sidkoz

Przedni napęd do C-360 [połączone]

Polecane posty

Ja słyszałem że przystawke się przykręca na jednym dekielku który znajduje się u dołu skrzyni i można ją dopasować od jakiegoś zetora, a most zakłada się od robura który miał przedni (wyszło ich bardzo mało). A wałek i felgi to chyba najmniejszy problem ponieważ za wsze można od czegoś dopasować. Moim zdaniem gdyby każdy zakładał przedni napęd to połowa roburów w polsce była by bez przedniego mostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz14    1

taty znajomy z sąsiedniej wsi założył napęd do c-360. nie powiem bo fajnie to wszystko dorobił ale jedno zasadnicze pytanie czy się opłaca?????? zamontowanie tej osi, przecież jeszcze trzeba wspomaganie i cała resztę i w sumie wychodzi około 10000zł, c całym szacunkiem ale jak by mi takie coś do głowy przyszło to sprzedałbym c-360 i dodają tą kase co miałbym dać na przodek do już wym se kupił coś innego z napędem ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27
taty znajomy z sąsiedniej wsi założył napęd do c-360. nie powiem bo fajnie to wszystko dorobił ale jedno zasadnicze pytanie czy się opłaca?????? zamontowanie tej osi, przecież jeszcze trzeba wspomaganie i cała resztę i w sumie wychodzi około 10000zł, c całym szacunkiem ale jak by mi takie coś do głowy przyszło to sprzedałbym c-360 i dodają tą kase co miałbym dać na przodek do już wym se kupił coś innego z napędem ......

Święte słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1234    0

przedni napęd do c360 głupota przecież ona ma ciężko na jednym napędzie a co dopiero 4x4

Edytowano przez tomek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6340    1
przedni napęd do c360 głupota przecierz ona ma cięrzko na jednym napędzie a co dopiero 4x4

 

 

Przepraszam ale ta wypowiedz jest łagodnie mówiąc niemądra jak ciągnik może mieć ciężko na jednym napędzie? heh może lepiej jak go wcale nie będzie?. przedni napęd jest przydatny w sytuacji, gdy mając jedna os napędowa zakopiesz sie i silnik daje ale stoisz. 4x4 zwiększa prawdopodobieństwo ze silnik zgaśnie z wysiłku i zatrzymie ciągnik a nie będzie merdał w miejscu kolami ile sil. to zwiększa możliwości uciągu maszyny.Daje komfort bo miast operować podnośnikiem by przejechać i męczyć się przedni napęd ciągnie ponadto nie wbije już się nam przodek w ziemie [puszystą np. świeżo po oraniu] przy skręcaniu i nie będzie stawiał oporu w jeździe po ''miękkim''

'P.S pisze sie ciężko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max2505    1

moim zdaniem jakby miał być przedni to by fabrycznie był montowany. Uważam osobiście że prościej kupić coś co fabrycznie zostało przystosowane do przedniego niż kombinować samemu. wierze że niektóre poprawki są może i dobre, no ale ja także bym wolał coś z fabrycznym napędem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

a ja jestem ciekaw jak przy takim obciążeniu napęd przód i tył ....czy nie cierpi tarcza sprzęgła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
To okno w skrzyni biegowej jest nie po to żeby montować przedni napęd ale żeby można było wymienić wałek od WOM beż rozpoławiani ciągnika.

 

Ps:niech się wypowie ten kto widział 360 z napędem FABRYCZNYM 4x4,ale widział na własne oczy a nie że ktoś tam mówił albo że gdzieś tam pisali.............

turbina ja takie cos widzialem i jest przystawka przy skrzyni (tam na dole) to byl ursus c-362 foty sa w galeri


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

No jak jakaś 360 ma tam wyprowadzony napęd to już na pewno nie jest to wynalazek fabryczny tylko przeróbka jakiegoś niegłupiego mechanoira

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27
turbina ja takie cos widzialem i jest przystawka przy skrzyni (tam na dole) to byl ursus c-362 foty sa w galeri

Tylko że ta 362 też miała dokładany napęd, a nie fabryczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Tylko że ta 362 też miała dokładany napęd, a nie fabryczny

ok most miala od zetora a jak jest z przystawka. Fabryczna czy dokladana??


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27
ok most miala od zetora a jak jest z przystawka. Fabryczna czy dokladana??

Jeśli napęd NIE był montowany oryginalnie to i przystawka jest od czegoś wzięta bądź dorobiona sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi tam jeden kumpel kiedys cos gadał ze by chciał załozyc ale tylko na tym sie skonczyło :blink: ale podobno u 4011 ma wyjscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy taka 60 4x4 może chodzić z turem?

4x4+wspomaganie+ładowacz trochę ciężko mu będzie ale(tylko albo aż 37.3kw), pójdzie

dane z:

http://www.tractordata.com/td/ursus3.html


Zdrowia szczęścia pomarańczy niech Ci Żona nago tańczy!!!;). Życzy Wojtek :D :D :P
__________________________________________________________________________
Zdradzę Ci największą tajemnice internetu:
google nie gryzie wikipedia też!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kluch369    30

ale w tych 60 4x4 nie zakładają wspomogania tylko zostawiają stary układ kierowniczy, no chyba że ktoś sobie zaszaleje. A mi w pytaniu bardziej chodziło o to czy przy opuszczonym turze, przednie koła nie będą zachaczać o niego. Podczas skręcania i przy wyprostowanych kołach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

turbina maszracje naped nie zostal wyprowadzony ze skrzyni biegow ale i nie z obudowy tylnego mostu (obudowy przekładni głownej z mechanizmem roznicowym i blokadza tak to zrozumialem) przystawka jest wyprowadzona z innego podzespolu

ktos moze wie??!!??!!??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luck    0

słuchajcie z przednim napędem to naprawdę dobry pomysł nawet gdy ciągnik nie ma za dużej mocy ja mam ursusa 3514 47 km z przodem. W niekturych sytuacjach to on nie moze ruszyć z miejsca gdy przód wyłączony. Miec przód to naprawde duża różnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
I tu sie mylisz c-360 wychodzily fabryczne z przednim napedem,wiem bo widzialem na allegro sprowadzony chyba z Wloch. Moj dziadek mial okazje taka kupic tylko ktos go wyprzedzil :angry: SZkoda ale bym teraz pojezdzil ;)

 

Chyba ty się mylisz... ;):)

 

Zacytuję słowa Tadeusz1212... :)

 

"Po pierwsze: to 60 nie miały oryginalnego napędu na przód jedynie niektóre miały możliwość dołączenia..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zajac1    52
Chyba ty się mylisz... ;) ;)

 

Zacytuję słowa Tadeusz1212... :)

 

"Po pierwsze: to 60 nie miały oryginalnego napędu na przód jedynie niektóre miały możliwość dołączenia..."

Dobra nie bede sie klucil :angry: a co pamietasz tamte czasy? J a tez nie pamietam ale tak mi dziadek mowil :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tadeusz1212    2

Mój tata jak zyje 43 lata to jeszcze nigdy nie słyszał zeby C-360 produkowali z orginalnym napędem i ja też nie słyszałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomiorliko
      Dostałem od znajomego nagrzewnicę wodną taką jak na zdjęciu (model Tenere II).
      Wiecie może w jaki sposób podłączyć to do C360?? Przyznam szczerze, że nie znam się na tym kompletnie. 

    • Przez karolas123
      co sadzice o zało0żeniu turbosprężarki do 3p podobno to daje około 10 koni mocy wiecej jak sadzicie czy taka modyfikacja jest opłacalna???
      c60 3p

      :wacko:
    • Przez URSUS52
      Na samym wstępie chciałbym uprzedzić komentarze typu "kup zetora bądź inny zachodni ciągnik" darujcie sobie... 
      Mianowicie szykuje mi się grubszy remont c360 3p i przy okazji remontu zamierzam poprawić to i owo a z racji tego, że ciągnik będzie pracował z turem przydałby się szybszy wsteczny jak np w Zetorze 7211. Przerabiał już ktoś ten temat w c360? 
    • Przez jedrus2020
      Witam słyszałem kiedyś o przeróbce załączania wałka i pompy hydrauliki polegającej na tym, że na pierwszej pozycji chodziła pompa wraz z wałkiem a na 3 sama pompa. Było to zrobione kosztem obrotów zależnych (przez skrzynie). Jak to zrobić?
    • Przez Detrio
      Witam!
      Jestem zainteresowany kupnem napędu przedniego oraz turbo do mojej c360 ,ale czy to wg opłacalne ?
      Ile ma mocy po takiej modernizacji ?  Ile da rade pociągnąć ?
      Znajomi mi mówią ,że daje to niezłego kopa ,ale chce wiedzieć dokładnie i konkretnie na ten temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj