglibugli

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 13:00

Przedni napęd do C-360 [połączone] Przepraszam ze wyraziłem o Tobie nie pochlebną opinię na temat ze nie masz ochoty się z nami podzielić swoim projektem ;) Jesteś chyba pierwszą osobą która wniosła coś rzeczowego w tym temacie za co jestem Ci bardzo wdzięczny chociaż jak wiesz i tak już zrezygnowałem z 4x4 w 60-tce ;( A patrząc na dalsze postępy przy modernizacji 60-tki jestem pełen podziwu dla Ciebie i Twoich umiejętności oraz samozaparcia w inwestowaniu w ten ciągnik bo zapowiada się następna idealnie zmodyfikowana 60-tka na tym forum ;) Czekamy na następne zdjęcia i mam nadzieję ze może i dasz radę stworzyć jakieś filmy w roli głównej z twoim ciągnikiem bo jest on tego warty :)

#1449 Share mechanik79

mechanik79

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 14:22

Przedni napęd do C-360 [połączone] jeszcze sporo pracy jest do zrobienia, a czasu niema zbyt wiele zeby cos dalej sie posunac mysle ze niepredzej niz w lato ten traktor nieopusci miejsca speddania mojego wolnego czasu

#1450 Share mrokuuu

mrokuuu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 22:15

Przedni napęd do C-360 [połączone]

ze tak powiem obrucilem o 180 stopni bo jak bym tego nie zrobil to by chodzil w taki sposob ze jak traktor jechal by do przodu to by ten most odwrotnie sie krecil jak by mial jechac do tylu a po odwruceniu jest wlasnie poprawnie

Tak tylko chodzi mi o przekładnię w moście, po obróceniu mostu kierunek obrotu kół się zgadza, że jadą do przodu zgodnie z kierunkiem jazdy ciągnika, ale most sam w sobie jedzie tak jakby cały czas do tyłu.
Ale przeróbki ciągnika godne podziwu:) Ja jak nazbieram już trochę materiału to biorę się za montaż mostu u siebie. Zobaczymy co mi s tego wyjdzie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1451 Share mechanik79

mechanik79

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 06:59

Przedni napęd do C-360 [połączone] wlasnie nie kreci sie wtedy poprawnie

#1452 Share rolpol17

rolpol17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 21:33

Przedni napęd do C-360 [połączone] Witam
tez jestem zainteresowany załozeniem przednigo napedu w c360 sledze te forum i nic sie nie wyjasniło konkretnego. mam pytanie do mechanik79 jak obliczyłes przystawke? i czy ktos zrobil przystawke na podstawie wzoru z 47 strony

#1453 Share mechanik79

mechanik79

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 22:24

Przedni napęd do C-360 [połączone] ja nie stosowalem tego wzoru ani jakiegos innego liczylem po swojemu moz i prymitywnym sposobem ale sie udalo

#1454 Share Mariusz-C330M

Mariusz-C330M

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 17 styczeń 2014 - 21:04

Przedni napęd do C-360 [połączone] Mechanik79 przyznam, że byłem ciekawy efektu, jak wyszedł napęd na bazie mostu z Honkera. :) Teraz widać, że wyszło to Panu naprawdę super. Wszystko wygląda bardzo solidnie. :) Przystawka zaprojektowana jest jak z fabryki. Widać klasę konstrukcji. Trzeba mieć naprawdę dobre pomysły, aby tak to skonstruować. Po prostu czapki z głów.
Początkowo zastanawiało mnie, czemu most będzie obrócony. Teraz już doszedłem, dlaczego tak jest. Oby nie wpłynęło to na jego eksploatację. Ale tu nie było zbytnio innej możliwości.
Podanych zostało tu dużo przydatnych informacji na temat budowy mostu i przystawki. Naprawę konkretnie opisane i jeszcze podzielenie się tą wiedzą, mimo włożonego wysiłku.
Taki most założyłbym do mojej "M"-ki, gdybym zakładał przedni napęd. :) Podoba mi się to rozwiązanie.
Oby napęd służył Panu niezawodnie jak najdłużej.

#1455 Share michal1982

michal1982

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 21 styczeń 2014 - 18:51

Przedni napęd do C-360 [połączone] witma
śledze ten temat bo jestem zainteresowany przednim napędem do c-360
mam pytanie
czy taki napęd działa na biegach polowych

#1456 Share Buszmen11

Buszmen11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, wędkarstwo, kobitki:)

Napisany 21 styczeń 2014 - 19:14

Przedni napęd do C-360 [połączone] nie zgrywa się na polowych

#1457 Share michal1982

michal1982

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 21 styczeń 2014 - 19:32

Przedni napęd do C-360 [połączone] troche szkoda bo mi ten napęd byłby potrzebny na kiegi polowe

#1458 Share mrokuuu

mrokuuu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 21 styczeń 2014 - 23:13

Przedni napęd do C-360 [połączone] A do czego używać polowe biegi w C-360?

#1459 Share matgret@wp.pl

matgret@wp.pl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 04 luty 2014 - 09:10

Przedni napęd do C-360 [połączone] Jaki był to numer rpt i z jakiego roku .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1460 Share sylwek23111

sylwek23111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się wszystkim co ruchome:)

Napisany 04 luty 2014 - 21:22

Przedni napęd do C-360 [połączone] Był podany wzór na xx (nie chce mi się szukać) stronie a zaczynał się tak. wysokość koła przedniego =ilość zębów przystawki x przełożenie przedniego mostu x telne koło x 1.65 coś tam coś tam. I z tego wzoru szanowni koledzy można wszystko obliczyć. Nie ma tu nic trudnego tylko podstawiać. Pamiętać o wyprzedzeniu przodka 1-3%. Terenowe biegi 4x4 można uzyskać przez wycięcie w obudowie skrzyni z boku miejsca na przystawkę bądź też wymienić reduktor od zetorka 5748 (4x4) oraz wałka dolnego reduktora.
Nie sugerujcie się wysokościami opon producentów. Naj dokładniej jak na betonie jadąc w lini prostej pokonamy równe np 5 obrotów pełnych danego koła i zmierzymy odległośc. dzielimy w tym wypadku przez 5 i z obwodu koła wyliczamy wysokość koła. Należy pamiętać o przełożeniu tylnim ursusów. starsze i (tuningowane na szybsze c360). Były 2 rodzaje przełożen w zwolnicach. Więc chyba wszystko powiedziane w temacie zostało. A jak skrócić most czy wykonać obudowy przystawek to już sztuka ślusarska i każdy kto lubi to i ma pojęcie sprosta temu zadaniu. Ja jeszcze nie mam 4x4 ale mam już most przykręcony i skrócony przy ursusie . czekam na nowe opony na tył i ruszam z przystawką. (będzie na 3 kołach zębatych bo potrzebuję tryb 42z lecz nie da się wtedy wału przegubowego założyć i muszą być 3zebate koła ). Rozważam nad kupnem przystawki gotowej. 1000zł czy tam 1500 mogę dać i bedzie mam nadzieję spokój z bezawaryjnością. A samemu latać za wszystkim to wyjdzie na bank 1000zł przystawka. + czas poświęcony na wykonanie. Pozdrawiam kolegów jak złoże całość to się pochwalę fotami czy filmem na yt.