Polecane posty

sklodek4    0

Witam.Planuję wymienić bagnety w claas mercator. Mam pytanie jakiej firmy kupić i  co jest jeszcze potrzebne?? Dociski?? Napiszcie mi jak możecie .Pozdrawiam

Edytowano przez sklodek4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukowiag    1

Witam,

Panowie wymieniłem w hederze listwy na motowidłach, po założeniu wszystkich, obracając ręcznie motowidłami jedna z tych sześciu listewek łamie się i nie mam pojęcia co jest powodem? czy możliwe, że rurki mają za mało luzu i stawiają opór? Jeśli ktoś ma jakiś pomysł, co może być przyczyną, proszę o pomoc.

Pozdrawiam, Łukasz.

Moze ta obręcz jest zgięta po ktorej chodza te dwie rolki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karo23    0

Jak pękają w miejscu gdzie jest śruba to zrób takie blaszane opaski,przewiercić i skręcić i po problemie. Też tak było u mnie. Później zrobiłem z profila stalowego, ale szybko się zuzyly i wróciłem na drewniane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.O olejach do silnika było dużo. Facet w sklepie polecił mi Shell Rimula 15W40 do mercator 60, mercedes Om352.Co sądzicie o tym oleju proszę o opinie moze ktoś taki leje do silnika.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtoon    8

Witam! Panowie coś mi brzęczy przy silniku-w tym dzwonie,pasy zdjęte,luzu niema ,co może być?

 

Stawiam na bardzo złą nowinę. Nie tyle złą, bo dużo roboty, a raczej chodzi mi o koszta.

http://img4.sprzedajemy.pl/540x405_sprzeglo-gumowe-claa-571109.jpg

 

Aczkolwiek jest jeszcze jeden przypadek który kiedyś robiłem. Jazda na pasie z brakiem od środka (mimo, że nie był urwany) powodowała szarpanie kołem na silniku. Krótka oś dokręcana właśnie do powyższego sprzęgła zawieszona elastycznie dostała drgań, które przeniosła na jedyne łożysko w tym miejscu. Obudowa owego łożyska wytłukła sobie kanał w tym żeliwnym odlewie i drgania były coraz to większe. Lepiej z tym nie zwlekać, bo albo popęka, albo nie będzie czego naprawiać. Naprawa to wprawienie tulei (można trochę stoczyć krawędzi pod tuleję) i dobranie nieco mniejszego łożyska (zewnętrznie). Z tego co mi wiadomo już ponad 10 lat ten sposób wytrzymuje....

 

 

 

 

No i na koniec dygresja.

Nie bierz 50tki bo tam 4 gary i za słaby....

No to jak takim panom znaffcom wytłumaczyć, że pod koniec lat 90tych kiedy upadały SKRy to takie 4ki robiły ponad 200ha na sezon. Na 3metrowych hederach bo innych nie było. Fakt, żniwa trwały prawie miesiąc, ale jak nie było kombajnów to te które były pracowały po 14h na dobę 7 dni w tygodniu. Piękne czasy. Dziś żniwa trwają tydzień i jeszcze wszyscy narzekają. Nie było sklepów internetowych, porad na forach, mechaników i doświadczenia. A dziś człowiek pyta się w internecie (nie potępiam) w słusznej sprawie i zamiast otrzymać pomoc to otrzyma "fachową poradę" od nastoletniego "ja wiem".

Zacznijmy wypowiadać się w kwestiach na temat których naprawdę mamy coś do powiedzenia. Nie rozbierałeś - nie psuj ludziom w głowie. Rozbierałeś - staraj się pomóc jak najbardziej fachowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelek998    23

Też miałem problem z tym dzwonem i jak kolega radzi lepiej nie czekać bo mi siadło łożysko i uszkodziło koło zamachowe, wałek i to sprzęgło gumowe. Masz tam łożysko i tuleje teflonową. Roboty trochę jest i nie kupuj taniego łożyska.

 

 

Panowie pytanie: czy przy łapaczu kamieni co jest ta blacha od spodu gardzieli co można go opróżnić macie jakieś uszczelnienie np jakąś gumę bo bardzo mi tam leci zboże a na końcu tej blachy nie ma u mnie nic i jest szpara na całej długości tak na wysokość jednego centymetra.

