sidkoz

Przedni napęd do C-360 [połączone]

Polecane posty

versus    27

Podobno w tylnym moście jest otwór zaklepany blachą do którego można zamontować tą przystawkę. Na FP jest c360 4x4, przednia oś od robura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

No możliwe. Tyle jest fotek c360 z przednim napędem: widać że ośka ma napęd, widać wałek, ale jakoś jeszcze nie spotkałem się by ktoś wrzucił fotkę tej przystawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

To okno w skrzyni biegowej jest nie po to żeby montować przedni napęd ale żeby można było wymienić wałek od WOM beż rozpoławiani ciągnika.

 

Ps:niech się wypowie ten kto widział 360 z napędem FABRYCZNYM 4x4,ale widział na własne oczy a nie że ktoś tam mówił albo że gdzieś tam pisali.............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczupak    1

@turbina sam wiesz że fabrycznego c-360 4x4 nie było. Może wypuścili jakieś prototypowe egzemplarze.Chociaż ja wiem...

ursus takie robił zmyły z tymi ursusami na export, że może na zamówienie ktoś wziął :rolleyes: :blink:


,,Nigdy nie podpisałbym się własnym nazwiskiem pod produktem, który nie ma w sobie tego, co jest najlepsze we mnie'' - John Deere :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Widać że był dorabiany. Lepiej byś pokazał dokładne fotki przystawki i jak to wszystko jest wyprowadzone ze skrzyni!!!!Ja gdybym wiedział dokładnie jak to zrobić to bym w swojej z miłą chęcią założył. Wiesz od czego jest ta oś???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

@versus-100% racji dla twojej wypowiedzi,a tak wo gole to niewidziałem nigdy ciągnika z napędem 4x4 który ma wyjście ze skrzyni,zawsze jest napęd wyprowadzony z obudowy tylnego mostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tadeusz1212    2

To jest ciągnik mojego kolegi a napęd jest od samochodu terenowego ROBUR. Turbina gdzie ty masz wyprowadzenie z obudowy tylnego mostu, zawsze jest od skrzyni biegów !!!

 

f41b2d0f8e3a4d0am.jpg 32f7043c0accf5cam.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Dobra @Tadeusz1212 pokazałeś w końcu to co myślę sporo osób chciało zobaczyć. Teraz mam kilka pytań:

1. Od czego pochodzi ta przystawka????

2. Od czego jest wałek???

Jakbyś mógł to dopytaj się jak to się montuje, co do czego podłączyć aby chodziło, jak zamontował oś, jak chodzi ciągnik: czy nie ma za ciężko itp, jak zgrał prędkości przodka z tyłem, czy była konieczna zmiana opon z tyłu?????. Już kilka razy pisałem że przydałby mi się przedni napęd, to by mnie uchroniło od kupna ciągnika na kilka lat a w końcu widzę jakąś szansę na konkrety. I gdybyś mógł wrzucić więcej fotek??Byłbym wdzięczny :rolleyes: :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

wiesz ja tez mam kilka pytan jezeli bys mógł daj mi swój gg (ja aktualnie nie mam)albo pisz na frum mołgłbys opisac jak załanczasz ten naped

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

@Tadeusz1212-no i co,oryginalny ten napęd nie jest,tak jak pisałem ktoś se nieźle pokombinował i zamontował(hyle czoła dla tej osoby).

 

Ps:Oryginalnie napęd jest wyprowadzony z wałka zdawczego skrzyni bjegów,a konkretnie pomiędzy samą skrzynią a tylnym mostem,a nie jak ty piszesz że ze skrzyni,radze zajrzeć pod jakiegoś np:Ursusa ciężkiego i sobie konkretni zobaczyć a potem sie wypowjedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tadeusz1212    2

Po pierwsze: to "60 nie miały oryginalnego napędu na przód jedynie niektóre miały możliwość dołączenia.

Po drugie: Przyciesz cały czas pisze ze z skrzyni biegów a ty to źle skojarzyłeś bo przyciesz też sam piszesz że z wałka zdawczego skrzyni biegów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6340    1

Panowie nie czas na spory obserwuje ten watek i bardzo mnie zainteresowal. nie bede orginalny ale jesli Tadeusz mialbys mozliwosc dokladniej przedstawic nam potrzebne do tej modernizacji elementy najlepiej z pochodzeniem ich pierwotnego zastosowania bylbym bardzo wdzieczny, jak Ci pasuje i mozesz to wstaw na af albo wysli mi choc na meil matys107@o2.pl.. cos w stylu chlopskiego krok po kroku tego przedziewziecia. ciekawi mnie rowniez wlasnie jak sa zgranepredkosci mostow jakie sa opony na przodzie a jakie na tyle skad taka felga ...? wiem rzeka pytan,ale mysle ze na af i nie tylko jest mostwo osob ktore uciesza sie ze problem przedniego napedu w c360 zostanie wreszcie rozwiazany....Odp. Pozdrawiam :blink: :rolleyes: :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Ja też dołączam się do @zetor6340. Gdybyś miał możliwość, czas i chęci to byś mógł napisać "instrukcję"montażu takiego napędu, byłbym wdzięczny jakbyś takie coś mi przesłał na dominik_r8@wp.pl :rolleyes: :blink: Na fotosiku znalazłem fotki tej 60, niestety wiele tam nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6340    1
Ja też dołączam się do @zetor6340. Gdybyś miał możliwość, czas i chęci to byś mógł napisać "instrukcję"montażu takiego napędu, byłbym wdzięczny jakbyś takie coś mi przesłał na dominik_r8@wp.pl :rolleyes: :blink: Na fotosiku znalazłem fotki tej 60, niestety wiele tam nie ma

 

 

Podaj jeszcze linki do tych pozostalych....@versus ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6340    1

Wg mnie to poprostu trzeba odkrecic jedna [mam 2] z tych klap pod skrzynia biegow, te kwadratowe, ale ktora to juz nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Według mnie ta tylna, tylko co do czego brak tam podczepić by to chodziło?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolas123    88

panowie nie ma sie co klocic ja mam w posiadaniu taka c360 tylko u mnie jest 3p no ale skrzunia jest od zetora 7245 a naped od uaza wszystko doskonale współpracuje zmontowalismy to ze staruszkiem 2 lata temu narazie wzsystko chodzi jest tylko jeden problem naped jest cały czas aktywny ale myślę ze i ten problem wkrótc rozwiązemy teraz myslimy nad zalozeniem turbosprezarki roboto nie wiele a satysfakcja ogromna i 10 koni wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomiorliko
      Dostałem od znajomego nagrzewnicę wodną taką jak na zdjęciu (model Tenere II).
      Wiecie może w jaki sposób podłączyć to do C360?? Przyznam szczerze, że nie znam się na tym kompletnie. 

    • Przez karolas123
      co sadzice o zało0żeniu turbosprężarki do 3p podobno to daje około 10 koni mocy wiecej jak sadzicie czy taka modyfikacja jest opłacalna???
      c60 3p

      :wacko:
    • Przez URSUS52
      Na samym wstępie chciałbym uprzedzić komentarze typu "kup zetora bądź inny zachodni ciągnik" darujcie sobie... 
      Mianowicie szykuje mi się grubszy remont c360 3p i przy okazji remontu zamierzam poprawić to i owo a z racji tego, że ciągnik będzie pracował z turem przydałby się szybszy wsteczny jak np w Zetorze 7211. Przerabiał już ktoś ten temat w c360? 
    • Przez jedrus2020
      Witam słyszałem kiedyś o przeróbce załączania wałka i pompy hydrauliki polegającej na tym, że na pierwszej pozycji chodziła pompa wraz z wałkiem a na 3 sama pompa. Było to zrobione kosztem obrotów zależnych (przez skrzynie). Jak to zrobić?
    • Przez Detrio
      Witam!
      Jestem zainteresowany kupnem napędu przedniego oraz turbo do mojej c360 ,ale czy to wg opłacalne ?
      Ile ma mocy po takiej modernizacji ?  Ile da rade pociągnąć ?
      Znajomi mi mówią ,że daje to niezłego kopa ,ale chce wiedzieć dokładnie i konkretnie na ten temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj