Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przedni napęd do C-360 [połączone]

1721 odpowiedzi na ten temat

#641 Share bos124

bos124

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 02 luty 2012 - 21:09

Przedni napęd do C-360 [połączone] Gdyby ktoś był zainteresowany artykułem z Rolniczego Przeglądu Rolniczgo (Napęd od Uaza)
zeskanowałem cztery strony i wrzuciłem na Fotsik
http://www.fotosik.p...fe2ad9951b.html

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Ursus C330M w bardzo dobrym stanie

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Ursus
  • 15900.00 PLN
  • 22 mar 2017
Ursus 4514

• 43500.00 PLN
  • 28 lut 2017
Ursus c-360

• 15000.00 PLN
  • 05 mar 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przedni napęd do C-360 [połączone] Dzisiaj, 06:50
  •  

#642 Share tech132

tech132

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 02 luty 2012 - 21:50

Przedni napęd do C-360 [połączone] Dzięki z artykuł .
Za taka przystawkę 2100zł sobie życzy ,a za cały zestaw 4000zł .A więc henryk 2010 przeróbki robi na handel oto link .
http://allegro.pl/pr...2023464015.html

#643 Share dominik1007

dominik1007

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 03 luty 2012 - 10:18

Przedni napęd do C-360 [połączone] henryk2010 to nie jest producent napędu w aukcji zlinkowanej powyżej

#644 Share Antoni

Antoni

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:motoryzacia .maszyny i ciągniki.elektronika

Napisany 03 luty 2012 - 11:40

Przedni napęd do C-360 [połączone] Wstawiam kilka fotek z przystawki 360 3p 4x4 .Przystawke sam wymyśliłem i zrobiłem w warunkach amatorskich .Przystawka już trzy lata sprawuje się w mojm ciągniku. Jeżeli są pytania to piszcie na forum.
A oto link:
http://www.fotosik.p...l/album/1090902

#645 Share dominik1007

dominik1007

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 03 luty 2012 - 12:35

Przedni napęd do C-360 [połączone] chcieć to móc i działa :) gratuluję pomysłowości i chęci wykonania.może kilka uwag typu wady/zalety tego konkretnego napędu,skąd most etc.jak ze spalaniem i czy coś się zepsuło od czasu montażu(skrzynia,silnik),ile zyskuje na uciągu ewentualnie w jakich pracach lepiej się jeździ z napędem?

#646 Share kojot629

kojot629

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo gitara

Napisany 03 luty 2012 - 12:55

Przedni napęd do C-360 [połączone] no wlasnie, jak skrzynia? byly awarie po zamontowaniu? i jak silnik znosi napedzanie 4 kol?

#647 Share uglibugli

uglibugli

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 03 luty 2012 - 13:59

Przedni napęd do C-360 [połączone] A od czego to jest most i od czego masz to koło w przystawce ? bo z tego co widzę to masz tylko jedno a nie jak przy uazie 3 koła ;)

#648 Share michal191

michal191

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 03 luty 2012 - 15:27

Przedni napęd do C-360 [połączone] I w końcu konkrety. Jak byś mógł to nanieś wymiary na to zdjecie przystawki. Napewno wielu osobom się przyda. Najlepiej też jak byś napisał z czego to koło zębate i reszta meganizmu chociaż wydaje mi się że dużo jest z c 330.

Edytowany przez michal191, 03 luty 2012 - 15:28.

#649 Share Buszmen11

Buszmen11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, wędkarstwo, kobitki:)

Napisany 03 luty 2012 - 18:50

henryk2010 to nie jest producent napędu w aukcji zlinkowanej powyżej

te napędy robi mtryb14

I w końcu konkrety. Jak byś mógł to nanieś wymiary na to zdjecie przystawki. Napewno wielu osobom się przyda. Najlepiej też jak byś napisał z czego to koło zębate i reszta meganizmu chociaż wydaje mi się że dużo jest z c 330.

jeżeli mnie pamięć nie myli to jest przystawka pod most terenowy od robura. otwory mają ten sam rozstaw co zaślepka okienka w skrzyni, tego bliżej mostu.

