sidkoz

Przedni napęd do C-360 [połączone]

Polecane posty

tech132    0

Fainy ten napęd od zetora ,ale już sprzedany ,pewnie lepiej by się sprawdził niż te robione z ryk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxers    0

Ano i nie ma problemów z czesciami w razie czego .A wez cokolwiek znajdz do robura ... (głupia półos czy cos) znów lament i zgrzytanie zębów .

Na uazie to jasna sprawa mostów jest od groma .tylko meczyc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

wiatm chcem założyć 4x4 do 3p zna może ktoś namiary na czowieka który tym się zajmuje woj. lubelskie

z góry dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Samemu nie dasz rady??Tylko zakładasz oś i przystawkę z wałem :)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

samemu nie dam rady po

1 jestem za robiony

2 nie jestem aż taki mechanikowaty

 

i uważam ze jak gdzieś zaprowadze tam gdzie robią takie przeróbki to zrobią mi lepirj i taniej niż sam bym marnował czas i kombinował jak to zrobić zeby było jak naj lepiej wiem że to wygodnickie z mojej strony ale na prawde sam nie mam kiedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepe2    13

To że się zakupi kompletny przedni napęd to nie znaczy że wszystko pasuje , trochę różnych kwiatków wychodzi w trakcie montażu i potrzeba narzędzi i czasu aby to ogarnąć , przynajmniej w moim przypadku tak było .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dezeta11    0

pepe2 masz już od jakiegoś czasu napęd 4x4, czy jak jeździsz na załączonym napędzie po polu, z obciążeniem 3tony na 3, 4 lub na 5 biegu to przystawka wyje (hałasuje) proszę o szczerą odpowiedz.

Edytowano przez milanreal1
czcionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tech132    0

Czyli on robi te napędy ,a nic nie wspomniał.Może by dodał lepsze zdjęcia, bo na tych nic nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxers    0

Wspomniec wspomniał (zrobił sobie reklame na forum) B)

Reszta to pewnie tajemnica handlowa jak w przypadku pana który ogłasza sie z przodkami od ZIŁa za 8tysi . (tak to zrozumiałem gdyz wiecej nic nie napisał ze swojej strony ) :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepe2    13

pepe2 masz już od jakiegoś czasu napęd 4x4, czy jak jeździsz na załączonym napędzie po polu, z obciążeniem 3tony na 3, 4 lub na 5 biegu to przystawka wyje (hałasuje) proszę o szczerą odpowiedz.

 

Podczas pracy w polu przystawki wcale nie słychać , jedyny hałas jaki słyszałem to jak nie wyłączyłem napędu po wyjechaniu na asfalt , wtedy trochę wyło zwłaszcza jak się szybciej jechało , po wyłączeniu cisza .

 

i powiedz gdzie zakupiłęś kompletny przedni napend

 

 

Wszystko już napisałem , str 40 tego wątku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asasinator666    108

Teraz konkretniejsze pytanie. Mam most od uaza 8/41, a przy nim koła o obwodzie 216 cm i średnicy 68.8 cm (do tego nie wliczam bieżnika) i czy te opony będą odpowiednie w zestawieniu z trybem 48 zębów. Leżą też koła 6.00-16 (od kosa- średnica bez bieżnika to około 70cm)i możnaby je założyć na oryginalne felgi od ursusa i tylko otwory w feldze zmienić. Proszę o podpowiedź czy któreś z tych opon będą dobre do tego napędu a jeśli nie to jakie byłyby najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
killler89    0

witam. jestem tu nowy lecz prześledziłem prawie cały temat i chyba zamontuje tez w swojej 60-tce przodek. Panowie z perspektywy czasu itp który most byscie polecili ??? od Robura uaza czy ziła ???uaz taki bardziej delikatny sie wydaje z wygladu, ził znow masywny a robur taki pośrodku. takze czekam na odp ktory najlepiej wybrac oraz jakie opony zastosowac i przystawke zeby bylo wszytko ok. dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor_4x4    0

pisząc chłopki piszesz też o sobie u nas to obraźliwe słowo więc proponuję go nie używać wracając do tematu to dużo opowieści a konkretów żadnych mówiłem że to nie tajemnica i żeby pytać na e-mail opowiadacie cuda że tajemnice reklama itp a konkretne zapytanie na e-mail dostałem tylko jedno , pytasz o zębatki to nie tajemnica tylko skomplikowana sprawa stosuje się je stosownie do mostu opon itp, w przystawkach jednotrybowych zębatka 48,49,51 zębów nie więcej , jeżeli jest taka potrzeba jak np. most uaz i koła 20 cali stosuje się przystawkę trzy trybową z zębatkami ze skrzyni biegów c-360 odpowiednio dobrane oczywiście do pozostałych podzespołów .

 

Napiszę jeszcze raz jeżeli ktoś chce zrobić sobie napęd proszę podać jakie ma podzespoły jakie opony chce założyć napisać na E-mail traktor_4x4modernizacja@interia.eu i w miarę moich możliwości bardzo chętnie coś podpowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubi330m    0

ja mam 2 c360 do żółtej zakładałem napęd to 3000zł opony terenowe koła od 1014!

 

3000zł!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75

rzeczowy post. moźe opisałbyś coś więcej niż tylko to od czego masz koła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ruslan    0

Napiszę tylko tyle na razie że jak czytam wypowiedzi które na yt itp i pisze ktoś że to tajemnica handlowa to mnie słabości biorą robię przystawki napędy i co się tylko da w dowolnych zestawach same przystawki i nigdy nie robiłem z tego tajemnicy , tajemnica jest uważam tylko wtedy gdy do przystawki jedno trybowej wkłada się jeden tryb z ilością zębów więcej niż 51z bo taki tryb się nie zmieści w ciągniku więc coś za coś robi się cieńsze zęby i zębatka ma 56 zębów a wielkość jej jest taka sama jak 51 i jest niezgodność zęba co jest najgorsze w przystawce i co za tym idzie jest to wielka tajemnica handlowa żeby klijent nie wiedział że ma coś nie tak , żeby była jasność że ktoś pisze że to chodzi już 2 lata i jest dobrze to niech to napisze po tylu latach co mają niektóre te ciągniki i chodzą, np że chodzi to już 30 lat.

Wszystkie te mosty które tu opisujecie da się zastosować i domowym sposobem obliczyć przełożenie wystarczy trochę chęci i wielki nauczyciel google. Nie mam za dużo czasu na pisanie bo mam trochę zamówień i rodzinę która dla mnie jest najważniejsza ale jak ktoś chce sam coś zrobić doradzę bardzo chętnie mogę wysłać zdjęcia jak to zrobić itp.

Jak nie będę uchwytny na forum to e-mail

 

traktor_4x4modernizacja@interia.pl

 

Kolego, widzę, żepróbujesz uchodzić za specjalistę od przednich napędów. Niestety jestem zmuszony wyprowadzić Cię z błędu. Pisząc, że montowane w przystawkach do Roburów koła zębate mają tę samą średnicę zewnętrzną przy większej liczbie zębów udowadniasz, że żadnej nie widziełeś na oczy. W zeszłym roku zakupiłem taką przystawkę od gościa z zachodniopomorskiego (zresztą to moje rejony) i z ciekawości rozebrałem ją na części pierwsze. Koło jest większe niż zetorowskie (sprawdziłem w Korusie) i jest zachowany pełny moduł zęba. I co Ty na to?

PS. Na to, że "koło się nie mieści" jest prosta rada - bierzesz kątówkę i podcinasz blok o 4-5 mm z każdej strony. Banalne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxers    0

koła zębate mają tę samą średnicę zewnętrzną przy większej liczbie zębów udowadniasz, że żadnej nie widziełeś na oczy.

Ciekawie ile to pochodzi (jesli jest tak wykonane) modul zeba inny wiec nie szedłbym w tym kierunku (którys tryb poleci...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomiorliko
      Dostałem od znajomego nagrzewnicę wodną taką jak na zdjęciu (model Tenere II).
      Wiecie może w jaki sposób podłączyć to do C360?? Przyznam szczerze, że nie znam się na tym kompletnie. 

    • Przez karolas123
      co sadzice o zało0żeniu turbosprężarki do 3p podobno to daje około 10 koni mocy wiecej jak sadzicie czy taka modyfikacja jest opłacalna???
      c60 3p

      :wacko:
    • Przez URSUS52
      Na samym wstępie chciałbym uprzedzić komentarze typu "kup zetora bądź inny zachodni ciągnik" darujcie sobie... 
      Mianowicie szykuje mi się grubszy remont c360 3p i przy okazji remontu zamierzam poprawić to i owo a z racji tego, że ciągnik będzie pracował z turem przydałby się szybszy wsteczny jak np w Zetorze 7211. Przerabiał już ktoś ten temat w c360? 
    • Przez jedrus2020
      Witam słyszałem kiedyś o przeróbce załączania wałka i pompy hydrauliki polegającej na tym, że na pierwszej pozycji chodziła pompa wraz z wałkiem a na 3 sama pompa. Było to zrobione kosztem obrotów zależnych (przez skrzynie). Jak to zrobić?
    • Przez Detrio
      Witam!
      Jestem zainteresowany kupnem napędu przedniego oraz turbo do mojej c360 ,ale czy to wg opłacalne ?
      Ile ma mocy po takiej modernizacji ?  Ile da rade pociągnąć ?
      Znajomi mi mówią ,że daje to niezłego kopa ,ale chce wiedzieć dokładnie i konkretnie na ten temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj