Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przedni napęd do C-360 [połączone]

1693 odpowiedzi na ten temat

#461 Share SipmaZ224

SipmaZ224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 548 postów

Napisany 04 lipiec 2011 - 20:55

Przedni napęd do C-360 [połączone] Jak to na terenowych?

Wstaw zdjęcia swojego napędu i napisz czy robiłeś sam czy kupiłeś gotowca :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przedni napęd do C-360 [połączone] Dzisiaj, 03:52
  •  

#462 Share Tomekrolnik

Tomekrolnik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 05 lipiec 2011 - 16:30

Przedni napęd do C-360 [połączone] Ok zdjecia wstawie jak bede mial wiecej czasu, a kupilem gotowca od znajomego mechanika.

Edytowany przez milanreal1, 07 lipiec 2011 - 14:53.
cytowanie poprzedniego posta

#463 Share rafal0

rafal0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo-mechanizacja,

Napisany 05 lipiec 2011 - 17:26

Przedni napęd do C-360 [połączone] Witajcie widzę ,że kolega Kameleont25 wstawił mój filmik o c 360 4x4 . Zapowiadam część 2 z fotkami jakich pewnie nie widzieliście.

#464 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4012 postów

Napisany 05 lipiec 2011 - 18:27

Przedni napęd do C-360 [połączone] Tak się zastanawiam co daje taki przedni napęd,przecież to tylko ciągnie dodatkowo jedno koło więcej? :blink: Chyba łatwiej i prościej postarać się o sprawną blokadę mechanizmu różnicowego,wtedy też ciągną dwa koła.
Jak się mylę to nich mnie ktoś poprawi.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#465 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2637 postów

Napisany 05 lipiec 2011 - 18:44

Przedni napęd do C-360 [połączone] Widać że nie pracowałeś ciągnikiem 4x4 :mellow:
Popracuj ciągnikiem 4x2 z ładowaczem a popracuj ciągnikiem 4x4 to zobaczysz różnice

#466 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 06 lipiec 2011 - 20:56

Przedni napęd do C-360 [połączone] popracuj w ciężkim agregacie, wtedy obydwa tylne koła ciągną dobrze i włącz przedni napęd, czuć różnicę od razu
takich przykładów można mnożyć dziesiątki
http://moto.allegro....1735736472.html
może ktoś wie jakie koła zębate są w tej przystawce z linku i jakie ma ona przełożenie

Edytowany przez prometeusz, 27 lipiec 2011 - 20:33.

#467 Share wujko666

wujko666

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rolnictwo

Napisany 16 wrzesień 2011 - 19:39

Przedni napęd do C-360 [połączone] Witam
dawno mnie tu nie było, może nie z tego działu ale ostatnio znalazłem coś co mnie zamurowało C-330 plus przodek
ursus c-330 4x4

#468 Share farmer2

farmer2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze, zwierzęta hodowlane, rolnictwo, muzyka (porządna a nie jakiś techno-łomot), samochody....

Napisany 17 wrzesień 2011 - 22:14

Przedni napęd do C-360 [połączone] Witajcie, ja też jestem zainteresowany napędem przednim do swojej 60-ki, mam na oku przód ze samochodu Praga, tyle że w tym moście są zwolnice no więc chyba nic z tego? bo jeżeli dobrze rozumuję to ten most z Pragi będzie miał przeciwne obroty niż tył??,-podpowiedzcie, przeczytałem cały temat i zainteresował mnie ten napęd z UAZ-a, może jak to mówią gra jest warta świeczki? tak się teraz zastanawiam....... i mi się przypomniało że w moich okolicach jest sporo 60-tek z przednim napędem z Robur-a , jedna jest z przodem Uaza, z tego co wiem to aż takich strasznych awarii nie ma czasami jakieś łożyska czy coś, ale to chyba normalne

#469 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4012 postów

Napisany 18 wrzesień 2011 - 06:33

Przedni napęd do C-360 [połączone] Na Allegro gościu sprzedaje całe kompletne zestawy na moście Uaza za 3,9tyś.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#470 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7569 postów

Napisany 18 wrzesień 2011 - 06:44

Przedni napęd do C-360 [połączone] Nie będzie maił przeciwnych obrotów na wale. Obroty wału są takie same a zmiana kierunku jest na dyferencjale. Długie półosie wychodzące z niego mają odwrotny kierunek. Smiało kombinuj jak chcesz, jest masa filmów z wynalazkami na tych mostach. Według mnie jeden z lepszych mostów. Uaza bym sobie darował. Jezdziłem tym w wojsku i są one kiepskie jak całe auto.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#471 Share farmer2

farmer2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze, zwierzęta hodowlane, rolnictwo, muzyka (porządna a nie jakiś techno-łomot), samochody....

Napisany 18 wrzesień 2011 - 09:58

Przedni napęd do C-360 [połączone] a może coś takiego by pokombinować żeby dołożyć dodatkowego tryba w przystawce, albo nie wiem przy samym moście, żeby odwracało obroty wału głównego lub samego mostu? tylko by to trzeba jakoś tak zrobić żeby się prędkości przód-tył zgadzały, dodam że ten napęd z Pragi jest naprawdę solidny, i nie aż taki drogi około 1500 PLN,

#472 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7569 postów

Napisany 18 wrzesień 2011 - 11:46

Przedni napęd do C-360 [połączone] Już ci napisałemj mże obroty są takie same. Poza tym mmożliwe że da się obrócić sam dyferencjał tak jak w moście jelcza. zmienia się wtedy kierunek obrotu.
KPK Kumurun Team

#473 Share jarekstryszawa

jarekstryszawa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Zainteresowania:http://jarekstryszawa.w.interia.pl

Napisany 18 wrzesień 2011 - 16:11

Przedni napęd do C-360 [połączone] A przypadkiem nie jest tak, że zazębienia są tak robione, aby były wytrzymalsze na ciągnięcie w przód? Wtedy bym raczej nie odwracał dyfra bo będzie pracował tak, jakby jechał na wstecznym.

#474 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7569 postów

Napisany 18 wrzesień 2011 - 16:27

Przedni napęd do C-360 [połączone] 805 jazdy autem jak nie wiecej dyfer był ciągnięty przez koła a nie przez wał do tego to samochód i taga przga zapiepsza z 80 na godzine, z właczonym napedem są w niej większe obciążenia niż w 60-ce w której nawet majac tura to ciężar na przednich kołach jest śmieszny. Popatrz sobie na filmiki co pepiki z tego sklecają. W takim zdechloku jak 60-ka to wytrzyma 100 lat.
KPK Kumurun Team

#475 Share roman1697

roman1697

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 18 wrzesień 2011 - 16:37

Przedni napęd do C-360 [połączone]

ja mam w swoim c360 3p naped od zetora 7245 sprawuje sie bardzo dobrze przy zakladaniy musialem wprowadzic tylko kilka drobnych zmian w skrzyni biegów ciągnik jest o wiele silniejszy

Kolego piszesz dyrdymały skąd się wzięła większa moc ,może mieć większy uciąg ale nie jest silniejszy .Pozdrawiam .

#476 Share jarekstryszawa

jarekstryszawa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Zainteresowania:http://jarekstryszawa.w.interia.pl

Napisany 18 wrzesień 2011 - 16:49

Przedni napęd do C-360 [połączone] @seweryn20- też prawda z tą żywotnością. Przy zwolnicach grucha i półosie są też mniej obciążone niż w zwykłym moście.
Prędzej reszta flaków padnie w kilkudziesięcioletnim ciągniku...

#477 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 18 wrzesień 2011 - 16:56

Przedni napęd do C-360 [połączone] a most z Tarpana honkera, mam taki na oku za dobrą cenę, po 1,5 za kilogram, sprawny, więc niedrogo

#478 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7569 postów

Napisany 18 wrzesień 2011 - 16:59

Przedni napęd do C-360 [połączone] Dokładnie. Długie półosie mają większe obroty ale przekazują mniejszy momęt bo przy piastach jest przełożenie. Dla tego chyba 100% ciągników i koparek, samochody ciężarowe i maszyny budowlane mają przednie mosty ze zwolnicami.

Z honkerem też dał bym sobie spokój. To jest tylny most z żuka. Założyli do niego zwrotnice i zmienili uzębienie w dyferencjale. Lipa.

Pacz jak się bawią pepiki. Są tam ciągniczki na mostach pragi.

http://www.youtube.c...feature=related

Tutaj widać przedni most Pragi.

Edytowany przez seweryn20, 18 wrzesień 2011 - 17:21.

KPK Kumurun Team

#479 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 20 wrzesień 2011 - 21:17

Przedni napęd do C-360 [połączone] ale ja nie zamierzam zakładać tura do 360 3p, chodzi on głównie z rozsiewaczem, kombajnem do buraków i w transporcie, lekkim, głównie dwókółka
tyle to most od honkera to by wytrzymał, tylko nie wiem jak przełożenia i kierunek obrotów

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#480 Share buczacza1

buczacza1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 08 listopad 2011 - 19:43

Przedni napęd do C-360 [połączone] Koledzy znalazłem napęd z zetora pasujący do c360 tylko mam taki problem, że ten Zetor miał z tyłu koła 16,9 r28, a w c360 są 14,9 r28 i nie wiem czy będzie zgrywał się przód z tyłem i ewentualnie jak to można zgrać?