kolega Buszmen ma takie motto"Dyskusja z idiotą nie ma żadnego sensu, ponieważ najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona, ponieważ ma większe doświadczenie w tego rodzaju bojach" lub coś podobnegostrasznie obrażalski jesteś kolego i narwany do tegojeżeli to prawda co koledzy piszą, że produkujesz te przystawki to podziel się tą wiedzą, a jeżeli nie to opuść to forum, poradzimy sobie bez Ciebie,jeszcze jedno, jezeli produkujesz te napędu na moście od uaza to to sprzęgło kłowe powinno być jakoś osłonięte, a najlepiej umiejscowione w środku przystawki i najpoważniejszy błąd to brak jakiegokolwiek sprzęgła przeciążeniowego, montuj takie od Mtz i będzie git

motto zmieniłem, bo już w 3 wersjach krąży po AF:) że kolega narwany to już nie jeden się przekonał czytając od niego PW. co do konstrukcji sprzęgła kłowego to najlepiej żeby było wewnątrz przystawki. wał napędowy też lepiej założyć w osłonie-sąsiadowi w zetorze się tak trawa zawinęła że zadusił ciągnik i 2 godz kosą i kozikiem się bawił

koledzy czemu bierzecie się za robotę od d*py strony? przystawka to rzecz końcowa. najpierw trzeba mieć most, koła do niego, sprawdzić przełożenie zwolnic w ciągniku, przełożenie w przednim moście poprzeliczać i dopiero modzić przystawkę

Edytowany przez Buszmen11, 03 luty 2012 - 18:56.

#650 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 03 luty 2012 - 20:28

Wstawiam kilka fotek z przystawki 360 3p  4x4 .Przystawke sam wymyśliłem i zrobiłem w warunkach amatorskich .Przystawka już trzy lata sprawuje się w mojm ciągniku. Jeżeli są pytania to piszcie na forum.
A oto link:
http://www.fotosik.p...l/album/1090902

od czego założyłeś most napędowy i od czego i z iloma zębami koło zębate

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#651 Share Antoni

Antoni

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 03 luty 2012 - 21:03

Przedni napęd do C-360 [połączone] przystawka jest zrobiona z blachy 8 mm .obudowy łożysk to kawałki rury o grubości ścianek 8mm .łożyska o wym.68x40 ,symeryng w przedniej części
72x40 mm..W tylnej czesci obudowa łożyska jest zaślepiona dekielkiem z uszczelką .Dekielek jest przykręcony na 2 srubki/ Tryb na fotce ma 48 zębów i
pochodzi z skrzyni 360 .Wałek o grub.40 mm to pólos prawa i sprzęgiełko kłowe od włanczania blokady z ursusa 330
W przystawce można zastosować tryb od zetora 49 lub 51 zebów który ma otwór 35 mm. Jako oś do tryba 51 z nadaje się wałek wyjęty ze skrzyni bieg z samoch. żuk.Wałek z żuka ma 35 mm grub.Ten wałek ma tarczke do której przykreca się wał pędny .symeryng.łożysko i przesuwny tryb z którego łatwo wypiłować sprzęgiełko
Wymiary przystawki to wys.17 cm.szer.24cm grubosc 12cm
Wymiary podstawy to25x20 cm
Tryb powinien wystawac do góry 48 do 50 mm

Most od robura zwerzony o 30 cm .Szerokośc mostu to 160 cm.Koła tez od robura 20 o wys 90 cm

Z silnikiem i skrzynia nie miałem żadnych problemów z powodu założenia przed. nap
Zuzycie paliwa z powodu dodatkowego obciazenia przednim napędem jakimś cudem nie wzrosło

#652 Share piciaj

piciaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:mechanika zootechnika treningi krav maga

Napisany 03 luty 2012 - 21:38

Przedni napęd do C-360 [połączone] bardzo pomocne i rzeczowe to co kolego Antoni " wstawiłeś
znalazłem to czego szukałem ..:)))

#653 Share Piotr12

Piotr12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 03 luty 2012 - 21:39

Przedni napęd do C-360 [połączone] Witam. Kolego Antoni czy mógł byś podać jakie masz przełożenie na zwolnicach i na układzie róznicowym w ciągniku

Edytowany przez Piotr12, 03 luty 2012 - 21:41.

#654 Share Antoni

Antoni

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 04 luty 2012 - 06:42

Przedni napęd do C-360 [połączone] Kolego Piotrze niewiem jakie są przełozenia .Trzeba poszukać w ksiażce Rok prod . ciągnika 1988.

Dzięki kolego @ piciaj

#655 Share janusz72

janusz72

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 05 luty 2012 - 15:49

przystawka jest zrobiona z blachy 8 mm .obudowy łożysk to kawałki rury o grubości ścianek 8mm .łożyska o wym.68x40 ,symeryng w przedniej części
72x40 mm..W tylnej czesci obudowa łożyska jest zaślepiona dekielkiem z uszczelką .Dekielek jest przykręcony na 2 srubki/ Tryb na fotce ma 48 zębów i
pochodzi z skrzyni 360 .Wałek o grub.40 mm to pólos prawa i sprzęgiełko kłowe od włanczania blokady z ursusa 330
W przystawce można zastosować tryb od zetora 49 lub 51 zebów który ma otwór 35 mm. Jako oś do tryba 51 z nadaje się wałek wyjęty ze skrzyni bieg z samoch. żuk.Wałek z żuka ma 35 mm grub.Ten wałek ma tarczke do której przykreca się wał pędny .symeryng.łożysko i przesuwny tryb z którego łatwo wypiłować sprzęgiełko
Wymiary przystawki to wys.17 cm.szer.24cm grubosc 12cm
Wymiary podstawy to25x20 cm
Tryb powinien wystawac do góry 48 do 50 mm

Most od robura zwerzony o 30 cm .Szerokośc mostu to 160 cm.Koła tez od robura 20 o wys 90 cm

Z silnikiem i skrzynia nie miałem żadnych problemów z powodu założenia przed. nap
Zuzycie paliwa z powodu dodatkowego obciazenia przednim napędem jakimś cudem nie wzrosło

Pozwolę się spytać jaki materiał pan zastosowała na tuleję zamiast wału pośredniego w kole zębatym 48 zebów zze skrzyni C 360. Srednica piasty tego koła to 65 mm a srednica wałka półosi 40 mm czyli jakaś tuleja tam jest.

#656 Share Antoni

Antoni

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 05 luty 2012 - 16:31

Przedni napęd do C-360 [połączone] Kolego Januszu kupiłem wałek tuleje taką jaka jest oryginalna w 360 i uciołem kawałek .Zrobiłem także klin z płaskownika.Pózniej wbiłem to w otwór w trybie i zawiozłem do tokarza żeby zrobił otwór na 40 mm bo nie wchodził na wałek 40 mm.

#657 Share Buszmen11

Buszmen11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, wędkarstwo, kobitki:)

Napisany 05 luty 2012 - 19:21

Przedni napęd do C-360 [połączone] z którym kołem na wałku reduktora wspołpracuje ta przystawka? z tym mniejszym bliżej mostu? @Antoni jakieś obliczenia teoretyczne prowadziłeś przed montażem? a i koła z tyłu masz w standardowym rozmiarze?

#658 Share piciaj

piciaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:mechanika zootechnika treningi krav maga

Napisany 05 luty 2012 - 20:05

Przedni napęd do C-360 [połączone] a mnie tez ciekawi czy ten tryb w przystawce jest jakoś na tym wałku zabezpieczony aby nie pływał" czyli żeby sie nie przesunał w strone tego sprzegiełka ? bo niewiem czy tryb kreci sie na frezie, czy poprostu na gładkim wałku a dopiero od trybu zaczyna sie frez?
'
znalazłem to czego szukałem ..:)))

#659 Share janusz72

janusz72

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 05 luty 2012 - 20:58

a mnie tez ciekawi czy ten tryb w przystawce jest jakoś na tym wałku zabezpieczony aby nie pływał" czyli żeby sie nie przesunał w strone tego sprzegiełka ? bo niewiem czy tryb kreci sie na frezie, czy poprostu na gładkim wałku a dopiero od trybu zaczyna sie frez?
'

Przy zębach prostych w zupełności wystarczy dobry wcisk , Poprzednio pytałem Antoniego o materiał ale widzę że dał orginalny i kawałek odciął dobry pomysł gdyż to dobry materiał i dobrze bedzie się ślizgał na wielowypuście w środowisku olejowym
A czy będzie sie co kolwiek przesuwało patrząc na zdjecia na pewno nie bo koło zebate jest spasowane ze skrzynką z małym luzem ( dospawane mostki widać na fotce ) podejrzewam że nawet łożysk nie trzeba zabezpieczać bo tak naprawdę z zebami prostymi nie ma żadnych sił poosiowych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#660 Share majmun83

majmun83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 05 luty 2012 - 21:19

Przedni napęd do C-360 [połączone] Witam wiec problem z przystawka rozwiazany na podstawie fotek i opisow Pana Antoniego mozna wykonac taka przystawke teraz tylko problem ze zdobyciem takiego mostu. Jesli ktos by posiadal namiary na przedni most od robura byl bym wdzieczny