Polecane posty

soltys48    19551

gdzie nie dzwonię to niema w zeszłym roku kupiłem właśnie z rozbiórki to przyszło ale do 60-jest za krótkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CIAPEK1981    8

Ciapek co Ty prawisz o tym że 4garowy nie uciagnie sieczkarni Skąd masz takie informacje ja takim kosze i nie ma problemu.

Jak szukałem kombajnu to sąsiad mówił żeby kupywać 6 garowego, bo 4 garowy sieczkarni nie uciągnie.  

Ale skoro kolega ma 4 garowego i współpraca z sieczkarnią nie sprawia mu problemu to zwracam honory.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszk93    0

Panowie, mam cały czas problem z cylinderkami przyspieszacza młocarni.. Dwa/trzy lata temu kupiłem nowe i w zasadzie od początku mi przepuszczały, wymieniłem w nich oringi, ale niestety nie wiele to daje, gdyż mają luzy, mimo, że kupuje dokładnie taki rozmiar jak trzeba... Ma ktoś jakiś pomysł jak temu zaradzić, bo podczas pracy nie trzymają one obrotów i pewnie będzie się często młocarnia zapychać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

Panowie macie jakieś namiary gdzie dostanę sita fasolkowe do 75??

Ja jak szukałem, to oglądałem oferty kto z handlarzy ma Mercatora na sprzedaż, a następnie dzwoniłem czy nie ma sit. Zazwyczaj mają z zachodu na wyposażeniu komplety sit, a kombajn sprzedają z 2-ma sitami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jak szukałem sit to tez nie mogłem dostać do mojego modelu takiego jak chciałem więc zakupiłem blachę perforowaną na dany wymiar i zagiąłem rogi w ramkę. 

Lukaszk93 a zmieniasz same oringi czy uszczelnienia skórzane też? Bo bez tych uszczelnień skórzanych to za długo na samych oringach nie pochodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciotex13    0

dlaczego po włożeniu kluczyka do stacyjki sygnał zaczyna działać i nie da się go wyłączyć? Kombajn claas mercator 60
proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lukaszk93 tak to ta uszczelka zakładasz ja i oring w kanał bardzo ciężko się je zakłada ale u mnie bez tego to bardzo szybko pojawiały się przecieki.

Ciotex13 gdzieś pewnie do masy kabel od klaksonu styka ewentualnie włącznik sygnału się zaciął, czujnik zapchania wytrząsaczy lub czujnik temperatury się uszkodził(lub przewody od nich są uszkodzone) i dlatego sygnał się odzywa. odłączaj po kolej przewody od włącznika sygnału i będziesz wiedział co się uszkodziło.

Edytowano przez marcinnowicki87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszk93    0

Marcinnowicki87 dzięki, już zamówiłem, oryginalne części, zobaczymy czy to coś zmieni...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

farmtrac8244 blachę na sito do rzepaku i fasolkę kupowałem w Modliborzycach w Agro-Kam(http://www.agro-kam.pl/pl/i/Kontakt/1) bo wtedy gotowych sit o tym rozmiarze nie mieli  ale to było z 15 lat temu. teraz jest pełno firm robiących sita lub blachy perforowane. Można kupić gotowe sito lub blachę i samemu zrobić sito.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelek998    23

Koledzy potrzebuje pomocy. Odpaliłem kombajn pochodził trochę na wolnych obrotach. Gdy wszedłem na górę zobaczyłem że przez kolektor wydechowy wyrzuca mi olej albo paliwo. Co obstawiacie pierścienie czy może wtryski. Miał ktoś coś podobnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Ja dwa lata temu tak miałem po dwóch chyba godzinach pracy na początku żniw zaczął olejem z tłumika pluć podejrzewałem że uszczelka głowicy lub pierścienie zapieczone są albo też pęknięcie głowicy ale po zdjęciu pokrywy zaworów okazało się że wszystkie prawie uszczelniacze na zaworach podniesione są do góry i zrobiły się tak twarde jak skorupki straciły elastyczność no i musiałem je wymienić na nowe i problem zniknął i może u Ciebie ta sama przyczyna jest, chociaż nie koniecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszk93    0

    Panowie wymieniłem uszczelki na cylinderkach przyspieszacza młocarni, robiłem to według katalogu, ale chyba coś jest nie tak, gdyż po zamontowaniu i odpaleniu tłoczki nie chcą wypchnąć się i naciągnąć pasów młocarni.. Ma ktoś pomysł co może być nie tak? Bardzo proszę o pomoc.

    Marcinnowicki87 może Ty masz pomysł skoro kiedyś już wymieniałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszk93    0

Sprawdzałem, olej jest w porządku. A ktoś to kiedyś wymieniał? Może opisać gdzie po kolei i które były montowane uszczelki? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

W środku masz oring i i osłona od kurzu na końcu, tam nic skomplikowanego nie ma ,a pozostała hydraulika Ci wszystko działa jak należy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karo23    0

Jak u siebie uszczelnialem te tloczki bo mi mocno przeciekaly, to przy rozbieranie robiłem zdjęcia i wszystko działało od razu. A wyczuwasz na rozdzielacze czy jest ciśnienie oleju? sprawdź resztę hydrauliki tak jak pisze wieslaw16.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysoki1122    43

Jak zlikwidować luz na ośce pod kołem pasowym są może jakieś specjalne kleje wypełniające ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buzerek    5

Koledzy, gdzie jest wlew oleju hydrualicznego w mercatorze 75? I jakiego oleju użyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

to chyba senator

to Mercator - senator ma 3 żmijki w zbiorniku, a tu widać, że nad rurą wysypową jest tylko jedne łożysko

 

Koledzy, gdzie jest wlew oleju hydrualicznego w mercatorze 75? I jakiego oleju użyc?

jak pójdziesz do silnika, to po lewej stronie masz pompę i zbiorniczek. Wykręcasz nakrętkę i na niej masz miarkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bugi
      Witam
      Strzasznie ciężko w mojej trzydziestce chodzi sprzęgło, słyszałem że nie tylko u mnie, ale słyszałem też że da się coś z tym zrobić ale nie słyszałem co i właśnie dlatego chcę coś z tym zrobić da się? Jak tak to co?
    • Przez Adek123rolnik
      Witam forumowicze, bardzo prosze o porade... mam wyciek w Reni-cieknie na laczeniu skrzyni I sprzegla (zalaczam zdjecie, oznaczone rozowa strzalka) myslalem ze poszedl uszczelniacz na walku sprzegla ale najciekawsze jest to ze nic nie kapie z "zawleczek" ktore sa zaraz pod sprzeglem... po popuszczeniu dekielka oznaczonego zielona strzalka wyciekal olej (zeszlo 20l I lecialo dalej) mysle ze tam oleju nie powinno byc bo nad tym dekielkiem jest dojscie do docisku sprzegla, jesli sie myle to mnie poprawcie... dodam ze cala akcja z wyciekiem na laczeniu skrzyni I sprzegla zaczela sie od wyniany oleju w skrzyni (starego bylo 35l wlalem swiezy 58l)

      jutro wyjade w pole sprawdzic czy ze sprzeglem wszystko ok a puki co prosze o jakies porady...

      Dlaczego cieknie olej (rozowa strzalka)?
      Co jest za dekielkiem (zielona strzalka)?
    • Przez byczek1999
      Witam
      mam pytanie mam na oku ciągnik ford 6610 i chciałbym poznac jakie są opinie o tym ciagniku 
      Jeszcze jest jedna sprawa otóż ma cos chyba ze sprzeglem poniewaz bierze raptownie przy samym końcu.czy duzo by wyniosla naprawa? I czy ciągnik by sie dobrze sprawowal w pracy z turem ?
      Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam
    • Przez antonio8
      Mam problem ze sprzeglem w lamborghini lampo. Jest to sprzeglo dwustopniowe i drugi stopien (wom) jest rozlaczany za pomoca dzwigni. I wlasnie problem jest ze sprzeglem od wom, a mianowicie nie mozna do konca wylaczyc walka za pomoca dzwigni(walek sie kreci po zaciagnieciu dzwigni i niby mozna zatrzymac reka ale bardzo trudno. Calkowite zatrzymanie wom nastepuje po wcisnieciu sprzegla jezdnego  ). Sprzeglo zostalo wymienione na nowe razem z dociskiem ale problem pojawial sie tez przed wymiana sprzegla. Regulowane bylo sprzeglo zgodnie z wytycznymi jak rowniez i linka od dzwigni sprzegla.
    • Przez zieliniakk
      Witam, 
      Mam problem polegający na tym że rozsypał mi się całkiem wariator jezdny w moim Claasie Consulu. Chcę teraz go wymienić na używany a w internecie mało jest consulow, teraz zastanawia mnie jedno czy czesci z Mercatora, Corsara pasuja do Consula? (regeneracja nie wchodzi w gre, bo juz to było robione i znowu się rozsypał)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj