Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przedni napęd do C-360 [połączone]

1693 odpowiedzi na ten temat

#661 Share jarekstryszawa

jarekstryszawa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Zainteresowania:http://jarekstryszawa.w.interia.pl

Napisany 05 luty 2012 - 21:33

Przedni napęd do C-360 [połączone] http://allegro.pl/ro...2103027116.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przedni napęd do C-360 [połączone] Dzisiaj, 16:14
  •  

#662 Share Antoni

Antoni

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:.motoryzacia .maszyny i ciągniki.elektronika

Napisany 05 luty 2012 - 22:43

Przedni napęd do C-360 [połączone] Koledzy Buszmen11.Piciaj
Przystawka współpracuje w otworze w skrzyni bliżej tylnego mostu.
Obliczeń nie robiłem.''nie umiem''.koła tylne standartowe 14.

Na drugiej fotce jest widoczne że otwór w podstawie przystawki jest zwężony żeby koło zębate nie przesuneło się w strone sprzęgiełka.
Tryb kręci się na wałku frezowanym do końca.Na końcu wałka'' za łożyskiem'' jest seger 38z .Szczelina na seger jest wycięta ręczną szliierką
A teraz napisze jak sprawdzić .jakiej wielkości mają byc przednie koła żeby napęd się zgrywał
-narysuj kredą pionową kreske na dole opony;''dotyczy przedniego koła''
-narysuj kreske na drodze nizej tej kreski która jest na oponie
-przejedzć traktorem z włączonym przednim napędem tyle żeby koło przednie zrobiło 1 obrót
-zmierz jaka jest długość przejechanego odcinka drogi
-zmjerz obwód przedniego koła i porównaj z długością przejechanego odcinka-
Jezeli obwód koła jest taki sam jak długosć odcinka po przejechaniu 1obrotu koła to napęd jest zgrany
Jezeli obwód koła jest krótszy o 3 do5 procent od długości 1 obrotu koła to jest dobrze
Kup takie koła zeby ich obwód był 3-5 procent krutszy od długosci którą przejechało w czasie jednego obrotu
troche zawiły opis ale mam nadzieje że ćoś z tego zrozumieliście

#663 Share janusz72

janusz72

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 05 luty 2012 - 23:12

Przedni napęd do C-360 [połączone] Panie Antoni
prędkość liniowa przednich kół ma być minimum 3-5% większa niż tylnych czyli obwód koła musi być wieksza niż droga pokonana .
jeszcze bardzo ważne żeby mierzyć tak zwany promień statyczny czyli odległość osi koła od podłoża pod obciążeniem
i ta odległość to jest promień zaś obwód wynosi 2 X promień x 3,14 = obwód statyczny

Edytowany przez milanreal1, 07 luty 2012 - 15:47.
cytowanie poprzedniego posta

#664 Share Antoni

Antoni

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:.motoryzacia .maszyny i ciągniki.elektronika

Napisany 05 luty 2012 - 23:24

Przedni napęd do C-360 [połączone] Przepra szam.za pomyłke.Oczywiście że obwód powinien być dłuzszy

#665 Share lukash0

lukash0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 05 luty 2012 - 23:40

Przedni napęd do C-360 [połączone] z mostami tez niema problemów od ręki sa

#666 Share SipmaZ224

SipmaZ224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 548 postów

Napisany 06 luty 2012 - 19:36

Przedni napęd do C-360 [połączone] Gdzie od ręki?

#667 Share majmun83

majmun83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 06 luty 2012 - 19:52

Przedni napęd do C-360 [połączone] od reki np tutaj www.thu.pl tylko nie za bardzo kalkuluje sie za most zaplacic ponad 3,5tys zl. Moze kolega Lukash0 ma inne namiary?

#668 Share tech132

tech132

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 06 luty 2012 - 20:11

Przedni napęd do C-360 [połączone] Drogo za most 3500zł, może na allegro coś znajdziesz ale od robura to ciężko

#669 Share piciaj

piciaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów
  • Zainteresowania:mechanika zootechnika treningi krav maga

Napisany 06 luty 2012 - 20:16

Przedni napęd do C-360 [połączone] u mnie to od robura tez wokoło złomowiska przeszukałem i znajomych podpytałem dalszych i blizszych i nic nigdzie niema, żadnego mostu od robura ani widu, ogłoszenia o mostach od robura sa, ale wszedzie daleko , od stara to i owszem sa i nawet prawie nowe
znalazłem to czego szukałem ..:)))

#670 Share lukash0

lukash0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 06 luty 2012 - 20:32

Przedni napęd do C-360 [połączone] kolega wozi z zakopanego
i montuje przednie napędy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#671 Share dominik1007

dominik1007

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 06 luty 2012 - 20:41

Przedni napęd do C-360 [połączone] złomiarze też czytają fora internetowe i wyczaili,że można na tym nieźle zarobić także nie zdziwię się jak niedługo będzie drożej

#672 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 06 luty 2012 - 21:05

Przedni napęd do C-360 [połączone] już jest drogo, jak śpiewają za most 2,5 ; 3 tyś, wczoraj dzwoniłem do kolesia który miał robura na części, ale innego niz ten z linku i mi powiedział, że za most wziął 3 tyś,
ja wtedy to już bym dał sobie spokój

#673 Share bloto92

bloto92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 06 luty 2012 - 21:11

Przedni napęd do C-360 [połączone]

złomiarze też czytają fora internetowe i wyczaili,że można na tym nieźle zarobić także nie zdziwię się jak niedługo będzie drożej

Myślę, że do przystawki, którą zbudował Pan Antoni pasował by most od uaza gaza o przełożeniach 8/37 na oponach 7.50-16, http://www.youtube.com/watch?v=p7Nq2vENnmU

#674 Share dominik1007

dominik1007

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 06 luty 2012 - 21:19

Przedni napęd do C-360 [połączone] dlatego alternatywą jest przodek od uaza,sporo tańszy i łatwiej dostępny złomowiska, agencja mienia wojskowego etc.

Myślę, że do przystawki, którą zbudował Pan Antoni pasował by most od uaza gaza o przełożeniach 8/37 na oponach 7.50-16, http://www.youtube.com/watch?v=p7Nq2vENnmU

może i tak ale tu na filmiku to chyba 18 cali?

a jednak 20 cali :)

#675 Share piciaj

piciaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów
  • Zainteresowania:mechanika zootechnika treningi krav maga

Napisany 06 luty 2012 - 22:01

Przedni napęd do C-360 [połączone] http://www.ebay.de/i...=item3f12ea012e udostepniam na prosbe kolegi majmun 83
znalazłem to czego szukałem ..:)))

#676 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 06 luty 2012 - 22:33

Przedni napęd do C-360 [połączone] A nie lepiej oryginał z zetora? czy nawet innego zachodniego... traktorowy przedni napęd to jest to, nie z samochodu zaprojektowanego na małe obciążenia,to tylko moje zdanie, wolał bym trochę więcej dać i mieć przystosowany i z konstruowany do traktora :
http://otomoto.pl/ze...ed-A132900.html
http://allegro.pl/pr...2044296742.html to niby cena za (kg) a waży ten most ok 150-200kg.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#677 Share majmun83

majmun83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 07 luty 2012 - 20:43

Przedni napęd do C-360 [połączone] most od robura jest bardziej sprawdzona konstrukcja a ten od uaza od niedawna zaczeto montowac nie wiem jak sprawuje sie w praktyce ale blado wypada w porownaniu do mostu od robura na sam wyglad jest duzo cienszy a do tura tym bardziej nie widzi sie mi czy wytrzymal by np ladowanie obornika gdzie czesto przednia os odrywa sie od podloza ale jak jest w praktyce nie wiem tego

#678 Share dominik1007

dominik1007

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 07 luty 2012 - 22:19

Przedni napęd do C-360 [połączone] chyba tylna oś się odrywa i jakby Pan przeczytał wątek to wiedziałby Pan,że sporo ludzi z powodzeniem używa napędu od uaza już ponad 2 lata nawet z turem :)

Edytowany przez dominik1007, 07 luty 2012 - 22:20.

#679 Share majmun83

majmun83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 07 luty 2012 - 22:58

Przedni napęd do C-360 [połączone] mialem na mysli nabieranie np obornika na widly czy tez plantowanie czy rownanie terenu gdy przod czesto znosi sie do gory a patrzac na te cienkie obudowy jakos bym nie ufal z tym mostem widzialem z reszta taki ciagnik z 16" maly przeswit pod mostem czy przystawka w glebokiej orce wystarczy wystajacy tylko kamien i po napedzie jak pisza w RPT wadami jest to ze np przy orce przeswit zmniejsza sie nawet do 5 cm. z takim napedem tez nie poradzil bym sobie na torfowych lakach z prasa bo coagnik by poproatu zawiesil sie na niej bardziej by to utrudnilo niz pomoglo w takiej sytuacji ale to tylko moje zdanie kazdy chwali co ma nie bede tym nikogo zniechecal ale kazdy w pewnych kwestiach ma prawo wyrazic swoje zdanie od tego w koncu jest forum

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#680 Share dominik1007

dominik1007

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 08 luty 2012 - 11:53

Przedni napęd do C-360 [połączone] oczywiście od tego jest to forum, a co do prześwitu to chyba dolny zaczep w c 360 do którego zapina się np.prasę kostkującą jest jeszcze niżej,zresztą w c 330 jest podobne, a wracając do wyższości jednego napędu nad drugim to zależy do czego konkretny ciągnik będzie używany, jeżeli tylko do pracy typu orka,brony,gruber, sianie tak jak u mnie to nie boję się o mały prześwit czy cienkie obudowy(a u mnie w takich pracach będzie wykorzystywany)do oprysków mam T25 z większym prześwitem a tura nie potrzebuję bo nie mam żadnej hodowli.także w moim przypadku bardziej się opłacało założyć napęd za 4 tysiące niż za 8 tys.od robura, jeżeli ktoś ma 30 krów to i tak kupi coś większego z oryginalnym napędem i turem bo to mu się będzie bardziej opłacało i szybciej zwróci się taka inwestycja. mi wystarczy od uaza.