Polecane posty

wyrebski1    103

a gdzie mogę kupić opony do mercatora 8.50x12? W internecie nie mogę poszukać chyba, że jest teraz inne oznaczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Rok temu też szukałem takiej opony ale do prasy, też nie mogłem takiej dostać i kupiłem 10x12 ( Richstar). Mimo, że inna w numeracji, to okazała się złudnie podobna wielkością do tej 8.50 w realu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariank1    2

filtry są ok czyste, ale jak odkrecam to nie ma paliwa w puszkach,dlatego mylalem ze pompka, ale ze mialem problem z korkiem od baku to spróbuje jeszcze ewentulanie z tym odpowietrzaniem i moze wstawie ten zaworek a w ostatecznosci pompka pojdzie do wymiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelek998    23

Witam. Koledzy pozwolę sobie ponowić pytanie, czy ktoś mógłby mi powiedzieć ile wchodzi dokładnie oleju do silnika perkinsa4 (silnik koloru niebieskiego - nie wiem czy to ma jakieś znaczenie. Bo mam długi bagnet i widze na nim że coś było spawane przy nim i ten ogranicznik mam luźny. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Perkins 4.248 8,5 l

Perkins 4.236 8l

Oba są 4-cylindrowe, nie wiem czym się różnią-wypisałem z instrukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

możesz mieć mniejszą miskę olejową, może został na dnie miski osad ze starego oleju, a już szczytem było by, gdyby zrobiła ci się poduszka, że olej był by u góry, a na dole powietrze... Puść kombajn, zobacz czy kontrolki pogasną, następnie wyłącz i po 10 minutach (jak olej opadnie) sprawdź, czy poziom się na miarce zgadza i jak wygląda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zacznijmy od tego, że nie wiesz jaki masz typ silnika, Perkins 4.248 czy 4.236 . Sam napisałeś

widze na nim że coś było spawane przy nim i ten ogranicznik mam luźny
zatem powinieneś poszukać kogoś, kto ma silnik taki jak Twój i mógłby podać w jakich odległościach są znaki mierząc od ogranicznika. Jakby dodatkowo zrobił fotkę to można by coś konkretnego wiedzieć, a tak to tylko można sobie zgadywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelek998    23

No właśnie już szukałem kogoś kto ma taki sam i znalazłem (ja mam silnik koloru niebieskiego i ten co znalazłem też był niebieski tylko 2 lata starszy), tylko te co znalazłem mają krótką miarkę a ja mam długą i nigdzie nie moge znaleźć kto by miał długą jak u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

No a starego ile było?Masz przerabianą skalę?


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelek998    23

Starego zleciało 6 litrów a było na minimum. Przy miarce było coś spawane na górze. Poniżej zdjęcie.

post-62779-0-66436200-1370543563_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Proponuje do sąsiada wziąć swój bagnet i porównać z tamtym, jeśli ma taki sam silnik i będzie wszystko jasne, czy jego wskazania są dobre. :rolleyes: Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelek998    23

Ale wszyscy sąsiedzi mają krótkie bagnety a mój jest długi i tu jest problem bo już jeździłem po paru sąsiadach i nic....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Jak masz takie samo oznaczenie silnika ja inni to się spytaj ile leją oleju i tyle samo nalej.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

Co do postu:

pompka reczna nic nie tłoczyła. zalozyłem tłoczek od ursusa i odpalil. ale znów pochodzi troche i gasnie . chyba ta pompka zasilajca do wymiany jak mylicie. bo troche podpompuje to zapali pochodzi i znówów gasnie

Wczoraj po przeglądzie i przesmarowaniu wlałem do mojego mercatorka wody i próbowałem mu podpompować pompką. Jak mnie obie ręki rozbolały, wziąłem w litrowym słoiku ropę, odkręciłem przewód paliwowy od rurki prowadzącej do baku, przewód włożyłem do słoika i ręczna pompka zaciągnęła. (pomysł z zalaniem jak przy starych "plompach" od studni). Jak mi wytrąbiła ropę ze słoika podkręciłem ją do rurki od smoka, parę ruchów i z baku też zassała. Podpompowałem, aż ropa poszła powrotem do baki i "rozruch"! Ale też widzę, że będzie trza zamontować zawór zwrotny, bo ropa to nie benzyna, by wyparowała.

 

Posty połączone

 

koledzy, od czego przy skrzyni biegów są 2 dźwignie do ni czego nie podłączone znajdujące się w przedniej części skrzyni? pod tymi od zmiany biegów? Macie coś takiego?

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtoon    8

Wydaje mi się że chodzi ci o drążki bębnów hamulcowych. Ale może mógłbyś trzasnąć jakieś zdjęcie i zaznaczyć dokładnie o co ci chodzi....

 

 

To może się przedstawię bo to mój pierwszy post w tym wątku. Mam na imię wojtek i użytkuję Mercatora 50 od 97' roku. Wydaje mi się że mogę wam koledzy troszkę pomóc, bo sporo przez te kilkanaście sezonów widziałem (nie tylko u siebie, ale też u znajomych którzy po 4-5 sezonach nienadążania bizonem za perkinsem postanowili zmienić środek transportu).

 

I może zaczniemy od podstaw

Perkins 4.248 8,5 l

Perkins 4.236 8l

Oba są 4-cylindrowe, nie wiem czym się różnią-wypisałem z instrukcji.

To są oznaczenia silnika.

Perkins [marka] 4 [liczba cylidrów] 236 [pojemność silnika w calach sześciennych]

Dlaczego akurat 236? Zacznijmy od tego że posiadam identyczny silnik. Po drugie, w 50 i 60 w których były montowane 248 to żadkość.

Różnica to właśnie pojemność (3.9l vs. 4.1l).

Edytowano przez wojtoon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

dziś będę miał trochę czasu, to wstawię foto. Interesują mnie te dźwignie, bo do żadnych cięgien nie są podłączone, a też nie widzę, by jakieś cięgna tam były.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Posty nie na temat usunąłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

jaki olej i ile przypada do Mercatora 75?6 cyl merca.

 

koło 15-15,5 litra.

Ja lałem różne oleje 15w40 do diesla (byleby były przyzwoitej jakości, tzn norma API od CF w górę oraz jakiekolwiek norma ACEA E spełniona) i silnik się nie obraził.

Przykładowo turdus się nadaje, orlen oil diesel 2 też ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joiner    0

Proszę o wymiary, bądź nawet rysunek techniczny (jeśli miałby ktoś chwilę czasu) płaskownika zaznaczonego na zdjęciu, połączonego drutem i sprężyną.

I jeśli miałby ktoś korek do baku (silnik mercedesa) na sprzedaż, bądź wiedział kto może mi go sprzedać, proszę o kontakt. W sklepie jak słyszę cenę jego to za głowę można się złapać.

77g1.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ten element wygląda mi znajomo, nie wiem czy to jest identyczne jak przy silniku Forda, ale przemierzyć mogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtoon    8

Płaskownik? Po co? Kupiłeś kombajn bez mozliwość zapuszczenia silnika. O lie mi wiadomo, to wszystkie pompy Boscha mają ten płaskownik takiej samej długości, ale nie licz że ktoś będzie wykręcał pół kombajnu (perkinsy np. mają pompę z tyłu silnika) żeby zmierzyć długość fasolki. A samo urządzonko pozwala pompie dodać sobie gazu kiedy silnik jest bardzo obciążony.

Jeśli chodzi o zbiornik paliwa, to wszystkie są identyczne nie zależnie od silnika. Nie wiem co można w nim popsuć. A cena to cena. Jeśli ktoś kupuje kombajn z myślą że za części będzie płacił tyle co za gwoździe to się chyba troszkę pomylił.

Przykład.

9appq5oi68t3.jpg

 

Dla ciekawskich. Uszczelniacz kompletny wariatora przyspieszacza obrotów skrzyni biegów (tak to się chyba poprawnie nazywa). Firma już nie istnieje.

Edytowano przez wojtoon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Wojton nie wiem do czego się odnosi Twój post.

@Joiner, jak to jest to samo co Ty poszukujesz to masz tu fotkę i taki byle jaki szkic tego płaskownika o grubości 4 mm, wszystkie wartości są w mm.

post-42053-0-79236500-1371895606_thumb.jpg

post-42053-0-49138700-1371895617_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joiner    0

@wojtoon

Nie prosiłem tu o mądrości pseudo mechanika, tylko o wymiary.

Np. silnik perkins ma inny zbiornik - inny jest korek.

Twój post nie wnosi nic do tematu ani poprzednich wiadomości.

Usuń go, tylko sobie użytkownicy forum żywotność myszki zmniejszają przez przewijanie Twojego posta.

 

@KRISTOFORn

Ooo wielkie dzięki! Tego potrzebowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bugi
      Witam
      Strzasznie ciężko w mojej trzydziestce chodzi sprzęgło, słyszałem że nie tylko u mnie, ale słyszałem też że da się coś z tym zrobić ale nie słyszałem co i właśnie dlatego chcę coś z tym zrobić da się? Jak tak to co?
    • Przez Adek123rolnik
      Witam forumowicze, bardzo prosze o porade... mam wyciek w Reni-cieknie na laczeniu skrzyni I sprzegla (zalaczam zdjecie, oznaczone rozowa strzalka) myslalem ze poszedl uszczelniacz na walku sprzegla ale najciekawsze jest to ze nic nie kapie z "zawleczek" ktore sa zaraz pod sprzeglem... po popuszczeniu dekielka oznaczonego zielona strzalka wyciekal olej (zeszlo 20l I lecialo dalej) mysle ze tam oleju nie powinno byc bo nad tym dekielkiem jest dojscie do docisku sprzegla, jesli sie myle to mnie poprawcie... dodam ze cala akcja z wyciekiem na laczeniu skrzyni I sprzegla zaczela sie od wyniany oleju w skrzyni (starego bylo 35l wlalem swiezy 58l)

      jutro wyjade w pole sprawdzic czy ze sprzeglem wszystko ok a puki co prosze o jakies porady...

      Dlaczego cieknie olej (rozowa strzalka)?
      Co jest za dekielkiem (zielona strzalka)?
    • Przez byczek1999
      Witam
      mam pytanie mam na oku ciągnik ford 6610 i chciałbym poznac jakie są opinie o tym ciagniku 
      Jeszcze jest jedna sprawa otóż ma cos chyba ze sprzeglem poniewaz bierze raptownie przy samym końcu.czy duzo by wyniosla naprawa? I czy ciągnik by sie dobrze sprawowal w pracy z turem ?
      Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam
    • Przez antonio8
      Mam problem ze sprzeglem w lamborghini lampo. Jest to sprzeglo dwustopniowe i drugi stopien (wom) jest rozlaczany za pomoca dzwigni. I wlasnie problem jest ze sprzeglem od wom, a mianowicie nie mozna do konca wylaczyc walka za pomoca dzwigni(walek sie kreci po zaciagnieciu dzwigni i niby mozna zatrzymac reka ale bardzo trudno. Calkowite zatrzymanie wom nastepuje po wcisnieciu sprzegla jezdnego  ). Sprzeglo zostalo wymienione na nowe razem z dociskiem ale problem pojawial sie tez przed wymiana sprzegla. Regulowane bylo sprzeglo zgodnie z wytycznymi jak rowniez i linka od dzwigni sprzegla.
    • Przez zieliniakk
      Witam, 
      Mam problem polegający na tym że rozsypał mi się całkiem wariator jezdny w moim Claasie Consulu. Chcę teraz go wymienić na używany a w internecie mało jest consulow, teraz zastanawia mnie jedno czy czesci z Mercatora, Corsara pasuja do Consula? (regeneracja nie wchodzi w gre, bo juz to było robione i znowu się rozsypał)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj