Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciekawe techniki wyjeżdzania z grząskiego terenu!

23 odpowiedzi na ten temat

#21 Share ursusik1634

ursusik1634

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 19 maj 2009 - 08:25

Ciekawe techniki wyjeżdzania z grząskiego terenu! ja kiedyś z kuzynem zakopaliśmy się ursusem 1222 a mieliśmy ok. 10 ton pszenicy i nie mieliśmy drugiego traktora na polu to pod koła podłożyliśmy słomę a jak pod górkę to zaczepiliśmy je na przedni zaczep i jak to mówi traktorzysta mojego wujka makita i szedł;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciekawe techniki wyjeżdzania z grząskiego terenu! Dzisiaj, 02:22
  •  

#22 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 maj 2009 - 13:16

Ciekawe techniki wyjeżdzania z grząskiego terenu! Jeżeli jest taka możliwość to dobrze jest ciągnąć po twardej drodze np. asfalt. Pamiętam akcje wyciągania MTZ82 z RCW 3t naszym 3514. Wania usiadła z siewka także musieli dokopać się do zaczepu, wyciągnęli siewkę i do przodu. Usiadł przy rowie, to lina pod 3514 i Ferdinand skakał, ale poszło.

Druga akcja z asfaltem jako pomocnikiem to siew nawozu na rzepak. Ojczulo Ferdkiem jechał z siewką, a ja DF z agregatem robić pod buraki zawczasu wzięliśmy linę, bo pole miało miękki dołek na środku. 3514 stanął z RCW wypełnionym nawozami na środku pola. Tzw R1 nic nie pomagało, co gorsza próba dojazdu ścieżka do Ursusa nie powiodła. Zostawiliśmy siewkę, DF pomógł Ursusowi i tak ustawiliśmy się na szosie, aby na długiej linie doholować RCW do drogi. Szło ciężko, ale znacznie łatwiej niż ciągniecie siewki do skraju pola.

Dobrym patentem jest wykorzystanie teleskopówki do wyjazdu. Znajomy ma firmę przewozową i pewnego dnia usiadł im DAF z rzepakiem. Przyjechał szef CaTem i ustawił się za naczepą zaprał się od klapę i lekko zagrzebał się w ziemi. Jak DAF ruszał, właściciel wysuwał sukcesywnie ramie i pomógł ciężarowce.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#23 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 27 czerwiec 2009 - 19:33

Ciekawe techniki wyjeżdzania z grząskiego terenu! Ja jak musze przejechac przez jakias mokry i niepewny teren to cofam tyłem , jak stanie to zawsze do przodu lzej wyjechac , raz ze sa juz zrobione slady a dwa ze bieznik opony ma lepsza trakcje do przodu niz do tyłu :D

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 27 czerwiec 2009 - 19:53

Ciekawe techniki wyjeżdzania z grząskiego terenu! A mi przed chwilą udało się jasiem wyrwać sąsiada 902 z belarką -najlepsze było to że nie zgraliśmy szybkości (jechał znacznie wolniej) a ja nie zauważyłem że daje mi znaki że już ma twardo pod kołami no i takie piękne koleiny 50 metrowe mu wyryłem na łące :D

Dodaj odpowiedź