sidkoz

Przedni napęd do C-360 [połączone]

Polecane posty

Kameleont25    75

Po pierwsze to wychodziły ursusy c-360 z orginalnym przednim napędem ale były przeznaczone na eksport na ukraine a po drugie to jest filmik przedstawiający c-360 z przednim napędem i jest pokazana przystawka i pozatym to i w mojej c-360 jest miejsce na zamontowanie tej przystawki zreszto jak w karzdej. Ps przystawka jest przykręcana na 4 śruby z jednej strony czyli w sumie 8 i jak ktoś ma c-360 to niech zajży pod nio i wtedy zobaczy że też ma takie miejsce na zamontowanie przystawki.

 

To jest filmik przedstawiający ursusa c-360 i jest pokazana przystawka.

 

http://www.youtube.com/watch?v=LciNqoqFgRo&feature=feedf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam....planuje w tym roku założyć przodek do c 360 3p i mam kilka pytanie odnośnie montażu... mianowicie czy most od samochodów UAZ,GAZ lub TARPAN będzie dobrym wyborem i który był by mocniejszy i czy w modelach 360 3p jest to możliwe oraz czy ktoś z forumowiczów mających już tak przerobione 60-tki mieszka w niewielkich odległościach od Warszawy.....z góry dziękuje za porady i odpowiedzi....

 

 

Wg. mnie lepiej byłoby kupić przedni napęd do zetora 5211 albo 7211 choć to koszt ok 10 tyś i co ważne jest to oś stworzona do ciągnika i przystosowana na różnego typu przeciążenia a traktor to nie samochód więc wybór należy do ciebie. Ale jak już kupić przedni napęd to juz lepiej kupić za 20 tyś. zetorka 6245 jest mocniejszy choć bardziej paliwko lubi pić , ale z tego co wiem to tak duzo to nie pali bo sąsiad ma tez takigo tylko ze bez napędu to na 2 ha spalił około 30 l choć muszę powiedziec ze moja 60 na 1ha orki 3 głebokość 30 cm -/+ łyka 10l niewiem jak kogo , ale mnie ten wynik zadowala.

Edytowano przez Bykbolszewik1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Gdzie były oryginalne przodki??? Wszędzie są samoróbki a w 2:27 minucie jest pokazany przodek od zetora 47xx 57xx I o takiej opcji mówiłem bo 57xx jest taki sam jak 4011 i c355

W minucie 2:32 jest przystawka taka jak u mnie w 5748 bo ktoś widocznie zrobił swap z jakiegoś zetorka.

Kto ma starego zetorka z napędem ten wie. Zetorki 6748 miały już felgi z otworami i grubszy napęd coś jak w 6045 , 7045 a 4748 oraz 5748 wychodziły na cienkich przodkach z obuwiem z przodu 9.5-24

A 6748 to chyba 10.5 lub coś w tej okolicy. W swoim mam na przodzie 9.5-24 a na tyle 16.9-28.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiler1982    2

Wg. mnie lepiej byłoby kupić przedni napęd do zetora 5211 albo 7211 choć to koszt ok 10 tyś i co ważne jest to oś stworzona do ciągnika i przystosowana na różnego typu przeciążenia a traktor to nie samochód więc wybór należy do ciebie. Ale jak już kupić przedni napęd to juz lepiej kupić za 20 tyś. zetorka 6245 jest mocniejszy choć bardziej paliwko lubi pić , ale z tego co wiem to tak duzo to nie pali bo sąsiad ma tez takigo tylko ze bez napędu to na 2 ha spalił około 30 l choć muszę powiedziec ze moja 60 na 1ha orki 3 głebokość 30 cm -/+ łyka 10l niewiem jak kogo , ale mnie ten wynik zadowala.

u mnie 60 chodziła bedzie bez tura głównie przy rozrzutniku bo mokro jesienia i wiosna mam za obora.....wiec powinno dzialac...chcial bym wiedziec czy ktos z forumowiczów posiada przodek to chętnie obejrze osobiscie....czekam na odpowiedz z góry dzięki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bos124    0

kolego kiler1982 napisz z jakiego rejonu polski jesteś ja jestem z wielkopolski jak masz blisko zapraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiler1982    2

Witaj bos124....ja jestem z warminsko mazurskiego ale mój szwagier pochodzi z wlkp i podjechał by do ciebie bo on tez chce założyc przodek....tylko musimy sie jakos zgadac....jakies namiary na ciebie ulatwi sprawe....

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomekrolnik    0

prawda, na terenowych nie dziala

A kto ci tak powiedzial? Ja mam taka 60-ke z napedem od robura i terenowe chodza normalnie. Jedyne czego nie ma to odwrotnych obrotow na WOM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Kolega mówił że na terenowych napęd nie działa <_<

Tomekrolnik czyt ze zrozumieniem!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomekrolnik    0

Dobrze przeczytalem ale zamyslilem sie i napisalem co innego, ale u mnie naped tez chodzi na terenowych...

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

Jak to na terenowych?

 

Wstaw zdjęcia swojego napędu i napisz czy robiłeś sam czy kupiłeś gotowca :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomekrolnik    0

Ok zdjecia wstawie jak bede mial wiecej czasu, a kupilem gotowca od znajomego mechanika.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0    33

Witajcie widzę ,że kolega Kameleont25 wstawił mój filmik o c 360 4x4 . Zapowiadam część 2 z fotkami jakich pewnie nie widzieliście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Tak się zastanawiam co daje taki przedni napęd,przecież to tylko ciągnie dodatkowo jedno koło więcej? :blink: Chyba łatwiej i prościej postarać się o sprawną blokadę mechanizmu różnicowego,wtedy też ciągną dwa koła.

Jak się mylę to nich mnie ktoś poprawi.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Widać że nie pracowałeś ciągnikiem 4x4 :mellow:

Popracuj ciągnikiem 4x2 z ładowaczem a popracuj ciągnikiem 4x4 to zobaczysz różnice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

popracuj w ciężkim agregacie, wtedy obydwa tylne koła ciągną dobrze i włącz przedni napęd, czuć różnicę od razu

takich przykładów można mnożyć dziesiątki

http://moto.allegro.pl/przedni-naped-c360-c-360-c-360-i1735736472.html

może ktoś wie jakie koła zębate są w tej przystawce z linku i jakie ma ona przełożenie

Edytowano przez prometeusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wujko666    0

Witam

dawno mnie tu nie było, może nie z tego działu ale ostatnio znalazłem coś co mnie zamurowało C-330 plus przodek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer2    0

Witajcie, ja też jestem zainteresowany napędem przednim do swojej 60-ki, mam na oku przód ze samochodu Praga, tyle że w tym moście są zwolnice no więc chyba nic z tego? bo jeżeli dobrze rozumuję to ten most z Pragi będzie miał przeciwne obroty niż tył??,-podpowiedzcie, przeczytałem cały temat i zainteresował mnie ten napęd z UAZ-a, może jak to mówią gra jest warta świeczki? tak się teraz zastanawiam....... i mi się przypomniało że w moich okolicach jest sporo 60-tek z przednim napędem z Robur-a , jedna jest z przodem Uaza, z tego co wiem to aż takich strasznych awarii nie ma czasami jakieś łożyska czy coś, ale to chyba normalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nie będzie maił przeciwnych obrotów na wale. Obroty wału są takie same a zmiana kierunku jest na dyferencjale. Długie półosie wychodzące z niego mają odwrotny kierunek. Smiało kombinuj jak chcesz, jest masa filmów z wynalazkami na tych mostach. Według mnie jeden z lepszych mostów. Uaza bym sobie darował. Jezdziłem tym w wojsku i są one kiepskie jak całe auto.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer2    0

a może coś takiego by pokombinować żeby dołożyć dodatkowego tryba w przystawce, albo nie wiem przy samym moście, żeby odwracało obroty wału głównego lub samego mostu? tylko by to trzeba jakoś tak zrobić żeby się prędkości przód-tył zgadzały, dodam że ten napęd z Pragi jest naprawdę solidny, i nie aż taki drogi około 1500 PLN,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Już ci napisałemj mże obroty są takie same. Poza tym mmożliwe że da się obrócić sam dyferencjał tak jak w moście jelcza. zmienia się wtedy kierunek obrotu.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A przypadkiem nie jest tak, że zazębienia są tak robione, aby były wytrzymalsze na ciągnięcie w przód? Wtedy bym raczej nie odwracał dyfra bo będzie pracował tak, jakby jechał na wstecznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

805 jazdy autem jak nie wiecej dyfer był ciągnięty przez koła a nie przez wał do tego to samochód i taga przga zapiepsza z 80 na godzine, z właczonym napedem są w niej większe obciążenia niż w 60-ce w której nawet majac tura to ciężar na przednich kołach jest śmieszny. Popatrz sobie na filmiki co pepiki z tego sklecają. W takim zdechloku jak 60-ka to wytrzyma 100 lat.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roman1697    0

ja mam w swoim c360 3p naped od zetora 7245 sprawuje sie bardzo dobrze przy zakladaniy musialem wprowadzic tylko kilka drobnych zmian w skrzyni biegów ciągnik jest o wiele silniejszy

Kolego piszesz dyrdymały skąd się wzięła większa moc ,może mieć większy uciąg ale nie jest silniejszy .Pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomiorliko
      Dostałem od znajomego nagrzewnicę wodną taką jak na zdjęciu (model Tenere II).
      Wiecie może w jaki sposób podłączyć to do C360?? Przyznam szczerze, że nie znam się na tym kompletnie. 

    • Przez karolas123
      co sadzice o zało0żeniu turbosprężarki do 3p podobno to daje około 10 koni mocy wiecej jak sadzicie czy taka modyfikacja jest opłacalna???
      c60 3p

      :wacko:
    • Przez URSUS52
      Na samym wstępie chciałbym uprzedzić komentarze typu "kup zetora bądź inny zachodni ciągnik" darujcie sobie... 
      Mianowicie szykuje mi się grubszy remont c360 3p i przy okazji remontu zamierzam poprawić to i owo a z racji tego, że ciągnik będzie pracował z turem przydałby się szybszy wsteczny jak np w Zetorze 7211. Przerabiał już ktoś ten temat w c360? 
    • Przez jedrus2020
      Witam słyszałem kiedyś o przeróbce załączania wałka i pompy hydrauliki polegającej na tym, że na pierwszej pozycji chodziła pompa wraz z wałkiem a na 3 sama pompa. Było to zrobione kosztem obrotów zależnych (przez skrzynie). Jak to zrobić?
    • Przez Detrio
      Witam!
      Jestem zainteresowany kupnem napędu przedniego oraz turbo do mojej c360 ,ale czy to wg opłacalne ?
      Ile ma mocy po takiej modernizacji ?  Ile da rade pociągnąć ?
      Znajomi mi mówią ,że daje to niezłego kopa ,ale chce wiedzieć dokładnie i konkretnie na ten temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj