Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przedni napęd do C-360 [połączone]

1693 odpowiedzi na ten temat

#941 Share Buszmen11

Buszmen11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, wędkarstwo, kobitki:)

Napisany 28 listopad 2012 - 21:48

Przedni napęd do C-360 [połączone] @kemot76 skąd obczaiłeś ten wzór? stosowałeś go w praktyce?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przedni napęd do C-360 [połączone] Dzisiaj, 05:56
  •  

#942 Share kemot76

kemot76

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 28 listopad 2012 - 22:10

Przedni napęd do C-360 [połączone] Nie, w praktyce go nie stosowałem.A wzór wyliczyłem sam, po analizie przełożeń w skrzyni biegów.

#943 Share maxers

maxers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 03 grudzień 2012 - 12:19

Przedni napęd do C-360 [połączone] I jak koledzy dzialacie coś w temacie?
Bowiem ja mam juz gotowa przystawke na 51z teraz tylko rozgladam sie za mostem .

#944 Share Buszmen11

Buszmen11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 03 grudzień 2012 - 21:13

Przedni napęd do C-360 [połączone] przystawkę składałeś na oryginalnych częściach? jaki koszt?

#945 Share maxers

maxers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 04 grudzień 2012 - 11:55

przystawkę składałeś na oryginalnych częściach? jaki koszt?

Kupiłem gotowa przystawke za 1500zł
Majac 60tke (czyli wolniejsza na zwolnicach) przystawke na 51z to jaki most uaza (na obu rodzajach przelozen czyli 8/37 i 8/41) moglbym zastosowac rozmiar opony ?? )
Czyzby bedzie wychodzic cienko (zbyt niski profil opon na zebatce 51)?> W sensie ze pod zwolnice 40tki lepiej by było.

Srednice opon
7,50-16 803mm
7,50-18 837mm
7,50-20 904mm

Edytowany przez maxers, 04 grudzień 2012 - 18:40.

#946 Share Buszmen11

Buszmen11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 07 grudzień 2012 - 22:28

Przedni napęd do C-360 [połączone] najlepiej policz będziesz wszystko wiedział <_<

#947 Share maxers

maxers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 08 grudzień 2012 - 07:08

najlepiej policz będziesz wszystko wiedział <_<

Z tego wzoru cuda mi wychodza :wacko:

Juz nie ,wydaje sie być w miare ok ,moj bład :D
Puki co zostaje teraz wykorzystac w praktyce B)

Edytowany przez maxers, 09 grudzień 2012 - 22:50.

#948 Share kundys

kundys

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 08 grudzień 2012 - 10:12

Przedni napęd do C-360 [połączone] ja liczyłem z tego wzoru i cuda nie wychodziły hehe, najlepiej jakby ktoś kto ma most podał dane i byśmy podstawili do wzoru i sprawdzili czy aby wszystko się zgadza, nawet ten kto ma z robura...

#949 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 554 postów

Napisany 08 grudzień 2012 - 13:38

Przedni napęd do C-360 [połączone] Od dłuższego czasu śledzę ten temat i cały czas mnie to fascynuje ale ciągle zastanawiam się czy nie kupić np. jakiegoś ruska czy starego zetora z napędem , przecież C -360 można sprzedać za jakąś tam kasę - dołożyć kasę za ten napęd i wyjdzie bez nerwów z drugiej strony chętnie bym spróbował a lubię troszkę pokombinować , ha ...

#950 Share maxers

maxers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 08 grudzień 2012 - 14:53

Przedni napęd do C-360 [połączone] Jesli chodzi o mnie jedziłęm mtz ii jakos to do mnie nie przemawiało ,zbyt toprony i smoczy sprzet...
Za zetora znów trzeba kolo 20 wybulić ponizej raczej bedzie wrak badz do roboty ,wiadomo jak cos dobre to nikt nie sprzeda a jak chce sprzedac do znów ceni sie,a jak cos trefnego to idzie za grosze ,kupi sie po taniosci to potem znów trzeba dokładac i suma sumarów wcale nie wychodzi tak okazyjnie jak by sie wydawało.
Seria tych ursusów nie była zła ,nie ma co im zarzuc,wazne ze tanie sa w utrzymaniu a robote to co ma sie zrobic to równiez sie zrobi tylko troche duzej.Jak ktos w miare kumaty to sam sobie ze wszystkim w nim poradzi.
Jedynie co własnie brakuje w tym ciagniczku to przodka

Edytowany przez milanreal1, 08 grudzień 2012 - 20:59.
cytowanie poprzedniego posta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#951 Share piciaj

piciaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów
  • Zainteresowania:mechanika zootechnika treningi krav maga

Napisany 10 grudzień 2012 - 10:17

Przedni napęd do C-360 [połączone] hmm byłem w takiej samej sytuacji jak kolega andrzej 612@ , i chciałem do swojej 4011 założyc napęd są w temacie moje wypowiedzi z przed roku, ale stwierdziłem że po pierwsze czasu brak, mimo że mam tokarke duża wiertarę itd, ale i tak napęd trzeba kupić zrobić porządny remont ursusa przejrzec owy napęd nabyć ogumienie potrudzić sie z przystawką, więc stwierdziłem że w moim przypadku lepsze bedzie poszukać ciągnika już z napędem wspomaganiem kierownicy, no i udało się kupić z napędem turem i łyżką , mały remont wizualny i za 20tys jest oryginał, sprzedałem ciapka i prawie rachunek sie wyrównał, a do 40tki chciałem jeszcze tura dołożyć chodzłby codzień przy fabrykacji do bydła, więc każdy musi sam wiedzieć co z czym
znalazłem to czego szukałem ..:)))

#952 Share kundys

kundys

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 10 grudzień 2012 - 13:19

Przedni napęd do C-360 [połączone] piciaj to może powiesz co takiego zakupiłes bo ciekaw jestem?

#953 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 554 postów

Napisany 10 grudzień 2012 - 13:22

Przedni napęd do C-360 [połączone] No witam picaj - i co kupiłeś , ten mój C - 360 prawie jak nówka i szkoda ruszać a w zamian za cięgnik z przodem kupiłem zetora z turem i prasę do balotów, no i od pewnego czasu jestem nie zależny od wszelkich usług - chociaż ciągnik z przodem też by się przydał ... ;)

#954 Share piciaj

piciaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 10 grudzień 2012 - 16:56

Przedni napęd do C-360 [połączone] kupiłem Fiat 670Hdt , 67 koni z turem maileux dwusekcyjnym łyzka 2metry, koła11,2 28 przod i 16,9 -34 tył , rzecz w tym że patrzyłem za ciągnikiem który zmiesci mi sie we wjazd do obory 2,40 bo co był jakiś ciekawy to za wysoki, a do niego i tak musiałem niższy troche dorobic, skrzynia 8x2 bez rewersu, ogolnie jestem zadowolony ciągnik prosty ukuty , uzytkuje poki co pol roku i jestem zadowolony

Edytowany przez piciaj, 10 grudzień 2012 - 17:03.

#955 Share maxers

maxers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 10 grudzień 2012 - 19:46

kupiłem Fiat 670Hdt , 67 koni z turem maileux dwusekcyjnym łyzka 2metry, koła11,2 28 przod i 16,9 -34 tył , rzecz w tym że patrzyłem za ciągnikiem który zmiesci mi sie we wjazd do obory 2,40 bo co był jakiś ciekawy to za wysoki, a do niego i tak musiałem niższy troche dorobic, skrzynia 8x2 bez rewersu, ogolnie jestem zadowolony ciągnik prosty ukuty , uzytkuje poki co pol roku i jestem zadowolony

A jak z dostepnościa czesci do niego ,bo wiadomo starsze zachodnie ciagniki nie drogie sa ale różnie to bywa ,i nie za ciekawie z mojego doswiadczenia . Nie wiem jak u ciebie

#956 Share Buszmen11

Buszmen11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 10 grudzień 2012 - 20:21

Przedni napęd do C-360 [połączone] części są, pytanie za ile :) do silnika dostanie się praktycznie wszystko. gorzej ze skrzynią. znajomy robił niedawno silnik w case (silnik perkins) coś koło 90 kucy i części wyniosły niewiele drożej niż do c360. zależy co się kupi i w jakim stanie.

mając c360 wie się co się ma, a jak się kupi ciągnik to nigdy do końca nie wiadomo czy nie będzie trzeba za rok remontować...

#957 Share piciaj

piciaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 10 grudzień 2012 - 21:11

Przedni napęd do C-360 [połączone] części , hmm póki co kupowałem tylko łożyska ślizgowe fluro do przedniego napędu i jeden krzyżak który to krzyżak pasował z polskiej serii przkeźników, za uszczelką pod głowice czekałem dwa dni, bo zawory docierałem , olej w tylnim moscie i hydraulice jest osobny, a w skrzyni osobny i ztego co przejrzałem tryby w skrzyni synchronizatory itp nie budzą zastrzeżen, oleju nie bierze, poza tym on tylko pracuje przy oborze pola poza zwożeniem słomy nie widzi , także chyba nic się z nim nie stanie. ok już nie robie więcej offtopu

#958 Share maxers

maxers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 10 grudzień 2012 - 21:11

części są, pytanie za ile :) do silnika dostanie się praktycznie wszystko. gorzej ze skrzynią. znajomy robił niedawno silnik w case (silnik perkins) coś koło 90 kucy i części wyniosły niewiele drożej niż do c360. zależy co się kupi i w jakim stanie.

mając c360 wie się co się ma, a jak się kupi ciągnik to nigdy do końca nie wiadomo czy nie będzie trzeba za rok remontować...

Wiem coś o tym grzebało sie w starych fendtach i renówkach ,nie szło nic podebrac od innych ,kolega cieszył sie ze sprowadził za psie pieniadze do roboty ale potem mu minka troche zbladła jak był problem z czesciami ,dlatego musiał szybko z mini uciekac .
Jak wiadomo zakup pojazdu to nie wszystko(nie koniecznie musi to by akurat ciagnik) wazna jest jego pozniejsza eksploatacja .

Edytowany przez maxers, 10 grudzień 2012 - 21:12.

#959 Share Buszmen11

Buszmen11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 10 grudzień 2012 - 21:59

Przedni napęd do C-360 [połączone] dlatego cały czas mnie korci ten napęd do c360, bo wiem że mam ciągnik po kapitalce silnika i skrzyni... ale znowu by należało wrzucić wspomaganie i lepszą kabinę. z drugiej strony jakby sprzedać ursusa i dołożyć to co miałbym w niego zainwestować, to mógłbym kupić coś ok 80 kucy z przodkiem, tyle że nie wiadomo co będzie w środku :wacko:

kto nie ryzykuje ten nie zyskuje :P

koniec końcem po nowym roku pewnie założę napęd do c360. brat mówi że opony 7,50-18 trochę wąskawe, no i most nisko będzie. a na wyższych i szerszych kołach most uaza pewnie za długo nie pociągnie :unsure: a adaptować most starowski średnio mi się uśmiecha

Edytowany przez Buszmen11, 11 grudzień 2012 - 19:11.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#960 Share pepe2

pepe2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 11 grudzień 2012 - 20:03

Przedni napęd do C-360 [połączone] Nic się nie przejmuj , 7.50 x 18 doskonale sobie radzą , należało by tylko zwiększyć dociążenie przodu , bo przynajmniej u mnie widzę że podczas orki pod górkę jeszcze trochę się grzebie .