sidkoz

Przedni napęd do C-360 [połączone]

Polecane posty

lew908    210

Koledzy mam prośbę czy ktos może mi powiedzieć co trzeba by dokładnie przerobić w Moscie od robura aby można było go zastosować w Ursusie c 360? Bo mam okazje załatwic sobie taki most po cenie złomu


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joasiek03    0

Witam. Pytanie do użytkowników forum. Czy ktoś z Was posiada ciągnik 360 4x4 w którym napęd zgrywa się na biegach terenowych? Z tego co rozmawiałem z właścicielami to wszystkim działa super ale tylko na biegach szosowych. Jak przerobić skrzynię żeby napęd działał również na biegach terenowych. Z góry dziękuję za podpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    224

pogadaj z użytkownikiem gintek on ma że działa na wszystkich tylko wyciął dziurę z boku do mocowania przystawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martwy    0

Panowie ponawiam moje pytanie odnośnie mocowania wału i belki od tura. Czy jest ktoś kto ten temat przerabiał i może pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladyslaw1    40

Spróbuj zastosować wał z poloneza, jest łamany gdzieś w 2/5 długości. Może akurat spasuje, a jego koszt na szrocie niewielki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mechanik79    1

niewiem dokladnie jak to wyglada z ta belka i jaki tam gruby wal masz od tago napedu a niemogl bys zrobic otworu w tej belce zeby ten wal przez nia przechodzil? a zeby sie nic nie stalo wzmocnic ta belke jakas nakladka tez z otworem do walu i przyspawac z obu stron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mechanik79    1

tylko ze mosisz pamietac o tym ze wal o iles tam zmienia polozenie bo przednia jest na sworzniu ,jak masz wal na srodku mostu to moze by co z tego bylo , jesli masz most co bardziej z boku jest wal to pewnie nic z tego bo wal sie sporo przemieszcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Witam panowie. Postanowiłem przeczytać cały temat by się coś dowiedzieć o 4x4 ale po 9 stronach tematu uznałem że to bez sensu bo wypowiadają się ludzie którzy chyba nie widzieli zetora i c360 pod względem budowy i różnic. Potrzebuję kilku odpowiedzi od kogoś kto zakładał napęd od Stara 660. posiadam wspomaganie. Ciągnik to chyba składak, silnik przerobiłem troszkę na zetorka. skrzynia pochodzi najprawdopodobniej od 55 lub 40 bo nie ma przy sprzęgle znaków na obudowie i okienka z zaślepką do wieńca rozrusznika. W zwolnicach i pochwach są połosie i koła od c4011 bo ząbki liczyłem. Opony tylne od zetora 16.9-28. koszty by były za most 1000zł skrócić most mogę u znajomego w zakładzie myślę że więcej jak 500zł nie będzie. Wał i mechanizm rozączający 200zł. i nie wiem ile bd kosztować przystawka (nie wiem ile zębów ma mieć) i koła przednie z felgami. Napęd chce założyć bo tur samoróbka zakatował półosie a remontował nie będę jej bo musiał bym prawie całą wymienić na nową. koszty nnaliczyłem 1700zł jak narazie bez przystawki i kół. Jak sprzedam przednie koła 15" to moze uda mi sie zarobić 700zł i zostanie wtedy tylko koszt napędu przystawki i kół. Jak myślicie o tym z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zarielo520    2

Kolego ja jak brałem napęd z Ryk dowiedziałem się że robią przystawki pod np. Most koła itp. Chodzi o to że dobiorą ci przełożenie to twojego ciągnika tylko nie wiem ile taka przyjemność pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według podanych przez Ciebie danych powinieneś kupić przystawkę od Zetora z trybem o 49ciu zębach. Trafiają się na Allegro lub innych za 1450+ koszt przesyłki. Do tego zestawu koła o rozmiarze 12,4 - 24 cale. Z Twojego zestawu wychodzi, ze masa traktora wzrośnie o prawie 900 kilogramów minus Twoja przednia oś z kołami + Twój tur. To już jest znaczna waga tego traktora ( W przystawce wychodzi, że powinno być 48,5 zęba i najlepiej gdybyś się skontaktował z Traktorem 4x4- on zobowiązał się pomóc wszystkim, którzy będą chcieli takiej pomocy) Pasowałaby próba polowa tego zestawu, aby potwierdzić zgodność doboru kół, przystawki do Twojego traktora. Przy dorabianiu wału nie zapomnij o wyważeniu tego wału bo rozwali podzespoły. Jak już zrobić ten traktor to wrzuć tu parę fotek. zobaczymy sobie , co wykombinowałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75

Most stara 660 to 7,17 :) znalezione na forum http://samy.adresfor...stow-t1508.html

Most stara 266 to 6,33

Ale ja bardziej bym ci polecał od stara 266 ale niestety tam jest mniejsze przełożenie chociaż jak liczyłem do swojej 60-tki to gdyby była na zwolnicach od 55-tki i most był na kołach od mtz to w przystawka podchodziła od zetora na 51z :) ale nie wiem czy możesz się tym sugerować bo musiałem zrobić formata na kompie i straciłem wzór i rozmiary opon i mogę się mylić ale myślę ze z nudów jutro postaram się to przywrócić :) a jest jeszcze pewien artykuł który pewnie coś pomoże Ci coś wywnioskować :)http://www.rpt.pl/in...hp?content=1558

A i poszukaj na tym forum był pewien wzór na obliczanie który chyba nawet był całkiem przyzwoity i nie kłamał :) A i wiesz co skontaktuj się z @mechanik79 on też samemu liczył przełożenie coprawda na inny most ale jakąś zasadą się kierował :)

Edytowano przez uglibugli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Okkk dzięki ;) Pewien użytkownik zgodził się mi pomóc wy liczeniu przystawki.Tylko nie znałem przełożeń most ale dzięki wam koledzy zdobyłem te informacje. Policzę kosszta i jak będą mniejsze niż 2.tysiaki to wchodzę w to. Most już mam na oku za 800zł magazynowa nówka. 1 koło 12.0-18 mam za 100zł do kupienia. wał pędny za 100. Staliwo mam dostęp na złomie do grubych blach, kawałków różńych to kupię za 100 raczej. Obróbka mostu pochłonie z 500zł najmniej. roboty nie licze. wspomaganie mam a koła 15.3" sprzedać bym chciał. To może jak kosztowały 1000zł to teraz wezmę chociaż te 750-800zł za nie po roku użytkowania. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75

a czy ten użytkownik który ci to wylicza prosił aż o taką anonimowość zeby pisać "pewien" Bo widzisz sam zauważyłeś ze ten temat jest ale nie ma w nim konkretów bo każdy jak już założy przodek albo zna sposób jak policzyć przełożenie to się nie pochwali ... Naprawdę ale nie rozumiem tej ludzkiej wyższości nad innymi czy jak to nazwać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Nie pytałem go o zgode :) stąd tak napisałem ;) JAK UDA mi się zrobić ten napęd to wszystki szczegóły wam postaram się zdradzić + filmik na yt. ;) Tak że bez żadnych mi tu takich wycieczek osobistych o wyższości... Konkretów nie ma bo zazwyczaj ktos kupi gotowy zestaw i jeszcze jak sam zakłada to coś tam wie ale jak mu zakłada ekipa czy mechanik to zielonego pojęcia nie ma, wie jedynie jaki koszt i jaki kolor mostu(prosze sie nie obrażać o to ).A jak samemu obrabia most, przystawkę wały sprzegło. To wtedy może się pochwalić dana osoba tu na forum mądrymi postami pod warunkiem że nie jest typem egoisty. Ja do takowej grupy nie należee i podzielę sie z wami jesli dokonam przeróbki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

powinno ? ;) ja muszę się dowiedzieć czy później to będzie hulac :D heh Skrzynia w c4011 i c355 jest taka sama prawie? Wiem że wom jest inny chyba? Półosie tylnie i koło w zwolnicy maja tyle zębów co w c4011. Opony Tylnie 16.9-28 a z przodu chcę założyć (bo tanie) opony od stara jodełkę 12.0-18. Więc jaka przystawka by się zdała do takiego zestawu? Skąd takie koło znaleźć do przystawki? Bo przystawkę to myśle że wykonam sam. PS. napotkałem już problem mianowicie rama tura jest w poprzek i wał bedzie musiał być łączony +2 krzyżaki dojdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    224

to może wał od poloneza tylko tam te krzyżaki są lichę bo nawet masy poloneza często nie wytrzymują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ruslan    0

Według podanych przez Ciebie danych powinieneś kupić przystawkę od Zetora z trybem o 49ciu zębach. Trafiają się na Allegro lub innych za 1450+ koszt przesyłki. Do tego zestawu koła o rozmiarze 12,4 - 24 cale. Z Twojego zestawu wychodzi, ze masa traktora wzrośnie o prawie 900 kilogramów minus Twoja przednia oś z kołami + Twój tur. To już jest znaczna waga tego traktora ( W przystawce wychodzi, że powinno być 48,5 zęba i najlepiej gdybyś się skontaktował z Traktorem 4x4- on zobowiązał się pomóc wszystkim, którzy będą chcieli takiej pomocy) Pasowałaby próba polowa tego zestawu, aby potwierdzić zgodność doboru kół, przystawki do Twojego traktora. Przy dorabianiu wału nie zapomnij o wyważeniu tego wału bo rozwali podzespoły. Jak już zrobić ten traktor to wrzuć tu parę fotek. zobaczymy sobie , co wykombinowałeś.

 

Ciekawi mnie jakim cudem wszystkim udzielającym się tutaj zawsze wychodzi, że przystawka od Zetora zawsze pasuje - do wszystkich możliwych mostów i każdej konfiguracji przełożeń i opon :D Parodia jakaś.

Na allegro też jest kilku takich "czarodziejów" (np. wspomniany przez Ciebie koleżka).

Edytowano przez Ruslan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

spokojnie Panowie nie spinać się tu ;) I tak zanim cokolwiek rusze z zakupem muszę policzyc wszystko na tip top. By później nie było tak że przodek albo jest pchany przez tył albo leci jak by miał sr**zkę w porównaniu do tyłu. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla przykładu zestaw osoby ....... o wielkich tajemnicach, które zabierze do grobu. Ciągnik c355 o przełożeniu 18,686, moście Robura, przełożeniu 5,8, kołach przednich 11,2x20 ( 1005mm), tylnych kołach 14,9x28 (1365), przystawce jedno trybowej i ilości zębów 57 i wyprzedzeniu przodu w granicach 4, 5 %. Sprawdźcie sobie według wzorów napędy i prawidłowość ich działania. Osoba powinna mieć według wzoru zębatkę o 54,6 zęba+ wyprzedzenie. Rozpiłowanie bloku ciągnika od 2,5 do 3cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

kół już nie mam na oku bo sprzedane :( a most + 2 wały pędne 1000zł :( a w innym miejscu 950zł most sam. koła po 350 śpiewaja w innym punkcie. w przystawce powinienem mieć około 48/47z. przystawka mnie martwi skad ja takie koło skombinuję tanim kosztem. i czy je dam rady upchać i ułożyskować odpowiednio. a i nie wie ktoś jaką ma średnicę sworzeń osi okrągłej? bo nie wiem jaką tulejkę trzeba zrobić do mostu. koszta sie podnoszą i coraz bardziej mnie to zniechęca do 4x4.

most z wałami 1000zł

koła 700

dorobienie nowego koła przystawki 300 z hakiem.

a gdzie sworzeń i tuleja do mostu gdzie skracanie półosi za 200zł? staliwa nie liczę i spawania. tak wiec w rpt o tym c355 z mostem od stara to moim zdaniem ściema że za 1600zł czy coś koło tego zrobili wszystko, a jeszcze wspomaganie zrobili w tych pieniądzach, ja w to nie wierzę umię liczyc na tyle. chodź by mieli most za 100zł to za 1500 nie zrobi kompletnego napędu z wspomaganiem NIE MA SZANS. minimum 2-2.5tysia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladyslaw1    40

Okrągła oś ma chyba 55mm sworzeń, ale nie jestem pewien i niech ktoś mnie poprawi , jeśli źle napisałem. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomiorliko
      Dostałem od znajomego nagrzewnicę wodną taką jak na zdjęciu (model Tenere II).
      Wiecie może w jaki sposób podłączyć to do C360?? Przyznam szczerze, że nie znam się na tym kompletnie. 

    • Przez karolas123
      co sadzice o zało0żeniu turbosprężarki do 3p podobno to daje około 10 koni mocy wiecej jak sadzicie czy taka modyfikacja jest opłacalna???
      c60 3p

      :wacko:
    • Przez URSUS52
      Na samym wstępie chciałbym uprzedzić komentarze typu "kup zetora bądź inny zachodni ciągnik" darujcie sobie... 
      Mianowicie szykuje mi się grubszy remont c360 3p i przy okazji remontu zamierzam poprawić to i owo a z racji tego, że ciągnik będzie pracował z turem przydałby się szybszy wsteczny jak np w Zetorze 7211. Przerabiał już ktoś ten temat w c360? 
    • Przez jedrus2020
      Witam słyszałem kiedyś o przeróbce załączania wałka i pompy hydrauliki polegającej na tym, że na pierwszej pozycji chodziła pompa wraz z wałkiem a na 3 sama pompa. Było to zrobione kosztem obrotów zależnych (przez skrzynie). Jak to zrobić?
    • Przez Detrio
      Witam!
      Jestem zainteresowany kupnem napędu przedniego oraz turbo do mojej c360 ,ale czy to wg opłacalne ?
      Ile ma mocy po takiej modernizacji ?  Ile da rade pociągnąć ?
      Znajomi mi mówią ,że daje to niezłego kopa ,ale chce wiedzieć dokładnie i konkretnie na ten temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj