Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przedni napęd do C-360 [połączone]

1693 odpowiedzi na ten temat

#1141 Share maxers

maxers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 12 czerwiec 2013 - 14:44

Na początek napiszę że na tym forum jest bardzo mądry gość któty wymyślił i opublikował wzór na obliczenie wielkości koła przedniego , da się go przemienić wyliczając ilość trybów w przystawce znając średnice koła przedniego, dokonałem szeregu pomiarów przy różnych ciągnikach i z różnymi kołami,mostami i wszystko się zgadza więc MOIM ZDANIEM można śmiało używać tego wzoru.

Jesli to nie tajemnica firmowa mogłbys zamiescic go tutaj .
Co do twojego wzoru piszesz ze da sie wyliczyc ilosc trybów znajac srednice kola ,a co z przełozeniem danego mostu ? Tez podstawiasz go do twojego wzoru ?

kolego Ruslan nikt tu nie pisał ze tryb w przystawce o ilosci 51z nie podejdzie pod skrzynie C360 wiec nie wiem co miałes namysli piszac ostatniego posta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przedni napęd do C-360 [połączone] Dzisiaj, 23:20
  •  

#1142 Share Ruslan

Ruslan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 12 czerwiec 2013 - 17:03

Przedni napęd do C-360 [połączone] Chodzi o tryb o większej ilości zębów niż 51.

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowany przez KRISTOFORn, 13 czerwiec 2013 - 08:22.

#1143 Share kemot76

kemot76

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 12 czerwiec 2013 - 21:20

Przedni napęd do C-360 [połączone] Wzór jest tutaj wystarczy przejrzeć ten temat

http://www.agrofoto....0/page__st__920
tak wzór uwzględnia przełożenie przedniego mostu jaki i tylnego w zależności czy mamy do czynienie z c-360,c-355 czy 4011 oraz wielkość trybu w przystawce.

Edytowany przez kemot76, 12 czerwiec 2013 - 21:21.

#1144 Share traktor_4x4

traktor_4x4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 13 czerwiec 2013 - 07:29

Przedni napęd do C-360 [połączone] Nie będę RUSLAN z tobą więcej dyskutował bo do niczego dobrego to nie doprowadzi kłutnie są niejednokrotnie dobre jeżeli prowadzą do konstruktywnych wniosków ale w tym przypadku to bezsensowne bo ty nie posiadasz żadnej wiedzy inżynieryjnej w tym temacie a obrażanie się to na tym forum bezsensowne, dodam jeszcze że grożby telefoniczne twoich kolegów na mnie nie działają i bardzo proszę zakończyć te praktyki.

Moje następne wpisy będą dotyczyły tylko tego tematu do czego to forum zostało założone bardzo cenię sobie uwagi użytkowników przedniego napędu ponieważ te wszystkie konkretne uwagi dotyczące tematu prowadzą do ulepszeń tego wspaniałego wynalazku , dodam że nie uważam się za fenomena w tej sprawie napewno są lepsi ale dzięki temu forum można wszystko ulepszać i kto nie słucha uwag użytkowników i nie ulepsza napewno dobrze nie robi.

Miałem okazję ostatnio osobiście obejrzeć przedni napęd na moście ził kolegi gdzieś koło jordanowa muszę przyznać że bardzo podoba mi się wykonanie bardzo solidne i estetyczne , żeby nie to że to moja konkurencja :) , polecił bym go :) ,
Mam nadzieję że ten kolega nie obrazi się że go tu wymieniłem.

zapomniałem się odnieść do wzoru napiszę to jeszcze raz że to nie jest mój wzór ktoś włożył dużo pracy w to żeby go stworzyć bo należało odszukać wszystkich przełożeń itp... więc należy mu oddać wielki szacunek za to że go opublikował myślę że ten człowiek posiada dużą wiedzę na temat rozwiązań inżynieryjnych w tym temacie i było by fajnie gdyby udało się go wciągnąc do konstruktywnej dyskusji.

#1145 Share Ruslan

Ruslan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 13 czerwiec 2013 - 14:39

Przedni napęd do C-360 [połączone] Piszesz, że obrażanie się jest bezsensowne a zarzucasz mi brak wiedzy inżynieryjnej (po tym jak kilkukrotnie skompromitowałeś się we wcześniejszych wpisach). Niby udajesz, że jesteś w porządku a jednak prowokujesz.
Nazwałeś człowieka oszustem a teraz żalisz się na forum, że do ciebie zadzwonił z pozdrowieniami.

Moja uwaga na temat zębatek była konstruktywna - mój napęd z Robura pracuje na zębatce większej (mam na myśli zarówno ilość zębów jak i średnicę) niż Zetorowska i to jest fakt. Nie mieści ci się to w głowie to twój problem.

#1146 Share maxers

maxers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 13 czerwiec 2013 - 16:47

Przedni napęd do C-360 [połączone] były ponoc dwa rodzaje przełozen w roburze wiec moze masz to szybsze przez co musiałes zastosowac wiekszy tryb w przystawce aby spowolnic układ i zgrywał sie z tyłem

#1147 Share Ruslan

Ruslan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 13 czerwiec 2013 - 19:55

Przedni napęd do C-360 [połączone] Przy oponach 20-calowych niezależnie od wersji mostu (bo rzeczywiście w Roburach występują dwa przełożenia) zębatka powinna być większa od zetorowskiej. Z kolei zakładanie mniejszych opon mija się z celem bo prześwit pod mostem byłby (moim zdaniem) żenująco mały.

Szanownu Panie Moderatorze - w poprzedniej kłótni uczestniczyły dwie osoby (zresztą jedna nadal prowokuje). Dlaczego tylko jedna z nich dostała ostrzeżenie?

Jeszcze jedno - po co w ogóle macie opcję "cytuj" jeżeli za cytowanie są ostrzeżenia? To jakieś kuriozum.

#1148 Share traktor_4x4

traktor_4x4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 13 czerwiec 2013 - 21:08

Przedni napęd do C-360 [połączone] zignoruję dalsze twoje zaczepki bo szkoda mi na to czasu i bardzo cię PROSZE nie wyczerpuj do końca mojej cierpliwości.

Pomysł odpatrywania od kogoś zębatki to moim zdaniem bzdura na kołach i takie myślenie pokazuje prawdę o wiedzy inżynieryjnej, można ją wyliczyć z dokładnością co do jednego zęba, i tak należy zrobić zabierając się samodzielnie do modernizacji swojego ciągnika , tak unikniemy niepotrzebnych wydatków np wymiany kół.

Szybszy most od robura moim zdaniem nie nadaje się do modernizacji ze względu na swoją wielkość a konieczność zastosowania małego koła, oczywiście jeżeli to komuś nie przeszkadza można to zrobić i też nie będzie źle miałem takiego klijenta który używał ciągnik tylko do odśnieżania i miał dwa takie mosty i na takim moście to wykonaliśmy i wyszło całkiem fajnie, koło małe ale szerokie i będzie to już użytkował 5 sezon i nawet nie myśli żeby cokolwiek zmieniać.

Każdy most ma swoje wady i zalety przy wyborze mostu wydaje mi się że należy się kierować indywidualnymi potrzebami jak np konieczny prześwit pod ciągnikiem do konkretnych upraw, masą nacisku na most przy konieczności założenia tura (jaki udzwig) i przede wszystkim dostosować potrzeby do ceny.

kupując cokolwiek należy sprawdzić dostępność części zamiennych ich cenę i czy ktoś to jeszcze produkuje.

#1149 Share Ruslan

Ruslan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 13 czerwiec 2013 - 21:45

Przedni napęd do C-360 [połączone] "Szybszy most od robura moim zdaniem nie nadaje się do modernizacji ze względu na swoją wielkość". To znaczy według ciebie, że mosty od robura różnią się od siebie wielkością w zależności od przełożenia? Tak to zrozumiałem więc proszę o sprostowanie.

Przy okazji wyrażę swoją opinię - robur to najlepsza opcja z dostępnych. Jest wytrzymały, stosunkowo lekki i prezentuje się najładniej na ciągniku. Niestety ostatnio dość drogi ale w Niemczech jest ich jeszcze sporo. UAZ to rozwiązanie tańsze ale tak naprawdę nie nadaje się do podnoszenia większych ciężarów na turze i sprawia wrażenie mało solidnej konstrukcji. Taka popierdółka. Star jest za wielki a ziła na żywo nie widziałem więc się nie wypowiem.

Edytowany przez Ruslan, 13 czerwiec 2013 - 22:23.

#1150 Share Buszmen11

Buszmen11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, wędkarstwo, kobitki:)

Napisany 14 czerwiec 2013 - 21:45

Przedni napęd do C-360 [połączone] @traktor_4x4 ile szybciej kręci się przód w Twoich napędach?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1151 Share uglibugli

uglibugli

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 14 czerwiec 2013 - 23:58

Przedni napęd do C-360 [połączone] Mam kilka pytań do panów @Ruslan i @traktor_4x4 widzę ze obydwoje macie jakieś zyski z produkcji napędów do 60-tki ale mniejsza o to bo jeżeli tak się znacie to chciałbym otrzymać odpowiedz na pytania:
1.Jaki promień skrętu będę miał na poszczególnych mostach (mam tu na myśli głównie UAZ, ROBUR, i ZIŁ bo o stara to nawet wolę nie pytać)
2.Jeżeli zakładamy most od Ziła to czy jest on od modelu 131 i czy były tam jakieś wersje przełożeń czy wszystkie są takie same ?
3.Jaki most polecacie do intensywnego użytkowania z ładowaczem do którego mam łyżkę w którą nabieram około 500 kg
4.Jeżeli zdecydowałbym się na most od Ziła 131 i założył do niego koła od mtz (chyba 11,2-20 ale na pewno wiecie jaki tam jest dokładnie rozmiar) to jaką przystawkę powinienem zastosować czy na jedno koło czy na 3 koła i jeżeli na jedno to ile powinno mieć zębów bo modułu zęba to na pewno nie mogę zmienić wszystko dotyczy ursusa c-360 (nie 55 ani 40-ski) na oryginalnym ogumieniu
5.Jeżeli chciałbym kupić taką przystawkę to za ile byście ją wycenili ?

Mam nadzieję ze odpowiecie mi na te pytania i nie wprowadzicie mnie w błąd ;) z góry dziękuję za odpowiedzi ;)

#1152 Share Ruslan

Ruslan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 15 czerwiec 2013 - 08:26

Przedni napęd do C-360 [połączone] Jak pisałem wcześniej nie produkuję napędów. Poszukaj sobie na youtube filmiku z napędem od ziła. W opisie jest nr telefonu do producenta.

#1153 Share maxers

maxers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 15 czerwiec 2013 - 09:09

Przedni napęd do C-360 [połączone] Z tego co widac na aukcji z napedem od ziła (tym za 8tys) most jest sporo zwezony i wyglada mi on od modelu 157 a nie 131 .(131 gabarytowo wychodzi jak od stara )

A jeszcze bym zapomiał napisac .mianowicie alternatywa od robura bedzie most od Gaza 63 . jest on dosc wolny bo przełozenie z tego co pamietam to 7,60 i seryjne ciapcie 10.00-18 wiec mozliwie ze przystawka podejdzie na jednym trybku.

Edytowany przez maxers, 15 czerwiec 2013 - 09:15.

#1154 Share uglibugli

uglibugli

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 15 czerwiec 2013 - 11:26

Jak pisałem wcześniej nie produkuję napędów. Poszukaj sobie na youtube filmiku z napędem od ziła. W opisie jest nr telefonu do producenta.

No to w takim razie @traktor_4x4 może mi pomoże bo pan z youtuba to jedyne co mi powie szykuj 8 tysia i dopiero dzwoń

Z tego co widac na aukcji z napedem od ziła (tym za 8tys) most jest sporo zwezony i wyglada mi on od modelu 157 a nie 131 .(131 gabarytowo wychodzi jak od stara )

A jeszcze bym zapomiał napisac .mianowicie alternatywa od robura bedzie most od Gaza 63 . jest on dosc wolny bo przełozenie z tego co pamietam to 7,60 i seryjne ciapcie 10.00-18 wiec mozliwie ze przystawka podejdzie na jednym trybku.

Tylko ciekawe skąd znaleźć most od gaza 63 od 66 no to może jeszcze by się udało i jeżeli miałby on przełorzenie 7,60 (skąd bierzesz informacje o przełorzeniach) tak jak piszesz to korzystajac ze wzoru to powinien on całkiem dobrze się zgrać do c-360 na przystawce zetora na 51 zębów

Edytowany przez uglibugli, 15 czerwiec 2013 - 17:05.

#1155 Share maxers

maxers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 15 czerwiec 2013 - 20:52

Przedni napęd do C-360 [połączone] tutaj i na iinnych stronkach podane jest przełozenie mostu GAZ63 http://samy.adresfor.../post15852.html

kiedys był na allegro za 900zł .Mostów na lekarstwo ,roburowskich wcale nie jest wiecej tyle ze trzymaja wyzsza cene

#1156 Share uglibugli

uglibugli

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 15 czerwiec 2013 - 22:25

Przedni napęd do C-360 [połączone] Kurde no ale przełożenia z gaza 66 nie mogę nigdzie znaleźć a byłoby to pomocne bo jak się rzucą na mosty od gaza to nigdzie nie będzie można kupić a jeżeli ten wzór nie kłamie to ten most pasował by idealnie ;P no jeszcze kwestia jaki na nim wyjdzie promień skrętu no ale mam nadzieję ze nie wyjdzie najgorzej ;)

#1157 Share maxers

maxers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 09:37

Przedni napęd do C-360 [połączone] most gaza 66 troche za masywny do 60tki wazy cos kolo 350kg przełozenie 6,83 ,od gaza67 bedzie za delikatny (gabarytowo jak uaza )

#1158 Share uglibugli

uglibugli

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 11:40

Przedni napęd do C-360 [połączone] gabarytowo to tu ma co patrzeć tylko trzeba patrzeć na wiek takiego mostu i dostępność bo gdzie ja kupie jakieś częśc do gaza 63 ??? albo robura albo ziła 157 to są wszystko zabytki ;(
Wogóle najbardziej to mi się podoba most od stara 266 (przy 244 był chyba taki sam ?) tylko boli mnie przełożenie 6,33 bo przy zębatce 51 potrzebowałbym koła gdzieś 93-95 cm średnicy a mtz ma chyba ciut większe ale może jakby to spasował to by wcale źle nie chodziło a most od 266 jest trochę delikatniejszy z wyglądu niż od 660 a nawet na mostach od 660 zle to nie wygląda ;)

#1159 Share maxers

maxers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 17:11

Przedni napęd do C-360 [połączone] bieda bo nie mozna cytowac ostatniego posta .
co do pierwszej twej wypowiedzi zgadzam sie z toba w 100% ,musze popytac odnosnie mostów gaza 63 (byłby najlepszym rozwiazaniem zaraz po roburze i zile)
od stara tak jak mowisz ,a opona 7,50-20 ma 90cm

Tu jest tani zestawik do c360 jak za komplet to cena chociaz realna(nie to co niektórzy krzycza sobie za równowartosc całego ciagnika) :lol:

http://tablica.pl/of...html#23a7c918aa

Edytowany przez maxers, 16 czerwiec 2013 - 20:11.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1160 Share uglibugli

uglibugli

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 21:33

Przedni napęd do C-360 [połączone] no cena jest ok bo tyle to powinno kosztować a nie mają przebicie prawie 3 krotne tylko ze ja osobiście nie jestem zwolennikiem mostu od robura bo jak mi się coś przy nim spieprzy to będę miał dosyć duży problem ;( Zastanawia mnie tylko jedno jak oni dobierają na roburze prędkość bo koła mają od mtz i przystawkę na jednym kole a według wzoru który jest na forum to wychodzi ze przystawka musi mieć 60 zębów a to już jest na pewno nierealne i coraz bardziej mam zastrzeżenia co do tego wzoru ;(

Zastanawia mnie jedno bo czytałem ze do przystawki na 51 zębów trzeba rozpiłować obudowę skrzyni czyli tak jak pisał @Ruslan ze robur ma wiecej zębów oczywiście nie zdradził ile to jakim sposobem ona wogóle tam weszła ???

Edytowany przez uglibugli, 16 czerwiec 2013 - 21:42.