Edytowano przez Pawelek998

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

co do tych listewek w chederze napewno wszystkie zrobíłeś na jeden wymíar? ja robíłem do consula na wzór orginału i dodatkowo wymiana rórek i wszystko grało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

Witam wszystkich.O olejach do silnika było dużo. Facet w sklepie polecił mi Shell Rimula 15W40 do mercator 60, mercedes Om352.Co sądzicie o tym oleju proszę o opinie moze ktoś taki leje do silnika.Pozdrawiam.

 

ja leje już któryś sezon 20w50 kiedyś statoila a teraz z orlenu  i dają radę a mercator 75 ale silnik to samo. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

ja na takim shelu mam wszystko


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszk93    0

co do tych listewek w chederze napewno wszystkie zrobíłeś na jeden wymíar? ja robíłem do consula na wzór orginału i dodatkowo wymiana rórek i wszystko grało

No niby wszystko jest pod wymiar i powinno być tak samo, choć wiesz jak to jest, wiercąc dziury zawsze może być odchył o jakiś milimetr..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid381010    1

co zrobić z paskiem po wylączeniu sieczkarni tak aby go nie zjechało bo nie mam żadnych trzymaków i nie wiem czy fabrycznie powinno być  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

No musisz go umiejętnie odwiesić, bo ja kiedyś źle to zrobiłem i się przetarł o koło pasowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja na takim shelu mam wszystko

 

Witam.Dziękuję za odpowiedz.Najbardziej się obawiam rozmoczenia uszczelek lub wymycia osadów w silniku.  A do jakiego kombajnu lejesz shell rimula jeśli wolno spytać.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

w kombajnie perkins, w ciagniku ifa i ford i c360. to jest mineralny więc Ci nic nie zrobi złego


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszk93    0

a nie ma tam fabrycznie jakiś chwytaków na ten pas ?

 

U mnie jest fabrycznie zamocowany chwytak nad kołem, na który zakładasz ten pas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

Witam

Panowie mam taki problem że pod koniec żniw leciały mi małe kłosy i kawałki słomy do zbiornika

zmiana sit, ustawienia żaluzji, wiatru nic nie pomagało  

szukałem i nie znalazłem żadnej dziury czy jest możliwe że coś tam w środku się odkręciło ?

może ktoś miał już taki przypadek ?

 

Ja tak miałem, urwał mi się kawałek wytrząsacza i zerwał taką płachtę nad nimi.

 

Obejrzyj wytrząsacze czy mają całe "zęby".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w kombajnie perkins, w ciagniku ifa i ford i c360. to jest mineralny więc Ci nic nie zrobi złego

 

Witam.Dziękuję Pajej za podpowiedzi.Dzisiaj kupiłe shell rimula 15w40 no i jutro wymiana.Pozdrawiam.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CIAPEK1981    8

Witam, mercatory produkowano do 1980 roku (można to sprawdzić na stronie konedata.net). Ja chciałem kupić bizona ale ma za szeroki heder i bym w brame nie wjechał to kupiłem mercatora z kosa 3,6 metra i nie narzekam. Jak kupować to w dobrym stanie bo części sa drogie. Mam kombajn pare lat i tylko raz mi się oberwał wytrzasacz przy lożysku a tak to zero awarii a to jest rocznik 78. Najlepiej kupić z silnikiem 6 garowym (mercator 60 lub 75) bo 4 garowy to chyba sieczkarni nie pociągnie, heder optymalny będzie chyba 3,6 metra (najczęściej spotykany).Co do silnika to chyba najlepszym wyborem będzie perkins albo mercedes chociaż deutz też chyba nie jest zły.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

Ja mam 6-cio garowego, którego kupiłem z hederem 3m. Teraz zapiąłem do niego 3,6m i zobaczę jak pójdzie, bo to jeszcze ten bez numeru. Denerwowało mnie to, że się rozjeżdżało kołami zboże. Heder 3,6 z krzaków wyciągnięty, ale po poczęstowaniu karcherem i pomalowaniu złomu już nie przypomina. Muszę tylko blachę podłożyć pod te palce od ślimaka i na motowidłach odtworzyć palce, ale by nie rozbierać wszystkiego myślę o wykonaniu z elektrod do nierdzewki (jeszcze mi zostało, co ojciec przechodząc na emeryturę przyniósł z zakładu).

Co do problemu z bramą, o którym pisze kolega wyżej - ja nawet z hederem 3m nie mogłem wjechać do podwórka, dlatego zrobiłem sobie z tyłu za stodołą wiatę, a z niej - blaszak. Przedtem za stodołą odpinanie hederu a następnie wjazd do podwórza po wcześniejszym zdemontowaniu bramy. Teraz, po tym, jak mi przywieźli 3,6 i zrzucili na paletach na podwórzu, to:

1. podczepienie hederu 3m z wózka (własne wykonanie) do kombajnu

2. odstawienie hederu 3m w rogu przy płocie

3. wjechanie z wózkiem do hederu do podwórza oraz wjechanie kombajnem

4. podczepienie hederu 3,6 do kombajnu

5. położenie hederu 3,6 na wózek (i tu pierwszy zonk - przespawanie uchwytów pod szerszy heder)

6. wyjechanie samym kombajnem pod wiatę

7. wyjechanie hederem za posesję (drugi zonk - zakaz ostrego skręcania z powodu kolizji hederu z kołem traktora - zaczep do przespawania na dłuższy)

8. podczepienie hederu 3,6 do kombajnu i wjazd pod wiatę, bo trzeba zrobić najważniejszą robotę, której nie zrobiłem wcześniej:

9. otworzenie schłodzonego piwa i delektowanie się nim oglądając nowo powstały zestaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelek998    23

Ciapek co Ty prawisz o tym że 4garowy nie uciagnie sieczkarni Skąd masz takie informacje ja takim kosze i nie ma problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703

Panowie macie jakieś namiary gdzie dostanę sita fasolkowe do 75??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703

w moim sklepie ,który jest swietnie zaopatrzony niema, dzwoniłem do gąski brak..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bugi
      Witam
      Strzasznie ciężko w mojej trzydziestce chodzi sprzęgło, słyszałem że nie tylko u mnie, ale słyszałem też że da się coś z tym zrobić ale nie słyszałem co i właśnie dlatego chcę coś z tym zrobić da się? Jak tak to co?
    • Przez Adek123rolnik
      Witam forumowicze, bardzo prosze o porade... mam wyciek w Reni-cieknie na laczeniu skrzyni I sprzegla (zalaczam zdjecie, oznaczone rozowa strzalka) myslalem ze poszedl uszczelniacz na walku sprzegla ale najciekawsze jest to ze nic nie kapie z "zawleczek" ktore sa zaraz pod sprzeglem... po popuszczeniu dekielka oznaczonego zielona strzalka wyciekal olej (zeszlo 20l I lecialo dalej) mysle ze tam oleju nie powinno byc bo nad tym dekielkiem jest dojscie do docisku sprzegla, jesli sie myle to mnie poprawcie... dodam ze cala akcja z wyciekiem na laczeniu skrzyni I sprzegla zaczela sie od wyniany oleju w skrzyni (starego bylo 35l wlalem swiezy 58l)

      jutro wyjade w pole sprawdzic czy ze sprzeglem wszystko ok a puki co prosze o jakies porady...

      Dlaczego cieknie olej (rozowa strzalka)?
      Co jest za dekielkiem (zielona strzalka)?
    • Przez byczek1999
      Witam
      mam pytanie mam na oku ciągnik ford 6610 i chciałbym poznac jakie są opinie o tym ciagniku 
      Jeszcze jest jedna sprawa otóż ma cos chyba ze sprzeglem poniewaz bierze raptownie przy samym końcu.czy duzo by wyniosla naprawa? I czy ciągnik by sie dobrze sprawowal w pracy z turem ?
      Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam
    • Przez antonio8
      Mam problem ze sprzeglem w lamborghini lampo. Jest to sprzeglo dwustopniowe i drugi stopien (wom) jest rozlaczany za pomoca dzwigni. I wlasnie problem jest ze sprzeglem od wom, a mianowicie nie mozna do konca wylaczyc walka za pomoca dzwigni(walek sie kreci po zaciagnieciu dzwigni i niby mozna zatrzymac reka ale bardzo trudno. Calkowite zatrzymanie wom nastepuje po wcisnieciu sprzegla jezdnego  ). Sprzeglo zostalo wymienione na nowe razem z dociskiem ale problem pojawial sie tez przed wymiana sprzegla. Regulowane bylo sprzeglo zgodnie z wytycznymi jak rowniez i linka od dzwigni sprzegla.
    • Przez zieliniakk
      Witam, 
      Mam problem polegający na tym że rozsypał mi się całkiem wariator jezdny w moim Claasie Consulu. Chcę teraz go wymienić na używany a w internecie mało jest consulow, teraz zastanawia mnie jedno czy czesci z Mercatora, Corsara pasuja do Consula? (regeneracja nie wchodzi w gre, bo juz to było robione i znowu się rozsypał)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj