sidkoz

Przedni napęd do C-360 [połączone]

Polecane posty

dominik1007    0

z racji zamknięcia mojego wątku jestem zmuszony zapytać tutaj.

 

Ja z zapytaniem jak uważacie jakie obciążenie przedniej osi zastosować w c 360 4x4 tzn. ile kg dorzucić żeby spełniły swoje zadanie tj. dociążenie a przez to poprawę przyczepności przedniej osi ale żeby nie był to za duży ciężar, który zwiększy spalanie i obciąży zbytnio przedni most? Gdzie będzie ten złoty środek?Czy macie już jakieś doświadczenia z dociążaniem przedniej osi nie tylko w c360 i moglibyście się nimi podzielić?Może być z wyszczególnieniem na konkretne rodzaje prac polowych i klasę ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Zakładany balast. Potrzeba montujesz, nie trzeba w krzaki i po sprawie. To najlepszy sposób żeby nie katować przodka non stop.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Piękna robota,teraz na to ładny lakierek.A z ciężarem to lepiej nie przesadzaj,płaska oś nie wygląda na zbytnio wytrzymałą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Osobiście zrobił bym inaczej. Wyciął bym cału pród i wkładał kostki chodnikowe 50x50. Blokada i po sprawie. A tak jak ty masz wrzucic nie problem ale wyjać to juz wysiłek.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Na dyfsze z ułaza to nie naszalejesz niema co dawać więcej niż komplet orginalny 360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik1007    0

Jak wytrzymuje pod turem to i 200kg wytrzyma, a co do problemów z wkładaniem i wyjmowaniem obciążników to 6 sztuk złomu 20+20+20+10+5+5=80kg plus skrzynka 30 to razem 110kg. 6 sztuk złomu to chwila moment i rozładowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ładnie zrobione. Ja akurat dzisiaj kończyłem obciążnik na tył. Rura o średnicy zewnętrznej 430 mm i długości 630 mm wypełniona w całości śrubami przesypanymi ołowianymi ciężarkami do wyważania kół.

 

obc.jpg

 

obc2.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Kolego od skrzynki jak jeszcze nie pomalowałes ja dospawałbym z przodu na dole skrzynki jakis zaczep np,jesteś na polu z maszyną z tyłu chcesz podciągnąć przyczepę kawałek czy w domu przodem wepchnąć gdzieś przyczepę musiałbyś zdejmować skrzynie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik1007    0

Kolego od skrzynki jak jeszcze nie pomalowałes ja dospawałbym z przodu na dole skrzynki jakis zaczep np,jesteś na polu z maszyną z tyłu chcesz podciągnąć przyczepę kawałek czy w domu przodem wepchnąć gdzieś przyczepę musiałbyś zdejmować skrzynie

pomyślimy nad tym.wszelkie sugestie co do udoskonalenia będą brane pod uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ile waży?

Trudno powiedzieć- śrub kupiłem ok. 150 kg, ołowiu jakieś 70 kg, miałem jeszcze stary szpej żeliwny ok. 50 kg, rura ma ze 40 kg, oś i dekle pewnie 20 kg.

Na oko wszystko do kupy waży siakieś 330- 350 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojteksas    0

Witam wszystkich na forum jestem nowy także sorki jeśli się powtarzam.Szukam jakiegoś kontaktu do firmy lub osoby prywatnej która zajmuje sie budową przystawek przedniego napedu do c-360.Z miesięcznika RPT wyczytalem tylko,że zajmuje się tym osoba z gminy Ryki.Aby nie zasmiecac forum prosze o odp. na wojtek.sas@interia.eu z góry dzieki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik1007    0

to żadne zaśmiecanie, napiszę po raz kolejny, w tym wątku jest link do aukcji na allegro i tam jest numer do producenta przystawki z Ryk pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik1007    0

niestety aukcje z linków zamieszczonych w tym wątku zostały przeniesione do archiwum allegro,jeżeli nie pali się to jutro po południu podeślę numer na maila..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

@dawid po mojemu to wygląda jak jakiś nowożytny carraro z zetora :rolleyes:

Jakby były oryginały z napędem to byłaby o tym wzmianka w jakiejś lekturze

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
braciszek    6

Tak wiec to nie jest przerobka , wlosi montowali swe napedy do ursusa , podobnie holandia , i belgia , ten ciagnik z ogloszenia stoi 650km. ode mnie,

tu w szwajcarii widzialem stare zolte jeszcze 1224 w silach gminnych

ursus potrafil , kiedys potrafil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomiorliko
      Dostałem od znajomego nagrzewnicę wodną taką jak na zdjęciu (model Tenere II).
      Wiecie może w jaki sposób podłączyć to do C360?? Przyznam szczerze, że nie znam się na tym kompletnie. 

    • Przez karolas123
      co sadzice o zało0żeniu turbosprężarki do 3p podobno to daje około 10 koni mocy wiecej jak sadzicie czy taka modyfikacja jest opłacalna???
      c60 3p

      :wacko:
    • Przez URSUS52
      Na samym wstępie chciałbym uprzedzić komentarze typu "kup zetora bądź inny zachodni ciągnik" darujcie sobie... 
      Mianowicie szykuje mi się grubszy remont c360 3p i przy okazji remontu zamierzam poprawić to i owo a z racji tego, że ciągnik będzie pracował z turem przydałby się szybszy wsteczny jak np w Zetorze 7211. Przerabiał już ktoś ten temat w c360? 
    • Przez jedrus2020
      Witam słyszałem kiedyś o przeróbce załączania wałka i pompy hydrauliki polegającej na tym, że na pierwszej pozycji chodziła pompa wraz z wałkiem a na 3 sama pompa. Było to zrobione kosztem obrotów zależnych (przez skrzynie). Jak to zrobić?
    • Przez Detrio
      Witam!
      Jestem zainteresowany kupnem napędu przedniego oraz turbo do mojej c360 ,ale czy to wg opłacalne ?
      Ile ma mocy po takiej modernizacji ?  Ile da rade pociągnąć ?
      Znajomi mi mówią ,że daje to niezłego kopa ,ale chce wiedzieć dokładnie i konkretnie na ten temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj